Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сахасрара Чакра  (Прочетена 1552 пъти)
sahaj
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « -: Юли 26, 2010, 17:53:30 »

качества:  колективно съзнание, интеграция , тишина

телесен израз: лимба

причини за блокиране: съмнение в Бога

Сахасрара Чакра е седмата Чакра от нашата фина система, в нея са обединени всички качества на останалите чакри. Всяка Чакра има своето място  в Сахасрара.
    Когато Кундалини стигне до Сахасрара , листенцата на лотоса се разтварят и в този момент идва просветлението (Самадхи) . Може да усещате мощно пулсиране в темето а след това - чувство на разтапяне и поток от силни вибрации  от фонтанелата . Това е Кръщението при което разбирате ,че сте се родили отново . Само когато Кундалини достигне Сахасрара започва вибрационното съзнание в нас .Под въздействието на Кундалини , която  обединява нашето индивидуално съзнание с всеобщото , ние изведнъж се настроиваме на универсалната вълна на вибрациите. Тези вибрации изпълват Космоса , но преди духовната ни реализация ние не знаем нищо за тях.

през вековете хората са измисляли какви ли не сложни методи за отварянето на тази Чакра (някои от тях доста погрешни)   , но в днешно време Шри Матаджи Нирмала Деви е разработила един много прост метод. Този метод е толкова прост и достъпен че на много хора , които са се занимавали с множество други практики им е трудно да повярват , че е ефективен , но той все пак действа . Чрез метода си Шри Матаджи дава Духовна  Себереализация на много хора по света, при това не е нужно да ходите в хималаите или да правите някакви сложни техники а абсурдно е дори да плащате затова защото Кундалини е наша собствена енергия и ние не бива да плащаме за това , този метод е напълно безплатен.

ЗА ТОВА КАК ВИЕ САМИ МОЖЕТЕ ДА СЪБУДИТЕ КУНДАЛИНИ ВЪВ ВАС И ДА БЪДЕ ОТВОРЕНА ВАШАТА САХАСРАРА ЧАКРА ЩЕ ВИ РАЗКАЖА ММНОГО СККОРО В НЯКОЯ ОТ СЛЕДВАЩИТЕ СИ СТАТИИ.

Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #1 -: Юли 26, 2010, 22:31:46 »

Може да усещате мощно пулсиране в темето а след това - чувство на разтапяне и поток от силни вибрации  от фонтанелата .
    Точно това усещам от известно време, но не знам каква е причината... Леле, "странно" наистина... Възможно ли е тук и сега с мен...
    ...?
    Активен

xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #2 -: Юли 26, 2010, 22:42:58 »

и аз сащо
    Активен
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « Отговор #3 -: Август 22, 2010, 20:08:31 »

Тъй като тук не мога да кача снимки ето на този линк е отговора на вашите въпроси    http://sahajayoga.blog.bg/drugi/2010/08/07/kak-da-poluchim-svoiata-duhovna-seberealizaciia-lesniia-meto.588093
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Муладхара - 1-ва чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 7294 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:11:21
    от delfin
    Свадхищана - 2-ра чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5382 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:20:43
    от delfin
    Манипура - 3-та чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5535 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:30:14
    от delfin
    Сахасрара - 7-ма чакра
    Духовни учения
    Administrator 6 6482 Последна<br />публикация Ноември 15, 2012, 12:58:04
    от Житара
    Кундалини и Сахасрара чакра
    Йога
    sahaj 0 1446 Последна<br />публикация Декември 23, 2010, 16:40:24
    от sahaj

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright