Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 20   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси за смисъла на живота  (Прочетена 18764 пъти)
insanewalker
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« -: Юли 17, 2010, 10:51:56 »

Здравейте. Чудя се само от каде да започна... добре....

Както миналия пост казва здравето е най важното нещо на света няма спор в това то крепи света.. но искам да ви питам нещо защо вобще този свят е бил създаден защо тая галактиката защо тая вселена е била създадена. Каква е целта на тоя свят вобще дали има такава??? Всички на земята се стремим към нещо (хубаво или лошо) ,но защо ?
Може ли да има Светлина ако няма тъмнина Хммм
може ли да има омраза ако няма льбов?
Може ли да има Добро ако Няма зло Хммм Ако отговорът на тези вапроси е НЕ
Може ли защото нашата вселена съществува , абсолутно обратната да съществува също Хммм
и ако и това е така каква е целта на тези вселени....Хммм
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юли 17, 2010, 11:09:02 »

Здравейте. Чудя се само от къде да започна... добре....

Както миналия пост казва здравето е най важното нещо на света няма спор в това то крепи света.. но искам да ви питам нещо защо въобще този свят е бил създаден, защо тая галактиката, защо тая вселена е била създадена. Каква е целта на тоя свят, въобще дали има такава??? Всички на земята се стремим към нещо (хубаво или лошо), но защо?
    Може ли да има Светлина, ако няма тъмнина???
    може ли да има омраза, ако няма любов?
    Може ли да има Добро, ако Няма зло???

Ако отговорът на тези вапроси е НЕ

Може ли защото нашата вселена съществува , абсолютно обратната да съществува също???
    и ако и това е така каква е целта на тези вселени....Хммм

Здравей, insanewalker,

задаваш важни въпроси.

Надявам се, че ще участваш заедно с нас в търсенето на техните отговори, което представлява интерес и за нас.
    Активен
    insanewalker
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 17, 2010, 12:16:47 »

На този етап е не жъзможно да намерим отговор дори и да разберрем каква е "целта" Тази цел би трябвало да е устремена към нещо друго и веднага ще излезе следваща вълна от вапроси закакво е "стремежа" и ако разберем и него познай какво следва  Кръга
    няма да спре да се разширява .... би трябвало ве4че да сте ме разбрали какво искам да кажа
    не мога да си изразя мислите както трябва защото всичко в главата ми тече мн бързо и в хаос...
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #3 -: Юли 17, 2010, 12:48:49 »

Нещата понякога са по-простички отколкото ни се струва Усмивчица
    Активен
    До
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 17, 2010, 23:57:36 »

Изтъркани въпроси, отговорите са известни. И да по-прости са отколко изглеждат понякога. В привидния ред има хаос, а в този хаос има хармония (в и извън него, която го подчинява на реда - хаоса е необходим за реда над него).

ПС: Струва ми се, че не задаваш правилните въпроси. Един от тях е "Могат ли да съществуват отделно доброто и злото, а не в 1, както в 1 свят... - как и къде".
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Юли 18, 2010, 00:08:38 »

Изтъркани въпроси, отговорите са известни. И да по-прости са отколко изглеждат понякога. В привидния ред има хаос, а в този хаос има хармония (в и извън него, която го подчинява на реда - хаоса е необходим за реда над него).

ПС: Струва ми се, че не задаваш правилните въпроси. Един от тях е "Могат ли да съществуват отделно доброто и злото, а не в 1, както в 1 свят... - как и къде".

А какви могат да са отговорите на някои от неправилните или правилните въпроси?
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #6 -: Юли 18, 2010, 00:33:33 »

Аз бих казал, че в привидния хаос има ред, който се ръководи от хармонията.
     Този, който задава въпроси, той стреми се към знания и върви напред. И аз ти пожелавам, на добър път! Усмивчица
    Активен
    insanewalker
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юли 18, 2010, 00:44:01 »

За да има хармония трябва и хаос нали?
    Не си дал отговор на нешо което каза че има известен отговор
    Вобще не си успял да разбереш вапроса.... но както и да е поне опита
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #8 -: Юли 18, 2010, 11:10:59 »

Дали могат да съществуват отделно доброто и злото? Не знам за другаде, но тук в този свят, не е възможно.Тук ние се развиваме заради злото, колкото и да казват някои, че не може злото да даде добър резултат и не може да има щастлив край на нещастно пътуване.
    Но истината е, че злото ни мотивира и ни ръчка да се развиваме.Ако си представим, че няма проблеми и всичко е идеално, какво: днес чудесно и пррекрасно, утре е прекрасно и чудесно, други ден какво: ще почнеш да деградираш.
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #9 -: Юли 18, 2010, 11:15:03 »

Някой беше казал - Само в природата има хармония -хората са болни...
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #10 -: Юли 18, 2010, 11:35:13 »

ЗЛОТО НЕСЪЩЕСТВУВА,ТО Е САМО ИЛЮЗИЯ!:)

НАЙ-ГОЛЯМАТА ИЛЮЗИЯ!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    insanewalker
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Юли 18, 2010, 12:00:37 »

"Каква е целта на тоя свят вобще дали има такава" или само се лутаме ? без смисъл? не.... се за нещо сме тук нали така ? сичко си има свое предназначение
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #12 -: Юли 18, 2010, 12:01:05 »

Да, но илюзия съществува под някаква форма. Значи и злото съществува под някаква форма, макар и неистинско.

"Каква е целта на тоя свят вобще дали има такава" или само се лутаме ? без смисъл? не.... се за нещо сме тук нали така ? Всичко си има свое предназначение.
    Вярно е! Всичко си има предназначение! Но въпросът е точно какво, наистина...
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Юли 18, 2010, 12:41:14 »

Смисъла на живота за мене е събран в моя подпис!

Аз пресътворявам най-величествената представа за себе си,с помоща на илюзията която сам съм създал,във вечният миг СЕГА.

Процеса на творчество е много вълнуващ когато се практикува съзнателно!
    В противен случай пак е вълнуващ но чувствата които се изпитват са различни.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Юли 18, 2010, 13:04:01 »

О илюзия безценна,бъди за винаги благословенна.

Да благодарим на илюзията за това което ни дава и продължава да ни дава,тя е най-хубавото нещо което някога ни се е случвало.

Представете си ако сте малко дете и родителите ви обясняват за лунапарка.
    Колко е вълнуващ и колко много са се радвали когато са били малки!
    Разказвайки ви вие предобивате някаква обща представа но нямате тази опитност не сте го преживяли,някак си е по различно.
    Всеки ден си мислите за лунапарка и мечтаете да го видите на живо да го усетите с всичките си сетива и да го преживеете.
    Желанието ви нараства всеки миг.

Подобно ние мечтаем да слезем на земята и да изживеем всичко предоставено ни от илюзията.
    Едно е в единното царство да знаеш кой си а друго е да го изживееш,а защо да не изживееш много различни АЗ.
    Никой не те спира в безкрая и вечността.

Но когато забравим става малко по различно и въпреки това ние го избираме защото сме супер смели и любопитни като малки деца.

Един ден цялата тази опитност ще можем да я интегрираме в себе си и да излезем отвъд нея.
    Ще спрем да анализираме нещата като добри и лоши,черни и бели и ще видим ЦЯЛОТО СЪВЪРШЕНСТВО НА СВЕТА.

И ТОЗИ ДЕН НАБЛИЖАВА С ВСЕКИ ИЗМИНАЛ МОМЕНТ!

ДЕРЗАЙТЕ!!!

Активен

Страници:  [1] 2 3 ... 20   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 2993 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Форумна игра ->Въпроси « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 17 1468 Последна<br />публикация Ноември 01, 2010, 19:15:41
    от Хristo
    Въпроси от Транс « 1 2 ... 15 16 »
    Въпроси и отговори
    mamagaya 225 5725 Последна<br />публикация Май 23, 2011, 17:11:34
    от mamagaya
    Игра на въпроси
    Обща тематика
    Kissing You Good Night 5 987 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:39:58
    от dreek
    Недетски въпроси на децата индиго
    Децата индиго
    Слънчев лъч 2 1488 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:08:51
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright