Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: индиго + семейство  (Прочетена 8866 пъти)
Kery
Гост
« Отговор #15 -: Юли 18, 2010, 19:39:00 »

Моето семейство е прекалено заето с кавги за имущества и кой кого уморил и излъгал и нагрубил...не виждам надежда...
Активен
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 686

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #16 -: Юли 19, 2010, 13:43:28 »

Потребността от свобода е на Аза.
    Обаче така или иначе животът в материално тяло ни налага определени ограничения.
    Част от тях се проявяват в отношенията в семейството.
    Противоречието, конфликтът може да възникне, когато потребността от свобода на даден човек се сблъска с невъзможността тя да бъде осъществена, поради наложени ограничения например от страна на родителите, които имат някакви причини да ги налагат, основателни или не.
    Потребността от свобода в такъв случай може да предизвика у ограничения човек желанието да преодолее забраната по един или друг начин. Така той се развива, придобива опитности и познания за света, става по-силен, а рано или късно - и по-свободен.
    Разбира се, възможни са и различни други ситуации и "сценарии".
    Проблемът за свободата има две страни: да получаваме, да имаме свобода и да даваме свобода на другите.

...

Много добре казано, макар и с ограничените ресурси ( същевременно отварящи и затварящи различни възможности ... )  на словата!
    Активен

Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #17 -: Август 02, 2010, 21:47:35 »

Родителите са поробители на децата. Още с раждането ти, като изключим грешните навици на хранене(пици, снаксове, макдоналдс, една за мама, една за тати) родителите започват да те деформират като те карат да влизаш в общоприети рамки.Спокойно мога да кажа, че неуспехът на всеки човек се корени в родителите му и в обществото.Когато си малък, ти си неопетнен от лошите емоции, енергия, липсва ти оценката на околните, ти си чист като сълза, тогава не ти пречи в 2 през нощта да отвориш гърло и да се съдереш от рев, само защото така ИСКАШ, а колкото повече живееш, толкова повече се съобразяваш с околните.”Направи това, не прави онова, трбява да работиш, трябва да учиш”.Всеки знае как трябва да се обличаш и когато види нещо, което не е като неговото, поради тесногръдието си той те обвинява.Именно тези хора са смятали хора като Магелан и Нютон за идиоти.Растеж, растеж и само чуваш какво трябва да бъде сторено."ТИ няма ли да се жениш, на съседа Иван момчето вече дете има?" Адско е това осакатяване, на което всеки един бива подложен.
    Всеки ти налага, а именно с Трябва.Ти си вече голям човек, рядко казваш това, което чувстваш и винаги пресмяташ дали ще се приеме от останалите.Те, останалите са твоят коректив, а когато душата ти напусне тялото ти биваш погребван, а не те.Разбира се, не искам да обвинявам родителите току така, защото и те самите са имали родители, които са ги превърнали в това.Хора, възпитавайте се правилно и чак тогава възпитавайте децата.Дайте живота си, за да бъдат истински хора, но не ги раждайте, за да угодите на вашите родители.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #18 -: Август 02, 2010, 21:54:05 »

Прав си Угрижен
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Август 02, 2010, 22:55:18 »

Родителите са поробители на децата. Още с раждането ти, като изключим грешните навици на хранене(пици, снаксове, макдоналдс, една за мама, една за тати) родителите започват да те деформират като те карат да влизаш в общоприети рамки.Спокойно мога да кажа, че неуспехът на всеки човек се корени в родителите му и в обществото.Когато си малък, ти си неопетнен от лошите емоции, енергия, липсва ти оценката на околните, ти си чист като сълза, тогава не ти пречи в 2 през нощта да отвориш гърло и да се съдереш от рев, само защото така ИСКАШ, а колкото повече живееш, толкова повече се съобразяваш с околните.

Когато си малък, ти си чист, но си и неосъзнат, действаш единствено под влиянието на инстинктите, заложени в тебе, за да можеш да съществуваш.

Задачата на родителите е да те въведат в обществото и те правят това според собствените си разбирания.

Задачата на обществото е по един или друг начин да поддържа ред в него.

Да се обвиняват родителите или обществото в неуспехите на младия човек е едно оправдание.

Защото,  от една страна,  според окултните наблюдения, всеки се ражда в такова семейство и в такава среда, която е максимално добра за него, съобразно неговата карма.

От друга страна,  за духовното развитие на един човек са важни не качествата, които той е получил в резултат на възпитание, по наследство и т.н., а качествата, които той е развил самостоятелно в резултат на своето самовъзпитание.

И всеки човек има възможността да се преобрази кардинално в резултат на работа върху себе си и да стане такъв, какъвто той пожелае. А ако само се оплаква от неблагоприятните външни условия, това означава, че не е осъзнал себе си като самостоятелна личност, и има да извърви още дълъг път на развитие в тази насока, докато разбере, че всеки сам е творец на своята съдба.

Освобождаването от „поробващите” влияния на средата е едно от изпитанията пред всеки човек, който желае да стане свободен и в частност пред всеки, желаещ да се развива духовно. 
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #20 -: Август 03, 2010, 08:58:18 »

Аз пък се дразня, като ме попитат кога ще си науча Веселяк
    И в крайна сметка си научавам... пет минути преди началото на часа Ухилен
    Всъщност на това не се дразня много. Подразних се веднъж майка ми като се похвали на една приятелка, че ми дава
    пълна
    свобода
    Хаха
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #21 -: Август 03, 2010, 10:43:33 »

За родителите: не е точно така, а и не винаги.Аз например не съм казвала на мойта дъщеря "прави това, и не прави онова". Нито е яла пици и снаксове...
    На 3 години тя не знаеше какво е това пари. Влизахме в магазина и тя виждаше на рафта кутии с бонбони, и взимаше една кутия. Аз трябваше да и кажа, че това не е наше и ако искаме да го вземем, трябва да дадем парички. Да не мислиш, че много ми е било приятно да я уча на пари, собственост и други такива?

По-натам вече като по-голяма и казвах като ходи някъде, да ми се обажда: там и там съм, с този и този. Ако ме няма да остави бележка.Това не е ограничаване на свободата и поставяне в рамки...
    Сега ми е мъка като гледам майки с малки деца и не им дават да мръднат буквално 1 крачка: Пешо, ела тука! Чуваш ли бе Пешо! Не пипай това! Не...
    Държат го като куче за синджир. Ние не сме правили това...Възпитанието на детето не е дресировка.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #22 -: Август 03, 2010, 12:31:05 »

Аз пък се дразня, като ме попитат кога ще си науча Веселяк
    И в крайна сметка си научавам... пет минути преди началото на часа Ухилен
    Всъщност на това не се дразня много. Подразних се веднъж майка ми като се похвали на една приятелка, че ми дава
    пълна
    свобода
    Хаха

Е, човеците гледаме да контролираме нещата около нас, в частност извънземните. Иначе, току-виж въвели извънземен ред тука. Какво ще се получи тогава? 
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #23 -: Август 03, 2010, 12:37:44 »

Не знам... ама зависи от извънземния ред Усмивчица
    Оу, аз съм от тези извънземни, дето не могат да се водят по никакъв ред Ухилен
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #24 -: Август 03, 2010, 13:04:50 »

Зависи какво е семейството.Индигото зависи от него.

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #25 -: Август 03, 2010, 13:12:22 »

Зависи какво е семейството.Индигото зависи от него.

До каква степен и как зависи?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #26 -: Август 03, 2010, 13:14:08 »

Ако семейството е зле и индигото ще е зле,а ако в семейството всичко е добре и индигото ще е добре.

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #27 -: Август 03, 2010, 13:28:42 »

Ако семейството е зле и индигото ще е зле,а ако в семейството всичко е добре и индигото ще е добре.

А може ли, дори ако семейството е зле, детето да се опита да превъзмогне неблагоприятните условия, да се развива и да стане добре?

И получените в резултат на това сили да са му от полза в живота, който често е труден?
    Активен
    Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #28 -: Август 08, 2010, 18:37:08 »

Да.Най-често човек или става копие на родителите си или обратна противоположност с цел да не допусне никога грешките им.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #29 -: Август 08, 2010, 19:13:17 »

Да.Най-често човек или става копие на родителите си или обратна противоположност с цел да не допусне никога грешките им.

А не е ли по-добре да възприеме хубавото и да не допусне лошото, проявявано от тях?
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright