Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Източници на информация  (Прочетена 1474 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Август 01, 2010, 18:33:19 »

В една съседна тема psyhea казва:

Хм...аз за това казах,че не ангажирам никого с моето мнение. Просто за мен това си е голата истина,а мешавицата идва от там,че реално липсват данни,информация,и чевек е принуден да си блъска главата за да си сглоби пъзела..

по повод на свои предишни разсъждения в същата тема.

Поучителна Балада за Истината и Лъжата
    е написал Висоцки, разглеждайки някои философски въпроси за взаимоотношенията между хитрата Лъжа и наивната нежна Истина, допуснала да бъде измамена и ограбена от първата.

Тук предлагам да обсъдим въпроса за критериите за оценка на достоверността на историческите информации за произхода и развитието на човечеството, дали е възможно да получим сигурни сведения за далечното наше минало и други въпроси, свързани с тази тема.   

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Август 01, 2010, 19:40:15 »

Излиза, че психея е права, поне до голяма степен...
    Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #2 -: Август 01, 2010, 21:04:36 »

За мене една Истина,трябва да бъде потвърдена поне от три различни страни или погледната от мен от няколко положения.Първата истина е "случайно" попадналата информация,втората е приетата от Мен - разбирането,че тази информация съвпада с моето разбиране за живота(в момента) и третата потвърждаването на тази Истина от някой по-мъдър от мен.
    ...а източниците на информация са от най-дребното до най-едрото нещо;от най-старото до най-новото;от всичко...с изключение на хората(не на всички,а много избирателно).
    Има една приказка,че една лъжа,като бъде казана десет пъти,тя става истина...така че УМНАТА.
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 01, 2010, 21:11:16 »

Онидар, това за трите истини е супер вярно!
    А за приказката, тя е "една лъжа повторена 100 пъти става истина" Прегръдка   
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #4 -: Август 01, 2010, 21:15:26 »

А за приказката, тя е "една лъжа повторена 100 пъти става истина" Прегръдка   
    A приказката - всяко ЧУДО за три дни, а истината преодолява изпитанието на времето ...
    Усмивчица
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    psyhea
    Гост
    « Отговор #5 -: Август 01, 2010, 21:22:07 »

Хора..търсенията са ви обречени на провал..от сега ви го казвам..Няма универсална истина...
    Истините са толкова много,колкото и умовете които ги търсят..За мен една"истина",няма нужда да бъде потвърдена дори от нито един източник..Достатъчно ми е една идея..една мисъл да резонира в синхрон със съзнанието ми.Тогава става моята истина..
    Ако някой ме попита дали мисля,че адът и раят съществуват ще отговоря с не!И аз наистина няма да попадна там.Но за някой силно религиозен,който очаква след смърта си да отиде на страшен съд..или пък в рай..ад..то той наистина ще попадне точно там..(егрегорни образувания и същности)..това е само пример..
    Да..понякога инфото се препокрива в различни източници..и какво от това..Малко ли са източниците в които илюминати,масони и тем подобни са представяни като"просветители"на човечеството....но..за мен си е,чисто шменти-капели..заблуда,лъжа..
    Истината е тази,към която ни подтиква собствената ни интуиция..Всеки път на развитие е индивидуален.Това е което трябва да следваме..
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Август 01, 2010, 21:27:16 »

Вярно е Намигване
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Август 01, 2010, 21:32:35 »

Вярно е Намигване

Кое смяташ, че е вярно и защо?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Август 01, 2010, 21:37:13 »

"Една мисъл да резонира в синхрон със съзнанието ми."
    "Истината е тази,към която ни подтиква собствената ни интуиция.."

Вярно е, че истината се възприема по различни начини от всекиго.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Август 01, 2010, 21:41:44 »

"Една мисъл да резонира в синхрон със съзнанието ми."
    "Истината е тази,към която ни подтиква собствената ни интуиция.."

Вярно е, че истината се възприема по различни начини от всекиго.

Добре, обаче не съществува ли някаква обективна истина или за всеки си има негова собствена истина?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 01, 2010, 21:46:50 »

Истината за някого е, че не съществува обективна истина. Истината за друг е, че съществува универсална истина.
    Добре, обаче не съществува ли някаква обективна истина или за всеки си има негова собствена истина?
    Аз мисля, че съществува. Само че не съм я открила.
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #11 -: Август 01, 2010, 23:05:59 »

Истината ни бяга защото живеем в материалното.
    Търсим я в единствения ни познат свят- материалния, но за каквото и да се вкопчим и да го наречем *истина* то се оказва лъжовно, променливо и неточно. Ние сме като растение, на което корена му виси във въздуха. Истината, която търсим е почвата, от която се нуждаем за да оцелеем, пораснем и за да живеем щастливо- усещаме го, но търсим на грешно място и по грешен начин.
    Докато търсим спешно почва трудно ще намерим нашата почва, а не поредния по-добре изглеждащ пясъчник. За истината се изисква за малко да погледнеш на нещата над това, че имаш нужда от нещо, над себе си, изисква се да почувстваш.
    Любовта дава истината, но вкопченото целенасочено търсене на истината не води до намиране нито на любовта, нито на истината. Згреших

Не че вярвам в изписаното по-горе, мъча се да мисля и това е поредната доза объркани размисли.  Усмивчица
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Август 01, 2010, 23:17:33 »

Истината ни бяга защото живеем в материалното.
    Търсим я в единствения ни познат свят- материалния, но за каквото и да се вкопчим и да го наречем *истина* то се оказва лъжовно, променливо и неточно. Ние сме като растение, на което корена му виси във въздуха. Истината, която търсим е почвата, от която се нуждаем за да оцелеем, пораснем и за да живеем щастливо- усещаме го, но търсим на грешно място и по грешен начин.
    Докато търсим спешно почва трудно ще намерим нашата почва, а не поредния по-добре изглеждащ пясъчник. За истината се изисква за малко да погледнеш на нещата над това, че имаш нужда от нещо, над себе си, изисква се да почувстваш.
    Любовта дава истината, но вкопченото целенасочено търсене на истината не води до намиране нито на любовта, нито на истината.

Не че вярвам в изписаното по-горе, мъча се да мисля и това е поредната доза объркани размисли.  Усмивчица

Интересни мисли, макар и могат да се сторят странни на някой.

А защо може да се повярва в нещо подобно и кое пък, напротив, би ни усъмнило?
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Август 02, 2010, 00:18:38 »

... кое пък, напротив, би ни усъмнило?
    Мен вечно всичко поне леко си ме съмнява на съзнателно ниво- все пак помня, че съм човек, а хората сме си доста объркани, та възможността да не съм права винаги е голяма.
    А защо може да се повярва в нещо подобно
    защото усещанията показват, че е по-правилно от всичко до момента.  Ухилен
    Но все пак да се пробвам да измъкна и на приказки някаква причина:
    Може да се повярва, че любовта е свързана пряко с истината, най-просташки казано, защото ако вярваш и живееш с нея ще си доволен и здрав доколкото зависи от теб и няма да търсиш "истината", а просто ще си щастлив и спокоен. На никой влюбен в живота човек не му е залипсвала истината, (най-вероятно) защото той вече я има и живее с нея (или поне с част от нея). Най-много да му стане любопитно да разбере какво точно има и дали може да получи по-голяма доза от същото. Ухилен
    Истината не може да се крие само в едно нещо, тя трябва да бъде в цялостното движение на нещата.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 03, 2010, 22:00:08 »

Истината за някого е, че не съществува обективна истина. Истината за друг е, че съществува универсална истина.
    Аз мисля, че съществува. Само че не съм я открила.
    Не съм си я припомнила, по-точно да се изразя.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright