Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ОБЛАСТТА НА СКОРПИОНА  (Прочетена 12656 пъти)
ga_to
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #30 -: Октомври 04, 2012, 23:26:19 »

уникално е
аз съм Скорпион.
Сърдечни съчувствия - аз също.
Да се присъединя и аз, а? Само да попитам, за какво точно са съчувствията Плезещ се Намигване.
С нетърпение очаквам още интересна информация, поздравления за темата Pluton, много ми е полезна.
Съчувствията ли?
Заради тази отвратителна "скорпионска болка", която се изпитва Усмивчица Сещам се един стар анекдот, струва ми се английски анекдот - един човек върви по улицата и вижда срещу себе си друг човек, който има забито копие в гърдите си. Ей, казва тоя първия, не те ли боли така да вървиш, с това копие в гърдите. Боли ме, отговаря онзи - но само когато се смея.
Активен
Престолски
Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #31 -: Октомври 05, 2012, 15:39:30 »

уникално е
аз съм Скорпион.
Сърдечни съчувствия - аз също.
Да се присъединя и аз, а? Само да попитам, за какво точно са съчувствията Плезещ се Намигване.
С нетърпение очаквам още интересна информация, поздравления за темата Pluton, много ми е полезна.
Съчувствията ли?
Заради тази отвратителна "скорпионска болка", която се изпитва Усмивчица

Няма болка приятелю, има напускаща тялото слабост Усмивчица!
Е, всеки си я възприема както си иска и според възприятето, приема и усещането.
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Trina
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #32 -: Ноември 07, 2012, 19:31:17 »

скорпиона си е скорпион

във всяко отношение
Активен
Trina
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #33 -: Ноември 07, 2012, 19:34:24 »

Скорпион (1957-1970): са интуитивни, интерес към метафизическия свят. Много екстрасенси и светлочуствителни са родени с тази конфигурация;

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=4903.0#ixzz2BYUY0uwK
Активен
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 686

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #34 -: Юли 08, 2016, 11:41:35 »

Искам да съм скорпион. Харесва ми неговата решителност, тази хладнокръвност, с която е готов да предизвика целия свят без да се страхува от последствията. Най-важните ситуации в живота са такива, това са истинските моменти на истината , тези, от които не трябва да бягаш, а и не можеш – това са нещата, пред които трябва да се изправиш тук и сега. Скорпионът не иска да бяга, той постоянно живее в моменти на истина. Него не го е страх от смъртта, но защо – ето това не мога да разбера.
    Силата не се мери просто с размер, острота на зъбите, мускулна маса. И най-едрият може да бъде повален, и най-силният може да бъде надвит. Но скорпионът има някаква необяснима издържливост и може би, някъде дълбоко в себе си – неугасима вяра. И горко на онзи, който не забележи навреме формата на неговата опашка. Това, което на пръв поглед наподобява красива капка вода, завършва накрая с много финно, почти невидимо острие. Скорпионът сякаш концентрира цялата си енергия в една фатална точка. Убождането от тази капка-острие е като откровение за врага му, докосване на истината, инжекция от чиста смърт. Движението на скорпиона е мигновено, съсредоточено, вдъхновено. Докосването му е толкова нежно и в същото време толкова смъртоносно. Жертвата има само един кратък миг да благодари за честта да бъде освободена. Освободена от какво? Само скорпионът знае.
    Искам да съм скорпион. Сигурен съм, че той знае тайната на живота и смъртта. Понеже е на ръба на оцеляването, понеже инстинктивно се вглежда дълбоко в себе си, е надарен с проницателност, която останалите нямат. По една жестока ирония, това знание поне засега не му носи нито щастие, нито полза. Но така са решили Боговете – някой трябва да носи бремето на Истината. Скорпионът знае много дълбоки истини, но не ги споделя, защото усеща, че знанието за тях е някакъв особен, неразбираем дар, който не се заслужава лесно, но то е и тежест, която не трябва да се поема лекомислено.
    Не е лесно да съхраниш радостта си сред пясък и суша. Сигурно затова скорпионът има черупка, за да опази най-хубавото, най-личното, най-скъпото , скрито в него, от враждебния свят. Навън през деня е горещо, а през ноща е студено. Трябва да се оправяш някак и това е така. Скорпионите не плачат, а носят черупката си с мрачна решителност и се борят с трудностите мълчаливо.
    Искам да съм скорпион. Усещам, че скорпионът тайно мечтае да е орел. В редките си моменти на спокойствие и блаженство той си представя как лети над пустинята, и дори отвъд нея, над места, до които сега няма как да стигне. Да бъдеш освободен от земята, да се носиш тихо сред вятъра и облаците, да се изстрелваш надалеч само с един размах на крилата, да си недостижим и неуязвим – това за него е равнозначно на прераждане.
    На скорпиона обаче непрекъснато му се налага да се откъсва от съкровенните си моменти на блян по висините. Заобикалящата среда и необходимостта да се бори за оцеляване скоро връщат мислите му към грубата реалност. И все пак, рано или късно той отново ще намери удобен момент и спокойно място, за да помечтае за небето.
    Искам да съм скорпион. Единственото, което не ми харесва, е неговата безпощадност. Може би защото живее в сухата негостоприемна пустиня, може би защото около него има коварни врагове, а може би защото страда така дълбоко, че не може да лети, той подхожда към живота безкомпромисно и често жестоко.
    Скорпионът не щади дори и себе си. Защото честността изисква да бъдеш безкомпромисен не само с другите. Той се боде често и безмилостно, сякаш постоянно иска да изпита сам себе си какво реално представлява и колко е издържлив – рискована практика, като се има предвид, че поредното изпитателно убождане може да се окаже фатално, въпреки неговия предполагаем имунитет към собствената му отрова.
    Аз обаче открих разрешение за болката на скорпиона – вярата, че ако духът ти лети свободно, все някой ден ще се преродиш в орел.

Автор неизвестен
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #35 -: Юли 09, 2016, 19:42:15 »

Мотото на скорпиона - Това което не ме убива , да гледа да бяга по-бързо после от мен .

И все пак наистина не могат да се отрекат основните архитипове човешки съзнания според рождената дата.
    Но на практика това е дарът от Създателя за да може да се формира личност...която да надгражда нещо повече.
    Остава висящ въпроса:
    Дали едно съзнание надгражда и израства в своя жизнен Път през Вселената или просто остава в неведение вперило поглед в пъпа си и неспособно да развие в нещо повече даровете от Създателя?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #36 -: Юли 11, 2016, 06:16:10 »

Мотото на скорпиона - Това което не ме убива , да гледа да бяга по-бързо после от мен .

И все пак наистина не могат да се отрекат основните архитипове човешки съзнания според рождената дата.
    Но на практика това е дарът от Създателя за да може да се формира личност...която да надгражда нещо повече.

Възможното надграждане.
    Какво например може да надгражда един човек?
    Откъде идва основата на онова, което той има?
    Дали той ще пренесе евентуално надграденото отвъд живота си?

Цитат

Остава висящ въпросът:
    Дали едно съзнание надгражда и израства в своя жизнен Път през Вселената или просто остава в неведение вперило поглед в пъпа си и неспособно да развие в нещо повече даровете от Създателя?

А може ли за някои личности отговорът да е положителен, докато за други - отрицателен?
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #37 -: Юли 11, 2016, 08:04:22 »

Всяко същество се ражда с дарове които формират личност -човек,животинка,растение,минерал.
    Даровете са разум,сърце,тяло и съзнание.
    На тази база се формира личността с нейното разширение - егото.
    Различните същности развиват различните аспекти на тези дарове като единствено човека е развил и разума си.
    В последното обаче не е много сигурно дали това е удачен избор поради факта докъде е стигнала цивилизацията ни.
    С днешна дата е твърде самонадеяно човек да твърди със сигурност че животните ,растенията и минералите нямат
    съзнания и разум предвид че никой не е говорил или осъществил комуникация с тях по който и да е познат смисъл доказващ
    или отхвърлящ наличието на разум.

Причината да се роди въобще някакво същество със съзнание си остават Душите -това е очевиден факт.
    На практика за човека са характерни различни архитипове съзнания според рожденната дата което красноречиво показва
    и доказва взаимната връзка на всичко във Вселената, както и това че самите планети и звезди също са същности със свое влияние.
    Същата визия може да се пренесе и над всичко друго което е родено за Живот и има Душа.
    Душите са носител на съзнанията през Вечността.
    За тях времето и пространството не са ограничение.
    Дарвин е формулирал принципа на еволюцията , но е сгрешил че естетствения подбор е единствения фактор и причината за това.
    Преносителя на информацията на съзнанията като опит и знания са Душите които мултиплицират тази информация по между си.
    Това става основа за голямото разнообразие ,пъстрота на Живота което създава условия за ускоряваща се еволюция в експоненциална крива.
    Нали не си мислите че за развитието от австралопитека до днешните индигота и кристални деца стои само естествения подбор?
    Налице са много доказателства в Природата за които няма никакво обяснение според теорията на Дарвин.
    За повече факти по въпроса  може да се гледа филма Unlocking the Mystery of Life в kolibka.com ...
    Темата е пространна и дълга в своята фактология и детайли...но принципа е прост и лесно различим навсякъде.

Всяко съзнание има потенциала да еволюира.
    Няма отрицателни отговори в това.
    Единственото изключение е само в каква посока и накъде ще еволюира.
    Според избора му  следва приемане или отхвърляне от Вселената което е еталон за Истина или заблуда...равносилно на Живот или смърт.
    Злото също еволюира по необходимост като част от вечния кръговрат на съзидание и унищожение на Живота.
    Активен

pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 686

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #38 -: Юли 11, 2016, 08:32:26 »

Остава висящ въпроса:

Май са верни и двете твои твърдения, като те си зависят от степента на развитие и осъзнатостта. Аз поне така си отговарям на въпроса.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #39 -: Юли 11, 2016, 22:01:27 »

Вселената е най добрия Учител... тя учи на Цялост, а не на фрагментиране и разделение.
    От този модел произлиза и критерия за Истина.
    Нейната Истина не отрича ,а обединява и надгражда познанието и съзнанието в единна Цялост.
    Ние човешките съзнания приемаме че всеки си има своя истина, обич, любов, страдание, избор и т.н.
    А това не е по никой начин така от гледна точка на Вселената.
    Тя не ни дели.
    Единствено отхвърля по естествен път тези съзнания които Я отхвърлят те самите.

Апрорпо една ''случайна'' новина - швейцарски учени са създали интерфейс който позволява комуникация с растенията.
    За повече информация:

http://megavselena.bg/izobretiha-ustroystvo-za-komunikatsiya-s-rasteniyata/

Активен

Star Rover
    Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #40 -: Юли 21, 2016, 09:08:18 »

Остава висящ въпроса:

Съзнанието попринцип е продукт от преживяването на душата чрез и през формата. То се случва, разширява (надгражда и израства) винаги, когато има оСъзнаване.
    А за да има осъзнаване е необходима будност (awareness), нещо, което присъства и се засилва, когато живеем коректно природата си (Даровете от Създателя), без да искаме да бъдем нещо друго, например скорпион, когато природата ни е направила дева. Или с други думи без да се намесваме с ума.
    Тогава житейският проект се саморазгръща сам, така както дървото расте без никой да го кара или да има "трябва".
    Всичко живо следва геометрията си.

Здрасти, Странник!

Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #41 -: Юли 21, 2016, 12:36:20 »

Остава висящ въпроса:

А за да има осъзнаване е необходима будност (awareness), нещо, което присъства и се засилва, когато живеем коректно природата си (Даровете от Създателя), без да искаме да бъдем нещо друго, например скорпион, когато природата ни е направила дева. Или с други думи без да се намесваме с ума.

Да поддържаме в себе си будност, без да намесваме ума-да! Без да искаме да бъдем друго, но да разбираме природата на всичко друго и да приемем в себе си даровете  на Създателя, които ТОЙ е дарил на нас и всички останали.Разбирането на собствената ни природа и тази на останалите живи същества въобще ни води до приемане на всичко създадено от Създателя и израстване и изграждане на Цялост.

И ще дойде момент, в който всеки ще носи в себе си целият зодиак...
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #42 -: Юли 21, 2016, 21:34:01 »

Привет Star Rover !
    Радвам се да те видя отново тук.

Напълно споделям казаното от теб ... но изниква един съществен въпрос.
    Будност на съзнанието - ОК , но към какво по конкретно?
    Много е важен този момент най вече.
    Споменах по горе за съзерцанието на пъпа в преносен смисъл.
    Активен

Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ОБЛАСТТА НА ОВЕНА
    Астрология и нумерология
    pluton 10 1495 Последна<br />публикация Юли 26, 2010, 11:01:15
    от pluton

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright