Духовно развитие

Страници:  1 ... 17 18 [19] 20   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси за смисъла на живота  (Прочетена 19804 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #270 -: Октомври 20, 2012, 22:04:25 »

Отдавна спрях да правя опити да подхващам разговори в тази насока.

Утро не се отказвай,закачай ги с дребни задачки-закачки,невинни въпросчета ни в клин,ни в ръкав....
    С подобни хора материалисти трябва да си в техния свят,в тяхното съзнание и да преекспонираш всичко
    за да намериш правилния начин,думи и въпросче от всекидневието.
    Няма готова рецепта за този подход.
    Винаги в своя ден чакам за такива възможности... винаги ги закачам и после виждам очи в размисъл.
    Дори и за кратко да е този размисъл,струвало си е...
    Шило в торба не стои... Усмивчица
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ashera
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

समुद्र की मालकिन

« Отговор #271 -: Октомври 21, 2012, 00:54:37 »

На скоро ми казаха че съм скучен на няколко пъти.Бях в компанията на 4 момичета ... докато те говорят за гримове парфюми и не знам си още какво.
    И няма как да е иначе, щом считат гримовете и парфюмите за сериозна дълбокомислена тема. Далече са им от главите и сърцата нещата, които тебе те вълнуват, но си прав да не ги оставяш в неведение. Само по-полека, според ситуацията ;}
    Все пак не трябва да се засягаш от такива изказвания, за тях просто са непонятни тези неща все още. Когато стане време може и сами да потърсят отговори от тебе. Всеки си има собствен път и темпо на развитие.
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 181

Виждаме това ,което възприемаме ...

« Отговор #272 -: Ноември 15, 2012, 13:31:18 »

Хората са различни ,но за всеки е най-добре да си комуникира с хора ,които са на неговото ниво и да се чувства в приятна компания ,дори да не го усещаме те ни вияят и ако човек не се чувства добре в обкръжението си ,в него се пораждат мисли ,че е неразбран ,недооценен и подтиснат ,но нещата ще са далеч по-различни ,ако се намира сред хора ,които го разбират ,подкрепят и имат общ език с него , тогава според мен лично човек може да се открие и развие в социално отношение ,така че моят съвет е обръщайте внимание на това кой е до вас ,защото това рефлектира върху вашата психика ,душевнист и нагласи Усмивчица Радвайте се и не забравяйте ,че в живота има и хубаво и лошо ,но от нас зависи към кое ще гледаме
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #273 -: Ноември 15, 2012, 19:13:01 »

Радвайте се и не забравяйте ,че в живота има и хубаво и лошо ,но от нас зависи към кое ще гледаме
    Както и от нас зависи как ще видим чашата - наполовина пълна
    или наполовина празна.

Усмивчица
    Активен

Wolfgar
    Огън, защото сега съм огън!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #274 -: Ноември 15, 2012, 23:40:57 »

Живота е за да се живее ... трябва ли друг смисъл ... просто живей! Усмивчица
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #275 -: Януари 17, 2013, 21:00:25 »

Понякога съвсем неочаквано животът дава на хората това, което са искали и за което са си мечтали, но когато не успеят да го оценят рано или късно то им се отнема и го губят. Дали ще успее да запази това, което му е било предоставено и го прави щастлив в следствие на случайни събития или ще го изгуби, зависи от избора, който ще направи човек във всеки един момент. Нещата трудно се получават, но много лесно се губят.
    Активен
    Colder Sun
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

по-добре никога, отколкото късно

« Отговор #276 -: Януари 18, 2013, 12:09:22 »

Такива отвеяни въпроси , на които няма как да бъде отговорено са излишни.
    Ако успеем да си обясним смисъла на по-дребни и незначителни неща, като смисъла на краката, на мозъка ни, на кожата ни дори ,евентуааално някой ден може и за живота да си отговорим. Поне на едно нещо трябва да можем да си обясним смисъла и да можем да го обясним така, че и малко дете да ни разбере.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #277 -: Януари 18, 2013, 12:17:58 »

Поне на едно нещо трябва да можем да си обясним смисъла и да можем да го обясним така, че и малко дете да ни разбере.
    Ухилен
    Да аз явно пак нещо съм се отвеяла в разсъжденията си.
    Но иначе така си е. Съгласна съм с теб
    Активен
    Colder Sun
    **
    Неактивен Неактивен

по-добре никога, отколкото късно

« Отговор #278 -: Януари 18, 2013, 16:20:30 »

Поне на едно нещо трябва да можем да си обясним смисъла и да можем да го обясним така, че и малко дете да ни разбере.
    Ухилен
    Да аз явно пак нещо съм се отвеяла в разсъжденията си.
    Но иначе така си е. Съгласна съм с теб
    Сърце
    Активен
    James
    Гост
    « Отговор #279 -: Януари 18, 2013, 19:39:39 »

Смисълът на живота - какъв ли трябва да е...?
    Може би колкото  хора, толкова и отговори ...
    Най- вероятно ще чуете и такива от рода на -  "Яж , пий и си носи новите дрехи" ,
    и някои други сладки работи ,с които се изчерпват значителна част от търсенията на доста голяма част от човечеството /не ги упреквам , и нямам право  на това ,това е техният избор и начин на живот /
    Но това не може да оправдае изразът- "След мен  ако ще и... потоп."
    ...Едни търсят власт ,други сила , трети пари ,четвърти материални придобивки,удоволствия ,
    пети лесен и спокоен живот.
    И тъй като вече сме в т. нар. пазарна икономика и "капиталистически строй" ,вече са валидни т. нар .пазарни правила на покупко -продажбата - тоест всичко се купува с пари ,разликата е само в цената / паричните знаци/
    ...А някакви бегли намеци за идеали или високи стремежи останаха далеч назад в "комунистическото " минало.
     Или нещо близко до  максимата - "сменяш колата, сменяш жената..."
    Кои са причините за подобни явления ли ,
    ами не мога да съм изчерпателен по темата ,
    мога само да нахвърлям предположения.
    Една от основните и водещи идеи в тези постановки  е, може би е стремежът към  колкото се може повече и разнообразни удоволствия за единица време . Щото мнозина твърдят ,че животът е само един и трябва да се изживее максимално добре, тъй като самият процес на развитие на яйцеклетката ,е съвкупност от уникални по стечението си случайности и само толкова ...
    ...Да ама не .
    Това място тук,  където пребиваваме -Земята е част от проект .
    А ние сме част от трупата актьори ,които се въплащават периодически, и които са приели доброволно задачата да се въплатят тук.
    То е просто учебен чин ,или учебно помещение  където  се преподават и усвояват /евентуално /  уроци.
    И в сила е принципа -днес сееш , ще жънеш утре или вдруги ден.

А Земята е жив организъм, който се намира на много  по- високо от нивото на еволюция на човешките екземпляри и е част от друг по- мащабен проект и т.н.

Активен
    James
    Гост
    « Отговор #280 -: Януари 18, 2013, 20:14:27 »

...Има  една мисъл на Майка Тереза , че най- много сълзи са пролети над сбъднатите желания , мечти...
    ...Понякога ние доста  силно желаем нещо, но дали то е това, от което имаме нужда
    / има същества, които знаят това , тези които понякога ни помагат ,подпомагат еволюцията ни /
    Мисля че като цяло всяко живо същество се стреми да живее по принцип добре , без болка и страдание ,
    Макар че по мои наблюдения ние се учим основно чрез  принципа проба- грешка,
    А като раса  се учим осново чрез метода на страданието  /... казват че имало и по -възвишени възпитателни методи, до които явно още не сме дорасли/
    Като цяло цялата ситуация може да се обобщи със следният израз  / който не е мой / :Бъди благодарен на малкото зло , че те е посетило , за да не те посети голямото ....
    Идеята е разбира се,да се научим да разчитаме знаците , да се вслушваме в интуицията си , във вътрешният си глас.
    Освен съвсем  нормалният и естествен  стремежът на повечето живи същества да живеят добре , се среща и една категория ,които търсят съвсем други измерения- щастието и досегът с него, хармонията , вътрешната и външна красота
    А какво е щастието за различните хора ,или смисълът който влагат в това понятие.
     Отговорите  са строго индивидуални за всеки , един от нас ,които според мен можем да обобщим с въпроса -
    какво и колко му трябва на човека, за да бъде щастлив.
    ...И ако направим по- внимателен анализ на този въпрос,  може би ще открием че  нещата, които ни правят щастливи са много малко, но истински , такива каквито обикновено не могат да се купят с пари ...

Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #281 -: Януари 19, 2013, 23:41:27 »

...И ако направим по- внимателен анализ на този въпрос,  може би ще открием че  нещата, които ни правят щастливи са много малко, но истински , такива каквито обикновено не могат да се купят с пари ...
    Много точно казано, James
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #282 -: Януари 20, 2013, 00:55:43 »

Когато Животът проумее себе си и Създателя си настъпва
    пределна яснота.
    Едва когато човек успее да вижда ясно се обезличава и
    личността му пред самия Създател.
    Активен

nobody
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #283 -: Януари 20, 2013, 13:33:30 »

Когато Животът проумее себе си и Създателя си настъпва
    пределна яснота.
    Животът няма как да проумее нещо, защото не ти е някакъв домашен любимец, подлежащ на дресировка.
    Ако говорим за едно и също нещо, мисля, че "живота" е механизъм, работещ според някакви принципи.
    Няма как да осъзнае нищо. Компютъра може ли да осъзнае кой му задава командите, или пък кой го е създал? Нужно ли е?
    Номерът е ти да се справяш с компютъра и успяваш да го използваш по най-добрият начин за теб.
    Пределна яснота има във всичко, когато я търсиш. Но за какво ти е?
    Едва когато човек успее да вижда ясно се обезличава, и
    личността му пред самия Създател.

Активен

...Nobody's perfect!
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #284 -: Януари 20, 2013, 18:22:19 »

Компютъра няма Живот и е несъвместим с него.
    Домашния любимец и без дресировка проумява
    сам много неща извън нашите понятия.
    Това че ние не можем да се докоснем до тях
    не значи че те не съществуват.
    Все още съществуват много парадокси и необясними
    взаимовръзки в този смисъл.
    Да ползваш нещо само заради теб самия значи че
    и то те ползва и вкарва в примката на неговото
    съществуване.
    Едно дете когато се научи да се храни с
    прибори едва тогава разбира и за какво са.
    Активен

Страници:  1 ... 17 18 [19] 20   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 3200 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1665 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Въпроси от Транс « 1 2 ... 15 16 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 225 6301 Последна<br />публикация Май 23, 2011, 17:11:34
    от mamagaya
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 1150 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek
    Недетски въпроси на децата индиго
    Децата индиго
    Слънчев лъч 2 1698 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:08:51
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright