Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ОБЛАСТТА НА СКОРПИОНА  (Прочетена 12180 пъти)
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #15 -: Юли 22, 2010, 17:47:50 »

ЗА СКОРПИОНА И РОДОВИТЕ ОТНОШЕНИЯ

Само че тази задължителност отпада спрямо възрастните хора, защото те излизат от кръвно-родствената връзка. Ние не се женим за сестрите и майките си, а се женим за чужди хора. И вечно стои въпросът – не предавай кръвта, родата, защото този, който е дошъл, той ще си и отиде. Ако се слее с кръвта, неговото потомство ще го вземем, а него ще го ритаме, ако не слуша – това е патриархалният род, битуващ доста в провинциалното. И сега по-голямата част на човечеството продължава да живее в рамките на патриархалния род, може би не толкова брутално, колкото е било в исторически план. Но в различни страни по земното кълбо например е доста брутално – дори само заради това, че не можеш да се виждаш, с когото си искаш. То пък тук да не би да може. И при нас има толкова родители, които казват: „Този не е подходящ за теб и край !!!”. И започва война. И ако тръгнеш да се жениш за някой, който не е подходящ, не е одобрен, те „уволняват” от рода. Ставаш предател на рода и се късат отношенията с теб. Има доста хора, които не поддържат отношения с родителите си, заради това, че са направили връзка с човек, когото те не одобряват. После нещата отиват на инат, защото се оказва, че двамата всъщност се разбират и са добро семейство, а родителите са сгрешили, но никой не си признава, че е сгрешил. В името на Любовта никой не иска да направи никакви жертви и не си говорят по 10 години. Стига се дотам, че единият умира, а другият не му отива на погребението.
    Разбира се, подобен тип родови отношения са преодолени в много семейства и ще се преодоляват все повече с времето, но не за това говорим в момента.
    Скорпионът всичките тези неща най-лесно ги ликвидира, понеже най-лесно застава срещу тях. Скорпионът е предан на хората, които са свързани с душата му, а не на кръвните си роднини. Това е естествен процес при него. Той не уважава родителите си, защото са такива, този факт не му говори много. Той уважава родителите си, защото са свързани с душата му, защото ги усеща добре, а не защото са му кръвни роднини. Биологията не играе за него изключителна роля сама по себе си. Всичко зависи от това, какви са му спомените за тях. Ако не избликва в душата му хубаво чувство, свързано с неговите родители, той ги игнорира. И понеже е подвластен на психиката изключително много, дори могъщият обществен архетип на родителите не може да пробие през неговата психика. Отива в крайност.
    Скорпионът е изключителен инат, когато става въпрос да си прокара собствените намерения. Само Телецът може да му съперничи в това отношение.

ЗА ИНТИМНИТЕ ОТНОШЕНИЯ НА СКОРПИОНА

Когато Скорпионът наистина се отвори за интимна връзка, това изобщо не е от ден до пладне. Същият като Телеца – жени се завинаги, но ако нещата тръгнат на зле, може да се раздели с другия, само ако другият излезе с „краката напред”. Това е в рамките на шегата, разбира се ! Именно тук е разликата с Телеца, който по-скоро би загинал самият той при разпадането на връзката. При Скорпиона атакуващото начало е по-силно, отколкото при Телеца. Когато Телецът е огорчен вътре във връзката, нека да кажем, че е по-малко агресивен спрямо партньора си – той има по-голяма сила вътрешно да го изживее (Телецът е в състояние да понесе много по-голяма болка от Скорпиона, защото е земен знак, реалист, приема нещата такива, каквито са, и може да я преживее, поради което е по-малко агресивен. Телецът е склонен дори да загине, вместо партньора). Скорпионът, бидейки воден знак не приема нещата такива, каквито са, не е реалист, а изключително субективен, преекспонира нещата. В резултат на това Скорпионът не се хвърля през прозореца, а изхвърля другия през прозореца.
    Иначе да видиш Скорпион с леки връзки, с много любовници, с разводи, значи има нещо дълбоко сбъркано. Ако това е мъж, то в такъв случай се страхува ужасно от жените и гледа на всяка една като на отровна змия, изживява се като змиеукротител (взима „отровата” на съответната жена и преминава към следващата) и се страхува какво ще стане, ако се свърже само с една жена. Всъщност не се страхува от жените, а от себе си. Страхът идва от това, какво ще стане с него, ако си позволи да се свърже с една жена, и като си отвори душата, дали няма да бъде наранен, и ако бъде наранен, то как и т.н. И за да не стане това, да не я отварям душата, да взема едни дюлгерски пирони, да закова цялата психика. И се превръща в един емоционален кастрат, защото е изпълнен с копнеж по любовта, но го е страх да не бъде наранен /всъщност любов в него много няма, но страх в изобилие – по любовта има само силен копнеж/. И се опитва да лъже себе си цял живот, че всъщност няма никакъв проблем с жените и никакъв проблем с Любовта. „Ами нямам проблем – днес съм с тази, утре с онази, вдругиден с трета и т.н”. А в действителност не е с нито една. С един такъв мъж няма жена, която реално да е била с него и да каже: „Аз бях с този човек”. Повърхностна връзка, без емоции и като няма душа вътре, все едно нищо не е.
    Има дори Скорпиони, които се женят, след което изоставят съпруга си. Т.е. бракът е някак си формален, като отбиване на номер, отбиване на гражданска повинност. Сключват брак, правят деца, обаче въобще не се отварят, бидейки в същото време свръхчувствителни.
    Така или иначе по природата си Скорпионът създава дълбоки, много сериозни връзки. Това е безкрайно сериозен знак. Няма способността за леки контакти – като пеперудка да си лети: кацне тук, кацне там.
    Нараненият Скорпион излъчва много силна психична агресия. Той излъчва неодобрение към другия, недоволство от другия, но го излъчва много решително, много мрачно. Ще ви дам още един пример на Скорпионова мрачна решителност. Решителността на Скорпиона не е вдъхновена и лъчезарна. Рицарите, които са пазили Божи гроб, са били тамплиерите /пазители на Храма/. После пилигримите, които са ходили там на поклонения, са били подложени на нападения от разбойници и всякакви там и въобще по онова време пътуването е било опасна работа. Особено пък да се юрнеш от Европа за Азия. И е трябвало някой да се грижи и пази трафика. Така се появяват рицарите хоспиталиери. Имало е и рицари йоанити – те са били лечители и е трябвало да лекуват. Всички те се бият беззаветно срещу мюсюлманите и в крайна сметка губят от Саллах ад-дин, по-известен като Саладин – който между другото е кюрд. И кръстоносните походи завършват с това, че всичките рицари са изгонени от Близкия изток. Последната паднала крепост е Акра, превзета от Саладин и неговите кюрдски войски – и до ден-днешен арабите лъжат, че той и войниците му били араби. А кюрдите са индо-европейци, а не араби, които са семити и братя на евреите по език. Рицарите не са разбити и унищожени, а се качват на корабите си и се оттеглят на о. Родос, Гърция. И там си живеят доста време в едно мъжко рицарско братство. Превръщат се в нещо като пирати – препитават се, като нападат арабски и мюсюлмански кораби. Междувременно в Европа са разгромени от кралете, за да им заграбят богатствата, но на о. Родос те си остават в Родоската крепост. И когато харемът на Сюлейман І Великолепни, най-могъщият турски султан за всички времена, имащ 500 000 души редовна армия, във време, в което всеки европейски крал се е радвал на 10 000 души армия, та харемът идва от Западна Европа (между другото френският крал Франсоа І е пращал девойки за харема) и родоските рицари нападат харема и се отнасят с него зле. Никаква съобразителност от тяхна страна, че горчиво обиждат най-могъщия владетел. А и Родос е на две крачки от Истанбул – Сюлейман е бесен и изпраща чудовищна армия, еничари, топове, за да се превземе Родос. Знаете ли какво става – след 6 месеца Родос не може да бъде превзет. Оказва се, че никой турчин не може да се качи на стените – който се качи горе, го покосяват. Орденът се управлява от Велик магистър – те са многонационални: англичани, французи, италианци, испанци, германци. Не си знаят и езика, та затова Великият магистър ги разполага по кулите отделно – тази кула ще я отбраняват англичани, другата – германци, и т.н. След което всички правят християнски ритуал – взимат мечовете, обръщат ги като кръстове, молят се, след това ги обръщат и започват да се бият с турците. Турците най-после успяват да разрушат стената с артилерия и си казват: „Е, сега рицарите са малко, а ние сме толкова много, че островът е натъпкан с войска. Когато пада стената, османлийте тръгват да влизат вътре, но какво се получава – там, където е паднала стената, в прахоляка са се наредили рицари. И когато идват турците, отзад започват да строят стената пак, а пред стената си стоят рицарите. За 24 часа турците по нищо не могат да разберат, че стената е паднала – единственото нещо е, че там, където е паднала стената, има грамада от изтрепани турци и другите не могат да минат през тях, за да нападнат. Рицарите запълват стената, избиват всичко, което стигне до тях, и блокират целия достъп. На никого в нито един момент не му хрумва да бяга – абсолютно скорпионова история, мрачна решителност, абсолютно безхаберие дали ще живееш, или ще умреш, бой до дупка. Турците се славят най-вече с фанатизма си, включително еничарите, а онази грамада пред дупката е най-вече от еничари, защото те е трябвало да влязат вътре първи, но измират там. Накрая султан Сюлейман се принуждава да ходи да ги моли, същият Сюлейман, който аха да превземе Виена, да ги моли поне да му върнат харема. А рицарите се разтушават с харема, докато трае битката. Няма какво да ядат – изяждат всичко, включително котките и плъховете. Когато закъсват съвсем, излизат от крепостта, громят турците и си взимат храна. И така я карат. И Сюлейман като вижда какви са странни инати, накрая се споразумява с тях да се изтеглят на о. Малта (след което вече се говори за Малтийски орден и т.н.). Заповедта е била следната – когато рицарите напуснат крепостта и се качат на корабите си, да бъдат нападнати от гигантския турски флот и да им се отмъсти жестоко. Не са посмели обаче да ги нападнат – заповедта не е била изпълнена.
    Та това е мрачната решителност на Скорпиона. Каузата на тези рицари добра ли е? Не особено. Какво й е доброто – взели на султана харема. В общи линии те са били пирати. Родос е бил пълен с кръчми. Да не мислите, че са водили много свят живот? Мъжко бойно братство, което се занимава със свади, побоища, пиене, жени и това е в общи линии. И са имали една християнска вяра, но странна вяра, защото са християнски рицари, Божи рицари – между другото си имат кръстове по плащовете, не са разбойници.
    И цялото това нещо се оказва, че е една психика, която е по-фаталистична даже от тази на еничарите.
    Така че това е Скорпионът, готов е да отиде до крайност. Зависи за какво !!! И от какви подбуди !!!

Активен

kim
    Гост
    « Отговор #16 -: Юли 22, 2010, 17:55:38 »

раците са най-готините хахахахахаха и то тия на 22 Веселяк
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #17 -: Юли 22, 2010, 18:10:48 »

Значи си роден на 22
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Юли 22, 2010, 20:41:27 »

Скоро ще пусна лекционен материал и за раците, и за останалите зодии... Психологическата астрология не е шега работа!
    Активен

kim
    Гост
    « Отговор #19 -: Юли 23, 2010, 09:56:51 »

Скоро ще пусна лекционен материал и за раците, и за останалите зодии... Психологическата астрология не е шега работа!

Доста обширен материал. От къде е? Струва ми се, че българин го пише?
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Юли 23, 2010, 10:16:20 »

Доста обширен материал. От къде е? Струва ми се, че българин го пише?
    Да, българин го пише и имам позволение да разпространявам лекциите му, но без да го назовавам по име.
    Активен

Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #21 -: Юли 23, 2010, 12:28:03 »

pluton, много те моля, помоли го, ако има, за такива лекции за Стрелеца и Овена, моля те!
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Юли 23, 2010, 14:38:17 »

Oк, ще има.
    Активен

Веселин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 229

• Град: Пловдив
  • « Отговор #23 -: Юли 23, 2010, 15:04:42 »

Много ти благодаря!!!
    Активен
    Elg
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #24 -: Октомври 14, 2011, 22:28:10 »

уникално е
    аз съм Скорпион.
    Активен
    ga_to
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Септември 04, 2012, 13:31:34 »

Не съм чела по-интересен материал за зодия Скорпион до този момент. Хиляди благодарности към човека, създал този текст и към човека, публикувал този текст. Вижда се, че освен факти из езотеричната литература, автора е вмъквал и свои наблюдения и размишления, които са доста верни. Ще следя темата с огромен интерес и за другите зодиакални знаци.
    Активен
    ga_to
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Септември 04, 2012, 13:33:56 »

уникално е
    аз съм Скорпион.
    Сърдечни съчувствия - аз също.
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #27 -: Септември 04, 2012, 16:01:55 »

Ау, много добре ми дойде тази статия днес! Тъкмо ми е отговор на едни вътрешни борби

Сега остава само да разперя моите красиви Орлови крила и да полетя

... Честно да си кажа, като видях "орел" и се сетих за бг комиксите "Дарко" и за Стария Късоглед орел, който все пращаше малкото орле да лети.

Щеше ми се да е писано малко повече за орловия период, но явно просто скорпионския период е по-интригуващ...
    Активен
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 132

« Отговор #28 -: Септември 15, 2012, 18:11:45 »

Не съм чела по-интересен материал за зодия Скорпион до този момент. Хиляди благодарности към човека, създал този текст и към човека, публикувал този текст. Вижда се, че освен факти из езотеричната литература, автора е вмъквал и свои наблюдения и размишления, които са доста верни. Ще следя темата с огромен интерес и за другите зодиакални знаци.
    Присъединявам се! Великолепно! Никога не съм чела по-интересно, забавно и истинско описание на Скорпиона!
    Разпознавам се категорично във всички по-главни моменти - отношение към смъртта, отношение към родителите, отношение към рода, отношение към правилата, към истината, изхвърляла съм не веднъж от живота си (през прозореца, фигуративно казано) дразнители, пък били те и моя кръв, нарушаващи вътрешния ми мир и хармония, който е доста чувствителен, затова и спазвам солидна дистанция с хората. Омъжвала съм се ей тъй, про форма и бракът трая много кратко. Горкият, беше Лъв. Сестра ми също е Скорпион и живя с Лъв 20 години. Разказът за отношенията между Лъва и Скорпиона много ме забавлява. Интересно ще е да прочетем за Скорпионка и Лъв.

уникално е
    аз съм Скорпион.
    Хе-хе-хе!
    Активен
    Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #29 -: Септември 22, 2012, 13:15:48 »

уникално е
    аз съм Скорпион.
    Да се присъединя и аз, а? Само да попитам, за какво точно са съчувствията Плезещ се Намигване.
    С нетърпение очаквам още интересна информация, поздравления за темата Pluton, много ми е полезна.
    « Последна редакция: Септември 22, 2012, 14:08:06 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ОБЛАСТТА НА ОВЕНА
    Астрология и нумерология
    pluton 10 1424 Последна<br />публикация Юли 26, 2010, 11:01:15
    от pluton

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright