Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Относно чата във форума  (Прочетена 1859 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юли 07, 2010, 16:25:16 »

Днеска получих емейл от хостинга, на който се намира форума. Емейла беше по повод натоварването на сървара, ще цитирам кратък пасаж от емейла:

Цитат
    Това което установихме е, че най-вероятна причина за повишеното процесорно време, е използването на PHP чат в сайта indigota.com. Разполагането на онлайн чат не е удачно при използване на услугата 'Споделен хостинг'. Бихте могли да спрете чата или да потърсите друго решение за интегрирането му, като това би довело до спад в използваното от акаунта процесорно време.

От този емейл следват 3 варианта:
    1) Спиране на чата
    2) Ако някой успее да помогне с оптимизирането на чата, и да натоварва по-малко сървъра.
    3) Преминаване на нает сървър. Това по-скоро не е вариант, защото не си струва зареди един чат да се преминава на нает сървър, защото цената на месец за поддръжката на форума ще се увеличи многократно.

За сега чата остава до края на седмицата, до тогава ще се направят опити да се оптимизира, за да не товарим сървъра. Ако не се намери решение до тогава, чата ще бъде изключен.
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 07, 2010, 16:32:51 »

Нали и без друго си имаме Говорилня Усмивчица Аз пък ще допринеса, като спра да се зъбя Ухилен
    Ако е необходимо, съм съгласна чата да се махне...  Усмивчица
    Активен
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

• dean.radnev
    « Отговор #2 -: Юли 13, 2010, 10:42:01 »

За в момента чата остава! Моля всички потребители, които пишат в него, да се стараят всичко което искат да напишат да го правят на един ред.

Много често пишете едно изречение на 2-3 и повече редове и накрая завършвате с емотиконка на нов ред. Постарайте се всичко това да го правите на един ред, за да намалим заявките към базата от данни, в противен случай се натоварва много сървъра и ще се наложи да спра чата.
    Активен

giti
    Гост
    « Отговор #3 -: Август 16, 2010, 17:42:06 »

Чата забива постоянно.... пиша, пиша уж на един ред да е, а после ме е яд, че съм си изписала писането, а публикация не излиза....... Ей на сега към 4-5 публикации не ми излязоха...
    Активен
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

• dean.radnev
    « Отговор #4 -: Август 16, 2010, 18:01:24 »

Чата забива постоянно.... пиша, пиша уж на един ред да е, а после ме е яд, че съм си изписала писането, а публикация не излиза....... Ей на сега към 4-5 публикации не ми излязоха...

Причината съм я посочил в по-горния ми пост. Това е защото хостинга е споделен. За да се разреши този проблем трябва да се премине на нает сървър, но това ще оскъпи 6-7 пъти поддръжката на сайта, затова него обмислям като вариант.
    Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

• dean.radnev
    « Отговор #5 -: Септември 23, 2010, 09:16:25 »

Чата ще бъде изключен за 48 часа!
    Активен

DArkAngel
    Гост
    « Отговор #6 -: Септември 23, 2010, 10:55:05 »

Няма ли някакъв друг шанс да се оправи проблема с чата освен да се изключи мисля си,че така се спира директната комуникация между подребителите и рейтинга на сайта като цяло може доста да намалее.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #7 -: Септември 23, 2010, 17:03:03 »

Дарки, администратора прави каквото може.. права си, че това е кофти като цяло, но скоро ще го има пак.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Септември 23, 2010, 17:04:15 »

Намигване
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #9 -: Септември 23, 2010, 17:07:27 »

Цитат
    Дарки, администратора прави каквото може.. права си, че това е кофти като цяло, но скоро ще го има пак.
    Да така е ма този пост го пуснах заради това,че май чата има вероятност да бъде изключен за постоянно,а това ще е малко гадно защото там си става доста забавно понякога.
    Активен
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #10 -: Ноември 30, 2012, 14:24:44 »

Има ли чат във форума и ще има ли скоро ?
    « Последна редакция: Октомври 05, 2013, 09:21:29 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #11 -: Ноември 30, 2012, 14:40:35 »

Еми ние го ползваме Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright