Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Свадхищана - 2-ра чакра  (Прочетена 5384 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юни 20, 2009, 20:22:20 »

Свадхищхана чакра е свързана с Етерното тяло – Бхава шарир.

Визуализира се в оранжев цвят.

Отделните школи дават различно разположение на тази чакра.
    Някои от тях казват, че се намира на около 5 см. под пъпа, а другите, че е в гениталиите, половите жлези.

Тази чакра ръководи отношението ни към другите, половия живот и възпроизвеждането и потока на сексуалната енергия.

Тук се натрупва сексуалната енергия, както чувствата на страх и гняв, свързани с пола на индивида. Тази чакра управлява физическата и емоционалната страна на съзидателността и сексуалността. От нея идва творческата ни енергия и отношението ни към греха и вината. От тук се управляват отношенията ни при интимни и творчески връзки.

Във всички бойни изкуства, се смята, че в тази част на корема /под пъпа/ се намира точката на концентрация на физическата и духовната енергия, наричат я - ХАРА. За практикуващите бойни изкуства нейното значение може да се превърне в космическо, чрез нея те намират пътя на единение с Вселената.

По време на медитация, когато извикаме оранжевият цвят в съзнанието си успяваме да посрещнем собствения си страх от липсата на съзидателност и продуктивност. Трябва да си представим, че този цвят се разлива из половата ни система, така ще успеем да се уравновесим и да пречистим усещането за конфликтност, объркване и безпокойство.

Втората чакра е центърът на творчеството и на чистото познание.

Тя ни свързва с вътрешния извор на вдъхновение и ни позволява да усетим красотата около нас. Чистото познание, което тя ни дава, не идва от ума. То е директно усещане на реалността. По вибрациите върху дланите на ръцете си например ние можем да установим кои от фините ни центрове са блокирани. Това е чакрата на чистото, добро внимание и силата на концентрацията. На физическо ниво тя се грижи за черния дроб, за бъбреците и за долната част на стомаха. Когато ние мислим прекалено много, този център се изтощава енергийно и излиза от равновесие. Тогава развиваме болести като диабет и левкемия.

Основни функции на втората чакра: творчество, създаване на потомство, сексуална функция, повишава­не на жизнения тонус.

Свързани органи: дебело черво, пикочен мехур, бъбре­ците и половите органи.

Свързани жлези: половите жлези.

Основен съответстващ нервен център: простатният сплит (при мъжете), утеровагиналният сплит (при жените).
    « Последна редакция: Юли 15, 2010, 08:54:43 от indigo » Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юни 21, 2009, 10:20:43 »

Свадхистана

Ефирно тяло, 7 лъч, свобода.
    Инстинкти - продължение на рода.
    Сфера на проявление - безсъзнателно.

Божествени качества - приятност, нежност, привлекателност.
    Отношения с Бог - приемане ва закона за прераждане, за причините и следствията, осъзнаване, че Вселената е безопасна, благожелателна и изобилна.

Наличие на външна агресия, но отсъствие на вътрешна - проявявам гордост, отстоявам желанията си, изискванията си, приемайки в душата си благодарност към Бога (безкористен секс).

Комплекси - гордост.
    Зацепване - зусещанията, мъжете, жените.
    Отношения с Бог - неразбиране че всичко на Земята е дадено от Бог за благо.

Вътр. агресия - неприемане на човека, чувство на унижение, обида, плътно до ненавист (желание за напускане); потребност от внимание, одобрение, похвала, ласка (корист в секса).

Ефект на хармонизация на инстинкта - самоутвърждаване в секса, преодоляване на кармата мъж-жена, любов към самоутвърждаването.

"Екзодус..."

превод: делфин
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Набхи Чакра
    Йога
    sahaj 9 1970 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:13:53
    от Търсач
    Важността на десния аспект на Муладхара чакра
    Йога
    sahaj 5 1429 Последна<br />публикация Юни 11, 2011, 11:37:33
    от sahaj
    Сърдечната чакра - въпрос ?
    Духовни учения
    iti2 13 2313 Последна<br />публикация Декември 17, 2011, 14:49:35
    от meander
    Чувство в челната чакра
    Необичайни преживявания
    Nikolov15yo 0 996 Последна<br />публикация Ноември 18, 2011, 17:14:36
    от Nikolov15yo
    Въпрос за сърдечната чакра.
    Духовни учения
    Sunny girl 0 541 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 18:07:04
    от Sunny girl

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright