Духовно развитие

Страници:  1 ... 85 86 [87] 88   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: "Необичайни" преживявания-Случки от живота  (Прочетена 107155 пъти)
Ангелска
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #1290 -: Септември 05, 2013, 17:37:30 »

Иначе да ви споделя от миналата година някъде се заинтересувах  за кристални, индигови деца и разбрах че тази светлина около човек която виждам не я виждали всички хора Ухилен. Тоест разбрах че мога да виждам човешката аура. Научих цветовете и сега ми е много интересно.  Иначе ако започна да разказвам за всичките ми необичайни преживявания ще имам готова написана книга, но все пак трябва да има нещо което да прави живота малко по-интересен

Ахахаха...честито!
Аз го научих доста късно, както и това, че  не всички прозират, когато ги лъжат.
Активен
veselushko
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #1291 -: Октомври 03, 2013, 14:59:46 »

От година насам периодично имам видения с повтарящи се елементи. Знам, че съм някъде нависоко и все пак около Земята. Усещам се, че летя с много мощни криле, устремила съм се напред, към целта си. И под една или друга форма около мен (отпред или отзад) изниква от нищото черна сила (наричам я така, защото не мога да определя какво точно е, просто е мн силно енергийно присъствие). И тази сила спира полета ми, пресича ме, сваля ме. Виждах ангели, много силни, светли, които се бият около мен. Знам, че и аз бях от тях, от онези от светлата страна. Защитавахме  нещо голямо, много важна цел. От значение за цялата Вселена. И все се явява тази сила от другата страна, която намира начин да ме премахне, усещах го като сваляне, обезоражаване. Всички тези преживявания са докато съм будна. Просто затварям очи и изникват ангелите, битката, усещането за погром. Тъгата, мъката от това..  Целенасочено работих върху отматричването си, върху отваренето ан третото си око доста време. Винаги съм знаела, че съм по-различна от околните, просто го бях забравила за 20-на години :Д И преди 3-4 родих пърото си дете, А две и половина по-късно - второто. чрез тях се обърнах към себе си, към езотериката и изведнъж ми изникнаха онези спомени от детството как стоя на прозореца в дъждовен ден и гледам капките как падат една по една. И знаех, че съм различна, сякаш това е моментът, в който се молех да не загубя способностите си. И съм заспала. До преди 3-4-5 години. Откъслечно започнах да осъзнавам части от мисията си в това прераждане. Наред с отварянето на окото ми изникват и едни усещания странни. Около мен сякаш витаят тъмни сили, които се опитват да Знам, че съм избрала в сегашното си прераждане да спомогна за изграждането на новата образователна система, само че мие  нужно малко врме още да събера кураж да изляза на светло. Усещам опитите отстранида ми се попречи, само че осъзнавам колко голяма сила има в мен. И така.. Да не говоря за моемнтите, в които изпадам в едно особено състояние на съзнанието, по време на което проявявам лечителските си спосонбности. За тях после Намигване
Хубав ден от мен Усмивчица
Активен
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 446

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #1292 -: Октомври 03, 2013, 16:11:52 »

Има музикални произведения, които помагат за "полет". Пример мога да дам с "Ethnicolor" на Жан Мишел Жар.

Също и олд-скуул рейвът става за летене, ама с него орбитираш около Нептун. А някои не го харесват, защото е прекалено далеко и си мислят, че е много страшен този голям син Нептун. Другояче стои въпроса, че там има много живот, добронамерен до немай-къде при това, ама той е на Нептун (Казвам го в случай, че някой реши, че може да се стовари на Тритон, който има навика да орбитира в астралните шлейфове на Нептун. Вече в астрала хич не е весело - каквато гадост е имало на планетата, лети точно там и е доста "забавно" да гледаш летящи черва, мозъци, дробове и очи от някоя отминала война и да ти мирише на разпрани кореми и всякакви други подобни гадости.)

Колкото до "Ethnicolor" - аз лично виждам странни картини - все едно предавания, заснети от много голяма височина по Земята, на които се виждат сцени от война и разруха (просто самата мелодия звучи меланхолично. Казват, че имало някакви мегаположителни, но тези, които чух от дъновистите, ми се видяха доста лигави и префърцунени). Накрая това, което се вижда, е отлитане от стационарна орбита, обикновено по посока обратна на Слънцето - най-често към Юпитер.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #1293 -: Октомври 04, 2013, 13:03:05 »

На някой днес времето да му е с един час напред случайно?!
    Активен
    xandria
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #1294 -: Октомври 04, 2013, 14:58:31 »

На някой днес времето да му е с един час напред случайно?!
    Най-редовно е това.
    Понякога даже и назад сякаш върви Ухилен
    Активен
    mechkenceto
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #1295 -: Октомври 05, 2013, 08:53:46 »

Здравейте,искам да попитам кои невидими същества могат да ни наранят?
    Питам защото имам надрасквания по краката.
    Един път бях споделила за едни астрални същества които ме притесняват.... бяха престанали докато миналата нощ пак ми изкараха акъла и по точно е нещо като куче,и нараняванията ми са като удраскано от лапа на животно..... ето и конкретния случай да стане по ясно Усмивчица ....
    Сряда вечерта си легнах рано кам 22ч. с детето. Легнах на спалнята и видях вратата леко да се притваря (не е бях затворила напълно) стреснах се но не обърнах особено внимание.Заспах си спокойно и към 00:40 се събудих,станах за вода и пак легнах (през това време е в другата стая и гледа телевизор).Въртях се около 10 мин. и започнах да се унасям.При затварянето на очи видях себеси отсреща да лежа до мен на тъмно в леглото.Другата "мен" ми говореше нещо  но не помня точно какво,толкова се беше задълбочила в разговора че чак гледаше към тавана и показваше нещо с ръце.Изведнъж ми заглъхнаха ушите и нищо не чувах само свистене (както при миналия път) и не е чувах какво ми говореше.Както си лежах на дясната страна усетих нещо като балон с въдух да влиза под тениската ми на гърба и изведнъж спадна стана като вакум и леко ме притискаше.Толкова се изплаших а не чуствах нищо,нито тялото,нито пулс абе нищо!
    И й казвам "виж какво имам на гърба,страх ме е!" ,а тя не ме чува все едно,и пак и казвам но вече викам "моля ти се виж какво имам отзад не мога да мръдна!" .Тогава тя "другата мен" поглежда и изплашено се дърпа и казва "олеее куче,куче бързо бягай,махни го от теб" незнам как е чух да го казва това при положение че ми свистяха ушите.Отворих очи погледнах зад мен и беше изчезнало,толкова се бях изплашила че съм плакала.На сутрента видях и раните по краката.
    Незнам какво е това нещо ,предния път ме удраше по лицето и го чух как ръмжи като бясно куче преди да изчезне,този път не ръмжеше но ме е удраскало.
    Преписах си "Добрата молитва" и ми е под възглавницата тези 2 дни нищо не се е появявало,но незнам какво да правя.
    Между другото на подсъзнателно ниво мога да излизам от тялото си и често виждам как спя или се гледам отстрани....

Съжалявам,много дълъг пост стана
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #1296 -: Октомври 05, 2013, 10:05:01 »

Единственото, което ми идва на ум да те посъветвам е, точно преди да заспиш, да си доизградиш/изградиш щит около теб, представи се цялата обвита в енергиен кръг примерно, а пред него сложи голяма тухлена стена, дори нея да минат, енергийния кръг ще им действа като мрежа с ток, няма да те "докопат". Помисли си така как си на безопасно в щита, задай му "настройки", като "всичко негативно, което опита да стигне до мен, ще бъде спирано от моя щит" и други подобни и спи спокойно. Усмивчица
    Активен
    Sundance
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #1297 -: Октомври 08, 2013, 19:54:25 »

Здравейте! От известно време с изключителен интерес чета постовете в този прекрасен форум. От както се помня се интересувам от окултното и вярвам "необичайни" неща. След известно колебание реших да споделя два от най-фрапиращите случая, които съм преживяла, като не съм сигурна, че са "необичайни". Просто винаги съм се чудела какво означава това, което ми се случва. Но първо нека разкажа.
    Като ученичка бях безкрайно влюбена в едно момче от горния клас (разбира се Усмивчица ). Нямах усещането за споделена любов, всичко беше твърде приятелски. След известно време разбрах, че той и семейството му са се преместили да живеят в друг квартал. Вече ходехме и в различни училища и практически нямахме никакъв контакт. Освен "моята любов" (не спирах да мисля за него). Една вечер сънувах некролог на вратата на жилището му (не си спомням от къде бях разбрала къде живее). Нямам други много спомени за този сън, но и до ден днешен виждам картината с некролога от съня си. След няколко дни реших да мина през квартала, където живееше въпросният момък и на вратата им имаше некролог. Беше починал баща му...
    Друго интересно, което ми се е случвало е с починлата ми баба. Аз съм единственият човек в семейството, който я сънува толкова често, ако въобще някой друг я сънува. Става въпрос за майката на баща ми. Тя често, преди много по-често от сега, идва в съня ми и си говори с мен. Казва ми да изчистим жилището и примерно и много други неща. Изглежда невероятно добре, с прекрасен дух и настроение и винаги усмихната. Та милата ми баба дойде една нощ, може би призори и ми каза, че ще вземе чичо (сина и, брат на баща ми). Не почня точните думи, но спокойно ми обясни, че идва за него. А той от месеци страдаше от левкимия и лежеше в болница. Сутринта се събудих стресната. В 8:30 майка ми и баща ми ми се обадиха, че чичо е починал. Милата ми баба дойде да го посрещне. От тогава ги сънувам винаги двамата. Изглеждат прекрасно. Той дори след известно време облече костюм и носеше куфарче. Той винаги ми се усмихва и много ми се радва, но никога не говори. За съжаление от много месеци не са ме навестявали. Вероятно имат много неща за вършене.
    Имала съм и други особени случки, като повечето от вас тук. Но тези два случая ме карата да се замислям дали съм по-чувствителна за тези неща или изграждам специфична връзка с близки хора..?!
    Ще се радвам да прочета Вашите коментари Усмивчица
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #1298 -: Октомври 13, 2013, 12:00:15 »

Sundance, добре дошла.

Впредвид всички съвпадения между сънища и реалност които описа, категорично мога да ти призная, че сетивността ти е силно изявена. Познавам и други хора, които по някакъв начин получават сигнали за бъдещо отпътуване на души към отвъдното. Някои чрез сънища като теб, други чрез интуиция наяве. В сънищата си редовно се срещам с починалите ми баба и дядо, къде получавам послания, къде просто се виждаме колкото да се израдваме на срещата. Сънувам ги на местата където са живели, например в техните апартаменти, или на вилата.

С времето човек може да отключи всевъзможни усещания, стига да са заложени в него. Например, за бъдещо раждане на деца, пътувания, или пък послания които душите на техните живи или починали близки искат да им отправят. Можеш спокойно да приемеш че между различните измерения има невидими форми на комуникация, и това е едно от интересните неща на духовния свят като цяло.

П.С. – Някога се отговаряше по-често в тези теми, но светлинните адепти, които ще го дават скатавка, и ще оставят търсещите без отговори, след време правомерно ще се оплакват задето, видите ли, хората си дават парите на врачки, изследвания с аура камери, гледане на кафе, вода и чесън…

Явно да се помага безплатно е проблем, като ще се помага платено – пак е проблем.

Лесно е да насоча хората към места, където ще срещнат повече отзиви и разбиране, и ценни практически съвети, и тогава да изляза поредния саботьор на форума, където масово се пише за морал, его, извисявания, взаимопомощ, просто така, на теория, и като се появят питащите, страхът от даване на съвет ще взима надмощие.
    « Последна редакция: Октомври 13, 2013, 12:32:44 от Sine Wave Zero » Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 446

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #1299 -: Октомври 13, 2013, 16:46:38 »

Sundance, добре дошла в отбора. Имам едни познати, с които сега сме в една много идиотска ситуация и сега около мене е пълна лудница, но единия от тях като лице сякаш ми беше жигосан в съзнанието. По-рано ходех на една т.нар. "динамична медитация", в която водещият успяваше да скъса нервите на всеки, който прояви глупостта да покаже инакомислие. Стигаше се дотам да разреве големи мъже с провокациите си - единствено видът му на 40-тина годишен несретник с голямо плешиво теме и гигантско шкембе, заради което няма никакъв успех сред жените, го спасяваха от бой (е, аз един път го халосах с един веф в главата, ама това е друга история).

И там се запознах с един човек, който е 70-и-някой-си набор, шофьор на автобус... И първата ми реакция, като го зърнах, беше: "Познаваме ли се отнякъде?". Този много приличаше на това хлапе. А когато се запознах с тази малка машина за всякакви магически маймунджелъци , всякакви номера общопрофилни и разнищване на всяка личност с помощта на професионални психологически методи (да се чуди човек как едно 13-годишно дете ги може тези всичките неща, ама на - и такова животно имало!), пак реагирах по същия начин - имах чувството, че просто не сме се виждали от много време.

По-късно тези двамата ми разказаха що за гадина съм бивал в минали прераждания, ама аз лично не подозирах, че положението при мене можело да е чак толкова осрано. Както и да е.

Важното е, че и аз съм имал такива преживявания. А тези техни изцепки на границата между магията, фантазията и лудостта могат да са предмет на съвсем отделна дискусия.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #1300 -: Октомври 14, 2013, 17:42:21 »

Привет Sundance, аз също сънувам починали близки и си говоря с тях в съня си, това ми се случва дори и ако починалото създание е животно. Като дете сънувах починалата си баба, която ми казваше, че и липсвам и е дошла да ме види. Реших че е нормално, много хора сънуват починалите си роднини и близки. Но в последно време ми се случва нещо твърде странно дори и за мен. Откакто загубих кучето си, което беше много болно, започнах да го сънувам, не често, но то си говори с мен в съня ми, както говорят двама души. Казва ми, че сега е щастливо и е добре, да не се тревожа за него. Последния път сънувах, че ми го доведе някакъв тип, едър, висок, с шапка, силует - тъмен като сянка, който ми каза, че кучето ми иска аз да го разходя, защото му е мъчно за мен. После веднъж сънувах двете кучета, които ги храним пред блока, бяха до един храст и в съня ми ме попитаха дали искам да предадат нещо на моето куче, защото скоро ще отидат при него. След няколко дена разбрах, че денят преди да сънувам това, тези кучета са ги били отровили.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1301 -: Октомври 15, 2013, 10:46:05 »

Привет Sundance, аз също сънувам починали близки и си говоря с тях в съня си, това ми се случва дори и ако починалото създание е животно. Като дете сънувах починалата си баба, която ми казваше, че и липсвам и е дошла да ме види. Реших че е нормално, много хора сънуват починалите си роднини и близки.

Наскоро прочетох една много интересна книга на Р. Щайнер "Смъртта като преобразяване на живота". В нея той обяснява защо е трудно да установим един истински контакт с т.нар. мъртви. Една от основните причини е тази, че общуването с тях става съвсем различно от начина на общуване между т.нар. живи:

"Колкото и странно, колкото и гротесктно да звучи, начинът на общуване, с който сме свикнали тук, във физическия свят, трябва изцяло да се преобърне, когато оттук влезем в контакт с мъртвия. Когато тук говорим с даден човек, когато говорим от физическо тяло към физическо тяло, говорим ние. Когато говорим, знаем, че говорим ние, че думите произлизат от нас. Когато другият ни отговаря, знаем, че думите идват от него. Това отношение напълно се преобръща, когато общуваме с даден мъртъв, когато говорим - може да се каже говорим, защото може да бъде говорене. Нещата се преобръщат така, че когато запитаме някой мъртъв или му казваме нещо, това, което ние казваме, го възприемаме като идващо от него; така се възприема. Следователно той инспирира в нашата душа това, което питаме, което му казваме. А когато той отговаря или ни казва нещо друго, то идва сякаш от нашата собствена душа. За човека тук, във физическия свят, този факт е съвсем необичаен. Той е свикнал това, което казва, да идва от неговото същество. За общуването с мъртвите човек трябва да свикне да чува от тях това, което сам казва, а в собствената си душа да възприема техния отговор."

Казано накратко, това, че баба ти е казвала, че ти й липсваш, вероятно означава, че всъщност твоите чувства, че тя ти липсва, са достигнали до нея. А ако ти някога си усетила вътре в себе си някакво прозрение, възможно е то да е било инспирирано от нея или някой друг твой починал близък.

Но в последно време ми се случва нещо твърде странно дори и за мен. Откакто загубих кучето си, което беше много болно, започнах да го сънувам, не често, но то си говори с мен в съня ми, както говорят двама души. Казва ми, че сега е щастливо и е добре, да не се тревожа за него. Последния път сънувах, че ми го доведе някакъв тип, едър, висок, с шапка, силует - тъмен като сянка, който ми каза, че кучето ми иска аз да го разходя, защото му е мъчно за мен. После веднъж сънувах двете кучета, които ги храним пред блока, бяха до един храст и в съня ми ме попитаха дали искам да предадат нещо на моето куче, защото скоро ще отидат при него. След няколко дена разбрах, че денят преди да сънувам това, тези кучета са ги били отровили.

Вероятно поради твоите топли чувства към животните ти си свързана с техните "групови души". Те общуват с теб и ти изпращат под формата на образи, сънища, информация за индивидуалните животни, които в някакъв смисъл са техни "органи".
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #1302 -: Октомври 16, 2013, 19:06:07 »

Благодаря ти за написаното, Ich, много е интересно и дава отговор на някои въпроси.
    Да, наистина се чувствам свързана с животните и някакси ми е по-лесно да общувам с тях, и да ги разбирам още от съвсем малка.
    Дали сънят всъщност не се явява нещо като коридор за връзка на съзнанието с други светове? Тялото спи, а душата пътешества...
    Активен
    Berbera
    Berber
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 56

« Отговор #1303 -: Октомври 21, 2013, 20:56:32 »

Здравейте, дано слагам поста си където трябва. Преди три дни ми се случи нещо. Бях застанал на плажа и гледах морето и хорозонта. Нещо ми подразни погледа, и когато се загледах напред фокуса ми избяга и започнах да виждам пред мен едни точици големи колкото връх на игла които блестяха или светеха. Движението им беше  хаотично, все едно гледам как се движат някакви атоми. Стана ми много интересно и се опитах да фокусирам но картината изчезна, интересното пак се появи когато разфокусирах. Помислих си, че ги виждам само над водата, но на следващия ден се загледах в небето и като ми избяга фокуса пак започнах да виждам хамавите точици/частици. Оказа се, че ги виждам само когато фона е еднороден и не е шарен.
    Разказах на жена си за това и я накарах и тя да пробва, но ето тук е по- голямата изненада, повредата не е в моя телевизор. Тя ги видя по- бързо и от мен. Ха сега някой да каже какво в крайна сметка виждаме. Имам чуството, че винаги съм ги виждал но чак сега им обърнах внимание. Искам също да отбележа, че това не са прашинките които се виждат от време на време попаднали в окото, а съвсем ясно разграничими, щурави, многобройни светещи точици.
    Активен
    Berbera
    Berber
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 56

« Отговор #1304 -: Октомври 22, 2013, 19:16:09 »

Благодаря
    Активен
    Страници:  1 ... 85 86 [87] 88   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright