Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 14   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: индиго + семейство  (Прочетена 8374 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« -: Юли 17, 2010, 01:07:12 »

Някои приехме ,че сме различни и научаваме все повече за себе си, за мисията си, за промяната.
А как вървят нещата с наи-близките ни, които не са като нас?
Как и колко се променят нещата в семеиството ви?
Ако не го приемате за прекалено лично , ще се радвам да споделите?

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #1 -: Юли 17, 2010, 09:38:43 »

Ами в моето семейство има промяна..няакси когато виждат как ти се променяш, когато в разговорите за нещата чуват мнението ти - това ги предразполага да мислят и от друга гледна точка....даже и братовчед ми, който е най-големия..ръб..на света ми цитира Лао Дзъ и е започнал да чете книги за самоосъвършенстване! Усмивчица
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
Ева
Водно конче :)
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #2 -: Юли 17, 2010, 13:38:47 »

Семейството ми предпочитат да си говорят за козметика, екскурзии , и най-вече дрехи. Леля ми е издигнала в култ пък храната. Не искат и да чуват за промяна. Винаги ме режат, като спомена нещо. Майка ми понякога е склонна да слуша, но е толкова засипана от работа и нейни си грижи, че явно не намира смисъл.Братовчедка ми говори денонощно за дрехи, аксесоари , храна и нейни подобни планове. Само баща ми  не е толкова изперкал, макар че е с 2 или 3 делириума (жив е заради здравото му спортно сърце). Но с него не си говорим често. А и той е толкова смазан в този живот, не иска да слуша моите оптимистични слова. Гледа да си се прибере в стаята и да си гледа телевизия човека. Само той е по-нормален. Страшно интелигентен е , но е смазан. Майка ми също е много умна жена, но имам чувството , че те не искат да се развиват.Смятат , че са прекалено възрастни, пък и че достатъчно са постигнали.Според мен просто ги мързи, не могат да намерят сили.
Общо взето всички около мен са нещастни и си мислят, че като отслабнат, с нови дрехи , с повече пари, с нови любовници - всичко ще се оправи. Опитам ли се да говоря - режат ме. Какви ли не скандали не сме имали точно заради това, че съм ги натоварвала психически . Даже се чувстват по-добре като ме няма, аз не живея през учебната година с тях. И като се прибера изведнъб непрекъснато има скандали, непрекъснато нещо не е точно заради мен. В смисъл, нормално е братовчедката да се зъби на всички, но не е нормално аз да засягам слабите места.Общо взето до скоро бях в някаква духовна изолация от тях. Така де, вече започнахме да свикваме. Аз си мълча повече. Пък и когато братовчедка ми ме тормози започнах и аз да й крещя. Защото тя мрази когато ме заяжда за неща за които аз нямам вина аз да й се извинявам. Това я побърква, предпочита да си късам и аз нервите. Не мога да повярвам, че когато отвръщаш на някого с добро той може толкова много да освирепее. Заради семейството ми съм в някаква криза на развитието ми, те ме подтискат. Е, няма да им се дам де.Дано имам повечко време в този живот за да имам възможността да се справя с това.
Активен

It is so me ..
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Юли 17, 2010, 15:12:55 »

Семейството ми предпочитат да си говорят за козметика, екскурзии , и най-вече дрехи. Леля ми е издигнала в култ пък храната. Не искат и да чуват за промяна. Винаги ме режат, като спомена нещо. Майка ми понякога е склонна да слуша, но е толкова засипана от работа и нейни си грижи, че явно не намира смисъл.Братовчедка ми говори денонощно за дрехи, аксесоари , храна и нейни подобни планове.

... имам чувството , че те не искат да се развиват.Смятат , че са прекалено възрастни, пък и че достатъчно са постигнали.Според мен просто ги мързи, не могат да намерят сили.

Да, такава ситуация се среща много често, за съжаление.
    Малцина имат желание да се развиват. И обикновено такива не са в кръга на нашето семейство.
    Това потвърждава теорията, че вече е дошло времето, когато водещи в живота на хората ще са не семейните, кръвните, а духовните връзки.

Цитат
    Общо взето всички около мен са нещастни и си мислят, че като отслабнат, с нови дрехи , с повече пари, с нови любовници - всичко ще се оправи.

Обикновената, широкоразпространена заблуда, в която вярват доста хора, но която в общия случай ги довежда до дълбоки разочарования.

Цитат
    Опитам ли се да говоря - режат ме. Какви ли не скандали не сме имали точно заради това, че съм ги натоварвала психически . Даже се чувстват по-добре като ме няма, аз не живея през учебната година с тях. И като се прибера изведнъб непрекъснато има скандали, непрекъснато нещо не е точно заради мен. В смисъл, нормално е братовчедката да се зъби на всички, но не е нормално аз да засягам слабите места.Общо взето до скоро бях в някаква духовна изолация от тях. Така де, вече започнахме да свикваме. Аз си мълча повече.

Правилно си се научила. Обикновено не можеш да им повлияеш, така че е по-добре да си създаваш една спокойна обстановка, макар и да не можеш да намериш разбиране, подкрепа, сред близките си. За радост, можеш да получиш такава от приятели, които рано или късно ще намериш.

Цитат
    Заради семейството ми съм в някаква криза на развитието ми, те ме подтискат. Е, няма да им се дам де. Дано имам повечко време в този живот за да имам възможността да се справя с това.

Това често се случва, и е неизбежно понякога, така че недей да съжаляваш. Добре ще е да го надраснеш, да станеш силна и независима. В замяна на липсата на семейна подкрепа, ще получиш такава от духовния свят, стига да си постоянна и целенасочена в своите благородни стремежи.
    Активен
    sena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #4 -: Юли 17, 2010, 21:58:54 »

Говоря много на децата си, и виждам, че те възприемат много.
    Що се отнася до мъжа ми, опитва се да ме ползва като ясновидка, а аз не съм такава. Просто понякога виждам нещата различно, и имам конкретни усещания, които се потвърждават, но чак пък ясновидство...
    По-лошото е, обаче, че взе да ми се вижда много елементарен. Смятам, че това ще се превърне в проблем след известно време.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 18, 2010, 12:06:54 »

"Общо взето всички около мен са нещастни и си мислят, че като отслабнат, с нови дрехи , с повече пари, с нови любовници - всичко ще се оправи."
    Да, хората си мислят, че живота им е празен и се опитват да го запълнят с всевъзможни неща. Накрая се оказва, че са запълнили празнотата единствено с друга празнота...
    Активен
    ruanda
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #6 -: Юли 18, 2010, 17:01:32 »

Maйка ми и баща ми са прекрасни родители и се чувствам много зле всеки път когато не се разбираме за нещо. Те винаги са се старали да дадат най-доброто на мен и на сестра ми, но то винаги е било ориентирано към външните неща.. дрехи, обувки, добро образование и храна, според мен за тях това е всичко и за тях е напълно достатъчно, останалото зависи от нас. Точно заради това когато имам всичко това и пак не съм щастлива те не могат съсвем да разберат защо така се получава. Мисля, че мислят, че щом имам всичко това другото сама ще го постигна и са прави. Донякъде, защото , кое е това другото и то не е ли пак ориентирачно към външния свят. Не отричам всичко това, което те правят и не казвам че е лошо, но мисля че родителите трябва да се ориентират към вътрешния свят на децата си и тогава външния ще се нареди, нещата от само себе си ще са хармонични, без скандали, неразбирателство и тъга, както от страна на родителите така и от страна на децата. :Ö
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Юли 18, 2010, 17:11:54 »

Maйка ми и баща ми са прекрасни родители и се чувствам много зле всеки път когато не се разбираме за нещо. Те винаги са се старали да дадат най-доброто на мен и на сестра ми, но то винаги е било ориентирано към външните неща.. дрехи, обувки, добро образование и храна, според мен за тях това е всичко и за тях е напълно достатъчно, останалото зависи от нас. Точно заради това когато имам всичко това и пак не съм щастлива те не могат съсвем да разберат защо така се получава. Мисля, че мислят, че щом имам всичко това другото сама ще го постигна и са прави. Донякъде, защото , кое е това другото и то не е ли пак ориентирачно към външния свят. Не отричам всичко това, което те правят и не казвам че е лошо, но мисля че родителите трябва да се ориентират към вътрешния свят на децата си и тогава външния ще се нареди, нещата от само себе си ще са хармонични, без скандали, неразбирателство и тъга, както от страна на родителите така и от страна на децата. :Ö

Напълно си права, че истински важните неща се намират дълбоко във вътрешността на човека.
    Те са "невидими" и може би поради това труднооткриваеми.
    Затова е много по-лесно да се грижиш за "външните", видимите неща,
    а окултното, "невидимото" е предмет на изследване на малцина търсещи изследователи.
    Вероятно това е и причината за много от проблемите сред хората.   
    Активен
    ruanda
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 18, 2010, 17:22:49 »

Не знам кои са истински важните неща, мисля, че всичко е от значение и всичко е важно, щом някой е решил, че обувките и дрехите са най важните неща за него, добре! Стига да е в хармония със себе си и с другите, но защо на другите им е трудно да приемат такъв човек, и кои по точно са другите, нали най важното е да се приемаме такива каквито сме, това е магията и да не се упрекваме, нараняваме или опитваме да променяме другите. За мен всички сме търсещи и изследователи, докато не стигнем този момент на осъзнаване, когато ще чувстваме еднакво близък и чалгадийката и попа и циганина и ..
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Юли 18, 2010, 17:30:35 »

Не знам кои са истински важните неща, мисля, че всичко е от значение и всичко е важно, щом някой е решил, че обувките и дрехите са най важните неща за него, добре! Стига да е в хармония със себе си и с другите, но защо на другите им е трудно да приемат такъв човек, и кои по точно са другите, нали най важното е да се приемаме такива каквито сме, това е магията и да не се упрекваме, нараняваме или опитваме да променяме другите. За мен всички сме търсещи и изследователи, докато не стигнем този момент на осъзнаване, когато ще чувстваме еднакво близък и чалгадийката и попа и циганина и ..

Вярно е, че е добре да приемаме хората такива, каквито са. Това е свързано с принципа за Свободата, който е водещ в съвременния етап от развитието на човека.
    Тогава обаче трябва да приемаме и факта, че свободният избор на даден човек е довел до това той да се чувства нещастен.
    А колко ни се иска другият да е щастлив! 
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Юли 18, 2010, 17:32:11 »

хеи супер сте, мерси за споделеното.
    И аз се готвя да ви разкажа ама сега сум при мама със един счупен лаптоп и се измъчвам и това а напиша и ми секва мисълта Тъжен

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    ruanda
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Юли 18, 2010, 17:39:42 »

Тогава принципа за Свободата нещо не сме го разбрали правилно, може би, защото аз мисля, че много малко хора са имали наистина свободен избор много години подред и за това се е стигнало до нещастия, а не защото е имал много свободен избор...
    И също мисля, знам, че всички искаме другите да са щастливи, така и ние ще сме, който е нещастен слага ограничения... “::;“: Ö
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Юли 18, 2010, 18:02:50 »

Тогава принципа за Свободата нещо не сме го разбрали правилно, може би, защото аз мисля, че много малко хора са имали наистина свободен избор много години подред и за това се е стигнало до нещастия, а не защото е имал много свободен избор...
    И също мисля, знам, че всички искаме другите да са щастливи, така и ние ще сме, който е нещастен слага ограничения...

Да, вярно е, че принципът за Свободата тепърва навлиза в живота на много хора и още не е правилно разбран. Това ще става постепенно и ще е свързано с конфликти.
    Но навлизането му е неизбежно, защото същността на всеки човек изисква Свободата, за да може да се реализира като самостоятелен, като индивидуален "Аз".
    Активен
    ruanda
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Юли 18, 2010, 18:13:55 »

добре, но защо индивидуалният Аз на всеки ще се освободи благодарение на конфликти, аз така разбирам , че ти разбираш и не само ти... Аз мисля, че трябва да стане спонтанно и не за сметка на някой, да се трансформира от само себе си и да се усети свободата,ако още в началото се роди от конфликти, то каква ще е тази свобода .. много, много въпроси си задавам и те ме караш, ich, все повецхе да се питам, 
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #14 -: Юли 18, 2010, 18:43:13 »

добре, но защо индивидуалният Аз на всеки ще се освободи благодарение на конфликти, аз така разбирам , че ти разбираш и не само ти... Аз мисля, че трябва да стане спонтанно и не за сметка на някой, да се трансформира от само себе си и да се усети свободата,ако още в началото се роди от конфликти, то каква ще е тази свобода ..

Потребността от свобода е на Аза.
    Обаче така или иначе животът в материално тяло ни налага определени ограничения.
    Част от тях се проявяват в отношенията в семейството.
    Противоречието, конфликтът може да възникне, когато потребността от свобода на даден човек
    се сблъска с невъзможността тя да бъде осъществена, поради наложени ограничения например от страна на родителите, които имат някакви причини да ги налагат, основателни или не.
    Потребността от свобода в такъв случай може да предизвика у ограничения човек желанието да преодолее забраната по един или друг начин. Така той се развива, придобива опитности и познания за света, става по-силен, а рано или късно - и по-свободен.
    Разбира се, възможни са и различни други ситуации и "сценарии".

Проблемът за свободата има две страни: да получаваме, да имаме свобода и да даваме свобода на другите.

Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 14   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright