Духовно развитие

Страници:  1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси за смисъла на живота  (Прочетена 19855 пъти)
taurus
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« Отговор #240 -: Април 30, 2011, 10:56:24 »

Някъде бях чувал, че 27мата година е преходна, т.е. периодите през 9 години или май ми го каза човек, който се занимаваше с Human Disign?!
Активен
АСИ
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 115

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #241 -: Юни 08, 2011, 17:21:23 »

На всеки 7 години се сменят клетките с нови и реално ставаме нови хора. И не случайно,разводите са около 7 и 14-та година...Просто трябва на ново да се запознаваме и опознаваме Намигване Това си е вид прераждане...
    Активен
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #242 -: Юни 08, 2011, 19:17:49 »

Не е важно кой какво е казал, а какво ти мислиш.
    Вярно е, че с мислите си всеки сътворява освен личната, така и колективната "действителност", НО всеки е дошъл на този свят за да изживее СВОЯ живот и би било добре наистина да изживее своя живот, да направи своите избори, а не да повтаря това, което някой друг е казал или направил, па макар и да бил той някакъв авторитет.
    Смисълът на живота е самия живот!
    Като си помисля колко малко ще сме живи, а колко много ще сме мъртви...! (става въпрос за физическото тяло).

Активен

Никога не казвай никога!
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 96

« Отговор #243 -: Юли 19, 2011, 11:05:52 »

Както каза Чиста Енергия,ние имаме предназначение тук на тази планета.Просто е невъзможно да сме тук по случайност.Та както той/тя каза лесно е да се разбере предназначението на нещо от страни,но дали нещото ще го осъзнае в момента на съществуването си е друг въпрос.Така,че според мен единствената цел в живота ни е да полгеднем в себе си и да намерим смисъла на живота си.Без значение добър или лош.Вселената е свят на полярности и винаги е имало и ще има Добро и Зло.Както винаги ще има ляво и дясно.Горе и долу.Така,че просто останете по средата и там е хармонията.
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    fayri
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #244 -: Август 03, 2011, 18:19:24 »

Според моя жизнен опит, ние се връщаме на земята за да се усъвършенстваме.Дават ни се нови и нови шансове, но малцина са успели да преминат чрез усъвършенстване, всички преминаваме чрез смъртта. Душата ни е вечна и тялото може да стане вечно, ако познаваме пътя и го следваме.Живота и смърта, здравето и болестите са в нас и чакат да овладеем механизмите на управлението им.
    Поздрави и успех на всички търсещи в мрака на мистиката личности, Краси.
    Много точно казано.
    « Последна редакция: Август 03, 2011, 18:26:12 от fayri » Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #245 -: Август 03, 2011, 18:21:18 »

^ Не е само според твоя опит,за всички е така и всички го знаем макар и да сме забравили Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    fayri
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #246 -: Август 03, 2011, 18:25:10 »

Често пъти си мисля,че смисълът е в това да рзбереш,че всъщност няма смисъл ..Усмивчица
    Или има,но той в строго индивидуален.За един смисълът е да стане родител,друг пък се изявява в творчество,трети пък в убийство...за четвърти наркотиците са неговият смисъл..По-интересно е  ми е какъв е смисълът на съществуването.Т.е.какъв ли е смисълът на сътворението.На мен лично ми допада идеята за единен свръх интелект наречен "бог"който раделяйки себе си на отделни компоненти и дарявайки ги с индивидуалност,всъщност се себеопознава в най-различни аспекти.И си  мисля,че това е единственият смисъл във всичко.И в живота,и във съществуването.

Творецът не е създал нищо без смисъл.Всяко едно нещо ,всяко едно творение ,е създадено с много любов.
    Но ние все още не сме стигнали до това ниво,за да разгадаем смисъла.
    Но най-важният смисъл на нашето съществуване е нашето духовно усъвършенстване.
    Активен
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #247 -: Август 03, 2011, 20:53:19 »

Някой беше казал:
    "Не сме дошли на земята да се учим за да знаем, а да си спомним, че го знаем."

Активен

Никога не казвай никога!
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #248 -: Август 03, 2011, 20:59:32 »

^ Много хубав,точен и верен цитат
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    GANAILA
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

« Отговор #249 -: Ноември 30, 2011, 02:57:48 »

ето едно от многото възможни обяснения за смисъла на живота Това е един 4овек които е е имал преживявяне близко до смъртта.Това обяснение се доближава до моя на4ин на мислене и разбиране за нещата, но тъй като не  мога да го дефинирам така добре си позволявам да вмъкна цитат от неговия разказ.

"Така създанието е Бог, които изследва себе си по всевъзможни начини, едно продължително безкрайно изследване чрез всеки един от нас. Чрез всеки косъм на главата ви, всяко листо на дърветата, всеки атом, Бог изследва себе си, великото “Аз съм”. Започнах да виждам, че всичко което е, е Аз-ът, вашия Аз, моя Аз. Всичко е великия Аз. Затова Бог знае, дори когато едно листо падне. Това е възможно, защото където и да сте, там е центъра на вселената. Където и да някой атом, там е центъра на вселената. Има Бог там и Бог е в празнотата."
     Усмивчица Усмивчица
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 169

• Град: Варна
  • « Отговор #250 -: Март 28, 2012, 12:07:18 »

ПРАВИЛА ЗА ЧОВЕШКИТЕ СЪЩЕСТВА

1.Ще получиш тяло.
    Дали ще го харесваш или мразиш, то ще си бъде
    твое през цялото време, докато си на тази земя.
    2.Ще усвояваш уроци.
    Записан си в целодневното неофициално училище
    наречено Живот.
    Всеки ден ще имаш възможността да усвояваш уроци
    в това училище.
    Те може да ти харесат, а може и да ти се сторят
    неуместни и глупави.
    3.Няма грешки има само уроци.
    Израстването е процес на проби и грешки :
    експериментиране. ,,Провалените"експерименти
    също са част от процеса, както и онзи експеримент,
    който в края на краищата се оказва ,,успешен".
    4.Урокът се повтаря, докато се научи.
    Един и същ урок ще ти бъде представян по
    различни начини, докато го научиш .
    Тогава продължаваш със следващия.
    5.Усвояването на уроци няма край.
    Няма част от живота, през която да
    не се налага да усвояваш уроци. Докато си жив,
    винаги има уроци, които трябва да бъдат научени.
    6.,,Там" не е по-добре от ,,Тук".
    Когато твоето ,,там" стане ,,тук",
    ти просто ще откриеш друго ,,там",
    което пак ще изглежда по-добре от ,,тук".
    7.Другите за теб са само огледала.
    Не можеш да обичаш или да мразиш нещо у
    някого, освен ако в него не виждаш отразено
    това, което обичаш или мразиш у себе си.
    8.От теб зависи как ще изживееш живота си.
    Разполагаш с всички инструменти и ресурси,
    които са ти необходими. Как ще ги използваш,
    зависи единствено от теб. Изборът е твой.

"Пилешка супа за душата"

Предлагам още едно обяснение за смисъла на живота. То пък се приближава не толкова до начина ми на мислене, колкото до това, което съм видяла в живота. Не е обнадеждаващо , нито поощрително, нито леко за усвояване. Но за част от хората животът е това. За друга част от хората ще е по-различно. Убедила съм се, че някои хора могат да бъдат господари на съдбата си, други не могат. За едни има условия за развитие, за други няма. Без значение дали в духовен или материален план. Усмивчица
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #251 -: Март 28, 2012, 12:34:26 »

Не мисля, че е точно така.
    Ако аз не харесвам ... майонеза, значи ли, че това ми е прикритата същност? Ухилен

У другите човек вижда своите качества, но не съвсем. Вижда също качествата, които би искал да има, или които е имал, но по една или друга причина са останали в историята - може да ги е надраснал, може да ги е загубил...
    Но така формулирана тази седма точка, излиза, че и примерът с майонезата също е валиден.
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 169

• Град: Варна
  • « Отговор #252 -: Март 28, 2012, 12:45:22 »

Не мисля, че е точно така.
    Ако аз не харесвам ... майонеза, значи ли, че това ми е прикритата същност? Ухилен

У другите човек вижда своите качества, но не съвсем. Вижда също качествата, които би искал да има, или които е имал, но по една или друга причина са останали в историята - може да ги е надраснал, може да ги е загубил...
    Но така формулирана тази седма точка, излиза, че и примерът с майонезата също е валиден.

Честно казано, аз също не смятам за себе си, че другите са огледала за мен. По-скоро обратното. Мразя и не понасям неща, които не нося в себе си. Но пък съм забелязала хора, които са точно отразени в точка 7. Дразнят се от мисли и усещания, които сами изпитват към другите.
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #253 -: Март 28, 2012, 13:00:52 »

Да, крадецът вика дръжте крадеца. Случва се. Усмивчица
    Активен
    Синя сила
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #254 -: Април 02, 2012, 23:51:14 »

Смисъла на живота се корени в самия смисъл на душата да бъде тук на Земята.Душата е енергия - тя е част от божественото,затова се казва,че ние (хората) притежаваме Вселената в себе се. Смисъла е да използваме пълноценно тялото си,което е колелото на нашия живот, а самата душа се явява колоездачът. Поради разнообразието на живот тук на Земята, душата би се учила най-добре и би черпила опит от различни сфери от живота. Смисъла е душата да разбере,че е душа с цел. Идеята е духовната реализация на човек. Душата проектира,но само на теория не става трябва и практика ,затова тялото изпълнява, действайки чрез силата на волята и любовта идващи от душата. Тъй като тялото е съставено от елементите,от които е съставена и Вселената и от тялото ние можем да си дадем сметка за самата Вселена,то душата е вид енергия - притежаваща същите елементи,но съчетани под друга форма, и тази енергия се прикрепя към елементите на тялото както когато поставяме капак на съд пълен с вода. Смисъла е,че душата се нуждае да работи с тялото и обратно, за да може да бъде осъществен градежа на едното духовно стъпало,което всеки от нас започва да гради,давайки му основи още с раждането си. Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 3215 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1681 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Въпроси от Транс « 1 2 ... 15 16 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 225 6357 Последна<br />публикация Май 23, 2011, 17:11:34
    от mamagaya
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 1163 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek
    Недетски въпроси на децата индиго
    Децата индиго
    Слънчев лъч 2 1714 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:08:51
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright