Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Висшите духовни йерархии  (Прочетена 3008 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 01, 2010, 20:38:16 »

В темата за Архангел Габриел небесният ангел размишлява:

Иска ми се да вярвам и всъщост онази романтично настроената част от моето съзнание вярва че ангели съществуват но във друга форма и с друга функция-например като сила на човешкото съзнание която тласка човека към по добри дела и мисли,а не в смисъла който църквата и книгите влагат.

Другата част от съзнанието ми която е здраво стъпила на земята не вярва че те или някой от тях е на земята-не може ако наистина ги е имало и са съществували или съществуват, да са сред нас,да виждат какво става,да виждат с всеки изминал ден каксе отчуждаваме един от друг и как във стремежа си да направим живота си технологично по лесен се отдръпваме един от друг-да не говорим че сами си измисляме рамки и се поставяме в тях, ...

Дали е възможно ангелите и другите небесни сили да плод на една измислица, на една конспирация, манипулация?

Или все пак е възможно те да съществуват под една или друга форма?
    Ако това е така, каква би могла да е тяхната функция, цел?

И защо, да приведем думите на небесния ангел:

"... ако изобщо съществуват рая и ада-дявола и бога не сключат сделка бог да си изпрати всички ангели да възпрат тези които са се запътили към лошия и неведом път,а дявола да изпрати от своите сили да приберат всички които са поели по греховния път-както се казва и агнето цяло и вълка сит! Лошите в казана, а добрите на небето..."
    « Последна редакция: Август 01, 2010, 20:47:50 от Ich » Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #1 -: Август 01, 2010, 21:04:10 »

Аз мисля,че"ангелите" това сме самите ние.
    "ангел хранител"според мен е моят висш Аз който пази своята проекция(т.е.онази част от съзнанието му което се е въплътило в сегашната роля)с цел завършвайки играта до край.До определеният от самият него(в частност аз,но на едно по-дълбоко ниво)период,с цел извличане на максималното от моментната инкарнация.
    За другите ангели..това могат да бъдат нашите духовни водачи,учители,наставници  и т.н.Доколкото имаме такива разбира се(зависи от индивидуалното ниво)
    Йерархията небесна..т.е.Ангелска..това са просто много напреднали души.Това е.Души стари,врели и кипели в съществуването,натрупали огромно количество опит,знания и мъдрост.Души които са израстнали отвъд собствената си индивидуалност.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Август 01, 2010, 23:57:28 »

Аз мисля,че"ангелите" това сме самите ние.
    "ангел хранител"според мен е моят висш Аз който пази своята проекция (т.е.онази част от съзнанието му което се е въплътило в сегашната роля) с цел завършвайки играта до край. До определеният от самият него(в частност аз,но на едно по-дълбоко ниво) период,с цел извличане на максималното от моментната инкарнация.
    За другите ангели..това могат да бъдат нашите духовни водачи,учители,наставници  и т.н.Доколкото имаме такива разбира се(зависи от индивидуалното ниво)
    Йерархията небесна..т.е.Ангелска..това са просто много напреднали души.Това е.Души стари,врели и кипели в съществуването,натрупали огромно количество опит,знания и мъдрост.Души които са израстнали отвъд собствената си индивидуалност.

Значи, в определен смисъл, според тебе "ангел" е поетично название на извисен духовно човек или висшия Аз на човека.

А какво тогава бихме могли да предположим за други имена като "архангели", "серафими", "херувими" и т.н.?
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 02, 2010, 06:43:08 »

Цитат на: Ich
    Значи, в определен смисъл, според тебе "ангел" е поетично название на извисен духовно човек или висшия Аз на човека.

А какво тогава бихме могли да предположим за други имена като "архангели", "серафими", "херувими" и т.н.?
    И Бог.
    Макар, че от друга страна, може би не е толкова абсурдно, защото, не са малко случаите, в които и Той е човек.
    Вероятно, в такъв случай, духове от всички нива, биха могли да се "обзаведат" с материално тяло... въпреки, че не се сещам някъде да се казва това.  И когато някой, от "високите етажи" го направи, може да се каже, че този човек е ангел. Въпреки, че много не си падам по християнската терминология, ангели, архангели и прочее. Но за да не кривне темата, се придържам. За мен има просто млади и стари духове, както има и млади и стари хора, а най-отгоре е Великия Дух.

Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #4 -: Август 02, 2010, 13:59:06 »

Ами същото..просто названия опитващи се да изразят някакъв"ранг"в йерархията...
    като при военните...редник,ефрейтор,серажант,старшина,лейтенант,капитан,майор,полковник,генерал и т.н..до генералисимус.. Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Август 02, 2010, 14:16:16 »

Ами същото..просто названия опитващи се да изразят някакъв"ранг"в йерархията...
    като при военните... редник, ефрейтор, серажант, старшина, лейтенант, капитан, майор, полковник, генерал и т.н. до генералисимус... Усмивчица

Интересно Усмивчица

А ако в тази йерархия предположим, че генералисимус отговаря на Бог, да речем, къде трябва да поставим човека?

Може би старшина?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Август 02, 2010, 14:24:17 »

Ангелите са светли същества, които пазят Земята. Чували сте много истории за подобни ангели. Ние не сме ангели-мога да предположа, че ангелите всъщност са наследници на ангелопобните и призракопобните раси населявали Земята. Също както пророците, които хората грешно смятат за Бог в човешки облик,са или атланти и лемурийци или хоа получили Древно знание за живота на Земята.

Може би и ние някой ден ще станем ангели, но от предходните цивилизаций само най-добрите отивали толкова нагоре (при ангелите и т.н.).

Някои се прераждат на Земята понеже не избрали лошото или доброто, а останали при по-следващите раси.

Другите, избрали злото, отиват в по-нисши измерения.

А Бог е огромната сила, която контролира и налага тази йерархия.

Според мен обаче е несъвместимо да сравняваме Бог и генералисимус. Бог не е звание, което може да ти даде сила, а той самият е сила.

« Последна редакция: Август 07, 2010, 01:56:07 от Модератор » Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #7 -: Август 02, 2010, 14:47:08 »

Може би старшина?

Зависи от човека,бих казала..Има Висши Азове,които са толкова напред с материала,че реално нямат причина да бъдат тук..инкарнират се с цел да подпомагат редниците Усмивчица...
    Не..наистина всичко е много относително и индивидуално..на мен лично ми се повдига от думи като ангели,архангели и пр..Мнооого сектантско и религиозно ми звучат..ма кво да правя..постоянно се сблъсквам с такива"термини"..Никога не съм почитала подобни същества,камо ли пък да ги възприемам като нещо върховно..и повече от мен самата,а и нямам причина да го правя...
    На училище се тръгва от първи клас..тва е положението...не можеш директно в университета ако нямаш,първо основно,после средно и т.н.
    Активен
    gorgon4e
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #8 -: Август 02, 2010, 15:55:03 »

Цитат на: sanguinary
    Въпреки, че много не си падам по християнската терминология, ангели, архангели и прочее.
    Цитат на: psyhea
    ..на мен лично ми се повдига от думи като ангели,архангели и пр..Мнооого сектантско и религиозно ми звучат..ма кво да правя..постоянно се сблъсквам с такива"термини"..
    Чак да ми се повдига, не, но определено избягвам да ги използвам в речника си. Пък и лицемерно би било, ако споменавам неща, в съществуването на които не вярвам. Е... поне не и по начина, по който ги описват, с крилцата там и всичките му екстри.

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Август 02, 2010, 16:00:46 »

Цитат на: sanguinary
    Въпреки, че много не си падам по християнската терминология, ангели, архангели и прочее.
    Цитат на: psyhea
    ..на мен лично ми се повдига от думи като ангели,архангели и пр..Мнооого сектантско и религиозно ми звучат..ма кво да правя..постоянно се сблъсквам с такива"термини"..
    Чак да ми се повдига, не, но определено избягвам да ги използвам в речника си. Пък и лицемерно би било, ако споменавам неща, в съществуването на които не вярвам. Е... поне не и по начина, по който ги описват, с крилцата там и всичките му екстри.

А ако е без крилцата и екстрите, бихме ли могли да си изградим "по-реалистична", а оттам и по-приемлива представа, която би могла да бъде вярна?
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 02, 2010, 16:51:48 »

А ако е без крилцата и екстрите, бихме ли могли да си изградим "по-реалистична", а оттам и по-приемлива представа, която би могла да бъде вярна?
    И с какво това ще допренесе за личностният ти растеж?Помисли..пък ако толкова държиш на приемливата представа..погледни в очите на дете..
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Август 03, 2010, 12:42:13 »

А какво виждаме през очите на дете...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Август 03, 2010, 12:44:06 »

И с какво това ще допренесе за личностният ти растеж?

Много хубав въпрос!

За да се опитаме да отговорим на него,
    нека се замислим: какво ни дава например изучаването на видимите неща - материалните предмети, растенията, животните, хората?

Цитат
    Помисли..пък ако толкова държиш на приемливата представа..погледни в очите на дете..

Това е хубав пример.
    И тук бихме могли да се замислим: каква е разликата между едно дете и един възрастен?
    На какво се дължи тя?
    И само за лошо ли е промяната от дете към възрастен или има и положителни страни?
    « Последна редакция: Август 03, 2010, 13:13:16 от Ich » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #13 -: Август 03, 2010, 12:48:17 »

Когато казваме, че детето мисли като възрастен, от "добрата" гледна точка, говорим за дете със зряло мислене. А пък кигато възрастният е дете от добрата страна, значи не мисли само за обикновени житейски работи... ами хубавото детско в него си е останало!
    А видимите неща според мен символизират нещо истинско... други видими неща, пък, тъкмо обратното на истината... поне така мисля.  Де да знам...
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 03, 2010, 13:26:13 »

И тук бихме могли да се замислим: каква е разликата между едно дете и един възрастен?
    На какво се дължи тя?
    И само за лошо ли е промяната от дете към възрастен или има и положителни страни?

Разликата е в натрупаният опит.Колкото и"мъдро"да е едно дете,опитът е това което ни приближава към целта..не философските разсъждения..Както казват хората..."едно е да знаеш,друго е да можеш"
    Всички знаем,че с тока шега не бива..знаем какво се случава и пр...но никой не може да знае,какво точно е чувството да те удари ток,докато не го изпита..т.е.докато тока не го удари.
    Пътят на усъвършенстването и развитието е емпиричен.Т.е.опознаването чрез личен опит.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Космическите йерархии « 1 2 »
    Космогенезис
    delfin 15 4448 Последна<br />публикация Ноември 15, 2009, 00:06:27
    от delfin
    Духовните Йерархии и тяхното отражение във физическия свят - Р. Щайнер « 1 2 3 4 5 »
    Духовни учения
    Ich 68 5783 Последна<br />публикация Октомври 27, 2013, 15:15:19
    от Ich
    Духовни апокрифи
    Духовни учения
    Paladin60 3 934 Последна<br />публикация Февруари 20, 2011, 16:38:09
    от Paladin60
    Послания на Висшите Аз « 1 2 »
    Послания
    Sue 20 5581 Последна<br />публикация Септември 12, 2012, 18:52:39
    от Sue
    Йога Методи за овладяване на Висшите Енергийни Нива
    Йога
    Йоас Ин 0 588 Последна<br />публикация Март 10, 2013, 20:00:49
    от Йоас Ин

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright