Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Архангел Габриел!!!  (Прочетена 4874 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Юли 15, 2010, 17:03:05 »

Ангелче, добре те разбрах, само ето това ако може да изясниш малко повече:

Но в същото време у човеците се проявяват и типично луциферски постъпки.Примерно хем искаме и се стараем да казваме и да правим добри неща но все някъде и някога правим или казваме нещо което наранява хората около нас-по един или друг начин-едва ли това е работа на тези с белите крила Усмивчица.

Но пак казвам това си е вид интерпретация нищо повече,аз не вярвам в това,усещам че има нещо "гнило" тука ама погледа ми все още е замъглен и не мога да го видя ясно нито пък да си го обясня-леле дано ме разбираш че мисълта ми е една а  като го напиша е малко по-различно Шокиран
    Активен
    dragon reborn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #16 -: Юли 19, 2010, 15:02:29 »

Радвам се, че има интерес към темата, но ще Ви помоля споровете и постовете да са свързани с нея:)
    p.s. Въпреки че има ангелска природа Габриел е известен с това, че той посича ръката извадалила първа ножа...
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #17 -: Юли 20, 2010, 11:43:00 »

Ухилен Е Драгон а ти какво усещане имаш,дали той присъства сред нас-в нас или всичко това е само една голяма илюзия?
    Страно защо след като ангелите и архангелите по презумция трябва да бъдат добри същества които да помагат на хората,много често те се изографисвани с копия саби и т.н?
    Защо след като Габриел(Гавраил)е вестител на божиите тайни ще "посича"-това никак, ама никак не ми се струва ангелско!Вместо да посича ръце и други човешки крайници може да си впрегне "сивото" архангелско вещество и да подходи като парламентьор-да се опита чрез словото божие да обясни на извадилия нож че това не е най удачния начин за справяне в дадена ситуация която за един или друг не е изгодна Усмивчица
    Пиша малко метафорично и дано не засегна някой дълбоко вярвящ в тези неща,ама цялото описание на тия ангели и архангели е доста противоречиво!
    По темата Не не  вярвам че Габриел е на земята-дори и някога да са съществували всички тези ангели,архангели серафими,херовими  и т.н  и т.н,одавна тяхното значение и описание са изопачени от лоши разказвачи и пътеписци!

П.п Моите постове са свързани с темата макар и косвено макар и метафорично дано само да ме разбирате че то мойто си е доста трудно за разбиране понякога
    « Последна редакция: Юли 20, 2010, 11:49:19 от небесният ангел » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Юли 20, 2010, 11:56:28 »

Ухилен Е Драгон а ти какво усещане имаш,дали той присъства сред нас-в нас или всичко това е само една голяма илюзия?
    Страно защо след като ангелите и архангелите по презумция трябва да бъдат добри същества които да помагат на хората,много често те се изографисвани с копия саби и т.н?
    Защо след като Габриел(Гавраил)е вестител на божиите тайни ще "посича"-това никак, ама никак не ми се струва ангелско!Вместо да посича ръце и други човешки крайници може да си впрегне "сивото" архангелско вещество и да подходи като парламентьор-да се опита чрез словото божие да обясни на извадилия нож че това не е най удачния начин за справяне в дадена ситуация която за един или друг не е изгодна Усмивчица
    Пиша малко метафорично и дано не засегна някой дълбоко вярвящ в тези неща,ама цялото описание на тия ангели и архангели е доста противоречиво!
    По темата Не не  вярвам че Габриел е на земята-дори и някога да са съществували всички тези ангели,архангели серафими,херувими  и т.н  и т.н,отдавна тяхното значение и описание са изопачени от лоши разказвачи и пътеписци!

П.п Моите постове са свързани с темата макар и косвено макар и метафорично дано само да ме разбирате че то мойто си е доста трудно за разбиране понякога

Пишеш доста поетично и красиво за духовните йерархии!

А защо мислиш, че тяхното време е "отминало", какво би им попречило да действат и сега?

Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #19 -: Юли 20, 2010, 12:05:45 »

Ето и друга интерпретация:
    Добре решаваме че Габриел е сред нас и какво прави той-върнал се е за да разбули тайните господни ли,и по какъв начин чрез посичане на ръце-не ми се вярва не,не и не!
    Ако се е върнал на земята защо  няма разкрити божествени тайни а?
    Защо се е върнал-да седи и гледа дребнавите човешки душици ли о я стига,ако някой от ония се беше завърнал и беше между нас със сигорност щеше да ни показва правилния път и да известява божиите тайни-които може би разкриват начин по който земляните ще спрат войните,сушата,глада,болестите,ще се отърсят от всичко лошо,и ще започнат да мислят по нов начин чрез който да не поставят личното си щастие и благоденствие на първо място като приоритет номер едно а ще се постараят да направят добро на всички покрай тях!-Това ме накара да си спомня за едни филм-"Предай нататък"-ето ти го и отговора Ич на по горния пост Усмивчица-не зная дали си гледал филма но там много ясно е даден примера със добрата сила на човека към по доброто и в същото време слабоста и лабилната човешка психика която се оставя да бъде водена за носа и подтиквана към греховни луциферски постъпки.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #20 -: Юли 20, 2010, 12:17:36 »

Ето и друга интерпретация:
    Добре решаваме че Габриел е сред нас и какво прави той-върнал се е за да разбули тайните господни ли,и по какъв начин чрез посичане на ръце-не ми се вярва не,не и не!
    Ако се е върнал на земята защо  няма разкрити божествени тайни а?

Какви тайни мислиш, че би трябвало да бъдат разкрити от един такъв "пратеник"?

Цитат
    Защо се е върнал-да седи и гледа дребнавите човешки душици ли о я стига,ако някой от ония се беше завърнал и беше между нас със сигурност щеше да ни показва правилния път и да известява божиите тайни-които може би разкриват начин по който земляните ще спрат войните,сушата,глада,болестите,ще се отърсят от всичко лошо,и ще започнат да мислят по нов начин чрез който да не поставят личното си щастие и благоденствие на първо място като приоритет номер едно а ще се постараят да направят добро на всички покрай тях!-Това ме накара да си спомня за едни филм-"Предай нататък"-ето ти го и отговора Ич на по горния пост Усмивчица-не зная дали си гледал филма но там много ясно е даден примера със добрата сила на човека към по доброто и в същото време слабоста и лабилната човешка психика която се оставя да бъде водена за носа и подтиквана към греховни луциферски постъпки.

А мислиш ли, че на луциферическите същества е позволено да действат, а на ангелские - не?
    Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #21 -: Юли 20, 2010, 12:41:01 »

Вече не знам Кой трябва да се роди,за да "прогледнете"-не разчитайте само на петте си сетива и търсете както вънка,така и вътре.
    Много същества(от всички Йерархии) са се родили(преродили) в този период на Земята,някои във физическа форма,други...

Как според Вас изглеждат тези Същества-няма да ги разпознаете на улицата,те са като всички Нас.За да ги разпознаете(усетите),трябва да сте чисти(в прекия и преносен смисъл)...и най-важното,трябва да сте смирени(но не като овцете).По-ясно казано - трябва да сте едновременно големи като планина и малки,като прашинка
      ТОВА Е МЪДРОСТТА

...все още Сте много горди и не позволявате знанието да "влезе" във Вас !?!
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #22 -: Юли 20, 2010, 13:00:07 »

Иска ми се да вярвам и всъщост онази романтично настроената част от моето съзнание вярва че ангели съществуват но във друга форма и с друга функция-например като сила на човешкото съзнание която тласка човека към по добри дела и мисли,а не в смисъла който църквата и книгите влагат.
    Другата част от съзнанието ми която е здраво стъпила на земята не вярва че те или някой от тях е на земята-не може ако наистина ги е имало и са съществували или съществуват, да са сред нас,да виждат какво става,да виждат с всеки изминал ден каксе отчуждаваме един от друг и как във стремежа си да направим живота си технологично по лесен се отдръпваме един от друг-да не говорим че сами си измисляме рамки и се поставяме в тях,и ако Габриел се е завърнал под каква форма-на "баячка,гледачка,оракул,церител,лечител,ходжа,равин,пастор,папа"защо не ни помага да "прогледнем"-това ако предположим че съществува и е сред нас!И дори да предположим че съществува бог-той ако наистина е измислил и сътворил човека по свой образ и подобие -мога да кажа че явно е с доста "шизофренични"отклонения-неговите подобия повечето са дефектни и са за основен ремонт!Имам предвид онези негови подобия които им хрумва да бият изнасилват,палят убиват  без значение по какъв начин  защо и кой.Та в тая насока като е видял че това което е сътворил хич не е добро се е наложило да сътвори и помощниците си които уж да се върнат на земята и да "подкарат стадото човешко" в правилната посока,ама видиш ли и на тях-на помощниците не им се получават нещата-що щото на земята има свобода,всеки си върши каквото си знае без да се страхува от божието наказание,а там горе какво-(скука и проза абсолютно еднообразие)само усмихнати същества с дълги бели роби,а на земята-кеф-мацки със дълги крака и къси поли,извор на греховни мисли и постъпки Ухилен-е как няма да паднат,те със самата си греховна мисъл се приземяват с гръм и трясък сред нас  Ухилен-та ето ти го и доказателството че посичали ръце и забивали  копия-че що да не го правят като и без това няма какво да губят-твърде са "паднали" та онзи от горе да си ги поиска обратно ,ама пък и твърде са ангелски да ги приеме и оня с казана Ухилен
    Та така затова ако се е върнал Габриел си седи и си се спотайва и си ни гледа "сеира"тихомълком отстрани подсмихвайки се!
    Друго ми е страно защо ако изобщо съществуват рая и ада-дявола и бога не сключат сделка бог да си изпрати всички ангели да възпрат тези които са се запътили към лошия и неведом път,а дявола да изпрати от своите сили да приберат всички които са поели по греховния път-както се казва и агнето цяло и вълка сит!Лошите в казана а добрите на небето,да простичко звучи ама вместо да си тормозим главиците дали тоя или оня се е върнал не направим нещо-добро-било да нахраним бездомно куче,било подадем ръка на слепец,или просто се усмихнем на намръщен минувач пред нас-нищо че кучето може да ни захапе след това,нищо че слепеца може да ни наругае или обере,нищо ченамръщения човек на когото преди минута разминавайки се с него сме му се усмихнали а в следващия той да ни забие нож  гърба-е тогава ще го препишем на дявола ;Dи така докато свят светува!
    « Последна редакция: Юли 20, 2010, 13:36:17 от небесният ангел » Активен
    dragon reborn
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Юли 21, 2010, 17:59:01 »

Виждам, че темата се разгорещява и това е добре, но защо приемате, че посичането на грешната ръка е акт на конкретно насилие, ами ако е метафора?
     Ето това доказва в каква матрица живеем -реагираме първосигнално, а това е жалко според мен, мисля че индиго - хората би трябвало да ВЪЗПРИЕМАТ  всичко много по разнозначно и  multi dimensional...
    а на един гост с ангелски псевдоним бих искал да кажа, че не трябва да губи вярата, а да затвори по-широко очите си...
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #24 -: Юли 22, 2010, 03:05:45 »

И аз се радвам че темата търпи развитие!
    « Последна редакция: Юли 22, 2010, 03:33:56 от небесният ангел » Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #25 -: Юли 22, 2010, 03:34:32 »

Благодаря за пожеланията!
    първосигнално-написаното от теб за широко затворените очи веднага ме накара да си спомня за оня филм в който всички герои мноого широко си затваряха очите но под маски за не се вижда всъщност наистина колко широко може човек да си затвори очите ако е поставен  в определен модел  ситуация.
    второсигнално-как човек може да загуби нещо което никога не е притежавал?Вярата ли,вярвам само на себе си,както и разчитам само на себе си-по близо съм до първичното  животинско,отколкото човешкото мислене.
    А защо мислиш че съм гост,доста от времето си прекарвам в сайта но не пиша а чета-не че нещо влиза в главата ми Ухилен-изключително разсеяна съм,чета но всичко ми бяга,пиша но мислите ме връхлитат и  в стремежа си когато искам да кажа-напиша нещо аз го правя но по такъв начин "сътворявам"всичко че околните в повечето случай се цъклят насреща ми и молят за превод че са се изгубили някъде в средата между асимилиране и тълкуване,да не споменавам и за спътницата ми с която всеки ден се боря че заради нея си губя последователните мисли докато я поправям-имам предвид дислекцията.Съжалявам пак се отклоних от темата,моля за прошка!
    Та да се върнем отново на нея!
    Казваш че може да е метафора, добре може и така да е ама метафора в смисъл-развий малко темата и ти,а не "подхвърляй само трохички"!
    « Последна редакция: Юли 22, 2010, 03:44:30 от небесният ангел » Активен
    dragon reborn
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Юли 24, 2010, 09:43:02 »

Не мисля, че съществува човек без капка вяра, всеки човек я има дълбоко в себе си, както и частица светлина от ангелите, както вероятно и частица от Габриел! Въпрос на сила е да я открием и развием, така че да помогнем на нас и хората покрай нас.
    Активен
    dragon reborn
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Август 01, 2010, 18:16:50 »

Какво ще кажете за тези рими? -

ГАБРИЕЛ

Роден в сянка, жаден за светлина -
    идва от тъмната Луна.
    Ангел, пратен на Земята,
    Ангел, на възмездието и ума.

Кой в невидими окови,
    Кой във мрак,
    Твойта воля с векове държа,
    Кой във дяволски затвори
    Плени твойта ангелска душа?

Но чуй зова от благордния метал,
    че иде ден,
    за който всеки е мечтал
    и слушай мен!

Денят това е на последните слова:
    „Ще падне сянка от небето,
    сянка изпод ангелски крила...
    Виж – кой издига с блясък острието
    да посече белязаната с кръв ръка...”

Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #28 -: Август 01, 2010, 20:20:19 »

Архангел Гавраиле
    Братко Гавраиле
    не бързай ти,поспри се
    Стори път на Михаила
    че пръв е той,
    сред тез с небесните крила.

Поспри се и изчакай
    тъмната прокоба да разсее
    и светлината на доброто да посее.

А дали тогаз Архангел Гавраиле ще видиш ти
    от блясъка на всичко свято
    белязаната с кръв ръка?

Не не ще я видиш ти
    заради сянката на собствените си крила!
    Активен
    dragon reborn
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Август 20, 2010, 22:38:07 »

Много оригинален отговор, не очаквах толкова творчество Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Програма за Светлинното Тяло от Архангел Метатрон Чрез К.С.Феникс
    Великият преход
    Eona Lightholder 1 1731 Последна<br />публикация Септември 02, 2010, 17:32:58
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright