Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любов и Страх  (Прочетена 2097 пъти)
Colder Sun
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

по-добре никога, отколкото късно

« Отговор #15 -: Януари 19, 2013, 18:06:41 »

Цитат на: Утро
Хайде ,олигавихме и тази тема  Ухилен

Ммдаа...Можеше по същество, директно,но ще чуеш ли,ще разбереш ли,щом вече си "натрупала" чужд опит?
Виждала съм как хора си съсипват семейството ,здравето и целия живот убедени в това ,че са безнадеждно влюбени.
Това ми е опита. Не смятам да изпадам в подобни състояния ,не и зарад някой швепс с мания за величие.
Когато те "тресне" любовта,тя няма и да те пита искаш лиии,не искаш лиии...и какъв опит имаш до тука (от другите).
Има много неща ,които заслужават да бъдат обичани ,за да си пилея времето и енергията с хора от другия пол.
Ще ти се "стовари"най-неочаквано и (от моя си опит) бих казала,не бягай от нея,не се страхувай,изживей я. Точно тя ще те научи да се докоснеш и до другата дълбоката и чистата,която идва от душата (неизискваща и безусловна) и за която се говори в темата.
Щом е толкова свята и безусловна ,защо я преживяваш и после ти отминава ,като някаква форма на грип? Любовта е болест ,която както всяка друга болест ,прави човека слаб и уязвим и го кара да си самоотнеме достойнството.
Тогава човек заобичва целият свят и всичко и всички му се виждат прекрасни...А кой как я усвоява, ще я задържи ли в себе си ...ще я раздава ли,друг въпрос. Лично мнение разбира се.
Заобичва целия свят без себе си и целия свят му се качва на главата.
А аз ще те чакам,ей тука...м/у първо и второ стъпало,да споделиш някой ден ТВОЯ си ОПИТ.,защото той е неизбежен и без него не можеш да се развиваш.
Когато си растнала с хора ,които никога не са си казвали нищо хубаво един на друг нито на теб, нещата стоят иначе.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #16 -: Януари 20, 2013, 00:14:03 »

За да живея щастливо не е достатъчно да бъда само аз щастлив.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Mistic_Aqua
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

« Отговор #17 -: Януари 23, 2013, 00:51:13 »

Colder Sun и аз не съм раснала с хора ,които се обичат ,а напротив ,но избирам любовта и това да дам ,да обичам ,да се грижа ..ти сигурно знаеш последствията от родителския пример ...трудно е човек да възприеме любовта каквато е ,когато някой някога е опетнил това свято чувство.Аз като имах достойнство на моя си престол въображаем какво изпитах и спечелих?!Опит да и опита ми беше ,че трябва да се науча да обичам БЕЗРЕЗЕРВНО ! Минах и сигурно ще мина през хиляди неща за да опозная що е то ,но си заслужава.Това е моят смисъл ,а вярвам и на другите души ,защо иначе да съществуваме заради нашето его и илюзия колко сме достойни,велики и силни? И после какво? Сам за себе си край! И аз съм си мислила ,че съм глупачка ,когато някой не е оправдал очакванията ми ,но не ,не съм права да мисля така!защото това чувство ме доближи до същност друга,до мен ,до Бог, до летенето ...не е фантазия ,а реалност и всичко е просто обичане...това е било за урок някой ден повярвай ми ще срещнеш душата...през това време ще се учиш как да обичаш ..Сама знам колко е трудно да се отвориш и каква борба е ..ако съм те разбрала си също като мен в това отношение ..Много ,много е трудно да сътвориш това ,което истински желаеш ,когато сегашната реалност е толкова убеждаваща ,но си задай въпроса искаш ли го? Извини ме ,ако съм се намесила или съм си позволила да ти навлизам в личното пространство .Успех
    Активен

През вечността ...принадлежа ...
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #18 -: Януари 23, 2013, 01:13:17 »

Понякога се случва родителите ни да ни показват как
    не трябва да се държим с ближния си - без да го съзнават...
    Това си е прекрасен пример от първа ръка, за който може да
    съжаляваме цял живот че е изникнал в реалността ни или да
    го използваме за добро, избора си е наш.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Страх
    Въпроси и отговори
    Marticha 11 1164 Последна<br />публикация Февруари 25, 2010, 14:25:57
    от lessus
    Необясним/обясним страх. « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Ева 27 2403 Последна<br />публикация Септември 15, 2010, 15:53:39
    от WG
    Страх ?
    Въпроси и отговори
    Sunlight 2 479 Последна<br />публикация Април 24, 2012, 09:49:36
    от Alida
    Не изпитвам никакъв страх от кошмарите си !
    Моите сънища
    shokersun 1 823 Последна<br />публикация Април 05, 2013, 11:49:08
    от zenitov
    Страх към реалноста.
    Необичайни преживявания
    Speed_Of_Pain 9 663 Последна<br />публикация Май 16, 2013, 22:33:41
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright