Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Патриотизъм, Национализъм и Духовност  (Прочетена 2826 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Юли 12, 2010, 16:31:36 »

За да осъзнаем кои сме,първо трябва да разберем,че сем българи!

Колко пъти да ви го повтарям!Запомнете го!Ние сме българи и живеем в България.Казвам,защото съм убеден и виждам,че почти всички във форума не знаят това!
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юли 12, 2010, 16:46:18 »

За да осъзнаем кои сме,първо трябва да разберем,че сем българи!

Колко пъти да ви го повтарям!Запомнете го!Ние сме българи и живеем в България.Казвам,защото съм убеден и виждам,че почти всички във форума не знаят това!

Не.

Преди всичко ние сме човеци!

Каква е разликата между един българин и един не-българин?
    Не са ли и двамата човеци, деца на Бога?
    Същества, които могат да творят, да обичат и да излъчват светлина?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Юли 12, 2010, 16:47:27 »

Грешка!

Ние сме българи!
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Юли 12, 2010, 17:19:16 »

Полезно ли е за духовното развитие на човека съзнанието му за принадлежност към определен народ?
    Защо?
    Какво му дава това?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 12, 2010, 17:23:54 »

Аз мисля, че хората от един народ не могат да се поставят под общ знаменател."Тея са добри, пък онея са простаци". Много се дразня, примерно, дядо като каже "А бе ний, българите, сме скапан народ, ко си приказваш!", или нещо подобно. Нали навсякъде-хора всякакви...
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Юли 12, 2010, 20:06:00 »

Българите сме страхотен народ...Просто промените ни направиха лоши!

Лошото е,че много "българи" не спазват законите.За мен българин е човек,който спазва законите на България и,който допринася за нейното развитие-като се труди честно,да кажем-като прави митинги,протести и не разрешава да бъде манипулиран и депресиран!

Ич,ние-българите трябва да се подкрепяме.защото сме малък народ-малцинство и както е тръгнало до 20 години ще изчезнем претопени в морето на забравата!
    Нима искаш децата ти или внуците ти един ден да говорят цигански като майчин език или турски,като втори майчин?А?Защото натам е тръгнало!

Когато имаш народна памет,тогава може да се наречеш духовен човек.Да не би Ванга да се е наричала рускиня,или източните мъдреци-американци?Не-те са духовни-обединени са!

Виж,японците,-народ със държавно самочувствие-в тях света е впреил очи,защото само те разработват екологични технологий.Виж те преуспяват и същевременно са духовни хора!Не са станали американци или руснаци,както българите масово правиха и продължават да правят!

Не говоря да сме като Хитлер и да мразим останалите!Всички сме с равни права-българи,цигани и турци-,но за да намерят място в държавата ни те трябва да уважават традицийте и и нейните ценности!Когато всички хора започнат да мислят така-целия свят ще се оправи и с времето всички ще се обединим!

Но не можем от сегашното ни положение,а именно разединение не само между народи,религиий и етности,а и между семейства и приятели,да скочим на върха и ивсички да се обичаме.Трябва да се тръгне отнякъде и това отнякъде е всички хора в България да се хванат за ръце и да спазват законите,да работят и да отстояват правата си!И ще видиш,че така ще принудим света да ни падне на колене без да правим насилие и жестокости! Усмивчица

Не ме разбирайте погрешно.Не мразя никой!Просто искам всички да са под едно знаме!
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 12, 2010, 20:22:55 »

Айде да правим разлика между национализъм и патриотизъм. Рабено ти към кое от двете си?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Юли 12, 2010, 20:33:25 »

Кери,да се оправдая-не аз,ами админа е измислил тази тема,така,че питай него!

Аз съм патриот!

Доколкото знам национализъм значи да признаваш само своето,а не чуждото.А аз не съм така.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #8 -: Юли 12, 2010, 20:40:20 »

Е, нали ти си я пуснал темата? Веселяк
    Няма значение кой е, важното е да се разграничават двете понятия - едно, че са различни, друго, че за мен национализмът е крайно нечовечен и няма нищо общо с любовта. ако всички сме едно, място за национализъм няма... Както някъде го бях казвала - все едно клетките ни да се карат коя е по-важна.
    Активен
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #9 -: Юли 12, 2010, 20:40:52 »

Ich създаде темата, и когато преместих постовете от предната тема, понеже са по-стари изкочиха най-тгоре. 4-тия пост в темата в същност е реално първия пост при създаването на темата.
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Юли 12, 2010, 21:11:01 »

Кери,права си!

Индиго,извинявам се!
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #11 -: Юли 12, 2010, 21:15:01 »

Няма прави и криви, важното е да има разлика Усмивчица
    Я, кажете сега, как патриотизма ще ни помогне Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #12 -: Юли 12, 2010, 21:22:23 »

Патриотизма няма да допусне да изчезнем като нация!

Представете си ако хората по времето на турското робство бяха разсъждавали така-защо да се бием,а да не се обичаме с турците-досега да сме бележка под линия!

А хубавите черти съм ги казал вече.
    Активен
    Infame
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Хедонист

« Отговор #13 -: Юли 16, 2010, 02:51:05 »

Нека ти напомня, че се намираме в 21 век и света се е променил доста. Ако не си забелязал този факт, а и това колко красив е той всъщност. И че не се нуждаем от отживелици като национализма. Но каквото и да си говорим национализма е форма на идеализъм, а идеализма е "лукса на младостта". Намигване

„Patriotism is the last refuge of a scoundrel.“

България е една страна, намираща се в най-дивашките ширини на Европа - балканите. И в този ориенталски рай, където кючека и долнопробния алкохол са най-важната част от ежедневието само най-добрите кючекдии оцеляват. В България това са циганите и както виждаме всички те оцеляват, а българите изчезват. А ти си типичен пример за интернет-патриотизма, който става все по-отегчителен. "България е древна държава, българите са най", "България на три морета и пет галактики", "природата", не знам си какво. Осъзнай се.
    Активен

Вечна младост, неограничена страст, изтънчени тайни наслаждения, необуздани радости и още по-необуздани прегрешения - ето какво го очакваше. А портретът щеше да носи бремето на неговият позор.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Юли 16, 2010, 09:21:18 »

И че не се нуждаем от отживелици като национализма. Но каквото и да си говорим национализма е форма на идеализъм, а идеализма е "лукса на младостта". Намигване 
    Инфейм, не знам на кого говориш, защото се говореше повече за патриотизъм, а не за национализъм, както е в темата... но е вярно, че има в света и нещо хубаво...
    Но да, вярно е, че няма нужда от такива "отживелици". Просто никой не е казвал, че има. ?
    « Последна редакция: Юли 16, 2010, 10:20:28 от nia.boneva6 » Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright