Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Зов за помощ - Бездомна жена  (Прочетена 604 пъти)
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« -: Юни 19, 2010, 02:41:14 »

Здравейте ... Не ме познавате, но аз четох много за вас и всякъш вече ви познавам . Не съм индиго или нещо подобно, аз съм съвсем обикновено момиче, което си мисли че света е много повече от което виждат очите ми и усещат сетивата ми.Това ме и доведе към този форум,искам някой ден да се занимавам с дечица индиго..ех, мечти....Но стига толкова съм се представяла,нека да преминем към историята,която искам да споделя с вас. Точно с вас,защото знам че имате сърца,изпълнени с любов и желание да помагате на света. Като че ли между нас са останали малко такива... Тази вечер се разхождах с приятели и на една спирка видях една баба.... но каква баба- прегърбена,свитичка,малка си хапва някаква закуска,бездомна..... Само като я погледнах се насълзих, но моято приятлека ме дръпна и каза не отивай. Аз се заинатих и отидох и седнах до нея . Заприказвахме се, беше толкова умна,силна психически ,борбена и това ме разтрои още повече... Питах я много неща,един от въпросите беше защо не си изправи гърба... и тя ми разказа че някакви "мохамеданчета" са я били без причина, по нейните думи са били на наркотици и са имали нужда да ритат нещо.. Нещо?!!??!?!? Тя за бога не е просто нещо!!!!!!!! Тя е човешко същество!!! Доколкото разбрах децата и са я изгонили преди 2-3 години от апартамента и ....и сега тя спи на улицата понякога като зимала пенсията ходила при познати да спи ..... Питах я как мога да ти помогна... тя каза нещо от сорта че не мога .... а аз толкова много искам ... толкова е добра,не проси ...нищичко не иска от хората .. каза ми че е емного хубаво да си имаш легло  Сълзи Сълзи Сълзи . Знам че има много други такива като нея .. Но имам нужда да и помогна... просто не мога да остана безразлична както другите остават..Ще се опитам да спестя пари.. но само с моите нищо няма да направя... Мисля също така да потърся децата и и да ги накарам да поемат отговорност ... Имате ли някаква идея за някаква организация или как можем да съберем пари и да и осигорим каде да спи... За да може следващия път като заспи да не се притеснява че може да се съботи от ритници  Сълзи Сълзи Моля ви помогнете........ Никой не ме взима на сериозно ...
Активен
Kery
Гост
« Отговор #1 -: Юни 19, 2010, 05:15:32 »

Историята е много тъжна, наистина, но незнам как искаш да отидеш да потърсиш отговорност от децата й. Те са я изгонили (ако не те е излъгала), следователно надали са се променили толкова много, за да я приберат отново. Истина е, че има много като нея, но единственият начин, по който можем да накараме някой да поеме отговорност е да се действа към институциите, но не с молби, с молби нищо не става....
Иска се гражданска позиция и то сериозна, за да ни обърнат внимание, за да може евентуално нещо да се промени. Колкото и мудна да е системата (тя нарочно е направена така), трябва да действаме чрез нея, поне на този етап.
Това за парите малко ми е странно...Как точно искаш да ги използваш по-късно? Ако просто й дадем пари...ще спи няколко дни на топло, а после? А другите като нея? Да съберем ние пари, ок, ама колко ще съберем и при това еднократно, няма много смисъл... Какво точно искаш?
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #2 -: Юни 19, 2010, 15:03:41 »

kehoy, историята, която си разказала е много тъжна. За съжаление не е нито първа, нито последна.
    Не е редно да се намесваш в отношенията и семейството на тази жена. Ако някой трябва да проведе разговор с хората, които са изгонили тази жена, това е самата ТЯ. Тя трябва да разговаря с децата си и да изчисти отношенията си с тях.
    И все пак.. нека не забравяме, че монетата винаги има 2 страни. За всяко нещо си има причина. И всяко дело не остава неовъзмездено.

Кехоу, единственото нещо, за което се сещам в момента, е тази жена да се настани в държавен дом за възрастни хора.

Ето малко информация от нета:

http://roditeli.bg/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0

А ето и какво е необходимо:

http://www.ludimladi.bg/index.php?p=view&aid=851

Този ми изглежда много добре, но не съм сигурна дали е държавен. Мисля, че се подпомага от държавата, така че би трябвало да е достъпен, тоест разходите да могат да се удържат от пенсията на жената. Ето и дома:

http://www.svetabogorodica.com/index.html

Така или иначе трябва да се проведат телефонни разговори, за да се знае по- подробно.

Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #3 -: Юни 19, 2010, 15:59:05 »

ами тук ? http://www.svetinikolai.org/

и още малко инфо за дома

http://razkritia.com/%D0%B1%D0%B3-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D1%8F%D0%B6-%D0%BB-%D0%B9%D0%BD%D0%BE/
    « Последна редакция: Юни 19, 2010, 16:05:20 от akela » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    В помощ на Вера Кочовска
    Инициативи
    mariqnhinkov 2 1381 Последна<br />публикация Октомври 24, 2010, 14:44:22
    от Gayatri
    Помощ за Патриция Илиева
    Обща тематика
    nia.boneva6 0 797 Последна<br />публикация Ноември 24, 2010, 21:31:56
    от nia.boneva6
    Въпрос относно ченълинг, мудрите, чакрите, енергиен щит
    Въпроси и отговори
    МалкияТони 5 950 Последна<br />публикация Октомври 30, 2011, 11:34:19
    от Карма
    Съвети и помощ при избора
    Въпроси и отговори
    Иван 3 457 Последна<br />публикация Юни 05, 2012, 00:56:06
    от Иван
    В помощ на животните
    Инициативи
    Do_It 3 479 Последна<br />публикация Март 25, 2013, 19:02:06
    от Житара

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright