Духовно развитие

Страници:  1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси за смисъла на живота  (Прочетена 19854 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #255 -: Юни 26, 2012, 18:03:21 »

Изключително много отговори и мнения ,някои забележителни.
    И към всички, изпитвам уважение.За изразеното мнение.
    Толкова са много ,че не можах да изчета всички.
    Но ме зарадваха някои които прочетох и които са наблегнали на вътрешното знание.
    Или всичко е в нас и това е истината за много и за мен.
    Там е и отговора на всички наши въпроси , но дали сме достигнали, нужното ниво и опит за да ги разберем, не знам.Всеки за него си отговаря.
    Смисъла на живота е много голяма тема.И смисъла за всеки един човек се мени според опита на планетата.Днеска за него или нея ,смисъла е един, но утре е друг.Така е и с истината, тя се мени, всеки ден и се променя. Прегръдка
    Един от смисълите на живота ,ако мога така да го кажа, и за мен.
    Е да живеем в хармония с природата и живота на планетата.
    Това е така днес и сега, за утре не знам.
    Или според мен, е важно да помагаме, на това което е виновно за нашето съществуване, и то е природата и самата Планета Земя.
    Да и помагаме ,така както помагат, нашите клетки на нас хората.
    Така мисля и дори някои да не е съгласен.Има вероятност да не съм се изразил точно.
    Здраве на всички.
    Активен

Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 21

• Град: София/Стара Загора
  • https://www.facebook.com/
    « Отговор #256 -: Октомври 20, 2012, 12:53:05 »

Този въпрос си има вече отговор. Долорес Кенън която контактува със висш разум разказва за това доста подробно.Смисъла на живота и създаването на нашата планета е съвсем просто.Учене Учене и пак Учене. Земята е най-трудното училище за души във вселената. Тук слизат само най-смелите души за да се усъвършенстват. Земята е създадена точно с тази цел.Тук душите се учат как да живеят с ограниченията на физическият свят, ограниченията на тялото и неговите недостатъци като емоциите и т.н . Има души които са били в други светове където са имали за цел да научат други неща. Тук при нас е най-трудно и затова сме тук. Достигнали сме ниво , на което ние трябва да се справим с нещата тук на земята. В духовният свят няма емоции там всичко се знае няма неизвестни неща за тях, там не се задават въпроси, защото всички знаят всичко. Физическият живот е най-добрият начин една душа да се запознае с ограниченията на съзнанието и като цяло. Наричат земята най-трудното училище защото като дойдеш тук забравяш всичко което си научил от предишни животи. Започваш от начало по определен път .Точно като училище като завършиш 1 ви клас отиваш във 2 ри и така нататък.Ако не успееш да завършиш класа повтаряш.Същото е и тук. Ако не научиш някой урок се връщаш пак във същия вид живот само героите в него са различни, но смисълът е един, целта е една.
    Ако имате въпроси препоръчвам ви да потърсите Dolores Cannon във ютуб има доста видео материали които ще ви дадат отговор на много от тях
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #257 -: Октомври 20, 2012, 13:00:45 »

Влади това беше готината бабка с хипнозите нали и аз я харесвам. Усмивчица
    А защо душите ходят на училище Усмивчица ?
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #258 -: Октомври 20, 2012, 13:14:39 »

Нали го описах по-горе. Усмивчица За да се усъвършенстват за да преминат в по-горно ниво на вибрация.Във вселената има различни нива/измерения всяко е с различна честота на вибрацията и целта на тези уроци и на цялото това учене е точно такава.Те може да знаят всичко, но нещата от физическият свят са им неизвестни като чувство като усещане. Горе няма чувства само и единствено светлина и любов.
    Земята е единствената планета със свободна воля.Други планети със свободна воля няма затова и сме толкова отдалечени от другите цивилизации те казват " отдалечени сте за да не заразите останалите цивилизации" със емоции и всичкия негативизъм тук ( омраза, болка,насилие и т.н и тн) Усмивчица Много неща могат да се кажат по въпроса. Именно онази бабка както я нарече ми отвори очите за много неща и съм благодарен че попаднах на неин клип във youtube Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #259 -: Октомври 20, 2012, 13:23:22 »

Влади, според мен има много физически светове и всичко, което не е с колективна душа има свободна воля , както и колективната душа като едининица има свободна воля. Бих се съгласила за уникалността на земята , но не и за това ,че болката и омразата съществуват само тук.
    Долорес може да ти даде мноого жокери , но светогледа е добре да си ги търсиш сам още и още Усмивчица  и да се оглеждаш даже за още повече жокери
    И пак това са си моите теории и моята част от пъзела , но си мисля че не бива да се ограничаваш с една истина и отговор за смисъла на живота Усмивчица
    Активен

Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #260 -: Октомври 20, 2012, 13:38:59 »

Да. Всеки разбира нещата по свой начин. Всеки има право да вярва в това което му е най-лесно да разбере. Някои хора не са готови да обработят цялата информация както беше при мен преди около 5 месеца. Един приятел ми пращаше материали но бях твърде зает с четене на други неща за да обърна внимание. И така Усмивчица. Най-важното за живота тук е да сме добри,да помагаме на себе си и най-вече на другите и да вървим по пътя на светлината и любовта.  Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #261 -: Октомври 20, 2012, 13:41:28 »

Активен

Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #262 -: Октомври 20, 2012, 13:58:02 »

На прав път си.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #263 -: Октомври 20, 2012, 14:48:27 »

Бих подкрепил вашите думи с травиален пример от реалността.
    Ако си стоя в заведение или се разхождам по улицата,
    неизбежно около мен има и други хора.
    Вглеждам се в тези хора и се питам -
    Нима законите в тази държава задължават и изискват от тези хора да бъдат нормални граждани?
    Какво възпира тези всички хора да се хванат гуша за гуша и най-силния който победи в мелето да е печелившия?
    Нима страхът от санкциите на закона и реда спира тези хора да се изявят по този начин?
    В моите очи отговора на горните въпроси е НЕ.
    В дълбоката същност на всеки отделен човек е заложена доброта и желанието да живее спокойно и в мир.
    Всички негативни емоции и последствия според мен идват едва след като това състояние бъде заплашено или нарушено.
    Няма как да се отрече че има и изключения сред хората,затова ги има и законите в най-общ смисъл казано.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #264 -: Октомври 20, 2012, 15:00:11 »

Прав си да. Аз пък си задавам въпроса защо повечето хора са вкопчени във материалното и буквално са като коне с капаци. Нервни най-вече за маловажни неща,негативни,невиждащи истинският смисъл на всичко.Повечето не могат да погледнат по-далече от носа си.Живея с такива хора и ми прави впечатление,че не са с отворено съзнание изобщо.Пробвам да подхвърлям теми за разговори на тази тематика,но някак си не могат да повярват винаги искат живи доказателства.Но цялата им негативност и постоянна промяна на настроението много ме натоварва понякога.И винаги разговора прераства в спор което е ненужно на никому.
    Всичко това е като един голям въпрос, но за съжаление отговорът е че много хора не са на това ниво на което са тези които вярват в тези неща и наистина се интересуват от тях.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #265 -: Октомври 20, 2012, 17:58:15 »

За съжаление е така  Vladimir87 - много хора направо си скъсяват живота заради материални неща и амбиции - и то на всяка цена.
    Дългия Път започва с първата крачка.
    И тази първа крачка не винаги е лесна.
    Често има падания,залитания - неизбежно е.
    Но споровете и думите винаги отпадат от само себе си в светлината на Живота и Смъртта.
    Тогава капаците падат ако има условия за това...
    Това е наистина един много краен и жесток вариант в рамките на човешките представи и критерии.
    Но дотам се докарват сами много хора...

Ще споделя пример от скорошен случай:
    Моя приятелка беше точно такъв рационален и материален човек за който говориш.
    Много пъти съм бил в твоята ситуация с нея ( и не само с нея)  -да спорим относно книги които е виждала случайно че чета.
    Докато не се разболя от рак - беше открит в 4 стадии.
    Не пушеше,не пиеше,семейство,2 деца,с амбиции в кариерата от банковия сектор.
    Всичко тип -топ на пръв поглед...
    Едва след коренен прелом в съзнанието за който и ти говориш като разлики се справи с болестта си.
    Много много по-късно тя сподели колко много и е струвала тази професия,колко зле се е чувствала там в тази работна среда.
    Днес тя захвърли старата си  кариера и премина в друг бранш...в много по-спокойна работна среда.
    И сега си продължават нашите разговори на духовни теми за много неща които ни вълнуват.
    Все още дълбоко съжалявам че тя трябваше да премине през този кошмар за да стигне до това ниво на съзнание.
    В известен смисъл се псувам сам себе си че не съм бил по-настоятелен преди болестта и.
    Но нямаше как да знам какво предстои...
    Срещах нейната стена от равнодушие и материален практицизъм само...спрямо тези мъгляви непрактични духовни категории.
    Уважавах нейния избор и лична свобода.
    Сега се смеем над минали неща,очите и греят с нов живот...
    А аз пак си се псувам пред себе си Намигване

Моите лични наблюдения и опит ми подсказват прости въпроси:
    Кой ни е учил някога как да обичаме?
    Кой ни е учил как да се радваме?
    От много места те учат как да мразиш врага,как да му го върнеш,как да го излъжеш,как да го прецакаш...
    Подобното привлича подобно - кръгът се затваря.
    Активен

Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #266 -: Октомври 20, 2012, 18:09:44 »

Радвам се за твоята приятелка.Всеки човек трябва да мине по определен път за да достигне до так нареченото просветление но не буквално просто да отвори съзнанието си за нещата които са там но не се видими с просто око.Това че си уважил нейният избор е много добре защото човек трябва сам трябва да стигне до истината ние само можем да му даваме насоките и го оставим да избира.
    Тези които те карат да правиш и да мислиш всички онези неща са поставени там със цел.Всичко си има някаква цел тук нищо не е тук просто ей така.Не се "псувай" постъпил си правилно. Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #267 -: Октомври 20, 2012, 19:38:40 »

Никой не е обещавал че ще е лесно Vladimir87.
    Даже и по-трудно ще става.
    Време разделно е и ножицата се отваря все повече с времето.
    Засегна добре този въпрос за съзнанието в по-ранен пост.
    Съдейки по ника ти,си един млад човек.
    И ако това е така както си мисля,само мога да кажа едно:
    Ако бях като теб на твоите години,сега щях да съм много по напред.
    Уви,не бях...
    В известен смисъл твоите спорове с хората са неизбежни,
    но има и други начини -даже и спорове няма да ти се налага да водиш.
    И съм уверен че ще ги намериш и изучиш.
    Не се отказвай от такива хора,не ги оставяй сами в лутаниците им.
    Не се разграничавай от тях защото и ти си човек.
    Не следвай времето разделно.
    Не му се подавай.
    Всеки трябва да помни откъде е започнал някога...
    Активен

Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #268 -: Октомври 20, 2012, 20:17:14 »

Така е до преди няколко месеца и аз бях почти като тези хора , но чак сега започна да ми прави впечатление що за хора са.Аз вече съм направил първите стъпки за да им поясня за какво става въпрос от тук нататък сами трябва да изберат пътя си. Насила хубост не става нали така Усмивчица. И пак казвам не съжалявай за нищо на моите години не си бил готов да поемеш по пътя по който си поел сега,но най-важното е че сега си на него.При всеки е различно.Във форума прочетох доста коментари на хора на по 13 години това вече е изумително и същевременно радостно,че толкова млади те са достатъчно осъзнати за да погледнат нещата в дълбочина.Няма значение кога поемаш по този път важното е че си го намерил не си го подминал.Времето е само тук на земята.Времето в по-висшия свят не съществува. Ако например тези хора са в 1 клас и аз и ти сме във 5 клас няма как да разберат нещата от 5ти клас трябва първо да минат през 2 ри 3 ти и 4 ти за да стигнат до 5 ти и тогава ще им стане ясно.Затова не трябва да го изоставяме както ти каза,те ще се научат когато и да е това въпроса е сами да стигнат до това ниво.
    Много се отплеснах дано не се повтарям Усмивчица Но темата е безкрайна и честно казано се радвам, че ми казаха за този форум , защото е хубаво да има с кой да говориш на тези теми.От моето обкръжение има само 2 ма приятели с които си говорим за такива неща , също така и с майка ми понякога.Току що даже говорих с нея и тя ми каза че съм извънземен.

Активен
    Vladimir87
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #269 -: Октомври 20, 2012, 20:50:58 »

Не си сам.Дори виртуално хората могат да ти помогнат да не се чувстваш така.Обичай себе си,обичай всички независимо какво казват.На скоро ми казаха че съм скучен на няколко пъти.Бях в компанията на 4 момичета и 1 момче което не говори почти доста повърхностен човек,но няма значение.Стоя си аз и си мълча докато те говорят за гримове парфюми и не знам си още какво.Женски работи Усмивчица.А аз стоя  и въртя очи и се чудя какво правя там хаха.Та едното момиче ми вика защо така не ти е интересно това за което си говорим и т.н и т.н. Просто няма какво да им кажа.Те ми викат кажи нещо което ти е интересно и да си говорим за него, но знаейки че това което ми е на ума няма да го разберат и ще ми кажат че съм луд или нещо подобно аз просто си останах мълчалив.Първия път когато ми казаха че съм скучен се засегнах, но вторият път не им обърнах внимание.И все пак няма да ги оставя в невидение да се лутат.Когато дойде моментът ще говоря и аз , когато знам че са готови да ме слушат. Видях че във форума се правят събирания и така нататък та някой ден на някое събиране на този форум ще се запознаеш с такива хора.Ако пък не можеш да отидеш ще продължиш виртуално да контактуваш.
    НЕ СИ САМ! Само това ще кажа последно.
    « Последна редакция: Октомври 20, 2012, 20:58:05 от Vladimir87 » Активен
    Страници:  1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 3215 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1680 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Въпроси от Транс « 1 2 ... 15 16 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 225 6357 Последна<br />публикация Май 23, 2011, 17:11:34
    от mamagaya
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 1163 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek
    Недетски въпроси на децата индиго
    Децата индиго
    Слънчев лъч 2 1714 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:08:51
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright