Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Витамин Д  (Прочетена 4182 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« -: Юли 19, 2010, 11:24:14 »

Мили хора.В западна Европа увеличиха дозата Витамин Д за бебетата от 5 до 10 мг на  ден.Докторите казват, че това е поради увеличаването на вредните лъчи на слънето и случаите на рак на кожата ,причинени от това.
Аз съм доста боса по  въпроса и бих искала да чуя и вашето мнение.
Поздрави

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
nia.boneva6
Гост
« Отговор #1 -: Юли 19, 2010, 11:30:41 »

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD
http://www.tialoto.bg/dieti/2005/12/14/vitamin-d.2109
Като напишеш в гугъл витамин д и ти излизат много страници с информация Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Юли 19, 2010, 11:38:26 »

знам , бъка от инфо ама аз искам да чуя индиго мнение особено от слънцеядите Усмивчица
Активен

Kery
Гост
« Отговор #3 -: Юли 19, 2010, 11:45:58 »

Странното е, че пише източник: Рибено масло, яйца, черен дроб, краве масло, мляко, образува се в кожата от провитамин  (ергостерол) под действието на УВ лъчи, а на вас са ви казали, че заради слънцето увеличават дозата.... не ги разбирам много, но не ми се връзва...
 Знам, че много бързо израстват децата, на които е инжектиран витамин Д, въпреки, че липсата му води до рахит, според мен бързото израстване пак не е добър вариант. Според уикипедия сте в допустимата доза...

ето още статии:
http://www.lechitel.bg/newspaper.php?b=138
http://www.lekar.bg/news-140/info-3878/%D0%92%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD.D.%D0%B5.%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD.%D0%BF%D1%80%D0%B8.%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5/
http://www.puls.bg/health/news/news_2726.html
http://www.scumdoctor.com/Bulgarian/first-aid/overdose/Vitamin-D-Overdose.html
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Юли 19, 2010, 12:13:19 »

Странното е, че пише източник: Рибено масло, яйца, черен дроб, краве масло, мляко, образува се в кожата от провитамин  (ергостерол) под действието на УВ лъчи, а на вас са ви казали, че заради слънцето увеличават дозата.... не ги разбирам много, но не ми се връзва...

Вероятно се има предвид следното:
    поради вредното влияние на слънцето, препоръчва се да се намали престоят на слънце, което довежда до по-малко получаване на Витамин Д чрез него и това трябва да бъде компенсирано чрез по-голямо получаване от други източници.
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 19, 2010, 13:44:31 »

Такаа, я да погледнем нещата от друг ъгъл. Какво означава всъщност виолетовия цвят в аурата?? И защо е именно виолетов, а не друг? И да, това има пряка връзка не само с приема на вистамин Д. Ако си отговорим на въпроса кой цвят в цветовия спектър пречупва слънчевата светлина, като я оставя свободно да премине без "щети" и да се трансформира в жизнена енергия, ще стане ясно, защо единно правило няма. Има хора на които им е нужен витамин Д и на такива на които НЕ. То това важи за всичко. Колкото има правила, толкова и няма.....ситуацията и моментът пораждат отговора.
    П.С. Но това с цветовия спектър на ен. поле ще го оставя на lessus, той най-добре би могъл да изложи мислите си относно това, и -)))) Намигване
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Юли 19, 2010, 15:20:17 »

Еее Мерси много за отговорите.Ако и вие имате малък бебо ,как бихте постъпили.Аз досега послушно изпълнявам 10мг от докторите...
     Згреших
    Активен

izida
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 19, 2010, 15:23:56 »

Еее Мерси много за отговорите.Ако и вие имате малък бебо ,как бихте постъпили.Аз досега послушно изпълнявам 10мг от докторите...
     Згреших

Аз не. Но не това е важно. Важно е ти как се чувстваш за това ти решение, и ако си убедена че то е "правилно" за теб, то това е правилното решение. Сигурността и вярата в действиятата ти, ще предпазват детето ти, а не самите субстанции които му поставяш Намигване
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #8 -: Юли 19, 2010, 15:30:59 »

По принцип всеки лекар предписва Вит Д на новородените. Дали обаче приема на вит Д е толкова безопасен, колкото докторите преценяват?
    Прекалената употреба на Вит Д може да доведе както до нарушение на функцията на бъбреците и черния дроб, така и до прекомерно узряване на костите на детето.

И все пак, всичко в малки дози е полезно и всичко в големи дози е вредно. Всяка майка сама преценява, вслушвайки се както в своя педиатър, така и набирайки информация от медицински сайтове и тн.
    1) Има значение дали бебето е зимно или не. При зимни бебета е редно да се дава някакъв минимален прием на Вит. Д
    2) Има значение големината на фонтанелата. При бебета с по- малка фонтанела, приема на вит Д може да е само профилактично. Вит. Д спомага за затваряне на фонтанелата, а при бебетата  фонтанелата не трябва да се затваря по- рано от 5 месец.
    3) Вит Д може да се набавя както чрез кърмата, така и чрез Адаптираното мляко( за кърмачета). За захранени бебета, вит Д може да се набавя от доста храни- моркови, риба, сирене и тн.
    4) А това за слънцето- не съм много съгласна. Слънцето си е все така силно и "вредно" както и в моето детство. Тогава изгарях, изгарям и сега. Всичко зависи от кожата.

Та като заключение ще кажа, че аз лично предпочитам естествения начин за набавяне на витамините.

Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Юли 19, 2010, 15:38:47 »

Згреших

Айде да кажа по- конкретно Усмивчица Дъщеря ми е на 10 месеца. Аз в началото бях толкова ошашавена, че и аз не знаех какво точно да правя. Слушах стриктно докторката. Тя ми беше казала да давам всеки ден по 2 капки Вигантол и аз го спазвах през първия месец. След това почнах да чета много медицински публикации и да се вслушвам в майчинския си инстинкт.
    Моята дъщеря имаше много малка фонтанела и както в по- горния постинг бях писала, Вит Д спомага за затваряне на фонтанелата, което не е желателно до 5-тия месец. Тъй като детето ми се хранеше с Адаптирано мляко, в което имаше достатъчно вит. Д, аз реших, че почвам да й давам Вигантол отвреме навреме.
    След време докторката установи, че фонтанелата на дъщеря ми е много малка и каза да разредя даването на вит.Д. Аз си направих пас, че отдавна съм го разредила и кимнах одобрително.
    Откакто грейна хубаво слънце навън и почнахме с разходките, аз изцяло спрях Вигантол-а. Преди 2 месеца същото ми го каза и педиатърката. Просто аз като майка вземах правилните според мен решения за дъщеря ми. След време правотата на моите решения беше потвърждавана и от педиатърката.

Та Еона, зависи от много неща- като се почне от фонтанела, та се мине през хранителен режим и се стигне дотам дали детето е предразположено към рахит( дали има изпъкнали долни ребра, мека главичка и тн)..
    Активен
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #10 -: Юли 19, 2010, 16:39:47 »

Напълно подкрепям мнението на Gayatri.

Даването на вит.Д, а още повече неговата дозировка зависи от много неща.
    После препаратите са два вида ... едните съдържат вит.Д2, а другите вит. Д3.
    В България Вигантола е Д3 препарат.
    В адаптираните млека (всички) се съдържа Д3 витамин, който с дневната дажба дава на детето ПРОФИЛАКТИЧНАТА доза.
    Важно е кога е родено детето ... обикновено през лятото  не се дава ... освен ако няма специални индикации за това.
    Разбира се е много важна и големината на фонтанелите (малка и голяма) ... до към година и половина ... най-късно 2 трябва да са затворени и Д витамина помага за това ... но високите количества не се препоръчват, защото прекалено бързото затваряне на фонтанелите никак не е желателно.

Нямам представа защо в Западна Европа (и по-точно коя Западна Европа) са решили да увеличават дозата поголовно, но това за което се сещам е:
    - като профилактика за някои видове тумори, а също и дисфункции на имунната система, ако има заплаха от нещо такова;
    - като профилактика за  хипопаратиреоидизъм ако мястото е ендемично на това.

Да не говорим, че в много страни даването на вит. Д на бебета се счита за отживелица.

... и като завършек ... да подкрепя мнението, че ти като майка най-добре ще отсъдиш

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #11 -: Юли 19, 2010, 23:14:06 »

Значи различните ни педиатри всеки път щом отидем на консултация ,задължително питат дават ли се 10мг на ден.
    Моето бебе е пролетно.
    Беше на кърма 9 месеца т.е. приемаше си го на капки витамин Д3 +пребиотици.
    На 9тият месец се установи, че има не само раннозатворена фонтанела , но и затворени предни шевове на черепа.
    Бяхме се поуплашили и на мен първата идея ми беше за витамин Д-то.
    Холадските и българските специалисти установиха че няма страшно.че е наследствено и че няма абсолутно никаква връзка с дозата на витамина.
    Като започна да пие 400мл адаптирано мляко на ден казаха ,че няма нужда от добавяне.
    След като млякото стана 200мл добавям на око зависи какво е ял през деня.Този прием трябвало да продължи до 5 год. възраст
    Ще се опитам да намеря статии и да ги попреведа ,защтото те наистина проповядват фанатизирано тези 10мг дневно.Усмивчица

Активен

Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Юли 19, 2010, 23:19:54 »

Този прием трябвало да продължи до 5 год. възраст
    Ще се опитам да намеря статии и да ги попреведа ,защтото те наистина проповядват фанатизирано тези 10мг дневно.Усмивчица

Според мен, това е безумие и предполагам са намесени доста комерсиални интереси.
    Мисля, че не е редно фармацията да прави бизнес и експерименти с нашите деца. Възмутена съм и от факта, че в повечето случаи лекарите също са в този бизнес... Оф, не искам да задълбавам темите за лекарствата и тн.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #13 -: Юли 19, 2010, 23:23:12 »

честно казано се съмнявам защото цената не се е променила само конентрацията,а то струва центове.Досега 14 месеца съм изхабила 3 шишенца
    Активен

@di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #14 -: Юли 20, 2010, 15:17:50 »

Скъпа Eona Lightholder, не се съмнявай в нищо просто послушай вътрешния си глас.

Лекарството (в случая витамина) може и да ти е без пари и пак някой да има финансов интерес ... безплатни обяди няма ...

Сега ще се опитам да поразсъждавам ... споменаваш Холандия. Това ще рече северна страна ... по-малко слънцегреене ... по-голям недостиг на вит.Д особено за малките човечета.
    Нямам представа дали холандците боледуват по-често от захарен диабет 1 тип, множествена склероза, ревматоиден артрит, но това са болести дето се доказа, че ги има в много завишен процент по места в които има недостиг на слънчева светлина.
    ... може просто в Холандия да има някаква кампания за преодоляване на тези заболявания ...

Друго което си мисля ... ако детето носи български и холандски гени ... или още повече ако има само български гени - редно е педиатрите да завишат дозите на вит.Д при детето, защото "северните" хора са се приспособили и имат по-малка нужда от този витамин ... но хора с по-южни гени биха изпитали недостиг ... а децата им, родили се на север, често и тежко боледуват от рахит.

В никакъв случай не искам да те стресна ... отговорих ти по-скоро като майка и като лекар, а като индиго - е първото изречение  Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright