Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Анахата - 4-та чакра  (Прочетена 7077 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юни 20, 2009, 20:39:19 »

Анахата чакра е свързана с Психичното или Ментално тяло – Манас шарир.

Визуализира се в зелен цвят.

Намира се в областта на сърцето.

Проявява се чрез тимуса. Управлява сърцето, кръвта и кръвообращението, имунната и ендокринната система. Санскритската дума – “анахата” – означава, “това, което винаги е ново, това, което само се поддържа”. Това е чакрата, чрез която се влюбваме и се научаваме да приемаме и да даваме любов. Ние определяме личността си чрез сърдечната чакра, тя се смята за същността на душата. Когато се влюбим, ние се придвижваме от сърдечната чакра, надолу към третата чакра – слънчевия сплит, там емоционално се интегрираме, след това се придвижваме към втората чакра, половата, която се мотивира от любовта и накрая се насочваме към първата чакра, чакрата корен, която ни помага да се установим и да се “заземим” с този човек. По време на медитация в този център, когато си представяме зеления цвят ние го стимулираме да се направлява правилно чувството на любов, то ни съдейства за хармонизирането на имунната система. Излъчването на любов от този център може да лекува цялото тяло. Медитацията върху тази чакра помага на човек да се научи да обича първо себе си и по този начин и любовта към другите хора възниква много по-лесно. Нашата вътрешна сигурност, създава сигурност и у другите.

Четвъртата чакра е чакрата на сърцето. В нея обитава нашият Дух, нашето истинско Себе, което е чисто и незасегнато от нищо, като блестящ диамант, скрит вътре в нас и наблюдаващ нашите действия.

След Себереализацията вниманието ни за пръв път се свързва с нашия Дух и ние постепенно осъзнаваме това. Себереализация е себеосъзнаване или осъзнаване на истинската ни същност, т.е. на нашия Дух. Ние се отърсваме от фалшивото отъждествяване с нашето его и обусловеностите, натрупани при миналите ни преживявания. Започваме да се идентифицираме единствено с истинската си същност.

На физическо ниво тази чакра се грижи за сърцето и белите дробове. Ако тя бъде сериозно блокирана, можем да развием астма или различни сърдечни заболявания. Именно от сърцето идват обичта и състраданието. Това е чакрата, която ни дава и чувство за отговорност и чистота в отношението ни към другите. Централната сърдечната чакра ни дава сигурност и увереност. Всички наши притеснения, съмнения и страхове биват премахнати, когато сърдечната чакра е напълно озарена от Кундалини.

Основни функции на четвъртата чакра:
    любов; със­традание; имунитет; сърдечна дейност, функциите на белия дроб и бронхите.

Свързани органи: сърцето и белите дробове.

Свързани жлези: тимусът.

Основен съответстващ нервен център: сърдечният сплит.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юни 21, 2009, 10:38:44 »

Анахата

Низше ментално тяло, 5 лъч, истина.
    Инстинкти - изследователски.
    Сфера на проявление - подсъзнанието.

Божествени качества - откритост, сърдечност, честност, радост.
    Отношения с Бог - приемане на закона за йерархията, справедливостта, целесъобразността и разумността на Вселената.

Наличие на външна агресия, но отсъствие на вътр. - приемам индивидуалността и грешките, осъзнавайки уроците, приемам съдбата, себе си и всички такива, каквито са, променям (-) навиците с (+).

Комплекси - жалост.
    Зацепки - за мъжа, жената, децата, семейството.
    Отношения с Бог - Неразбиране, че всичко даваБог  като уроци.

Вътр. агресия - критика на съдбата (депресия), убийство на Любовта, обида за себе си или за близките плътно до сълзи - "трябва", жалост към себе си, децата, родителите.

Ефект от хармонизация на инстинкта - самоутвърждаване в семейството, преодоляване на семейната карма, безскористна, жертвена любов.

"Екзодус..."

превод: делфин
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Набхи Чакра
    Йога
    sahaj 9 1970 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:13:53
    от Търсач
    Анахата чакра
    Йога
    sahaj 0 1153 Последна<br />публикация Юли 12, 2010, 19:57:33
    от sahaj
    Сърдечната чакра - въпрос ?
    Духовни учения
    iti2 13 2312 Последна<br />публикация Декември 17, 2011, 14:49:35
    от meander
    Чувство в челната чакра
    Необичайни преживявания
    Nikolov15yo 0 996 Последна<br />публикация Ноември 18, 2011, 17:14:36
    от Nikolov15yo
    Въпрос за сърдечната чакра.
    Духовни учения
    Sunny girl 0 539 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 18:07:04
    от Sunny girl

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright