Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 ... 20   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси за смисъла на живота  (Прочетена 18875 пъти)
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #15 -: Юли 18, 2010, 15:41:19 »

Злото не е илюзия. То е реално течение в света, както и доброто.
Питай някой, на който пиян шофьор на улицата е сгазил детето му, дали злото е илюзия. То съществува, но ние имаме избора да не му ставаме проводници.
Активен
insanewalker
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #16 -: Юли 18, 2010, 19:41:00 »

Все още няма отговор 
Активен
Kery
Гост
« Отговор #17 -: Юли 18, 2010, 19:45:57 »

Целта ни на Земята или целта на съществуването на живота като цяло, не само на хората?
Активен
До
Гост
« Отговор #18 -: Юли 19, 2010, 00:53:22 »

Дали могат да съществуват отделно доброто и злото? Не знам за другаде, но тук в този свят, не е възможно.Тук ние се развиваме заради злото, колкото и да казват някои, че не може злото да даде добър резултат и не може да има щастлив край на нещастно пътуване.
Но истината е, че злото ни мотивира и ни ръчка да се развиваме.Ако си представим, че няма проблеми и всичко е идеално, какво: днес чудесно и пррекрасно, утре е прекрасно и чудесно, други ден какво: ще почнеш да деградираш.

Един пост, в които намирам добро желание.

insanewalker : За това "поне опита" - по-добре щеше да е, ако беше пробвал да отговориш на в-са, който сметнах, че може би, би бил по-правилен - изтупа ли прахта.  :-)) Хех.

ПС: Ето затова бях против да се разпространява още повече форума.
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #19 -: Юли 19, 2010, 02:53:25 »

Когато водата е мътна,можем само търпеливо да изчакаме да се избистри.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
insanewalker
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Юли 19, 2010, 12:33:19 »

Дали могат да съществуват отделно доброто и злото? Не знам за другаде, но тук в този свят, не е възможно.Тук ние се развиваме заради злото, колкото и да казват някои, че не може злото да даде добър резултат и не може да има щастлив край на нещастно пътуване.
Но истината е, че злото ни мотивира и ни ръчка да се развиваме.Ако си представим, че няма проблеми и всичко е идеално, какво: днес чудесно и пррекрасно, утре е прекрасно и чудесно, други ден какво: ще почнеш да деградираш.

Един пост, в които намирам добро желание.

insanewalker : За това "поне опита" - по-добре щеше да е, ако беше пробвал да отговориш на в-са, който сметнах, че може би, би бил по-правилен - изтупа ли прахта.  :-)) Хех.

ПС: Ето затова бях против да се разпространява още повече форума.
Какво да ти кажа това дето си го писал вапрос ли е ? според мен си е направо истина .. а не  вапрос. Само Kerry е разбрал/а какво питам
« Последна редакция: Юли 19, 2010, 13:55:28 от insanewalker » Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #21 -: Юли 19, 2010, 14:05:13 »

Само Kerry е разбрал/а какво питам

А как би отговорил/а на нейния въпрос?
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #22 -: Юли 19, 2010, 14:49:59 »

Питай някой, на който пиян шофьор на улицата е сгазил детето му, дали злото е илюзия. То съществува, но ние имаме избора да не му ставаме проводници.

На повечето хора не само им е по-лесно да обвинят някой друг за техните неудачи, но и възприет модел на поведение и ниво на усмисляне. На пръв поглед, не би било хич "лесно" да приемеш мисълта, че "пияния шофиор", не е случайно минал през твоята улица, и всъщност "вината" е колкото негова, толкова и твоя, и толкова на твоето дете. Всички са пряки участници в тази ситуация, тоест има взаимовръзка и кармични връзки в ситуацията. И приемайки че така е трябвало да се случи, със сигурност би подействало малко по-облекчаващо на срадащите родители-((
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #23 -: Юли 19, 2010, 14:55:51 »

На повечето хора не само им е по-лесно да обвинят някой друг за техните неудачи, но и възприет модел на поведение и ниво на усмисляне. На пръв поглед, не би било хич "лесно" да приемеш мисълта, че "пияния шофиор", не е случайно минал през твоята улица, и всъщност "вината" е колкото негова, толкова и твоя, и толкова на твоето дете. Всички са пряки участници в тази ситуация, тоест има взаимовръзка и кармични връзки в ситуацията. И приемайки че така е трябвало да се случи, със сигурност би подействало малко по-облекчаващо на срадащите родители-((
    Зависи. Ако са скептични и изкарват само най-лошото от всичко, едва ли ще си мислят, че така е трябвало да стане. Ще те пратят на психолог, ако им го кажеш
    Активен
    insanewalker
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Юли 19, 2010, 15:08:22 »

Само Kerry е разбрал/а какво питам

А как би отговорил/а на нейния въпрос?
    Нейния вапрос е и моя
    Нямам отговор на този вапрос Тъжен
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #25 -: Юли 19, 2010, 23:20:06 »

ЗЛОТО НЕСЪЩЕСТВУВА,ТО Е САМО ИЛЮЗИЯ!:)

НАЙ-ГОЛЯМАТА ИЛЮЗИЯ!

Аз мисля, че най-голямата илюзия са нещата, които си въобразяваме че сме, докато изобщо не е така... Един вид, да се мислим за нещо друго... и това ДРУГО просто е неистинско в живота...
    Илюзия ще е не само, ако се мисля за сериен убиец. Аз може да си въобразявам, че съм принцеса от приказките Ухилен и пак няма да е истина Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #26 -: Юли 21, 2010, 00:28:36 »

защо вобще този свят е бил създаден защо тая галактиката защо тая вселена е била създадена.

Една от възможните причини за това е, че Творецът е искал да създаде нещо и да види, какво ще се получи.

Цитат
    Каква е целта на тоя свят вобще дали има такава???

Една от целите е да се създаде свободно същество, което ще може да обича в истинския смисъл на думата Любов.

Цитат
    Всички на земята се стремим към нещо (хубаво или лошо) ,но защо ?

Едни хора се повлияват от добри импулси, а други - от лоши.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #27 -: Юли 21, 2010, 00:31:34 »

А може би смисълът на живота е просто да го живеем...
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #28 -: Юли 21, 2010, 10:50:34 »

Смисълът на живота е еволюция.На макро и микро ниво..Евлюция на всеки атом..на всеки псион..Еволюция.Трансформация.Движение.
    Активен
    Anub1s
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

Усмихни се :)

« Отговор #29 -: Юли 21, 2010, 11:45:25 »

Защо пък да има някакъв конкретен смисъл ?
    Ако си представим света който познаваме днес като компютърна игра, какъв й е смисъла ? Освен душите ни да придобиват опит и съответно да вдигаме 'нива' в аспектите които сме си избрали, какъв друг смисъл трябва за да играем тази игра ?
    Да се развиваш ежедневно, да си щастлив, да правиш това което си избрал от сърце, това което кара сърцето ти да трепти и кръвта ти да кипи, нима това не е достатъчено смислено ?
    Така е всичко е илюзия а дали 'добра' или 'зла', зависи индивидуално за всеки, защото в тази 'игра' ни е дадено едно велико нещо - ИЗБОР (Дали ще ограбваш невинните селяни, дали ще гониш дракона който опожарява селището им, или просто ще подминеш безразлично е избор и само ти можеш да избереш)
    Активен

Може да притежавате всичко което пожелаете, но не може да имате всичко на този свят.
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 20   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 3021 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1497 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Въпроси от Транс « 1 2 ... 15 16 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 225 5784 Последна<br />публикация Май 23, 2011, 17:11:34
    от mamagaya
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 1000 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek
    Недетски въпроси на децата индиго
    Децата индиго
    Слънчев лъч 2 1520 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:08:51
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright