Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цитати от книги  (Прочетена 26960 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Август 23, 2010, 14:03:56 »

"Смъртта е събличане на всичко, което не сте. Тайната на живота е в това да „умреш преди смъртта“ -и да разбереш, че смърт няма."
А защо си мислим често, че умираме... А всъщност не умираме ние, а някой друг, нещо друго! Смърт
А аз се чудех защо така като се сещам за смърт няколко дни наред, се радвам...

"Никога нищо не се е случвало в миналото, то се е случвало в Настоящето.
Никога нищо няма да се случи в бъдещето, то ще се случи в Настоящето.
Това, което смятате за минало, е следа в паметта от някогашно Настояще, съхранена от ума. Когато си спомняте миналото, вие реактивирате следа в паметта - в Настоящето. Бъдещето е въображаемо Настояще, проекция на ума. Когато то настъпи, настъпва като Настояще. Когато мислите за бъдещето, мислите сега. Очевидно миналото и бъдещето нямат своя собствена реалност. Както луната няма собствена светлина, а само може да отразява светлината на слънцето, така и бъдещето и миналото са само бледо отражение на светлината, силата и реалността на вечното сегашно. Тяхната реалност е взета назаем от Настоящето."
« Последна редакция: Август 23, 2010, 14:15:42 от nia.boneva6 » Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2010, 16:20:19 »

- Какво пишеш? - попита Пух, като се покатери на писалището ми.
- "Дао-то на Пух" - отговорих аз.
- Каквото на Пух? - попита Пух и зацапа една от думите, която тъкмо бях написал.
- "Дао-то на Пух" - отвърнах, като му боцнах лапичката с молива.
- Прилича повече на ау!-то на Пух - Каза Пух, докато си триеше лапата.
- Е, не е - троснах се аз.
- А какво е тогава? - попита Пух, наведе се напред и зацапа друга дума.
-  За това как да останем щастливи и спокойни при всички обстоятелства! - изкрещях аз.
- А ти прочете ли го? - попита Пух.
Активен
Impressive
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #17 -: Декември 20, 2010, 19:01:55 »

И все пак мисля, че ако човек живее пълнокръвно, ако дава израз на всяко свое чувство и на всяка своя мисъл, ако превръща в действителност всеки свой блян… мисля, че светът би получил такъв силен стремеж към радостта, че ние бихме забравили всички болести на средновековието и бихме се върнали към елинския идеал… а може би и към нещо още по-великолепно и бляскаво от елинския идеал. И най-смелият от нас, обаче, се страхува от себе си. Самоосакатяването на дивака се е съхранило днес в трагическата отживелица, наречена самограничение, която хвърля тъмна сянка над нашия живот. Ние сме наказани заради нашите самоограничения. Всеки порив, който се стараем да сподавим, продължава да стои в съзнанието ни и да го трови. Тялото греши и веднага се избавя от влечението към греха, тъй като задоволяването на желанието е един вид пречистване. След това остава само споменът за наслаждението или изтънченото удоволствие от разкаянието. Единственият начин да се отървем от изкушението, е да му се подчиним. Противопоставим ли му се, душата започва да се стреми към онова, което й се струва нечестиво и престъпно благодарение на противоестествените закони, които сами сме си измислили. Казано е, че най-големите събития на света се творят в мозъка. По същия начин в мозъка и единствено в мозъка възникват и най-големите грехове на този свят…“
Оскар Уайлд

"Ами какво! Ами да! Не трябва да усложняваме нещата! Трябва да ги назоваваме с истинските им имена.Човек обича , а после вече не обича"
Франсоаз Саган ( Фредерик Бегбеде )

"Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И когато станат част от живота ни,започват да се опитват да го променят.И се сърдят, когато не правим това което те изискват от нас ... понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее - живота си.. "
Паулу Коелю "Алхимикът"

"Приятелят трябва винаги да подеценява добродетелите ти, а неприятелят да надценява недостатъците ти ... "
Марио Пузо "Кръстникът"
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #18 -: Януари 04, 2011, 02:22:05 »

АКО СЕ ПРОТИВИТЕ ИЛИ БОРИТЕ СРЕЩУ НЕСЪЗНАТЕЛНОТО ПОВЕДЕНИЕ НА ДРУГИТЕ,САМИ СЕ НАРЕЖДАТЕ МЕЖДУ ТЯХ!

Екхарт Тол.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
nia.boneva6
Гост
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2011, 22:11:31 »

"Както дъждът и снегът пада от небето и там се не връща, но напоява земята и я прави способна да ражда и произрастя, за да дава семе ономува, който сее, и хляб ономува, който яде, - тъй и Моето слово, което излиза из устата Ми, се не връща към Мене празно, а изпълнява, що Ми е угодно, и върши онова, за което съм го Аз пратил"
Книга на пророк Исаия 55:10-11

"Господ Бог ми даде езика на мъдрите, за да мога със слово да подкрепям изнемогващите. Всяко утро той ме пробужда от сънищата ми, пробужда ухото ми, за да слушам подобно на учащите се"
Книга на пророк Исаия 50:4
Активен
Стела
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Варна
  • « Отговор #20 -: Февруари 01, 2011, 22:52:08 »

"Издава ли звук дървото, което пада в гората, ако няма кой да го чуе?"
    Димитър Божанов, "Кафе за събуждане"
    Активен

"Есть только миг между прошлым и будущим. Именно он называется жизнь."
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Март 10, 2011, 01:23:55 »

-Кой е най-големият грях, по твое мнение? - попитал самодоволно свещеникът.
    -Да смяташ другите за грешници - отвърнал Учителят.

Антъни де Мело "Една минута глупост"

http://prit4ite.blogspot.com/2011/03/blog-post_536.html
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Март 10, 2011, 02:57:12 »

Хрумна ми нещо от един цитат на Фридрих Ницше който казва:

"Човек е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато.“

Според моите скромни разбирания бих го казал по кратко....

"Човек е нещо, което трябва да Бъде."

Активен

Luna:)
    Гост
    « Отговор #23 -: Юли 26, 2011, 17:08:39 »

Най-важните неща в Живота се изричат винаги най - трудно...

Най-важните неща се изричат винаги най-трудно. Това са нещата, от които се срамуваш, понеже думите ги смаляват. Те свиват нещата, изглеждали безгранични, докато са били в главата ти, до съвсем тривиални размери, когато се изрекат.

Но не само това, нали?

Най-важните неща се намират съвсем близо до истинската ти същност, която не обичаш да показваш на другите - като съкровище, което враговете ти с радост биха ограбили. И може да се случи така, че да разкриеш душата си, което съвсем не е лесно, само за да те изгледат особено, без изобщо да разберат какво си казал или защо си помислил казаното за така важно, че едва не си се разплакал, докато си споделял своята тайна.

Струва ми се, че това е най-лошото - когато тайната остава заключена в тебе, не поради липса на разказвач, а поради липса на слушател, който да те разбере...

~ . ~ . ~

Откъс от книгата "Особени сезони"
    Автор - Стивън Кинг
    Активен
    Ninaaa
    Гост
    « Отговор #24 -: Август 26, 2011, 22:56:10 »

"И не намери селото с веселите деца,защото облаците,подир които тичаше,бяха немирни и непрекъснато бягаха."-не знам от коя книга е,наистина странно,но си нямам и на идея къде съм го прочела!Дали пък не съм го измислила аз:ДД Ако знае от къде е,да ми пише на nina_green@abv.bg Усмивчица
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #25 -: Октомври 05, 2011, 14:25:54 »

— Сърцето ми се страхува, че ще страда — каза момчето на Алхимика една нощ, когато гледаха тъмното небе.

— Кажи му, че страхът от страданието е по-лош, отколкото самото страдание. Сърцето никога не страда, когато търси мечтите си, защото всеки миг на търсене е миг на среща с Бога и с Вечността.

— Всеки миг на търсене е миг на среща — каза момчето на сърцето си. — Докато търсех съкровището си, всеки ден бе озарен от светлина, защото знаех, че всеки един момент е част от мечтата ми да го намеря. Докато търсех съкровището си, по пътя към него открих неща, които никога не съм си представял, че ще открия, ако не бях имал смелостта да опитам невъзможното за един пастир.

Цял следобед след това сърцето му мълчеше. През нощта момчето спа спокойно, а когато се събуди, сърцето започна да му разказва истории за Всемирната душа. Каза, че всеки щастлив човек носи Бога в себе си и че щастието би могло да бъде открито в най-обикновената песъчинка от пустинята, за което бе споменал и Алхимикът. Защото песъчинката е миг от Сътворението и на Вселената са й били необходими милиарди години, за да я създаде.

— Всеки човек на земята има свое съкровище, което го очаква — добави сърцето му. — Ние, сърцата, рядко споменаваме за тези съкровища, тъй като хората вече не искат да ги откриват. Говорим за съкровища само на децата. После оставяме животът да упъти всеки към собствената му съдба. Но, за съжаление, малко са тези, които следват начертания им път. Това всъщност е пътят на Личната легенда и на щастието. И тъй като хората мислят, че светът е пълен със заплахи, той наистина се изпълва с такива.

Тогава ние, сърцата, започваме да говорим все по-тихо, ала никога не замлъкваме съвсем. И се молим думите ни да не бъдат чути: не искаме хората да страдат заради това, че не са послушали гласа на сърцето си.

— А защо сърцата не съветват хората да не се отказват от мечтите си? — попита момчето Алхимика.

— Защото в този случай сърцата страдат най-много. А те не обичат да страдат.

****                                              ****                                 ****

— Не — отвърна Алхимикът. — Това, което остава да научиш, е следното: Преди да осъществи някоя наша мечта, Всемирната душа винаги ни подлага на изпитание, за да прецени какво сме научили по пътя към целта. Тя прави това не защото е зла, а за да можем заедно с мечтата си да овладеем уроците, които сме научили, вървейки към нея. Именно в този момент повечето хора се отказват. Това е, което наричаме на езика на пустинята „да умреш от жажда, когато палмите вече са се появили на хоризонта“.

Всяко едно търсене винаги започва с Късмета на начинаещия. И винаги завършва с Изпитание за завоевателя.

Момчето си спомни за една стара пословица от неговия край, която казваше, че най-тъмен е часът преди изгрева на слънцето.
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Януари 03, 2012, 03:27:33 »

И после какво?, помислих си аз. И после още, винаги все повече житейски изпитания, от които да се учим. Да се учим да прилагаме знанията си на практика, да разкриваме нашето знание на други, които минават през същите изпитания, да им напомняме, че не са сами.
     И после какво, когато сме преживели своите мечти и сме се уморили от живота във времето?
     И после... Животът Е!
     Помниш ли? Помниш ли АЗ СЪМ! И ТИ СИ! И ЛЮБОВТА; Е ВСИЧКО; КОЕТО ИМА ЗНАЧЕНИЕ!
     Ето това е „и после какво"!
     Ето защо любовните истории нямат край! Те нямат край, защото любовта няма край!
     Тази сутрин в едно кратко мигновение, за не повече от стотина секунди, аз осъзнах колко просто Всичко-Което-Е се свързва в едно цяло. Грабнах бележника до леглото и с огромни букви с развълнуван почерк записах онова, което ми мина през съзнанието в тези секунди:
     Единствено реалното е Животът!
     Животът освобождава съзнанието да избира между липсата на форма и безкрайното множество милиони форми. Всякаква форма, която може да си представи.
     Ръката ми трепереше и бързо се стрелкаше по редовете, думите се нижеха по сините редове на хартията.
     Съзнанието може да забрави себе си, ако иска. То може да създаде ограничения, да строи илюзорни светове; то може да си представя галактики, вселени и вселени на вселените, черни дупки, бели дупки, големи взривове, стабилни състояния, слънца и планети, астрални и физически нива. Каквото и да си представи, то го вижда като реалност: война или мир, болест или здраве, жестокост или доброта.
     Съзнанието може в триизмерния свят да превърне сервитьорката в божия пророчица; то може да бъде маргаритка, духовен водач, биплан на поляната. То може да бъде летец, току-що събудил се от сън, любящата усмивка на неговата жена в съня й, може да бъде котето Доли, готово всеки миг да скочи на леглото, нетърпеливо да си получи - мяу! - своята закуска.
     И всеки миг, в който желае, то може да си спомни какво е всъщност, може да си спомни реалността, може да си спомни Любовта. В този миг всичко се променя...
     Единственото трайно нещо - това е любовта!
     Началото на вселената.... Преди Големия взрив нас ни е имало! Преди големите взривове на всички вселени и след като и последното ехо от всеки от тях е заглъхнало, нас ни е имало. Ние, танцьорите във всички форми, които се отразяват във всичко, ние сме причината за създаването на пространството, онези, които изграждат времето.
     Ние сме мост през вечността, който се издига отвъд морето, поели своите приключения за удоволствие и изживяващи чудесата заради радостта от тях. Ние избираме своите катастрофи, триумфи, предизвикателства, невероятни странности, подлагаме се на изпитание отново и отново, учим се да обичаме и обичаме, и ОБИЧАМЕ!

Ричард Бах - "Мост през вечността"
    Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #27 -: Януари 03, 2012, 21:46:08 »

Когато сме в определени отно¬шения с хората и открием, че се влияем от тяхното нас-троение или че ни завладяват техните очаквания, ние трябва да се отдръпнем, да се изпълним отново с енер¬гия и съвсем съзнателно да излъчваме положителна енергия, докато настроението се повдигне.

#####      #####      #####     #####

- Нима знаете за легендите? - попитах аз. Ани кимна.
    - Разбира се. Шамбала е мястото, където първона¬чално са се съхранявали тези легенди, както и много про¬рочества по протежение на цялата история. Ние предава¬ме духовна информация на външните култури. Знаехме също така, че е само въпрос на време да ни откриете.
    - Ами аз лично? - попитах.
    - Не, става дума за всеки човек от външните култу¬ри. Знаехме, че вие издигате своето ниво на енергия и съзнание и ще можете да започнете сериозно да се отна¬сяте към Шамбала. Някои от вас ще успеят да дойдат тук. Това се казва в легендите. По времето, когато Шам¬бала ще извърши преход или трансформация, хората от другите култури ще дойдат тук и това няма да бъдат са¬мо някои адепти от Изтока, хора, които периодично са ни откривали. Това ще бъдат хора от Запада също, кои¬то ще получат помощ, за да стигнат до нас.
    - Спомена, че легендите предричат преход или пре¬местване. Какво представлява това?
    - В легендите се казва, че когато културите извън Шамбала започнат да разбират всички стъпки за разг¬ръщане на човешкото молитвено поле - как да се свър¬звате с Божествената енергия и да направите така, че тя да протича през вас с любов. Как да настройвате своето поле, за да ускорите процеса на синхронност и издигне¬те нивото на енергия на другите хора, как да направите трайно това силно поле, като нямате пристрастие към резултата - тогава всичко останало, което вършим тук в Шамбала, ще ви стане известно.

###              ###                     ###                       ###                  ###   

- Както ти казах и преди, нивото на енергия на от¬делните хора тук в Шамбала се поддържа високо, защо¬то се предава от човек на човек. Много са хората тук, ко¬ито знаят да се изпълват с енергия и да я проектират из¬вън себе си към останалите, така че се създава един мул¬типлициращ ефект, при който всеки може да приема мо-литвената енергия от другите и на свой ред да я изпра¬ща на всички останали. Виждаш ли как тя все повече на¬раства? Всички възгледи и очаквания на всеки в тази култура се сливат и изграждат едно общо огромно молитвено поле на тази култура.
    - Нивото, което може да постигне културата, се оп¬ределя почти единствено от това доколко съзнателно нейните членове се отнасят към съществуването на тех¬ните молитвени полета и на второ място доколко съзна¬телно те ги разгръщат. Когато започне да се практикува разгръщане на енергията, общото енергийно ниво става много по-високо. Ако всеки човек в културите извън Шамбала знаеше как да приема енергия и да я излъчва, и превръщаше разгръщането на молитвената енергия в своя първа задача, те биха могли да постигнат нивото, което ние имаме тук в Шамбала, просто ей така! - и тя щракна с пръсти, за да подчертае думите си, а после до¬бави - точно върху това работим тук сред храмовете. Из¬ползваме нашите възможности да разгръщаме молитве¬ната си енергия, за да помогнем да се издигне нивото на съзнание във външните култури. Правили сме това в продължение на хиляди години

###      ####    ####    ####     ####    ####    ####    ####     #####   

-  Нека да разгледаме цялостно картината за това как може да еволюира едно общество, щом започне да издига нивото на молитвената си енергия. Първото не¬що, което се случва, е, че хората, създаващи технологи¬ята, ще започнат да я усъвършенстват, правейки я все по-ефикасна и автоматизирана, така че роботи ще могат да създават все повече от материални стоки за общест¬вото. Това вече става във всяка индустрия във външни¬те култури и е положително развитие, въпреки факта, че е особено опасно. То може да съсредоточи твърде мно¬го власт в ръцете на малцина индивиди или корпорации. Ако тази власт не се децентрализира, при това положе¬ние също така се губят много работни места и мнозина трябва да се приспособят към нов начин за изкарване на прехраната си.
    Онова, което ще смекчи тези проблеми обаче, е фактът, че с автоматизиране на основното производство, цялостно икономиката ще започне да се преструктурира по посока на информацията и услугите - даването на точ¬на и правилна информация в точно и определено време за другите - което ще наложи необходимостта човекът да стане по-интуитивен и буден и да се съсредоточи вър¬ху възприемане на процеса на синхронност като начин на живот.
    Когато духовното познание започне да се увелича¬ва, хората започват да осъзнават творческата сила, коя¬то могат да придобиват техните молитвени полета и тех¬нологията еволюира още една стъпка напред. Тогава ще бъдат открити усилвателите на мисловните вълни, така че хората ще могат да създават всичкодоето им е необ-
    ходимо по мисловен път.
    Щом стане това, културата ще бъде напълно сво¬бодна да се съсредоточи върху изцяло духовни проблеми и върху онова, което ние наричаме жизнен процес. На този етап сме сега ние в Шамбала и останалата човеш¬ка култура ще го последва. Това е нейното предопреде¬ление. Нашето общество е образовано и познава по-ши¬роката реалност на духа. На някакъв етап всяка култура трябва истински да проумее, че ние сме духовни същес¬тва и че нашите тела са само атоми, които притежават определена вибрация, вибрация, която може да се пови¬шава и нашата свързаност с Бога и молитвена сила да се увеличава.
    Тук в Шамбала ние разбираме този факт и разбира¬ме също така, че сме дошли на тази земя от едно чисто духовно равнище, за да осъществим нещо. Дошли сме тук с мисията да тласнем света към пълно духовно осъз¬наване, поколение след поколение, и то колкото се мо¬же по-съзнателно. Ето защо участваме най-пълноценно в жизнения процес от самото начало- фактически още преди раждането.

####     ######           ####           
    #####                               

ТАЙНАТА НА ШАМБАЛА
    Джеймс Редфийлд

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #28 -: Януари 06, 2012, 06:36:12 »

"Когато получиш пристъп на астма, не можеш да дишаш. Когато не можеш да дишаш,едвам говориш. Изречението ти трае колкото въздухът в дробовете. А той не е много. Някъде от три до шест думи. Осъзнаваш колко всъщност струва една дума. Пресяваш онези, които ти хрумнат. Избираш най-важните. Дори те ти излизат скъпо. Не е като при здравите хора, които изхвърлят навън всички думи, дето чакат в главите им, както ти изхвърляш боклука. Когато някой получи пристъп и каже: "обичам те" или "страшно те обичам", има разлика. Една дума разлика. А една дума е много, защото тя би могла да е: "спри" или "инхалатор", или дори "линейка". от разказите на Етгар Керет
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #29 -: Януари 09, 2012, 02:18:18 »

Присъствието е едно
     "Божествените въплъщения, майките на божества, просветените учители -малцината от тях, които са истински, не са забележителни като личности. Без някакво неистинско „аз", което да поддържат, защитават и хранят, те са по-прости, по-обикновени от обикновения човек. Всеки притежател на силно его би ги сметнал за незначителни, или - още по-вероятно - въобще не би ги забелязал.
     Ако някой просветен учит...ел ви привлича, това е защото във вас вече има достатъчно присъствие, за да го разпознаете у друг. Много хора не са разпознали Иисус и Буда, както и винаги е имало много хора, привлечени от неистински учители. Егото бива привлечено от по-голямо его. Тъмнината не може да разпознае светлината. Само светлината може. Затова не вярвайте, че светлината е извън вас, или че може да дойде само през една определена форма. Ако само учителят ви е въплъщение на Бога, тогава вие какво сте? Всяка изключителност е отъждествяване с формата, а отъждествяването с формата означава его - колкото и добре да е замаскирано.
     Използвайте присъствието на учителя си като отражение на собствената ви идентичност отвъд името и формата и за да постигнете сами по-наситено присъствие. Скоро ще разберете, че в присъствието няма „мое" и „твое". Присъствието е едно." - Екхарт Толe
    Активен

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нови книги
    Книги
    lotus 1 2116 Последна<br />публикация Юли 02, 2009, 20:44:35
    от lotus
    Книги, които четем в момента « 1 2 ... 9 10 »
    Книги
    delfin 141 13494 Последна<br />публикация Октомври 24, 2013, 00:51:20
    от The One
    Полезни съвети за оформяне на постовете (цитати, линкове, снимки), как да се регистрираме и др. « 1 2 »
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    mddimi 27 4761 Последна<br />публикация Септември 05, 2012, 13:31:26
    от Щуродино
    Цитати, изразяващи житейската ни философия
    Обща тематика
    Do_It 2 1498 Последна<br />публикация Октомври 17, 2011, 13:21:10
    от nino
    Жан Спилър - книги
    Книги
    pluton 0 871 Последна<br />публикация Юли 06, 2016, 17:38:56
    от pluton

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright