Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Второ слънце, мит или реалност  (Прочетена 2600 пъти)
Evolution
Гост
« -: Юни 26, 2010, 21:37:06 »

Какво мислите за репортажа по БТВ, който се излъчи на скоро относно второто слънце. Общо взето целта им беше да предизвикат рейтинг.

В интернет се изписа много по темата, ще цитирам една извадка:

До няколко седмици хората на Земята може да станат свидетели на рядко космическо събитие, което се случва веднъж на няколко хиляди години. Според специалисти от хавайската обсерватория Мауна Кеа скоро от планетата ще може да се вижда още едно "Слънце". Това ще бъде превърналото се в свръхнова червен гигант Бетелгейзе, което напоследък изключително бързо променя формата си и със сигурност скоро му предстои драстична трансформация. То ще се вижда от нашата планета като много ярка звезда - със степен на яркост равна минимум на пълна луна и максимум на истинско слънце. Явлението ще предизвика бели нощи на определени участъци от Земята, а в други - по-продължителен ден.

Последното наблюдение на свръхнова от Земята датира от 1054 г., припомнят астрономите. Някои от тях са на мнение, че превръщането на Бетелгейзе в свръхнова може да настъпи по-напред в бъдещето.
hicomm.bg

Вие какво мислите по темата?
Активен
kim
Гост
« Отговор #1 -: Юни 26, 2010, 21:55:19 »

Какво мислите за репортажа по БТВ, който се излъчи на скоро относно второто слънце. Общо взето целта им беше да предизвикат рейтинг.

В интернет се изписа много по темата, ще цитирам една извадка:

До няколко седмици хората на Земята може да станат свидетели на рядко космическо събитие, което се случва веднъж на няколко хиляди години. Според специалисти от хавайската обсерватория Мауна Кеа скоро от планетата ще може да се вижда още едно "Слънце". Това ще бъде превърналото се в свръхнова червен гигант Бетелгейзе, което напоследък изключително бързо променя формата си и със сигурност скоро му предстои драстична трансформация. То ще се вижда от нашата планета като много ярка звезда - със степен на яркост равна минимум на пълна луна и максимум на истинско слънце. Явлението ще предизвика бели нощи на определени участъци от Земята, а в други - по-продължителен ден.

Последното наблюдение на свръхнова от Земята датира от 1054 г., припомнят астрономите. Някои от тях са на мнение, че превръщането на Бетелгейзе в свръхнова може да настъпи по-напред в бъдещето.
hicomm.bg

Вие какво мислите по темата?

Зачестяват явленията от всякакъв род, но нямам доверие на нещата, които се говорят по ТВ - вече дори и в нета. Не знам дали това е Нибиру, не знам и какви, ще са последствията от тази звезда, но всяко подобно събитие рефлектира на Земята и всичко живо. Възможно е явлението да е обвързано енергиино с прозореца, в който сме.
До колкото съм запознат слънцата първи, ще получат информацията от централното слънце, и като се има предвид как енергията се разпространява като вълна (пример са индиго децата, раждайки се от по-рядко към прогресивно и масово), то това може да значи, че тази звезда вече е получила главен факс и слънцето е следващото. Остават по малко от две години в космоса това е нищо...
Расъждавам.
Не знам какво е. Притеснява ме само, че цялата трансформация и информация по темите се превръща в дезинформачия... Да живее интуицията!
Активен
Mira_X
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #2 -: Януари 27, 2011, 05:50:28 »

Бетелгейзе е червен супергигант и е нормално скоро да се превърне в супернова. Такова явление би било интересно, не се наблюдава често (с просто око де)
Активен
johny
Гост
« Отговор #3 -: Януари 27, 2011, 10:56:54 »

Хмммм,интересно, 430 светлинни години дали са достатъчно далеч от нас?Вълната след избухването на Свръхнова може буквално да смъкне магнитното поле на Земята и да ни изпече....
 Надявам се тези 430 св.г. да са достатъчно разтояние.Имаше няколко житни кръгове на които е изобразено именно магнитното ни поле.ДАли това не е някакво предупреждение...?
Активен
@di
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #4 -: Януари 27, 2011, 11:30:12 »

Ето я извадката :
    http://hicomm.bg/bg/articles/hiend/11242/
     ... но датата която носи е от преди няколко месеца - така че седмиците са минали. Разбиза се последното изречение носи презастраховка ...

Ето още нещо от преди 2 дни ...
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=754290 
    Тук отстоянието от земята е 640 светлинни години ... но както е писал  Star Rover  - да живее интуицията
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #5 -: Януари 27, 2011, 17:37:43 »

До колкото разбирам аз, има две групи учени които защитават различни тези. В първата  се казва, че до няколко седмици ще имаме второ слънце. Във втората обаче се изтъква, че  трансформирането на Бетелгейзе в свръхнова може да стане по всяко време в следващите 1000 години. И двете групи учени обаче са категорични, че краят на звездата приближава.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Слънце
    Снимки
    Kaloyan 4 1358 Последна<br />публикация Октомври 19, 2010, 00:39:42
    от Johnny_boy
    Паралелна реалност « 1 2 »
    Обща тематика
    Sita 15 2582 Последна<br />публикация Май 08, 2011, 22:39:16
    от Мар
    НЕПТУН - “Сърцето на Духовното Слънце”
    Астрология и нумерология
    dayana 3 3346 Последна<br />публикация Юни 11, 2011, 19:49:09
    от dayana
    Българин две години яде слънце
    Любопитни факти
    Слънчев лъч 6 2774 Последна<br />публикация Октомври 23, 2011, 21:19:45
    от егоцентрична ексцентричка
    Природолечение със слънце
    Здрав дух здраво тяло
    Administrator 5 1750 Последна<br />публикация Юли 13, 2012, 22:28:14
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright