Духовно развитие

Страници:  1 ... 6 7 [8]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Книгите ,които промениха живота ви?  (Прочетена 17508 пъти)
Uriel
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

• Град: London
  • « Отговор #105 -: Ноември 26, 2012, 16:24:27 »

Zdraveite Deca na Svetlinata i Lubovta
    Cheli li ste -Cveteto na Jivota 1 i 2 chasti ot Drunvalo Melxizedek?Knigite sa unikalni i naistina 6te promeniat jivota vi.
    Drunvalo e sa6testvo ot 13 -to izmerenie do6lo da pogogne na 4ove4estvoto za prexoda koito ni predstoi.
    Tezi knigi 6te vi pomognat da si spomnite mnogo ne6ta,koito dobrovolno ste prieli da zabravite kogato ste prieli predizvikatelstvoto da stanete xora.
    Po4nete da si spomnyate i jivota vi 6te se promeni!!!
    Love&Light

Здравейте Деца на Светлината и Любовта
    Чели ли сте -Цветето на Живота 1 и 2 части от Друнвало Мелхизедек?Книгите са уникални и наистина ще променят живота ви.
    Друнвало е същество от 13 -то измерение дошло да помогне на човечеството за прехода който ни предстои.
    Тези книги ще ви помогнат да си спомните много неща,които доброволно сте приели да забравите когато сте приели предизвикателството да станете хора.
    Почнете да си спомняте и живота ви ще се промени!!!

« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 01:16:55 от Модератор » Активен
    diana_kl
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #106 -: Март 30, 2013, 02:57:10 »

Бих казала, че книгите които промениха живота ми са доста. Започнах от Тайната, минах през книгите на Джон Кехоу, Робин Шарма, Джо Витале и имам още 12 автора който трябва да прочета.

От както започнах да чета книги за самоусъвършенстването и духовното израстване, бих казала, че сама за себе си виждам голям напредък. Хубавото е, че хората около мен усещат същото и се радвам, когато мога да им предам от своята позитивна нагласа за живота Намигване
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #107 -: Април 06, 2013, 13:46:01 »

Много обичам да чета енциклопедии, книги за НЛО, за космоса, за природата. Каквото и да харесва да чете човек обаче, необходимо е да успява от всяко прочетено да извлича важното и да отсява ненужното.
    « Последна редакция: Октомври 09, 2013, 11:27:10 от Ru Alfa » Активен
    abarat
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #108 -: Юни 20, 2013, 23:06:37 »

Тази книга определено промени живота ми:

"Най-лесният начин" от Мейбъл Кац

Цитат
    Кога ще имате всичко, което желаете? Знаете ли какво ви пречи да заживеете живота на мечтите си? Вие! Но вината не е ваша. Животът е предвиден да е лесен. Нужно е да се научите да освобождавате и отърсвате. Ще постигнете това чрез принципите на "Най-лесният начин" и хоопонопоно.

Тук ще откриете практически и лесно приложими средства как:
    -   да изтривате негативните програми, които възпрепятстват плановете, целите, решенията ви и резултатите;
    -   да бъдете отворени и гъвкави, за да стигнете до решенията чрез вдъхновението и интуицията;
    -   да постигнете вътрешна хармония независимо от случващото се наоколо;
    -   да преодолявате бариерите, които сами сте си наложили;
    -   да живеете и работите по-ефективно.

Ще се научите:
    -   да придобиете уменията за ефективно решение на проблемите;
    -   да създавате правилните за вас връзки и отношения;
    -   да използвате силата на ума си, за да постигнете яснота и целенасоченост;
    -   да откриете кои сте, да катализирате вродените си таланти и потенциал в живота си;
    -   да привличате правилните хора и ситуации.

Ще осъзнаете, че:
    -   никой и нищо извън вас няма значение; само вие и мислите ви;
    -   вие се абсолютно отговорни, не виновни;
    -   когато вие се променяте, всичко се променя;
    -   любова и прошката са ключът.

В продължение на 12 години Мейбъл Кац е обучавана от д-р Хю Лен, хавайски шаман. Двамата са помогнали и вдъхновили милиони хора по цял свят да открият истинската си същност и да променят живота си веднъж завинаги.

Това е най-ясното обяснение на хоопонопоно - техниките и принципите на д-р Хю Лен. Хоопонопоно е отвъд "Тайната". Иначе казано, "Тайната" и "Законът на привличането" са само част от отговора. Хоопонопоно е най-ефективният метод за постигане на трайна промяна, щастие и вътрешна хармония.

Запали ме по хоопонопоното и мога само да съжалявам, че не съм я прочела по-рано!
    Активен
    Berbera
    Berber
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 56

• Град: Варна
    « Отговор #109 -: Юни 21, 2013, 09:21:12 »

Това са книгите на Румен Чорбаджийски: "Ти си това" 1 и 2, мисля че излезе и 3-тата част.
    Препоръчвам ги за четене или просто можете да гледате буквите докато разберете за какво се пише/поне в началото бях така  Усмивчица /
    Активен
    Berbera
    Berber
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 56

• Град: Варна
    « Отговор #110 -: Юни 21, 2013, 09:26:25 »

Забравих да спомена и една интересна книжка която представя една друга история за Вселената и Земята-
    ИСТОРИЯТА НА ЗВЕЗДНИЯ СТАРЕЙШИНА и ДОКУМЕНТИТЕ ТЕРА-СКРИТАТА ИСТОРИЯ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ
    от
    Робърт Морнинг Скай
    Това са две книги събрани в едно, който иска мога да му изпратя PDF вариант или да си я потърси в "Спиралата"
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #111 -: Юни 26, 2013, 22:22:58 »

Цитат
    книгите на Румен Чорбаджийски: "Ти си това" 1 и 2, мисля че излезе и 3-тата част.
    Прегледах  коментарите за книгите му и доста добри отзиви и препоръки срещнах.
    В спиралата ги няма в момента.
    Втора част обаче я открих тука във форума:
    http://indigota.com/index.php?topic=1966.0
    Някой ако знае от къде може да се изтегли и първа...ще се радвам,ако не...ще я търся по книжарниците,ако я има де.

Посочих един линк в същата тема към една библиотеката на еос,
    която е доста богата:

http://indigota.com/index.php?topic=6719.msg82689#msg82689
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #112 -: Ноември 26, 2013, 23:43:32 »

Ето една книга която със сигурност ще промени живота ви
    АБСОЛЮТНА  НЕОГРАНИЧЕНОСТ
    Джо Витале
    Д-р Хю Лен

Метод за постигане на благополучие, здраве, душевен мир и всичко, за което мечтаете.
    Ето и повече информация за описания в книгата метод!

Мога да кажа от опит, че определено надмина очакванията ми.

За всики живеещи в чужбина книжката си я изтеглих от Спиралата понеже нямам възможност да си я купя от тук.

Приятно четене!

Ето и повече инфо за използвания в книгата метод http://hooponopono-chudesa.bg/ и чудесата постигнати с него!

Историята, както повечето истории, се нуждае от доизясняване. Истина е, че:
    1. Няколко години работих като психотерапевт на хонорар в Щатската болница на Хавай, която е психиатрично здравно заведение и се управлява от Здравното министерство на щата Хавай.
    2. В продължение на три години от 1984 до 1987 година работих като част от екипа пси-хотерапевти, по 20 часа на седмица, във строго охранявано отделение за пациенти от мъжки пол, извършили престъпления като убийства, изнасилвания, разпространение на наркотици, нападения над хора и имуще­ство.
    3. Когато започнах работа в строго охранява­ното заведение през 1984 година, всички стаи за изолация бяха заети от проявяващи агресия пациенти.
    4. Всеки ден в отделението имаше по няколко пациента, на които се поставяха вериги на ръцете и на краката, за да се предотвратят проявите на агресия към другите.
    5. В отделението проявите на агресия от стра­на на пациентите към други пациенти или към членове на персонала бяха обичайно явление.
    6. Пациентите не бяха лично ангажирани в полагането на грижи по отношение на себе си и на собственото си възстановяване.
    7. Не се провеждаше трудова терапия вътре в отделението.
    8. Не се провеждаха дейности извън отделе­нието, развлечения или трудови дейности.
    9. Семейните посещения бяха изключителна рядкост.
    10. На пациентите не беше позволено да напу­скат строго охраняваното отделение освен с изричното писмено съгласие на психиатър и само с белезници на ръцете и краката.
    11. Средната продължителност на престой в от­делението за пациентите продължаваше с години, а по онова време стойността, по мои изчисления, на една година престой възли­заше на 30000 долара.
    12. Заболеваемостта сред персонала беше из­ключително висока.
    13. В отделението цареше атмосфера на отчая­ние и отчуждение.
    14. Персоналът на отделението се състоеше от като цяло прекрасни и загрижени хора.
    15. Даденото от мен описание по всяка вероятност отговаря на положението в повечето
    психиатрични клиники в страната.

Когато напуснах отделението и здравното за­ведение през юли 1987 година:
    1. Изолационните вече не се използваха.
    2. Веригите и белезниците вече не се използ­ваха.
    3. Проявите на агресия бяха изключително редки и обикновено дело на новопостъпил пациент.
    4. Пациентите полагаха грижи за себе си, за средата в която живееха, участваха в трудови       дейности преди да напуснат отделението и здравното заведение.
    5. Започнаха да се прилагат и възстановител­ните дейности извън отделението. Пациен­тите миеха колите без одобрение от психи­атъра и без прилагането на вериги за ръце­те и краката.
    6. Вътре в отделението пациентите приготвя­ха сладки и почистваха обувки.
    7. Започнаха семейни посещения.
    8. Заболяванията сред персонала вече не бяха хроничен проблем.
    9. Средата в отделението се подобри значително след извършения ремонт и заради гри­жите на хората в него.
    10.  Персоналът на отделението беше все по-ангажиран с поддържането на пациентите в това да поемат сто процента отговорност за себе си.
    11.  Престоите на пациентите от момента на при­емането им в отделението до изписването се съкрати от години на месеци.
    12.  Настъпи огромна промяна в качеството на живота и за пациентите и за персонала, от­ношенията между тях вече не бяха като между надзиратели и провинили се, а като между членове на семейство, които проявя­ват грижа един за друг.
    Каква беше моята роля като един от психотерапевтите в отделението ли? Прилагах Самоидентичност чрез Хоопонопоно - процеса на разкая­ние, прошка и преобразуване по отношение на всичко, което се случваше у мене, което изживя­вах на съзнателно или подсъзнателно ниво като проблем преди, по време и след като си тръгвах от отделението.
    Не съм провеждал никаква терапия и не съм консултирал пациенти от отделението.
    Не съм посещавал каквито и да било срещи от терапевтично естество с пациентите.
    Поех сто процента отговорност у себе си да из­чистя във вътрешния си свят проблемите, кои­то срещах като психотерапевт в отделението.
    Аз съм продукт на АЗ СЪМ, съвършеното, както е при всеки и с всичко. Онова, което е несъвършено, е боклукът, спомените, които се задействат отново, проявяват се отново като осъдител­на мисъл, огорчение, гняв, раздразнителност и Бог знае какви още гадости, които се крият в ду­шата.
    Мир от Мен,
    Д-р Ихалекала Хю Лен
    почетен председател на фондация за Мен, Свобода на Космоса
    « Последна редакция: Ноември 27, 2013, 01:14:21 от The One » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 ... 6 7 [8]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright