Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вишудхи - 5-та чакра  (Прочетена 5321 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юни 20, 2009, 20:41:27 »

Вишудхи чакра е свързана с Блаженото или Духовно тяло наречено на санскритски Атма шарир.

Визуализира се в син цвят.

Намира се в гърлото, изразява се чрез щитовидната жлеза.

Управлява работата на белите дробове, гласните струни, бронхиалния апарат и метаболизма. Това е центърът на преценяването и общуването. От тук се регулира нашият импулс да казваме истината такава, каквато е, но без да нараняваме другите. Добре известно е, че онова, което ние виждаме в другите, е отражение на самите нас. Винаги, когато искаме да разкритикуваме и осъдим друг човек, трябва да се позамислим, защото всъщност това, което порицаваме е качеството, което не харесваме у себе си. По време на медитация чрез този център се освобождаваме от лошите чувства, които изпитваме към другите. Затрудненията в чакрата на гърлото се причинява и от страх да кажем своята истина. Стремежът ни да се харесаме на другите и жертването на собствените ни виждания довежда до неудовлетворение в общуването.

Петата чакра - Вишудхи, е чакрата на дипломацията, на общуването с другите и на чувството за необвързаност.

За да се отвори тази чакра и Кундалини да премине през нея, трябва да се освободим от чувството за вина. Тенденциите да доминираме другите и да се чувстваме доминирани от някого, комплексите за малоценност изчезват, когато този център бъде захранен от Кундалини. Това е чакрата, която ни помага да чувстваме връзката си с останалите хора, с цялата Вселена, да усещаме, че сме частица от цялото, а не изолирани субекти.

Основни функции на петата чакра: висше творчество и общуване.

Свързани органи: гласните струни.

Свързани жлези: тироидната жлеза.

Основен съответстващ нервен център: ларингалният сплит.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юни 21, 2009, 10:46:08 »

Вишудха

Висше ментално тяло, 3 лъч, любов.
    Инстинкти - алтруизъм.
    Сфера на проявление - съзнание.

Божествени качества - радушие, доверие, искренност, дружелюбие.
    Отношения с Бог - приемане на закона за йерархията, справедливостта, целесъобразността и разумността на Вселената.

Наличие на външна агресия, но отсъствие на вътр. - одобрявам личността, разбирам и оправдавам себе си и другите, осъзнавайки в душата, че истинския съдия е Бог, а помощник - вътрешният глас.

Инстинкти - самолюбие.
    Зацепки - за имиджа, положение в обществото.

Вътр. агресия - осъждане (критика) на хората, или себе си (съвестност) заради неизпълняване на дълга - "трябва", обида заради неразбирането от хората, плътно до възмущение, нелюбов към себе си.

Ефект от хармонизация на инстинкта - самъутвърдение в социума, преодоляване на религиозната карма, необусловена любов.

"Екзодус..."

превод: делфин
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Набхи Чакра
    Йога
    sahaj 9 1969 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:13:53
    от Търсач
    Вишудхи Чакра
    Йога
    sahaj 4 1670 Последна<br />публикация Май 24, 2011, 17:12:37
    от mamagaya
    Сърдечната чакра - въпрос ?
    Духовни учения
    iti2 13 2311 Последна<br />публикация Декември 17, 2011, 14:49:35
    от meander
    Чувство в челната чакра
    Необичайни преживявания
    Nikolov15yo 0 995 Последна<br />публикация Ноември 18, 2011, 17:14:36
    от Nikolov15yo
    Въпрос за сърдечната чакра.
    Духовни учения
    Sunny girl 0 538 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 18:07:04
    от Sunny girl

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright