Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Послание към всички пробудили се!  (Прочетена 6179 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #15 -: Януари 08, 2011, 16:52:30 »

Аз ти обещах , че ще пусна едни изчисления, като се върна , но само искам да ти кажа , че според тези изчисления, излезе много странно че процесите се движат спрямо лунния календар. Може би защото са естествени цикли за планетата, незнам- жената, бременността,приливи и отливи.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
estira
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #16 -: Февруари 08, 2011, 13:09:09 »

Аз ще разкажа за себе си.

С любов и разбиране ще ти отговоря.
Нещата които разказваш, показва че си изживял катарзиса, който си си избрал за настоящото превъплащение. Бъди по-внимателен в мислите си и преодолей егото си! Моля те преброй, колко пъти използваш думата аз в разказа си.
Призовавам те за смирение и повече любов към ближния!
Защото с вървене ще изминем пътя си!
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 13:45:32 от Модератор » Активен

„Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно.“Майка Тереза
"Be the change you wish to see in the world!"-Ganhdi
slaviancho
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Март 01, 2011, 00:32:39 »

С любов и разбиране ще ти отговоря.
    Нещата които разказваш, показва че си изживял катарзиса, който си си избрал за настоящото превъплащение. Бъди по-внимателен в мислите си и преодолей егото си! Моля те преброй, колко пъти използваш думата аз в разказа си.
    Призовавам те за смирение и повече любов към ближния!
    Защото с вървене ще изминем пътя си!

Винаги се възхищавам като се заговори за моето его :-) Любов изпитвам само към човек който може да изпита любов. А до сега освен критики и класификации друго не срещам. Пътя по който ще вървим няма да е една красива пътечка пълна със зелени тревички и пойни птички. Но както и да е нали любовта ще победи ...
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #18 -: Март 01, 2011, 00:47:12 »

Винаги се възхищавам като се заговори за моето его :-)
    Това е, което контрастира, нормално е.
    А стига бе! До сега никога не си го правил!
    Цитат на: slaviancho
    Любов изпитвам само към човек който може да изпита любов.
    Можеше и по-зле да е. Има хора, които поставят други условия - да са блондинки, мерки еди какви си. Направо един кастинг организирай.
    Всеки жив организъм се стреми, съзнателно или не, към баланса/любовта. В природата това е очевидно, но при хората, съществува една огромна пречка, която често обръща каруцата и се получават уникални неразбории. Именно - егото. Намигване Проблема не е в това, че се пораждат вътрешни, лични проблеми, на индивида, с които сам трябва да се справя. Проблема е, че дава външен израз на тези проблеми и от локални, обикновено стават глобални проблеми.
    Активен
    slaviancho
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 29

• Град: София
  • « Отговор #19 -: Март 03, 2011, 01:57:31 »

Много интересно всички говорят за другите. Всички коментират за другите. Но никой не може да каже нещо за себе си. Това някакво заболяване ли е? И когато някой като мен убеден в своите сили, знания и възможности се появи и почва да ви боцка да го коментирате. Трябва много сериозно да се замислите ...
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #20 -: Март 03, 2011, 02:06:55 »

Хахахахахахах. В този форум предимно говорят хората за себе си. Не ме боцка твоята убеденост ,а по -скоро абсолютното  високомерие и никакво смирение. Все едно не знаеш ,че колкото повече знаем осъзнаваме, колко много не знаем , това е рецептата за стремежа към развитие. Може много да знаеш и можеш, ама и много не знаеш и не можеш ,както всички нас. Тук няма никой повече или по-малко ,целта е да сме заедно НАЙ.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #21 -: Март 03, 2011, 11:55:02 »

Eo, недей така
    Ти си момиченце, ще го засегнеш. После - защо масово минавали на левия бряг юнаците.
    Момчето учило, трудило се, пак учило, пак се трудило, труд, наука и творчество извират от биографията му, пък и я каква хубава шапка има, а вие така да не го оценявате. 
    Аз, като един истински стожер, на мъжката чест, достойнство и толерантност, ще кажа сега, нещо от сорта на:
    Славянчо, няма да се даваш на внушенията.  Ти си невероятен и уникален и никой не струва нищо, в сравнение с теб.  Намигване

Активен
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #22 -: Март 03, 2011, 13:51:09 »

Аз просто ще припомня един урок по граматика

... и всички прилики с реално съществуващи събития и лица е случайност!!!

Умалителните имена  лишават от звучността и значението на собствените имена.
    Колкото и хората да са доброжелателни, обръщайки се с умалително име към някого …  прозира една снизходителност, която унижава достойнството.
    Това си е истинско афективно  осакатяване, което има риск да се прояви и  физически … ако притежателят на умалителното име започне да се държи съответно на значението му, например като дете … като малко  момче или момиче, а не като мъж или жена ...
    Всяко умалително на собственото име „смалява” и принизява личността.
    Всеки има право да изисква от другите да се обръщат към него с пълното му собствено име.
    Когато, умалителното име е личното желание на индивида - другите хора постепенно започват да отъждествяват притежателя му с умалителното, а не с истинското ... име ...
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #23 -: Март 03, 2011, 15:01:39 »

Последния коментар много ми хареса Усмивчица Браво, Ди
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #24 -: Март 03, 2011, 17:13:00 »

Извинявайте за лекия спам ама -Ди не е ли всъщност -Ади Прегръдка
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #25 -: Март 03, 2011, 17:37:08 »

Когато почнем да се будим един друг е добре да внимаваме да не се изморим от подбутванията!
    Защото ако се изморим може пак да легнем да заспим...

Вместо това можем да милваме спящите и грижовно да ги завиваме търпеливо изчаквайки денят в който ще се наспят и бодри ще станат изпълнени със силата за нов живот.
    Така поне няма да сънуват кошмари,а когато се събудят ще бъдат добре отпочинали...
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #26 -: Март 04, 2011, 11:37:11 »

Цитат на: @di
    Аз просто ще припомня един урок по граматика
    Аз така и не го видях този урок. Видях само някакакви опити за градивна критика, в които са използвани цитати на Саша Заркова, но не и твои думи.  Намигване
    Здрасти, ади. Радвам се да те видя и е добре, че си се разписала напоследък. Всъщност, изглежда не знаеш, та за това ще ти кажа - аз съм sanguinary. Това вероятно отговаря на това ти задълбочено изумление, че се обръщам твърде покровителствено към народа.  Аз също бих могъл, знаеш, да ти дръпна една лекциика по въпроса за обръщенията, преки-непреки и това как, когато говориш в трето лице за човек, който никъде не е отишъл, не е особено адекватно като поведение, именно от гледна точка на психологията.
    Но тъй като си ми слабост, знаеш, ще ти спестя лекциите, колкото и егоистично от моя страна да изглежда.
    Соеня, отново пишеш коментари, нямащи нищо общо, нито с темата, нито с която и да е представа за коментар. Пробвай да есемесираш следващия път.
    А ето и един пример, в подобни случаи, когато няма какво да кажеш, но те сърбят пръстите.
    Извинявайте за лекия спам ама -Ди не е ли всъщност -Ади Прегръдка
    Забелязваш ли разликата?
    Ами, ангелче, да...всъщност ди не е ди, а е ади. Грешката е вярна  Намигване
    Активен
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #27 -: Март 04, 2011, 14:22:04 »

Наистина здравей … и ми е приятно .
    Благодаря ти за спестените лекции. 
    Като инфекционист да кажа: с малкото си свободно време като влезна и видя останки от преживян  енцефалит … импулсивно вземам първия медикамент който ми е под ръка . Вероятно … не винаги съм права, но и аз като теб се опитвам да покровителствам „народа” … дори това да ми носи „ – „ дивиденти.  Какво да се прави … толкова мога...
    Все пак темата е послание към пробудилите се –  е … не можем да носим всичко под мишницата си, но можем да осъзнаем смущенията вътре в себе си и да работим в посока на по-нататъшното си събуждане …

Небесно ангелче, да Ади съм

Хубав ден на всички
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #28 -: Март 04, 2011, 14:34:20 »

Здравей Sanguinary или може би предпочиташ да те наричам Protoplasma,като част от народа приеми моето топло посрещане.

Интересното е,че жена ми те позна от първия ти пост,докато аз бях съсредоточен върху това което е написано,но не и от кой.

Определено човек може да научи много за себе си от изтънчената и грижовно подбрана,точна и ясна критика,която малцина са способни да прокарат толкова елегантно както ти го правиш.
    Стига обаче да не се приема лично!
    Но и малцина са способни на това!

Това лично мен ме кара да се замисля отново върху моят начин на изразяване и комуникация защото виждам доста прилики.
    Става въпрос за меката и пасивна критика която с теб практикуваме понякога  Ухилен

Един вид подсещаме някой нещо което той не може да се сети сега.
    Ако той не може да се сети сега,кое ни кара да си мислим,че ще се сети след като му поскажем особенно при липсата на наговото желание?
    Кое ако не неговото желание ще отвори вратата на неговото сърце за да може да поеме информацията и знанието което искаме да му дадем насила?

Мисля,че пропускаме за переден път нещо много важно.
    Именно законът за Ненамесата....не пойскано добро не е добро.

И понеже и аз се вписвам в това число смятам,че имам правото да коментирам този интересен и много важен казус.

Всякаш в желанието си да помогнем на другите да проумеят нещо "елементарно" ние вредим на себе си и на тях...когато отсъства тяхна воля.....Интересно нали?

Чудя се колко ли време ще отнеме за да шлифоваме това знание за да заблести като истински диамант в нас по един безупречен начин.

Това което споделям тук се отнася специално за всички "пробудели се" то е най-характерно за тях.
    Да искат да събудят другите.
    Но едно е желанието,а друго е да знаеш как да го направиш.
    Което от своя страна задава въпросът:
    Наистина ли сме про-будени?

Което ме връща на предния ми пост в тази тема и така кръга се затваря!

Sanguinary радвам се,че отново сме заедно...за мен е чест

« Последна редакция: Март 04, 2011, 15:07:45 от AMAZING » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #29 -: Март 04, 2011, 15:12:46 »

Здрасти,Санги Усмивчица Защо такава агресия? Дай малко по-весело и позитивно Усмивчица Радвам се че пишеш отново,въпреки че в първия момент се очудих. Спомням си когато ти,Ги и Дарки взехте решението да си тръгнете от форума,изглеждахте много сигурни в това което правите... Но пък много хора са сигурни в различни неща,но те се оказват грешни ,както е и в конкретния случай - за което се радвам

Ади,извини ме за това,че те нарекох Ди. Не беше нарочно Усмивчица Пак ще кажа че поста ти много ми хареса. Защитаваш хората и не критикуваш – затова предполагам използва цитат,а не говори от първо лице. Това е рядкост във форума.
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Deva Premal - Всички албуми
    Музика
    Админ 8 6444 Последна<br />публикация Февруари 26, 2012, 14:21:37
    от vasilisa212
    До всички хора по целият свят. Др. Масару Емото Посланик на Водата « 1 2 »
    Инициативи
    estira 16 1398 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 20:12:46
    от estira
    Най-опасният от всички пороци
    Природосъобразно хранене
    Слънчев лъч 0 1460 Последна<br />публикация Юли 23, 2011, 19:54:25
    от Слънчев лъч
    Един за всички и всички за един « 1 2 »
    Инициативи
    The One 20 1281 Последна<br />публикация Октомври 05, 2013, 19:08:11
    от Ru Alfa
    Послание от Владимир за всички!
    Послания
    еос 2 970 Последна<br />публикация Февруари 25, 2013, 22:49:16
    от cikocik

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright