Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Набхи Чакра  (Прочетена 1953 пъти)
sahaj
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « -: Юли 03, 2010, 23:22:09 »

Набхи Чакра

( или позната още като Манипур Чакра)

Телесен израз:  слнчев сплит
    качества :  Дхарма ( праведност , благоденствие , благосъстояние) щедрост , удовлетвореност, еволюция.
    проявления : черва, стомах, черен дроб , далак
    причини за блокиране : семайни и домашни проблени, алкохол, постоянна мисъл за пари, доминиране на съпруг или съпруга, фанатизъм , аскетизъм, постене .

елемент : вода

Набхи Чакра е третата Чакра от нашата фина система. Чрез вибрациите след нашата реализация ние достигаме до истинското разбиране как трябва да водим един чист и праведен живот. Ние наистина осъзнаваме нуждата от Дхарма . Така мъдростта в нас израства.
    Набхи Чакра ни дава чувство за пълно удовлетворениеи вътрешен мир. Тя е центърът, който ни прави спокойни и щедри, а също така и поддържа нашето духовно израстване. Когато бъде озарена от Кундалини тя се проявява като праведност и вътрешно чувство за морал, а също ни дава и абсолютно равновесие на всички нива в нашият живот.Ние получаваме силата да посрещаме нашите отговорности и да започнем да се наслаждаваме на задълженията които трябва да поемем, разбираме какво е да проявяваме истинска щедрост и да бъдем удовлетворени дори и от най - малките неща които ни се поднасят в живота.

Пиенето на алкохол , употребата на лоша храна твърде големият интерес към нея ( чревоугодничество)   - независимо дали се проявява в лакомия или постене предизвикват блокажи в Набхи Чакра. След събуждането на Кундалини в нас подобни желания изчезват. Цялото отношение става много фино и необвързано и ние откриваме , че апетитът ни е лесно задоволим.
    Удовлетворение и наистина ключовата дума за Набхи Чакра. Поради проблеми в черния дроб ипоследвалата от това раздразнителност хората често придобиват навика да изразяват недоволство и по най- незначителен повод. За тях живота без безпокойство става невъзможен.
    Когато духът се проявява в нас ниее виждаме нещата в тяхната истинска перспектива, с пречистено внимание и преставаме да се безспокоим.

Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    kim
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 03, 2010, 23:38:54 »

Набхи Чакра

Телесен израз:  слнчев сплит
    качества :  Дхарма ( праведност , благоденствие , благосъстояние) щедрост , удовлетвореност, еволюция.
    причини за блокиране : семайни и домашни проблени, алкохол, постоянна мисъл за пари, доминиране на съпруг или съпруга, фанатизъм , аскетизъм, постене .

Елемент- ОГЪН - не вода!
    Цвят- Жълт
    Животно - Овца
    10 лотосови листа
    отговаря на AGNI MUDRA - палец върху безименен
    Звук- РАМ
    Izvinqvam se za latinicata - precaka mi se klaviaturata.
    Element - OGUN  - ne e voda!
    Cvqt - Jult
    Jivotno - Ovca
    10 lotosovi lista
    otgovarq na AGNI MUDRA - palec vurhu bezimenen
    Zvuk - RAM

« Последна редакция: Юни 09, 2011, 22:06:05 от Еруин » Активен
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 12, 2010, 20:05:39 »

Набхи Чакра

Телесен израз:  слнчев сплит
    качества :  Дхарма ( праведност , благоденствие , благосъстояние) щедрост , удовлетвореност, еволюция.

Izvinqvam se za latinicata - precaka mi se klaviaturata.

Element - OGUN  - ne e voda!
    Cvqt - Jult
    Jivotno - Ovca
    10 lotosovi lista
    otgovarq na AGNI MUDRA - palec vurhu bezimenen
    Zvuk - RAM

10 -те листца символизират също и 10 -те първоучители.
    Но за елемента не съм съгласен.
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    kim
    Гост
    « Отговор #3 -: Юли 12, 2010, 22:22:17 »

Муладхара - Земя
    Свадистан - Вода
    Манипур - Огън
    Анахата - Въздух
    Вишути - Етер
    Агиян - всички
    Сахасрара - всички

Четох постовете ти за да видя къде е, но не го намирам никъде.
    В коя чакра се намира елементът огън?
    Активен
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Юли 14, 2010, 22:17:24 »

Муладхара - Земя
    Свадистан - Вода
    Манипур - Огън
    Анахата - Въздух
    Вишути - Етер
    Агиян - всички
    Сахасрара - всички

Елемента огъмн се намира във втората чакра наречена Свадистан

Елемента на шестата Чакра наречена Агнйа е светлина. Повече информация може да намериш в блога ми www.sahajayoga.blog.bg
    « Последна редакция: Юли 15, 2010, 08:57:17 от indigo » Активен

kim
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 15, 2010, 00:58:27 »

Муладхара - Земя
    Свадистан - Вода
    Манипур - Огън
    Анахата - Въздух
    Вишути - Етер
    Агиян - всички
    Сахасрара - всички

Елемента огъмн се намира във втората чакра наречена Свадистан

Ако някой учител е решил да разбърка елементите за да си направи своя пътека и ти си попаднал точно на нея съм съгласен.
    Да сложиш огъня в сексуалността, на която от обща култура се знае, че символа е водата е грешка. Особено ако работиш с елементите, ще внесеш сигурен дисбаланс в системата си.
    Но ти си знаеш - нямам за цел да те убеждавам Усмивчица
    Успех с практиките.

Нека бъде светлина! Усмивчица
    « Последна редакция: Юли 15, 2010, 07:11:57 от indigo » Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 16, 2010, 11:24:19 »

Запознах се обстойно с концепцията и финното тяло в САХАДЖА ЙОГА. Това е нещо, което не е пояснено в представянето ти на чакра системата и естествено съм се подвел, тъй като системата е представена, като "системата". Наистина, в твоят случай елементът Огън се намира в Свадистан, а Вода в Манипур, но както и предположих това е според друго разклонение. Типично е всеки, който се е задълбочил в дадена практика и усеща нея за ползотворна да я представя подобаващо. Мойте уважения към теб и Шри Матаджи!
    Аз получих тези знания директно от ученик на Баба РамДев, в енергийна практика и там нещата са различни. Това за пореден път ме убеждава в истината, че както и в други духовни практики, така и в Йога разделението е факт. Понякога желанието да се наберат подръжници, да се докаже коя практика е по-добра или споровете около това кой бог е по-могъщ,  Щива, Брахма или Вишну преминава границите и духовното его ликува.
    Аз лично се стремя да се разграничавам от всичко това.
    Благодаря ти и успех!

AUM 
    Активен
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юли 16, 2010, 20:54:30 »

В Сахаджа йога няма разделение на Боговете и спорове за това кой е по велик .В Сахаджа йога всичко се обединява
    Активен

Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #8 -: Февруари 21, 2013, 19:17:28 »

В Сахаджа йога няма разделение на Боговете и спорове за това кой е по велик .В Сахаджа йога всичко се обединява
    А как по точно обединявате божествата Брама, Вишну § Шива?
    Активен

Сатчитананда ...
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #9 -: Февруари 22, 2013, 15:13:53 »

А как по точно обединявате божествата Брама, Вишну § Шива?
    Ади Гуру Дататрея.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Свадхищана - 2-ра чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5367 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:20:43
    от delfin
    Манипура - 3-та чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5518 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:30:14
    от delfin
    Анахата - 4-та чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 7062 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:38:44
    от delfin
    Анахата чакра
    Йога
    sahaj 0 1145 Последна<br />публикация Юли 12, 2010, 19:57:33
    от sahaj
    Сърдечната чакра - въпрос ?
    Духовни учения
    iti2 13 2275 Последна<br />публикация Декември 17, 2011, 14:49:35
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright