Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: индиго + семейство  (Прочетена 8750 пъти)
Tinkerbell
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

• Град: Бургас
  • « Отговор #45 -: Февруари 07, 2011, 20:58:44 »

Родителите са поробители на децата. Още с раждането ти, като изключим грешните навици на хранене(пици, снаксове, макдоналдс, една за мама, една за тати) родителите започват да те деформират като те карат да влизаш в общоприети рамки.Спокойно мога да кажа, че неуспехът на всеки човек се корени в родителите му и в обществото.Когато си малък, ти си неопетнен от лошите емоции, енергия, липсва ти оценката на околните, ти си чист като сълза, тогава не ти пречи в 2 през нощта да отвориш гърло и да се съдереш от рев, само защото така ИСКАШ, а колкото повече живееш, толкова повече се съобразяваш с околните.”Направи това, не прави онова, трбява да работиш, трябва да учиш”.Всеки знае как трябва да се обличаш и когато види нещо, което не е като неговото, поради тесногръдието си той те обвинява.Именно тези хора са смятали хора като Магелан и Нютон за идиоти.Растеж, растеж и само чуваш какво трябва да бъде сторено."ТИ няма ли да се жениш, на съседа Иван момчето вече дете има?" Адско е това осакатяване, на което всеки един бива подложен.
    Всеки ти налага, а именно с Трябва.Ти си вече голям човек, рядко казваш това, което чувстваш и винаги пресмяташ дали ще се приеме от останалите.Те, останалите са твоят коректив, а когато душата ти напусне тялото ти биваш погребван, а не те.Разбира се, не искам да обвинявам родителите току така, защото и те самите са имали родители, които са ги превърнали в това.Хора, възпитавайте се правилно и чак тогава възпитавайте децата.Дайте живота си, за да бъдат истински хора, но не ги раждайте, за да угодите на вашите родители.

Активен
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #46 -: Февруари 07, 2011, 23:10:19 »

А какво мислите за родител индиго и дете кристал? Ако процесът е започнал през 1970 г. тези "Нови деца" вече имат деца. Какви мислите са отношенията им? Как трябва един такъв родител да се отнася към своето дете?

Мисля, че за има Кристал ... единият родител поне е Индиго ... и няма как да бъде иначе

Отношенията са повече от прекрасни - разбират се без необходимост от думи ... цари пълна любов ...

И кристалните деца и техните Индигови родители са особено чувствителни.
    „Душите на кристалните деца избират такива домове, които могат да им дадат защитена и обогатяваща среда."
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• « Отговор #47 -: Февруари 08, 2011, 01:21:35 »

А какво мислите за родител индиго и дете кристал? Ако процесът е започнал през 1970 г. тези "Нови деца" вече имат деца. Какви мислите са отношенията им? Как трябва един такъв родител да се отнася към своето дете?

Мисля, че за има Кристал ... единият родител поне е Индиго ... и няма как да бъде иначе

Отношенията са повече от прекрасни - разбират се без необходимост от думи ... цари пълна любов ...

„Душите на кристалните деца избират такива домове, които могат да им дадат защитена и обогатяваща среда."

Повече от правилно ! Това е тотално разбиране на нуждите на детето и силна духовна връзка.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #48 -: Февруари 08, 2011, 02:15:12 »

Това с домовете със защитена и обогатяваща среда не е вярно , или ако е така , то това не е правило.Кристалните деца може да са особено чувствителни , но не е задължително и родителите им да са.Отношенията далеч не винаги са прекрасни, не винаги има разбирателство и цари пълна любов.Пак казвам всичко това ,което сте казали може да е така , но то не е тенденция и правило !!! Всичко е строго индивидуално и е несъстоятелно, да се правят всеобщи заключения! Усмивчица
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• « Отговор #49 -: Февруари 08, 2011, 11:41:00 »

Ни винаги под обогатяваща се има предвид хармонична. Това зависи от индивидуалните нужди на духа и уроците, които трябва да научи. Не само Любовта ни учи. Тя е естествен стремеж на душата, но ние сме в дуална реалност. Нека да не забравяме, че родителите ни са избрани от нас, неуместни са коментарите в тази тема, осъждащи родителите. Ние сме деца на родителите си по силата на избора, едно не до там хармонично съжителство е носител на не-по малко уроци.

По отношение на връзката Индиго родител/Дете кристал мога да добавя, че тази симбиоза подпомага развитието на родителя и детето. Давам пример: чуствителността на Кристалите е неразбрана от социума и повчето хора не са адрекватни, нямат разбирането за вътрешния им свят. Но един осъзнат родител Индиго може чрез опита и дълбокото разбиране на тази същност да създаде подходящите условия за развитие на потенциала на Кристалното дете. Ако детето например споделя, че вижда и си говори с духчета, ако има интереси и ритуали, различни от другите деца Индигото няма да се опита да вкара детето си в рамки, а с търпение и любов ще откликне на нуждите му.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• Град: София
  • « Отговор #50 -: Февруари 09, 2011, 11:10:27 »

Според някои в моето актуално семейство е точно така.
    Двама родители индиго - едно дете кристал, а малката (забравих наименованието) е дете с аура на тези, които се раждат след кристалните.
    Аз не съм наясно дали е така, но тъй като знаем що за стока)) може да е едно индиго, представете си чувствителното кристално дете как би се чувствало.
    ЕЕ, това е без значение, защото във всеки ден ние научаваме нещо и се развиваме. Поне ме крепи това, че няма да обвием в черупка същността на децата. Смятам, че ще им дадем правото да съхранят нишка с нея.

Спомням си моите терзания по повод родителите ми. Да променя отношението си към тях ме крепеше истината, че в зависимост от това в каква степен не ги приемаме, в същата степен ние не приемаме и себе си.
    Активен
    geri
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #51 -: Март 07, 2011, 12:46:52 »

Искам да споделя нещо с вас,за което ми е криво.Мажа ми смята че индиго няма и че от тези неща някои хора печелят пари с книгите си и консултациите които дават,невярва и в повечето неща в които аз вярвам.Трудно ми е да контактувам с него на темата и много се караме.Иначе е добар човек и много даржи на семеиството,но много ми е мачно че неме разбира
    « Последна редакция: Март 07, 2011, 12:55:36 от geri » Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #52 -: Март 07, 2011, 13:17:51 »

Мило Гери , май тук сме доста хора дето имат такава половинка . Първо ми беше тъжно , но напоследък все се връщам към едни думи на Амейзинг ,които ми написа в един коментар

Довери се на Бога за Бога!!!!

Та понеже тези дни си пишем за заземяването и си мисля , че моята половинка ми е моят естествен заземител , от друга страна сме перфектната хармонизирана среда за бебо.Тоест Бог си знае защо ти е дал предпоставки да избереш този човек. Другото ,което е все си мислех ,че като му коворя по тези въпроси ,все едно наливам пусто в празно , но се оказва ,че не е така.Мисля ,че търпение и смиреност му е пак цаката и всичкkо ще си дойде на място по естествения му път.
    За сега имаш нашата подкрепа, затова съществува този форум ,едно мини виртуално общество-семейство, което все повече расте . Надявам се наистина да се чустваш добре сред нас.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #53 -: Март 07, 2011, 13:23:34 »

Искам да споделя нещо с вас,за което ми е криво.Мажа ми смята че индиго няма и че от тези неща някои хора печелят пари с книгите си и консултациите които дават,невярва и в повечето неща в които аз вярвам.Трудно ми е да контактувам с него на темата и много се караме.Иначе е добар човек и много даржи на семеиството,но много ми е мачно че неме разбира.

Гери, ако вместо да обясняваш на мъжа си за съществуването на индиго (което се приема от някои, но не се приема от други и следователно, е под въпрос какво точно е),
    му говориш за това, че съществуват хора с духовни интереси или способности,
    мисля, че така ще си по-близо до истината и ще намалиш конфликтите в семейството си
    и ще спомогнеш за по-доброто разбирателство помежду ви.

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #54 -: Март 07, 2011, 13:59:06 »

О да много е прав Их . Много хора се отдръпват от идеята именно поради комерсиализацията на Индиго термина. Много е важно как се поднася информацията.
    Активен

geri
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: Март 07, 2011, 14:42:20 »

Благодаря ви за саветите!
    Да наистина всичко което сам научила( е по голямата част)за земята далжа на мажа ми,но беше голяма борба,толкожа ми е тръдно,че често искам да го напускам даже 3 пати сам си трагвала.Наистина се чувствам като не от тази планета има толкожа апсурди в нея!Много ми е трудно да намеря какво да работя ,защото усещам злоупотребите и се противя.Мажа ми беше помогнал да почна на място кадето се взимат хубави пари и няма да ви казвам как се чувствах там,но оцелях 6 месеца с много усилия от моя страна.Последните 2 месеца даже станах управителка ,като вяржах че е вазможно,но нещата се провалиха в момента в които проявих недоволство и защитих персонала и себеси.Освободиха ме неочаквано е не савсем де ,защото имах предчуствие.След този случеи неискам вече да работя за никои,щяхме да правим салон с едни приятелки но и това се провали защото едната почна да ми хитрува аз и го казах и тя се разсърди......Мажа ми изнемогва да плаща сметките,а намен ми е мачно че немога да му помагам,а и детето е малко и няма кои да ни помага ,защото живеем в софия на квартира.Караме се и заради парите аз искам да отидем при моите родители в ловеч за да си помагаме взаимно,но тои иска да е в софия,а аз се чувствам зле тук.Незнам какво да правя тези неща много ме изхабяват.на теория сам много силна ,но на практика ме с страх да материализирам нещата да направя крачките,а и много ми се иска да деиствам само от сарце не сас его (страх).Понякога си мисля ,че тои ме дарпа назат,че мога да саздам по хармонично семеиство и да сам щастлива,но като видя детето колко го обича и като знам колко ще страда тои ,нямам сарце да го направя!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #56 -: Март 07, 2011, 15:10:31 »

О не можеш да си представиш колко ми е същата ситуацията. И аз единствено се доверявам на детето и вярвам ,че той е хармонизатора. И че щом ни е избрал двамата за родители има защо . И вярвам ,че Бог в нужда няма да ни остави и че сме си полезни за своите опити и осъзнаване.Силна си много даже , просто имаш нужда от разбиране и подкрепа , както и аз . Е от нас я имаш ,давай всичко ще е ок , въпреки трудностите . Ако се наложи да взимате по-брутални решения за промяна -знацитете ще ви се дадат навреме ,точнnо когато е най-ползотворно за вас, просто го вярвай !!!
    Активен

geri
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: Март 07, 2011, 15:46:43 »

НамигванеПри нас има много знаци,но мога да ги разчета по 2 начина,в един момент си казвам ,,невиждашли какво си причиняваш като стоиш с този човек,защо го правишХммм?,,Това е в ситуации в които вечеряме примерно и тои се кара на детето да яде по особено жесток начин и напряга много и мен и него сас това си поведение,снощи пресен пример,като се стига до страхотни скандали и обвинения ,как аз развалям всичко и че аз сам такава и несам го вазпитала........Даже днес снимах как го храня да му покажа че без него се разбираме чудесно,яде си и си заспа само детето,а тои като е тук е некаква лудница(тои се налага на детето ,то на него,абе с виждане става ,а аз искам да се скрия в такива моменти да изчезна,неиздаржам)!
    В следващия момент пак се обичат много с детето и то много го тарси,а и аз го тарся за някои неща....,които несе получават с някои, които е като мен напримерУсмивчица
    Правих хороскоп и на двамата и астроложката каза,че страшно силно привличане ,но голям тормоз заради корено различния светоглет.Когато сам с него се напрягам,някак си ме вади от равновевсие,като да ме кара да сам по активна и да иска да ме контролира,но това с контрола е невазможно и тои полудява ,а е цял живот управител и повдението му си е малко по командирско,представете си ме мен дето нищо недавам да ми се каже
    Абе сложна работа,но бог знае защо
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #58 -: Март 07, 2011, 16:02:44 »

Ооо същата работа направо едно към едно . Нали ти казвам имам доверие на бебчо и знам ,че иманно такъв родител му трябва ,ако той прецени ,че нещо не е както трябва , знам че ще го покаже. Но той е ужасно търпелив към баща си и с любовта си го променя. Те са си полезни един на друг . Коя година е роден твоят бебчо? Прочетели последните неща ,които преведох за Диамантените деца или по-точнnо за децата родени след декември 2008 много е интересно , може и да си обясниш някои неща.
    Активен

geri
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #59 -: Март 07, 2011, 16:37:17 »

на 27 януари 2007.
    Сънувах нещо интересно .Имах друго бебе,много здраво и много хубаво,но бях при нашите с него и баща ми го мажеше с крем и то се радваше,а аз говорех с майка ми,казах и:виж колко е лесно сега с това дете и колко е здраво и силно,а със предишното колко ми беше трудно,,бях много доволна от това че съм осъзнала грешките си.Най- много ме развълнува образа на детето в съня.Та се питам какво ми казва този сън.......?
    Снощи гледахме ,,гладиатор,, незнам дали така се казва,накрая сцената където отиде при жена си и детето си в отвъдното много ме развълнува! Усетих ,че няма нищо по важно за мен от тях двамата и неме интересува ,че ми е трудно и че въпреки ,че егото ми казва ,,няма да уцелееш ,,ще се боря!Казах си ,,какво ми трябва толкова,закакво се ваикам,за разбиране,за разнообразие ,за пари,че защо не проявя аз разбиране,защо неси създам аз разнообразие и да изкарам пари,ами обвинявам него?Знам,че трябва да го направя ,но ми е трудно
    « Последна редакция: Март 07, 2011, 18:19:59 от geri » Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright