Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Патриотизъм, Национализъм и Духовност  (Прочетена 3232 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #30 -: Септември 14, 2010, 19:51:36 »

Благодаря,Еона,за тази история,но аз друго имах предвид! Усмивчица

Не мразя емигрантите,не съм расист,не съм казал,че е невъзможно да не живея в чужбина,но сега аз ще ти кажа нещо,което ми е извод от четени книги.

Висшите сили са контролирани от Бог-Бог е котролиран от по-висш Бог и така докато се стигне до върха на йерархията.

Ние,тук,в нашата плътна Вселена,в нашата Слънчева система,на нашата Земя сме едно от най-нисшите стъпала,където човек се бори със злото.

Кой ни напътсва-Шамбала и още някоя и друга извънземна цивилизация.

Шамбала е наричана от пророцитте-"Силата".

И тази сила напътсва нас,неразумните деца към доброто и към победа над злото.

Държавите не са случайност-всяка държава си има роля дадена и от Шамбала.Шамбала получава заповеди от по-горе,това по-горе от още по-горе и така докато стигнем до върховния Бог.

Мисълта ми е,че според Ванга Русия е държава,която ще играе роля в плана на Шамбала,които пък са част от някой друг план,които пък са част от по-голям план и така докато се стигне до най-големия план.

Всяка държава играе роля в този план.Това е моята мисъл-че България не е просто държава.Ванга казва,че това е държава пазена от Бог и от силите.Ние сме може би единствената такава държава.Не случайно живеем в България,по тези земи и неслучайно сме се родили българи.

Надявам се,че си ме разбрала.

В основата на всичко,което казах стои любовта.Не ме разбирай погрешно!Не мразя никой!

Българите имаме преки гени от Шамбала-ние сме единствената монголоидна страна заживяла на Балканите,а с времето славяните са ни претопили макар и не съвсем.И този съюз не е случасен,а е част от големия план!

Това исках да кажа! Усмивчица

Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Септември 14, 2010, 20:02:22 »

Звучи страхотно ,дано да е така ,аз обичам да съм в специалните мисии Усмивчица

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #32 -: Ноември 27, 2010, 14:29:00 »

Абе аз като гледам....нещата много зле потръгнаха...все едно,не мисля повече да се занимавам с безсмислените глупости на хора с комплекси....предпочитам да чета мнения,които имат реален характер и не от рода на:Ти не си като мен,затова не си добър човек!Стани като мен и стани добър човек!

Тук добри хора няма,и лоши няма!Комунистическия режим се е отразил бая зле на мнозина ви,пък да не говорим какъв буламач е сътворил Холивуд!!!

Любовта била розова,била приятна...не думай,толкова е приятна,че хората си режат вените заради нея и заради те таквиз тиквени глави,които си въобразяват,че разбират целия свят!Които си мислят,че всичко знаят и всяко мнение чуждо от тяхното е грешно и лъжливо!!!Нападайте човека докато не започне да мисли робски като вас драги съфорумци!!!

Този форум е хубаво място,но от ден на ден главите на пишещите в него стават все по-празни и леки...но не е само тук така,да не говорим за останалите 6 милиарда на тази планета...(е има и 1,2 милиарда души,които не са такива...но явно ги няма в България).

Вашата псевдолюбов към човечеството ви превръща в скитници...убива родината ви....убиха духовните ви корени!!!Не можетел и да го проумеете бе!?
Ако не можете да го проумеете ще го проумеете тогава когатъо децата ви биват изнасилени,избивани и продавани в робство от богати шишковци или когато циганите затворят вашите деца в едно шибано гето с надписи по стените от типа на:Смърт за българите!

Гади ми се от мекотели,които не живеят в България с думите:Предпазвам децата си!!!Не искам да живеят в мизерия!!!

Не знаете ли,че Родината е по-важна от вашите деца бе!?

Бягате от проблема и говорите:децата-индиго,децата с еди ква си аура ще спасят България и света!

И така да е...знаете ли какво заслужате вие?Смърт!!!Заслужавате да бъдете изтрити от лицето на тази земя,докато вашите деца ще берат душа заради вашите грешки...Пожелавам ви с добро да изпитате цялата мъка!!!!

Ядете се помежду си,разделяте се на българи и цигани,на левскари и цесекари,на металисти и чалгари....Делите се на добри и лоши,праведни и грешни....всички сте грешни!!!Всички сте добри,но не го осъзнавате....

Защо не се обедините бе!?Форума страда от това-пълно разделение!!!
Може админите да сложили разни правила тук,които да се спазват,но докато не се обедините нищо няма да излезе!!!
Форума е отражение на България,показва на какво ниво сте всички!Показва какво възпитание давате на децата си,не проумявате ли,че Егото ви обрича бъдещите поколение на гибел бе!?

Един Бог,един владетел и единен български народ трябва!!!

А вие сте точно обратното-неверници,мразите всеки,който иска да тури ред и сте разединени!!!

Вие!Вие!!!!Не аз,а Вие-възрастните умници,които унищожиха и продължават да унищожават света!!!Четете описанието за Антихриста-не смятате ли,че отговаряте в пълната си степен на него!Грабите,разрушавате-творите хаос!!!!

Осъзнайте се!Спрете се докато не разберете,че е късно и ,че отново вие ще сте виновни за гибелта на народа!!!!

Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2010, 14:32:35 »

Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Моята родина е Света. Какво ще кажеш за тая гледна точка ?
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #34 -: Ноември 27, 2010, 14:37:12 »

Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Моята родина е Света. Какво ще кажеш за тая гледна точка ?

Ето пак се хващаш за това в текста,което ти е угодно на тебе!!!
И света да ти е Родина това не променя факта,който споменах относно България!!!

Не казвам,че мисленето ти е грешно,но привеждам фактите,че за да се обедини света е нужен национализъм!!!Национализма не е безсмислена омраза към другите,а дълбока любов към своите!!!

И за да се обединят хората в обединен свят първо трябва да се обединяват държавите,етносите,религиите,расите(славяни и т.н.),а след това ицелия свят!!!

Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #35 -: Ноември 27, 2010, 17:24:24 »

Национализма не е безсмислена омраза към другите, а дълбока любов към своите!!!

Раби, защо делиш хората на свои и други?

И защо го правиш по народностен признак?

Би ли могъл да си представиш, че може да съществува някой човек-не българин, който да те разбира много по-добре от всеки българин и да се отнася много по-добре към теб?

Би ли могъл да си представиш, че в минал или следващ живот ти не си бил или няма да бъдеш българин?

Не е ли важно според теб да обичаме всички хора, защото са хора, а не защото принадлежат към "своите"?

Да помислим и за Христос. Мислиш ли, че Той обича само представителите на един народ?

« Последна редакция: Ноември 27, 2010, 17:56:02 от Ich » Активен
    nre
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #36 -: Декември 30, 2010, 21:24:48 »

Гордостта ни кара да се чувстваме повече от другите, и за това не я вписвам като характеристика за развитие за духа. Мисля, че национализмът, независимо от омразни или привързани подбуди е принцип на делене на хората и подобно на вярата се получава ескалиране, преувеличение на първоначалните идеи, като прераства в нетолерантност, омраза, а в най-драстичните случаи и във война. Деленето се получава без да го искаме, дори и от добри подбуди. Ако имаш 2 деца и ако обичаш повече едното, другото непременно ще започне да тъгува, дори намрази обичаното.

Като друг пример ще дам агитките на 2 отбора - Левски и ЦСКА, забравяйки, че отборността служи за подкрепа на играчите, и че това е просто игра, чувствата им се пренасят извън стадиона, като нанасят щети на обществото.

Бих попитал дали религията не насажда етническа или национална омраза чрез идеята за богопомазан народ? За пример ще спомена разцепването на Червено море и спасяването на еврейския народ. Дали "великите сили" не проявяват пристрастност към едни за сметка на други?

В психологически аспект националистическа омраза може да се получи у определен субект ако е бил дълбоко обиден от представители на определена националност. Тогава той обикновено прибягва към глобализация, като се обявява срещу всички индивиди от съответната националност, заклеймявайки ги с омразни думи. Но това е ответна реакция на провокация и е личностен проблем, с който човек трябва да се бори за решаването.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #37 -: Декември 30, 2010, 21:47:36 »

Цитат
    Раби, защо делиш хората на свои и други?

Не ги деля Их...Може така да ти се е сторило,но не ги деля,а показвам как те сами си се делят! Усмивчица

Цитат
    И защо го правиш по народностен признак?
    Ммм...ти знаеш,че си българин,нали?Но имаш и семейство - майка,баща и т.н. Е,сложи го в по-широк смисъл - да речем,че твоята народност е човешката раса,а твоето семейство е България!Аз ги деля на семейства,които се обединяват в родове и съставят расата.Не деля хората на добри и лоши - всеки избира какъв да е.Не ги деля с лоши мотиви,напротив!Но когато семейството ти е заплашено от опасност...ти трябва да му помогнеш?Когато друго семейство нападне твоето или го...дискриминира по-някакъв начин заставяйки го да бъде слабия...ти трябва да се бориш за семейството си!Да му помогнеш един вид!

Не исках да кажа национализъм,а патриотизъм,понеже той няма нищо общо с омразата.Обичай си семейството и го брани от атаката на други семейства!
    А това разделяне на семейства е още нужно докъто не дойде време за обединение...но си мисля,че е още рано,защото всички хора трябва да мислят за обединение,а както виждаш обстоятелствата не променят съзнанието на хората. Усмивчица Това е всичко! Усмивчица

Цитат
    Би ли могъл да си представиш, че може да съществува някой човек-не българин, който да те разбира много по-добре от всеки българин и да се отнася много по-добре към теб?

Разбира се!Дори не съм си задавал този въпрос! Усмивчица

Просто има неща,които са по-важни от други....,а  времето бавно и постепенно ще премахне тези други пречки за обединение и те ще изчезнат!Докато обаче съзнанието на всички не се освободи от оковите предлагам да бъдем задружен народ и да се пазим един друг! Усмивчица

Цитат
    Би ли могъл да си представиш, че в минал или следващ живот ти не си бил или няма да бъдеш българин?

Сигурен съм,че съм бил в много други страни,но съм сигурен,че поне веднъж и българин съм бил!Все пак след като съм тук на Земята,в България,значи има причина и тази причина е дълбоко лична! Усмивчица

Цитат
    Не е ли важно според теб да обичаме всички хора, защото са хора, а не защото принадлежат към "своите"?

Аз никого не мразя,Их! Усмивчица Дори и турците...трудно ми е да преглътна унижения от типа на Батак,наложени от агресори...,но не ги мразя!
    Всъщност първопричината да не мразя турците е факта,че ме е страх да не стана турчин в следващ живот! Ухилен
    Все пак не само към хората трябва любов,а към всикчо около нас!

Цитат
    Да помислим и за Христос. Мислиш ли, че Той обича само представителите на един народ?

Христос не е окован в развитие тук на Земята,Той го е минал и следователно обича цялата Вселена!А израелтяни са богоизбрани уж,нормално е при тях да слезе! Усмивчица

nre,правилно подхождаш към въпроса,но аз пак искам да поясня,че точно опасностите за възгордяването на един народ се опитвам да избегна и повтарям на другите да избегнат!

Усмивчица

Обаче понякога когато се почувствам неразбран,самотен и идеите ми се отхвърлят в опита си да предизвикам вниамнието на другите към моите мисли...ги правя екстремистни!Иначе тоталния терор е на другия край на листа спрямо моята идея!

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #38 -: Декември 30, 2010, 22:39:36 »

Аз никого не мразя,Их! Усмивчица Дори и турците...трудно ми е да преглътна унижения от типа на Батак,наложени от агресори...,но не ги мразя!
    Всъщност първопричината да не мразя турците е факта,че ме е страх да не стана турчин в следващ живот! Ухилен

Това наистина е много важна причина!
    Трябва винаги да я имаме предвид, както и подобна причина, че човекът от другата националност може да ни е бил някога или да бъде наш близък роднина ...

Цитат
    Но когато семейството ти е заплашено от опасност...ти трябва да му помогнеш?Когато друго семейство нападне твоето или го...дискриминира по-някакъв начин заставяйки го да бъде слабия...ти трябва да се бориш за семейството си!Да му помогнеш един вид!

Не исках да кажа национализъм,а патриотизъм,понеже той няма нищо общо с омразата.Обичай си семейството и го брани от атаката на други семейства!

Просто има неща,които са по-важни от други....,а  времето бавно и постепенно ще премахне тези други пречки за обединение и те ще изчезнат!Докато обаче съзнанието на всички не се освободи от оковите предлагам да бъдем задружен народ и да се пазим един друг! Усмивчица

Представи си сега обаче малко по-различна ситуация, например, че твоето семейство иска да ти забрани да направиш нещо. Да речем, да се ожениш за момиче, което обичаш. Или нещо друго важно за теб.
    Тогава какво ще поставиш ти на предно място: любовта към семейството, която се основава на кръвното родство или например другата любов, която е духовна, не свързана с кръвта?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #39 -: Декември 30, 2010, 22:52:18 »

Цитат
    Представи си сега обаче малко по-различна ситуация, например, че твоето семейство иска да ти забрани да направиш нещо. Да речем, да се ожениш за момиче, което обичаш. Или нещо друго важно за теб.
    Тогава какво ще поставиш ти на предно място: любовта към семейството, която се основава на кръвното родство или например другата любов, която е духовна, не свързана с кръвта?

Метафората ми не е пригодена за подобни въпроси. Ухилен

Ще ги отговоря някак си...семейството,България,е изградено от хора,които имат и кръвна и духовна връзка.Ако нямахме духовна връзка помежду си,а имахме да наречем със всички други държави...
    България нямаше да съществува!

Когато сме българи,но имаме слабост към...Бразилия да речем...няма лошо да отидем там да живеем,стига да не забравим корените си и да сме готови във всеки момент да помогнем на своя народ,с каквото можем.И да възпитаваме децата си в духа на народа!

Може  да отидеш някъде,стига да запазиш името си,което е твоята връзка с корена ти и името на детето ти!То трябва да е българско,за да запази връзка с корена си!Иначе...умира!

Останалото е въпрос на воля,да издържиш пред изкушението да му се отдадеш! А и щом се намираш в България,значи ти сам си си разпределил съдбата горе,значи трябва да издържиш на изкушението да напуснеш пределите на народа!
    Защото в любовта се изискват лишения и компромиси! Усмивчица
    Активен
    nre
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #40 -: Януари 27, 2011, 10:05:30 »

Цитат
    Ич,ние-българите трябва да се подкрепяме.защото сме малък народ-малцинство и както е тръгнало до 20 години ще изчезнем претопени в морето на забравата!
    Нима искаш децата ти или внуците ти един ден да говорят цигански като майчин език или турски,като втори майчин?А?Защото натам е тръгнало!

Явно човек има психологическата потребност към причисляване и отъждествяване с интересите на дадена група или общност. А в последствие човек започва да се обвързва и емоционално с хората в тази общност. Еднаквостите и единомислието привличат. Навремето групата е била малко или много предопределена от физическата близост на нейните членове, в това число се наблюдава семейна общност, селско и градско групиране на интереси, интереси на национално ниво, интереси на глобално ниво. Говори се за народопсихология, етноцентризъм, колективна психология. Тези общности обаче са предпоставка за делене от една страна, и за възникване на нетолерантност и дискриминиращо поведение спрямо хора извън групата от друга страна, като най-крайната форма е възникване на фанатизъм у членовете й. И това се получава непреднамерено, като следствие от интересите на групата спрямо онези, които не ги одобряват. Групата дава чувство за сила и убеденост.

В последната работа имах колеги - французи. Един от тях се беше оженил за момиче от южна америка. Те се бяха запознали в интернет, като общия им интерес беше изучаването на испански език. Много мой колеги заминаха на работа в чужбина независимо от националната си идентичност, понеже западни фирми проявяват интерес към техните възможности.
    Светът вече не е това, което е бил до скоро. С помощта на интернет хората имат много по-голяма свобода от преди 20 години. Благодарение на телевизията и научно-популярните филми по National Geographic и Discovery имам чувството, че съм обиколил всяко кътче на земята.
    В момента тенденцията е прегрупиране по интереси, за сметка на националните такива. Този форум е живото доказателство за хора, обединени от общ интерес - духовенство и окултност, без значение от пола, възрастта, местоположението. За сега единствено езикът е пречка за мултинационална изразеност, но хората са усетили очертаването на глобализация в световен мащаб и масово учат английски език. Глобализацията е предпоставка за по-голяма възможност за групиране по интереси, които могат да са разнообразни. За мен патриотизмът и национализмът са отмиращи общности.

Цитат
    Когато имаш народна памет,тогава може да се наречеш духовен човек.Да не би Ванга да се е наричала рускиня,или източните мъдреци-американци?Не-те са духовни-обединени са!
    Ванга никога не е деляла хората. Приемала ги е от цял свят. Единствено се е противяла на нечестните и неправдиви люде. Това не показва ли групиране по духовен показател - честност, доброта? Може би духовността изисква работа именно върху такива показатели.

Референции:
    Социална психология на масовото поведение - http://psychologistbg.com/Ps.masovopovedenie.pdf
    Етноцентризъм - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
    Фанатизъм - http://www.pravoslavie.bg/%D0%A7%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA/%D0%A4%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD
    http://www.icp-bg.com/fanaticism.php
    ТЕРОРЪТ КАТО СПОСОБ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА СОЦИУМА  - http://iankov.blogspot.com/2007/08/blog-post_6589.html

Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #41 -: Февруари 23, 2011, 23:24:13 »

Цитат
    Някои деца ще вземат да се вържат на това, че Сидеров е превъплатен Левски, а ще получат нацизъм.

То ако бяха само децата. Между впрочем, нацизма е най-малкото зло. Да не забравяме, че сега ни владее капитализма, а от него по-голямо зло нЕма.  Усмивчица

Фашизмът има много лица, не само расова и друга дискриминационна форма Усмивчица Обяснявам: Фашизмът пропагандира елитаризъм, материализъм, там държавата е всичко (но не хората в нея) а самата власт. Перфектната икономическа система за него е какво друго, освен капитализма. Самите фашистски лидери са поддържали тази идея. Ето ти и едно много добро обяснение: aresistance.net/data/fascism_and_state_printing.pdf (копирай си адреса, понеже нямам права да публикувам линкове)

Цитат
    Под патриотизма се крият всички фашистски и други подобни ксенофобски организации.

Не мога да се съглася. Кери, очевидно не правиш разлика между родолюбие и нацизъм. А това е много тъжно.  Усмивчица  Всички фашистки и тем. подобни организации се крият под маската на патриотизма. Не под патриотизма, а под негов лъжлив двойник. Истинския патриотизъм е родолюбието - да обичаш родното място. С риск пак да стане скандал съм принуден да отхвърля проболшевишкия мироглед на мнозина от вас. Няма как да защитя патриотизма, след като споря с  крайно космополитни хора. Аз се стремя да следвам чистия патриотизъм от време оно. Не краен национализъм с неговите лозунги, че циганите трябва да се избиват у т,н, но не и крайния интернационализъм, който възпитава децата в това да напускат родното си място и да зарежат страната си. И ме е яд на хората ( като бившата съфорумка Соеня), които виждат това, което битието им говори. 

О, Кери, Сидеров не е никаква заплаха за децата. Виж обществото, в което живеят. Там е заплахата. Обществото е най-голямата заплаха за националната сигурност. А проблема на обществото е, че се е превърнал в тълкувателна машина ( оттам идва наранената психика и голяма част от престъпленията, отчаяността и бедноста и т.н.) за думи, действия, събития и т.н. А това е голям проблем.

Правя разлика, Рабено, но много хора не правят, а и лесно да се подлъжат. Много хора привличат по този начин. Знам, че ти си умно и начетено момче, но признай, че и ти се беше хлъзнал натам Намигване И ако се замислиш и разтърсиш из техните страници, ще видиш, че те използват патриотизма като камуфлаж. Много е тъжно. Техните идеи гласят "не се колебай да нариташ някого на улицата" и прочие. Проповядва се силно изразен индивидуализъм, там единноста е форма на слабост, а силата била да властващ...така казват...
    В патриотизма няма нищо лошо. Няма лошо да искаш твоята страна да бъде добре. Но нека това не става чрез избиване на останалите, чрез затварянето им в лагери или чрез бой. Ти си духовен човек, знаеш че нациите до голяма част са почитани заради нашето его. Нуждата да се впишеш към нещо, към някого. А ние всички сме едно цяло. От мен няма да чуеш да казвам някой да заминава в чужбина, но няма да чуеш и да го спирам. всичко е личен избор и личен план на равитие Усмивчица За интернационализъм не съм говорила, но понеже спомена: някой ден, Рабено, всички ще живеят мирно и спокойно, няма да има нужда от граници и държави - те са символ единствено на несвобода и човешко желание за власт, могъщество, територии и т.н. Е, хората не са достигнали до там все още, но това е пътят не еволюцията в съзнанието им. Да се върнем назад да завладяваме територии...не мисля, че е на там пътя. А да кажа, че между патриотизъм и национализъм също има много голяма разлика. Ти ги знаеш тия работи. Знаеш и че нямах предвид, че според мен това тяхното е патриотизъм Намигване Умно момче си Усмивчица Просто тези идеологии нямат за цел единен народ, а единна нация...нали се сещаш, че това изключва някои групи хора от нашата страна, например.

А дали Сидеров е заплаха? Заплаха е силна дума. Ако знае колко по-страшни има от него Веселяк Всъщност те са по-скоро жалки...но както и да е, дано не попаднеш на такива приятели. Но животът днес ни изправя пред предизвикателства, несправедливостта ни изпълва с гняв, а за целия този гняв няма по-добър одушник от тези идеологии. Там има гняв, омраза, боища и всяко низшо чувство за комплексарщина. Сложи си ръка на сърцето и отречи, че всичката тази болка на сърцето ти не те дръпна точно към Хитлер? Велик силен пълководец с влечение към окултното. Но с толкова грозни намерения....

Помисли за ученията на Дънов, за други твои любими учители, любими ченълинги и ми кажи, че там някъде се казва, че ние не сме едно цяло и само една нация трябва да съществува или пък да сме разделени или разединени Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #42 -: Февруари 24, 2011, 17:07:44 »

Цитат
    Фашизмът има много лица, не само расова и друга дискриминационна форма  Обяснявам: Фашизмът пропагандира елитаризъм, материализъм, там държавата е всичко (но не хората в нея) а самата власт. Перфектната икономическа система за него е какво друго, освен капитализма. Самите фашистски лидери са поддържали тази идея. Ето ти и едно много добро обяснение: aresistance.net/data/fascism_and_state_printing.pdf (копирай си адреса, понеже нямам права да публикувам линкове)

Тук вече съм съгласен. Между другото нацизма се нарича хитлерофашизъм. И макар да се отлепих от пропагадният облек на Хитлер, аз продължавам да смятам, че той неговите идеалистични убеждения за живота са били използвани, най-нагло, от онези, които имат икономически и политически интереси от една разрушителна война. Хитлер е вярвам, че ще спечели. Тези, които са го използвали са знаели истината. Че ще изгуби. И наистина е бил подведен. Но това е в миналото. То ни учи, че чрез насилие не можеш да скършиш злото. И все пак продължавам да не отричам военната философия.

Цитат
    В патриотизма няма нищо лошо. Няма лошо да искаш твоята страна да бъде добре. Но нека това не става чрез избиване на останалите, чрез затварянето им в лагери или чрез бой.

И с това съм съгласен. Точно това искам да обясня.

Цитат
    Ти си духовен човек, знаеш че нациите до голяма част са почитани заради нашето его. Нуждата да се впишеш към нещо, към някого. А ние всички сме едно цяло. От мен няма да чуеш да казвам някой да заминава в чужбина, но няма да чуеш и да го спирам. всичко е личен избор и личен план на равитие  За интернационализъм не съм говорила, но понеже спомена: някой ден, Рабено, всички ще живеят мирно и спокойно, няма да има нужда от граници и държави - те са символ единствено на несвобода и човешко желание за власт, могъщество, територии и т.н. Е, хората не са достигнали до там все още, но това е пътят не еволюцията в съзнанието им. Да се върнем назад да завладяваме територии...не мисля, че е на там пътя.

На този етап са нужни граници и народи, защото човешкият дух е на този еволюционен път. Неговите кармични преживявания го докосват със хора имащи сходни преживявания и така се образуват етносите, народите и нациите. Към тези преживявания спадат радости, мъки и всякакви чувства, мисли и емоции. Точно както, днес, хората със еднакви идеи и виждания продължават да живеят в социалния поток, но същевременно се изолират в своя си организация, със свои правила и виждания.
       Така е и със държавите, според мен. Те са организации, съставени от различни типове хора ( етноси)  и си имат свои правила ( традиции). И тъй като на планетата има много етноси, със свои традиции, и вери - религии, които налагат определени традиции и правила, е невъзможно обединението на расата. В съвременния свят към метода за разделение са се появили и икономическият, и политическият.. Когато тези различия ( религиозни, икономически и политически) отпаднат всички раси и етноси ще се обединят и ще създадат един неповторим синтез на знания и традиции, които ще родят бъдещата култура на Земята.

За другото, напълно споделям твоето мнение. Петър Дънов е израз на Божието на Слово, на Земята, и затова, сред човешките същества Учители, вярвам единствено на него и на вътрешният си глас. Първото, с което свързвам Учителя, е успокояващият бял цвят. Неговите неполитически възгледи, чисто духовни, напълно пасват на моите принципи и идеали и затова смятам, че тези Слова, лишени от омърсителни,политически или каквито и да е други , смеси са най-истинните и трябва да се приложат във всеки аспект на човешкия живот.
    « Последна редакция: Февруари 24, 2011, 17:14:04 от Шизофреника » Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright