Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Метеоритен дъжд  (Прочетена 9679 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Юли 06, 2010, 13:03:54 »

През тази година ще можем да се насладим на голямо количество звездни дъждове. Но за да бъде удоволствието пълно, трябва да се спазват някои условия.

Като начало трябва да се знае кога точно се очакват падащите звезди и да се намери място далече от градската джунгла, където небето е съвсем чисто.

Като намерите подходящото местенце, определете коя е най-тъмната видима част на небето, тъй като падащите звезди могат да се появят къде ли не.

Но всъщност те падат съвсем далече от видимите съзвездия, в чиято чест са наречени. Например метеорният поток от Леониди ще се вижда в основни линии в района на съзвездието Лъв.

От петте силни метеоритни дъждове, които предстоят през тази година, след като потокът от Квадрантиди отмина през януари, а Лиридите – през април, някои ще бъдат много по-видими от другите.

Лиридите са позволявали видимост до 15 метеора на час. При добри условия наблюдателите на Персеидите през Август или на Хеминидите през декември могат да видят до 100 метеора в час.

А ето и най-атрактивните метеорни потоци на 2010 година:

Делта Аквариди

Комета от неизвестен произход, видим източник – съзвездието Водолей. Период на активност – 14 юли – 18 август. Най-видими ще са в нощта на 30 юли. Тогава ще летят по 15 метеора на час. Добре ще се наблюдават два часа преди изгрев слънце. Скоростта на метеорите е 42 километра в секунда.

Персеиди

Комета с произход 109P/Swift-Tuttle, видим източник – съзвездие Персей. Период на активност – началото на август, пикът на активност се пада на 12 август през нощта. Тогава ще се виждат по 50 метеора в час. Персеидите се смятат за един от най-красивите звездни дъждове, защото е най-ярък.

Ориониди

Комета с произход 1P/Halley, видим източник – съзвездие Орион. Период на активност – 4 октомври – 14 ноември, пик на активност – нощта на 22 октомври, когато ще падат по 15 мотеора на час. Този звезден дъжд също е много красив, със зелени и жълти избухвания и огнени кълба.

Леониди

Комета с произход 55P/Tempel-Tuttle, видим източник - съзвездието Лъв. Период на активност от 7 до 28 ноември, пик на активност – нощта на 17 ноември. Тогава ще се виждат по 15 метеора на час.

Понякога Леонидите получават статус на метеорна буря, когато в небето се появяват хиляди падащи звезди. Според учените такава буря се случва веднъж на 33 години. За последен път такава буря е засечена през 2002 година.

Хеминиди

Комета с произход 3200 Phaethon, видим източник – съзвездие Близнаци, период на активност – от 4 до 16 декември. Пик на активност – нощта на 14 декември, когато ще падат по 50 метеора в час.
Активен
akela
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #1 -: Август 10, 2010, 19:10:37 »

‎12-13 тази седмица
Активен
Evolution
Гост
« Отговор #2 -: Август 11, 2010, 22:19:10 »

Утре и в други ден ще може да се наблюдава метеоритният дъжд.
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Август 11, 2010, 22:28:18 »

ох, как ми се прииска да съм в планината и да гледам този метеоритен дъжд... Тук в София, не мога да видя звездите, пък камо ли метеоритен дъжд Усмивчица
    Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #4 -: Август 12, 2010, 09:32:18 »

http://www.btv.bg/news/liubopitno/story/1479942004-Meteorniyat_potok_Perseidi_obeshtava_strahotno_shou.html
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #5 -: Август 12, 2010, 12:12:31 »

Нашата сила е в мисълта и когато обединим тези мисли ние се превръщаме в творци. Нека тази вечер бъдем творци и създатели на нашата реалност. Когато погледнем към звездния дъжд да си пожелаем повече светлина и любов в нашите сърца и за цялата планета! ♥
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #6 -: Август 12, 2010, 12:23:40 »

Нашата сила е в мисълта и когато обединим тези мисли ние се превръщаме в творци. Нека тази вечер бъдем творци и създатели на нашата реалност. Когато погледнем към звездния дъжд да си пожелаем повече светлина и любов в нашите сърца и за цялата планета! ♥

Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Evolution
    Гост
    « Отговор #7 -: Август 12, 2010, 14:59:26 »

"Комета с произход 109P/Swift-Tuttle, видим източник – съзвездие Персей. Период на активност – началото на август, пикът на активност се пада на 12 август през нощта. Тогава ще се виждат по 50 метеора в час. Персеидите се смятат за един от най-красивите звездни дъждове, защото е най-ярък."
    Активен
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #8 -: Август 12, 2010, 15:07:53 »

Аз вече спретнах две коли за полунощ към Витоша Усмивчица Добре че имам луди приятели Усмивчица
    Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #9 -: Август 12, 2010, 15:26:51 »

Надявам се хората, които имат възможност да наблюдават това явление да направят някоя друга снимка и да я качат тука, и ние (които няма да може да го гледаме) да се насладим на гледката.

Активен

Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #10 -: Август 12, 2010, 15:37:03 »

Виж, аз специално съм си приготвила статива за довечера, но просто не ми  е толкова мощна машинката, за да станат добри снимки ... даже не съм изобщо сигурна, че нещо ще се види с моя ..ама..знае ли човек )
    Ще си пожелая да ставаме все повече Усмивчица
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #11 -: Август 13, 2010, 01:00:50 »

маи хванах края, видях само 3, но доста ярки,има доста облаци, а венера е супер ярка и огромна Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Неактивен Неактивен

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #12 -: Август 13, 2010, 02:24:22 »

На Витоша беше много красиво и пълно с хора! Сега се прибирам - беше наистина яко ! Имаше  особено една, която беше огромна и следата и седя няколко секунди...много добре!
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лъчист дъжд от Космоса чисти болести и... в тракийските светилища на 23.09.2011г
    Великият преход
    Турист 1 1182 Последна<br />публикация Септември 28, 2011, 14:20:52
    от Diamond

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright