Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Муладхара - 1-ва чакра  (Прочетена 7294 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Юни 20, 2009, 20:19:22 »

Муладхара чакра, тя се свързва с Видимото тяло – наречено на санскритски Стхул шарир.

Визуализира се в червен цвят.

Намира се в основата на гръбнака.

Проявява се чрез надбъбречната жлеза, управлява функциите на бъбреците и гръбначния стълб. Тази чакра се нарича чакрата-корен, тя изразява разбирането на човек за физическото измерение. Това е чакрата на нашето оцеляване, прагматична и свръх реалистична. Тя насочва енергията на човешката воля. Там обитава чувството за самосъхранение, за собственост и материализъм. Чрез нея усещаме страх или гняв.
    Тази основна чакра управлява производството на адреналин, свързано с реакциите ни за «борба или бягство». Запушването на тази чакра е признак, че човек се срамува и се смята за незаслужаващ, не може да разпознае своите функции.

Хубаво е, по време на медитация, когато изпитваме страх от нещо, да се съсредоточим в този център и да установим в него равновесие.
    Първата чакра е разположена под сакралната кост, в която се намира Кундалини.

Основният аспект на тази чакра е невинността.

Невинността е качество, благодарение на което изпитваме чиста, детска радост, неограничена от предразсъдъци и обусловености. Тя ни дава достойнство, равновесие и усет за посока и цел в живота. Тя не е нищо друго освен простота, чистота и радост. Тя е вътрешната мъдрост, която неизменно съпътства малките деца и която при възрастните често бива забулена от облаците на съвременния живот. Въпреки всичко, това качество е вечно и не може да бъде разрушено.

Основни функции на първата чакра: оцеляване, сила, утвърждаване на жизнената енергия, прочистване.

Свързани органи: дебело черво и ректум.

Свързани жлези: надбъбречната жлеза.

Основен съответстващ нервен център: опашно-сакралният сплит.
    « Последна редакция: Юни 20, 2009, 20:22:41 от indigo » Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юни 21, 2009, 10:11:21 »

Ето нещо и от една таблица за чакрите, която имам в една книга.

МУЛАДХАРА

Физическото тяло, 4 лъч, чистота.
    Инстинкти - на самосъхранението.
    Сфера на проявление - безсъзнателно.

Божествени качества - чистота на тялото, безстрашие, мъжественост.
    Отношения с Бога - Приемане на закона за прераждането, закона за причините и следствията, осъзнаване на това, че Вселената е безопасна, благожелателна и изобилна.

Наличие на вътрешна агресия, но отсъствие на вътрешна - проявявам здрав егоизъм. Защитавам правата си, приемам ситуациите в душата си с благодарност към Бога.

Комплекси - самост.
    Зацикляне - страх от смъртта.
    Отношения с бог - неразбиране на това, че всичко на Земята е дадено от Бог за благо.

Вътр. агресия - Страх, неразбиране на ситуацията (желание да бъде избегната), натрупване на непростени обиди плътно до лишаване от радостта от живота, презрение към себе си или другите.

Ефект от хармонизиране на инстинкта - самоутвърждаване в себе си, преодоляване на кармата на безопастност, любов и радост към живота.

От "Екзодус" - послание иерархов группе русских учеников"

превод: делфин
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Важността на десния аспект на Муладхара чакра
    Йога
    sahaj 5 1429 Последна<br />публикация Юни 11, 2011, 11:37:33
    от sahaj
    Сърдечната чакра - въпрос ?
    Духовни учения
    iti2 13 2312 Последна<br />публикация Декември 17, 2011, 14:49:35
    от meander
    Чувство в челната чакра
    Необичайни преживявания
    Nikolov15yo 0 996 Последна<br />публикация Ноември 18, 2011, 17:14:36
    от Nikolov15yo
    Чакра тест
    Енергийни учения
    Ester 5 6638 Последна<br />публикация Октомври 19, 2013, 23:22:36
    от abrego
    Въпрос за сърдечната чакра.
    Духовни учения
    Sunny girl 0 538 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 18:07:04
    от Sunny girl

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright