Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Най-силното ни орьжие  (Прочетена 1442 пъти)
Neverland
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« -: Юли 13, 2010, 08:42:46 »

Нека поговорим за човешките емоции и черти от характера.Нека не говорим за мисьлта като орьжие, защото е прекалено общо, ясно е, че тя контролира всичко, но кое според вас е най-мощния дар, който можем да открием в характерите си.За мен това е прошката(сьстраданието).Тя спасява, лекува душата, израз е на любов.

И кьм най-голямото зло, ако подходим с прошка, то тя убива силата му, омаломощава го.

Тьрпейки обвинения и агресия вътре в нас, които искаме да насочим кьм нещо, най-често друг човек, ние се разяждаме и ставаме оязвими, а прошката прогонва всички тези мисли и в душата ни настьпва хармония.Само как звучи тази дума.ХАРМОНИЯ
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Юли 13, 2010, 11:57:40 »

Защо мислиш, че за мисълта е "прекалено общо?" Нали точно тя е средството за промяна на ситуацията, и на самите емоции...
Ако примерно, мразиш някого...как изведнъж ще го "заобичаш", не може да стане по поръчка. Това, че го мразиш, е станало пак в резултат на нещо, което си м и с л и л  по въпроса... Мислил си, да речем, че той те мрази. Или той ти е изпратил някакъв негативизъм и ти си го приел. Или пък, ти на него си изпратил. Тук не е важно кой пръв е започнал. Но това се променя именно с м и с ъ л, оттам се започва.
Активен
Neverland
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 13, 2010, 12:52:23 »

защото мисьлта контролира и добрите и лошите емоции и болката и радостта, всичко, а аз тьрся конкретика, иначе да мисьлта е най-мощното орьжие
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юли 13, 2010, 13:23:44 »

Конкретно е: съзнателна насочена мисъл. Как иначе ще изпиташ състрадание, ако не промениш мисловния модел? Енергията, изразена в емоция, следва мисълта.Имам предвид, ако те мразя и изпратя съзнателна мисъл към тебе, "прощавам ти", или нещо друго, с ъ з н а т е л н а  положителна мисъл, така се променя и чувството.
Активен
Neverland
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Юли 13, 2010, 13:28:15 »

това никой не го оспорва, за трети пьт казвам, че тьрся конкретика в качествата, такива каквито могат да бьдат у всеки един човек - лицемерие, сьстрадание, злоба, ревност, наивност . . .мисьлта е средство, за реализирането на всички качества, а аз тьрся КОЕ ОТ ТЯХ е най-могьщо
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Юли 13, 2010, 13:30:19 »

Разбира се положителните качества!а вярваш в Бог е най-силното,защото това поражда любов и състрадание!
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #6 -: Юли 13, 2010, 14:06:11 »

За мен най- силното оръжие е Любовта. Прошката и всички останали добрини произхождат от Любовта и са следствие от нея.
    Ама като се замисля думата оръжие не съответства на вибрацията на Любовта. Аз дори не мога да намеря точна дума за Любовта- за онази Божествената, Безусловна Любов, която сваля прегради, стени, оръжия; онази Любов, която изкарва най- доброто от всеки.
    Когато се научим да обичаме с Божествена и Безусловна Любов, вече ще сме приключили със задачите си тук и ще се върнем при Бог завинаги. Ето това е, което мисля и усещам.
    ... Е, аз все още не мога да обичам безусловно и Божествено...
    Активен
    Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юли 13, 2010, 14:16:34 »

а не може ли да бьдеш сьстрадателен без да обичаш, аз мисля, че любовта е най-висша форма и на прошка и на сьстрадание и не е задьлжително да присьства винаги, когато проявяваш такива качества.Примерно може да простиш на врага си, но не е задьлжително да го обичаш, заради делата му
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 13, 2010, 14:36:09 »

Така е, Гаятри. За да стигнем до безусловната божествена любов, се минава и през оръжието, борбата. Трябва да се извърви определен път на развитие...Не може ако една роза е напъпила, да я хванем и да и разтворим листата...Минава се през опита, оръжието, борбата...важен е стремежа, за мен поне.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #9 -: Юли 13, 2010, 14:36:36 »

а не може ли да бьдеш сьстрадателен без да обичаш, аз мисля, че любовта е най-висша форма и на прошка и на сьстрадание и не е задьлжително да присьства винаги, когато проявяваш такива качества.Примерно може да простиш на врага си, но не е задьлжително да го обичаш, заради делата му

според мен всичко е взаимосвързано и е следствие от любовта. Ако не ти пука за някой, как би могъл да бъдеш състрадателен. А ако си състрадателен към някой, значи ти е трепнало сърцето за него.
    Според мен има разлика между думите съжаление и състрадание. Думата съжаление не я свързвам с любовта, но думата състрадание- ДА.
    Същото се отнася и за прошката. Ако човек прощава истински и от сърце, той го прави с любов. Прошката е истинска, когато не просто се прости на думи, но се забрави това, което е трябвало да бъде простено. Мисля, че само човек, воден от любов може да прости истински. Иначе остава прошка само на думи... тоест продължаваш напред, но болката от стореното си стои в теб.
    Активен
    Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Юли 13, 2010, 14:40:52 »

Сьгласен сьм
    Активен
    Nirvana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #11 -: Юли 13, 2010, 15:27:20 »

Аз съм напълно съглана с Gayatri
    Според мен всеки си има своето силно оръжие , било то мисъл , състрадание или любов ! Но за мен това е любовта ! Какво е живота без любов ? Кой може да устои на любовта ? Осъзнах че тази любов която ме изпълва , ме води всеки ден ! Тя ме учи ! Тя ме насърчава и поучава всяка секунда ! Тази любов ме накара да се замисля , коя съм и за къде съм ! 
    Когато човек си мисли че има много проблеми , не е ли това просто защото му липсва любов ? Защото тя изцелява всичко , всякакви проблеми и нещастия !
    Няма ли да е по-лека една задача ако я вършим с любов ?
    Не е ли любовта онова , средство , онова оръжие което може да отвори сърцата на дригите ?
    Не е ли любовта онази сила , която подхранва мозъка с чисти мисли ? Която те изпълва със светлина ?
    Не е ли любовта , тази която укротява гнева и те кара да вършиш добро ?
    За мен любовта е най-силното оръжие ! Любовта в мен и любовта която пращам на околните ме  дарява с онази мечтана хармония .... Любовта е моето оръжие срещу мен и всичко около мен ....

Активен

" Аз не съм тяло, което има душа, а съм душа, която има някаква видима част, наречена тяло. "
    izida
    Гост
    « Отговор #12 -: Юли 13, 2010, 17:09:46 »

az mai ne pritejavam nikakvo orujie, Тъжен, ina4e kato cqlo gayatri e prava..

Администратор: Използвай кирилица, в противен случай постовете ще бъдат изтривани!
    Правила за писане във форума
    « Последна редакция: Юли 15, 2010, 11:25:25 от indigo » Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #13 -: Юли 13, 2010, 17:46:58 »

Най-силното оръжие е балансът!Вътрешният синрон между полярностите,хармонията между духа и материята....И в мислите разбира се
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #14 -: Юли 13, 2010, 18:12:57 »

Ако се опитате всеки за себе си да определи, кое от качествата, които притежава му дава най-много сили и най-много цени, то тогава от всички частички бихте могли да сглобите най-доброто качество на човека. Едно отделно или много обединени в едно, кой знае Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Най-добрата снимка за теб!
    Снимки
    praiseyou 4 1794 Последна<br />публикация Януари 21, 2013, 15:51:40
    от nobody
    Застига ни най-силното слънчево изригване от 5 години насам
    Любопитни факти
    dayana 4 1442 Последна<br />публикация Юни 06, 2012, 20:33:03
    от кръгове

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright