Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Протест против орязването на бюджета за наука, култура и изкуство  (Прочетена 798 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 21, 2010, 21:19:34 »

Пускам темата, защото мисля, че има нужда от подкрепа.
    Цитирам сестра ми, която е студентка в Музикалната академия (там увеличенията на таксите са безумни). Аз също утре отивам на протеста. Надявам се да ни подкрепите (който има възможност)

"Здравейте!!!

Утре, аз ще отида на моя първи протест. Освен, че се чувствам засегната пряко към проблема, ми е и тъжно накъде отиват нещата изобщо. Година след година таксите във висшите учебни заведения се покачват, а качеството на обучение не се подобрява. Всички много добре знаем, че това кара родителите, а и самите деца да пожелават да получават образованието си в чужбина. Или просто да не се изучават.

Няма да се впускам в разсъждения докъде би мигло да доведе това в по дългсрочен план. Факт е, че докато не дадем гласност на мнението си от Министерствата ще правят каквото си поискат.
    Тази година за пореден път бюджета е орязан, цените на таксите се качват.

Ето да видите  ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 104 ОТ 27 МАЙ 2010 Г. ЗА УТВЪРЖДАВАНЕ НА ТАКСИТЕ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ И ЗА ОБУЧЕНИЕ В ДЪРЖАВНИТЕ ВИСШИ УЧИЛИЩА ЗА УЧЕБНАТА 2010 - 2011 Г - http://www.ciela.net/FreeStateGazette/OpenDoc.aspx?id=0&idna=7F4BEE99&idstr=0

Ако и Вие не сте доволни от това, което се случва, заповядайте утре /22 юни 2010 год./ от 10:00 ч. в градинката до  Народното събрание да ни подкрепите. -
    http://www.facebook.com/event.php?eid=133371370022952&ref=ts "
    A това е Протестното писмо, което студентите на НМА изпратиха до Министъра на финансите и Министъра на културата.

« Последна редакция: Юни 21, 2010, 22:17:03 от Teleca » Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Юни 21, 2010, 21:27:52 »

Браво!Докато народа не вземе нещата в свои ръце нищо няма да се подобри!
    Активен
    naturu
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Юни 21, 2010, 21:57:04 »

Таксите ще бъдат увеличени не само за Музикалната академия, а и в СУ, УНСС и къде ли още не. Всъщност малко са местата, които няма да бъдат засегнати. Проблемът според мен си е сериозен и изисква инициативност.
    Активен
    Anub1s
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

Усмихни се :)

« Отговор #3 -: Юни 21, 2010, 22:09:04 »

Аз ще мина за 30 минути преди работа колкото за бройката.
    Не вярвам, че ще има какъвто и да било ефект, но нищо не ми пречи ... освен ако не се успя
    Активен

Може да притежавате всичко което пожелаете, но не може да имате всичко на този свят.
    naturu
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Юни 21, 2010, 22:16:25 »

Страхотно!!!
    В крайна сметка, ако не опитаме няма как да разберем. Проблем при протестите е, че присъстват обикновено само пряко засегнатите, а не трябва да е така. Добрият протест се постига с достатъчно хора. И смятам, че всеки, който споделя каузата трябва да подкрепи пряко засегнатите.
    Активен
    naturu
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Юни 22, 2010, 13:50:03 »

http://novinitepro.bg/bulgaria/studenti-na-protest-pri-tiya-usloviya-ne-1500-a-200-leva-ne-davame.html#video
    « Последна редакция: Юни 22, 2010, 14:12:28 от naturu » Активен
    naturu
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Юни 22, 2010, 21:51:54 »

http://www.btv.bg/videos/novini/video/1785136467-Studentski_protest.html
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Юни 23, 2010, 14:01:02 »

След 10-ина години-протестите ще са моят начин на живот!

Не,не се измъквам като казвам,че след 10 години,а не сега!Просто сега няма добра подготовка за един огромен протест!
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright