Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Епифиза - легендарното трето око  (Прочетена 22461 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #60 -: Декември 11, 2010, 17:33:21 »

Така,така...в гуглето намерих няколко неща,но принципно аз слагам всичко нещо от нета под всякакво съмнение...вече не вярвам на нищо,дори не вярвам,че това,което го пише в нета е истина,а не е долна лъжа....

Леле,как ги мразя тези тайни!хахахаха Защо не ги забрани някой-защо не стане всичко явно?!
Отговора си го знам,но знам,че Петър Дънов е едно от малкото неща,в които вярвам на 100 %!На 100% вярвам в себе си.

Но едно е сигурно!До 30 години света ще се обърне понеже идва нещо ново,уважаеми....Идва...Новата религия!Тя ще елиминира от само себе си всички други религии и т.н....Нали идват нови хора?В тях ми е надеждата,не го крия...
Ох,извинявам се,но напоследък съм като прегазен с 1000 тира!Не ходя,а се влача-още малко и ще пропълзя...Ама се чувствам извратено щастлив от всичко това....,а пък тази вечер сънувах как се моля на Господ да не допуска демоните да ме превземат...

Ха,през юни сънувах един сън,в който някакъв демон се всели в мен,а после през август,когато болките в корема достигнаха връхна точка сънувах как пак някакъв демон ме преследва...явно битките с демоните...не са спрели...!

Админ,не трии тези наши писаници,а само ги премести в съответните теми...

Едно смислено изречение не ми идва на ум!

От малък сънувам,че ме преследват "лошите"!А сега всичко се подновява...

Хей,от няколко месеца имам чувството,че ще има огромно земетресение в София....,защо...

Ох,и в съня сънувах как се превръщам в демон...
« Последна редакция: Декември 11, 2010, 18:00:28 от Рабено » Активен
iti2
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #61 -: Октомври 05, 2011, 02:38:55 »

Отваряне на трето око е за осъзната душа, която идва от по-високо ниво извън видимата Вселена. Става дума за областта на любовта, където е само Безусловна Любов и Състрадание, именно, където  пребивава Христовата енергия, която слиза в нашето измерение, за да утвърди, което е. Това означава да излъчваш любов, да си извън дуалността, да си осъзнат за Бог, да си осъзнат за създаването на самото Творение....в тази си човешка форма... и други неща..... Може даже да се каже, дори някои Учители от Тибет твърдят,че не им е отворено третото око..... Смятам,че темата е озаглавена за слънцето, като предупреждение, Усмивчица а не за третото око Усмивчица

Поклон за думите , който си написал  Усмивчица  Точно описаното от теб води до отваряне на третото око , до изкачване на човек на едно по-висше съзнание и разбиране за света , до докосване на божествената любов. Темата е малко стара но ще се впиша и аз тъй като намирам оскъдна информация за третото око из интернет сайтовете . След отваряне на третото око , съзнанието придобива по-широки граници. Начин по-който може да се  отвори  окото на човек е чрез енергията на Кундалини, която изкачвайки се през всички чакри минава през 6 татат, сле което се насочва към коронната. Това е много мощна енергия на Шахти , която събуди ли човек , преживява много... Ето в това клипче може да видите много хубаво за какво ви говоря http://www.youtube.com/watch?v=1O8oE5RHinA&feature=related  
Пиша за всичко това, защото  ще споделя опита си . Третото ми око е отворено - незнам дали напълно или не , но то няма да ти донесе дарбата да откриваш злато  Ухилен или  да правиш някакви свръхестествени неща. Третото око позволява да се види отвъд финия свят който е около нас . Наблюдава се финната енергия има неща, който не мога да си ги обясня все още тъй като не съм намерила информация , но с окото можеш да забелязваш различни неща , който присъстват около нас но ние не ги виждаме с двете си прости очи. Картината е много красива и озъдачаваща  Усмивчица  Спора, който водите за това на кой му е отоврено окото и на кой не е безмислен , защото хората споменати по-горе са известни личносит,който имат специална дарба , а трето око има всеки индивид , въпроса е че  в много голяма част от хораа то е закърняло. За да бъде отворено окото , трябва да се постигне едно разширение на съзнанието и излизане извън собствения си Аз  Усмивчица или накратко преживяване  и осъзнаване  на това , което е описано в цитата на chittata.  И искам да  попитам chittata откъде е чел тази информация или е лично негово мнение  Усмивчица
Активен
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #62 -: Октомври 05, 2011, 15:04:03 »

Здравейте.
Да добавя и аз нещо.Дали е трето, пето, десето, има два начина за отваряне.Правилен и неправилен.
Правилния когато си извървите пътя на знанието,а очите каквито и да са "виждат" само когато имаме знанието.
Неправилния се сещате , някой ви ококорва и после му служите.
И не забравяйте погледа е енергия която насочвате,а там за кадето бая се натискат не е ли чист погледа замърсявате.После рев и бърсане.
Живи и здрави. Готин
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
i.am.eternal
Nazara
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« Отговор #63 -: Октомври 05, 2011, 20:15:28 »

Вие сами избирате дали да активирате третото си око или да останете такива каквито сте.
    Оставете всички тайни и конспирации на страна, вярвайте единствено на това което чувствате и усещате. Една тайна излезе ли на яве значи не е никаква тайна. Не сте ли се замисляли че всички тези истории са уловката. Това е уловката за всички любопитковци, които много душат а накрая попадат в мрежата. Всякакви коспирации,исторически филми и книги вероятно са изкривени и подправени с цел да привлекат вниманието ви и да ви накарат да мислите по определен начин. За всичко което се е случило в миналото и единствената истина може да получите от Вишето си аз. От това което идва отвътре. Дори гласовете в главата могат да се окажат на разни същества, те пак остават чужди, докато не видите нещо с собствените си очи не бъдете сигурни в него. Третото око ще се активира когато се опитате да усещате с него и му се доверявате. Всички тея истории и тайни само ви бъркат и всяка история противоречи на другата, и става едно безкрайно лутане, Живейте си живота и работете с епифизата си, затова сте се родили тук и сега за да се възползвяте от невероятния шанс да я развиете и да се учите  едновременно... Пък да става каквото ще!
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    almaha
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #64 -: Октомври 16, 2011, 11:51:51 »

здравейте,

предварително си казвам, че нищичко не разбирам от отваряне, затваряне, розенкройцери, беинса дуно , дънов и тибет, попаднах тук, 'вървейки' след ключовата дума  - епифиза.
    виждам, че сте наясно с нея, а аз допреди месец не знаех , че съществува дори такава жлеза в човешкия огранизъм/обикновен историк съм/. обаче, за зла врага, се оказах щастлив избраник да се радвам на епидермоидна киста на въпросната епифиза, с големина малко по-голяма от самата епифиза. да, да, знам, че не е лекарски форум, обаче моля, кажете , ако някой има представа - освен да ми бръкнат в мозъка и да изчегъртат проклетата киста/от която имам постоянно главоболие и никакви други екстри като ясновидство, интуиция, отваряне не знам кое око/, какво би могло да означава, че се радвам по рождение на такава екстра?

благодаря предварително
    Активен
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #65 -: Октомври 16, 2011, 13:30:03 »

almaha Здравей.
    Спокойно можеш да им теглиш майната заради тая екстра.
    Пробвай с вода ,ще ти се оправи(предполагам) защото казваш че е по рождение или в най лошия случай ще си наясно с проблема.
    Ляка е :наливаш си половин чаша вода ,и докато я наливаш гледаш водата и мисленно се обръщаш към нея с думите наливам си чиста и животворна вода.
    Оставяш я до главата си за през ноща, и сутринта я изпиваш  пак гледайки водата и мисленно -пия чиста и животворна вода. Основата е одухотворяване лично от тебе.
    Бавно е но е сигурно. След известно време почва регенерация на болното място ако не е твое дело болеста.
    Живи и здрави.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #66 -: Октомври 16, 2011, 14:01:39 »

Това не ми се вярва да е по рождение , и освен главоболие няма как да очакваш друго, защото това е блокаж изявен във физическото(лично мнение). Какво е станало та да се прояви тоя блокаж не ми е ясно , освен да няма никаква циркулация по горните нива или по-скоро прекалено съсредоточаване в долните. Значи няма да има смисъл ако дори се изреже физическото ,като на енергийно остава. Та ако има запушена циркулация ,няма да има и силата да зареди водата меандърче. Алмаха имаш ли представа какви са проявленията на раличните енергийни центрове ,наречени чакри , може би сам ще разбереш , къде си съсредоточавал енергията си или в какво ,което е довело до дисбаланса ти. Ние сме си най-добрия лечител и най-добре може да установим от къде е започнал процеса и да започнем лечението от прекъсване на източника на проблема и след това да се възтановяваме лека полека.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: Октомври 16, 2011, 14:08:35 »

Eona LightholderЗдравей.
    Нямаш представа какви хора има.При мене имаше подобен "родов" проблем. Ма нещата са лични и няма как да се прехвърлят на други ако някой не го направи умишленно.А за водата ние сме с нея отдавна дружки, а жените ни и викат сестрице.Така че не се притеснявай помага и то от сърце.Казвам го от личен опит,минах през много перипетии както казват приятел в нужда се познава.Водата ни е приятел, и то много добър.А за да се обърнеш към водата не се изисква сила,просто от сърце.Водата няма нужда от зареждане,а просто и се представяш.
    Живи и здрави.
    Активен

almaha
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: Октомври 16, 2011, 14:12:01 »

благодаря за отговорите!
    да, по рождение е. на английски има много информация относно  - epidermoid cyst of pineal region.
    пинеалната жлеза се образува до 49-ия ден от зачатието. моята киста е отвътре тапицирана с ектодерма/малко ми е трудно да обяснявам за ембрионалните слоеве и строежа на ембриона, но е така/. на магнитен резонанс е ясно и недвусмислено видима и описана.
    диагнозата е точно - germ brain tumor of pineal gland/0,85 на 0,85 см/. самата жлеза е с големина 0,6 на 0,8 см.

нищо не разбирам от чакри. за първи път сега четох за тях. изобщо от прочетеното в нета, доскоро  нищо почти не е било известно за тази пинеална жлеза. смятала се е за закърняла.

аз искам да разбера защо съм 'наказана' с киста, и то точно там, а не примерно на сгъвката на коляното на левия крак.

Активен
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: Октомври 16, 2011, 14:17:08 »

almana
    Цитат
    аз искам да разбера защо съм 'наказана' с киста, и то точно там, а не примерно на сгъвката на коляното на левия крак.
    Ами приеми го че има хора които искат да са на всяка манджа мерудия.И поради знанията си си позволяват да се месят енергийно в живота на другите, което в крайна сметка ги затрива.Още повече че има и наемни убийци в енергийната сфера.Радвай се че си жива и си пий вoдицата с кеф и ококорена.
    Живи и здрави.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #70 -: Октомври 16, 2011, 14:41:49 »

Мендърче имаш предвид ,че си имал подобно проявление ,наследствено т.е семейна карма , и то се прочистило, чрез водно прочистване ли?
    Иначе за водата си прав в определението си ,само че важи всичко както при всяко осъзнато енергийно общение, т.е колко е осъзнато за работи в правилната посока. Правилно е да се радваш да си жив , но да се остави да я боли ли. Щом се чуства наказана,значи има налице проблем. Не бих се месила, ако съм убедена ,че единствено с вода ще се преодолее проблема , но няма да излишно в никакъв случай.
    Ще чакаме за споделяне на опит, защото честно казане аз за първи път чух днеска за киста на подобно място и то образувано в ембрионалния период.

Последният пост меандърче намек за злоупотреба с инструмента в миналото ли е, поради което има стоперче сега.Тъжен

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    almaha
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: Октомври 16, 2011, 14:47:16 »

и за първи път чух , че изобщо съществува такава жлеза преди месец. какво оставаше и за киста. съвсем пък хал хабер идея нямах, че може и да е вродена.

да, чувствам се точно наказана. не знам защо, не винаги чувствата и емоциите могат да бъдят обяснение. не съм и психолог , за да мога да дам някакво по-точно определение защо е така.

аз си страдам от почти постоянно главоболие от повече от 10 г. може и от преди това да е било, но не помня. реагирам със свръхчувствителност/ставам капризна, нервна, ядосана, невротична/ на всяка промяна на атмосферното налягане, а буря, вятър или дъжд може да ме подлуди. мога да се припичам като гущер на слънцето и се чувствам превъзходно на много топли и слънчеви места.

пс. защо пък е 'трето око'? наистина се опитвам да намеря отговори и се извинявам, че нахлувам в подредения ви форум с такива необичайни въпроси, но просто имам нужда да знам. мисля си, че съм напълно лишена от всякаква интуиция, телепатия, гледане в бъдещето, изобщо никога не съм имала нито интерес, нито влечение към такива неща, нито съмс е интересувала от тях. дори мога да кажа, че трудно 'разкодирам' хората и поведението им и отношението им към мен.
    Активен
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: Октомври 16, 2011, 15:03:29 »

Здравей.
    Имам в предвид че бях натъпкан като възглавница с чужди мераци, водата ги разпозна кат чужди и ги изрита(понякога едва сколасвах да ида до тоалетната).
    Оказа се че сънищата са програми ,и се е случвало след сън(поръчка) поръчителя да ме чака да му цункам ръката и да му свърша работата.Още разбрах че докато не мине водата няма как да разбереш кое е твое и кое не.Тъй че алмаха ако устиска поне три месеца ще и стане ясно дали проблема е неин или прехвърлен.
    Живи и здрави.
    П.с. Семейна карма има само когато три поколения се занимават с лоши работи.
    Активен

viosta
    Гост
    « Отговор #73 -: Октомври 16, 2011, 15:11:05 »

Човекът , имащ проблем с епифизната жлеза , често притежава психически дарби , но се страхува да ги използва. Възможно е да е преживял лош опит като дете, случва се този лош опит да е бил в предишен живот. Той получава посланието да се научи да използва с любов и уважение своите психически дарби, за да помага на другите. Всяка дарба била тя физическа или психическа , винаги трябва да бъде използвана , за да си помагаш или да помагаш на другите , а не за да се възползваш от другите или да станеш надменен. Този проблем може да се появи също така у човек , който много се старае или се е старал много , за да развие психическите си дарби.

С това послание твоето тяло ти казва да си дадеш правото да виждаш отвъд това , което средният човек може да види. Казва ти , че ако в този момент имаш тези дарби , то е , защото трябва да се научиш да ги използваш , за да разпространяваш още повече любовта и вярата на тази планета. Не бива повече  да позволяваш на миналото да влияе върху настоящето ти , което те блокира. Ако обаче страдаш от заболяване на епифизата , защото искаш да развиеш прекалено много някои психически дарби , спешно трябва да спреш , защото психическите сили могат да бъдат много опасни за все още неподготвения човек. Дай си време , ще видиш, че с много любов към себе си и към другите тези дарби ще се развият от само себе си и то съвсем хармонично.

епифиза :
    - емоция - страх, отчаяние
    - нагласа - безнадежнаст , тъга

цитат от книгата " Твоето тяло казва "Обичай се!"" - Лиз Бурбо
    Активен
    almaha
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: Октомври 16, 2011, 15:21:31 »

Благодаря!

май аз не се изразявам много ясно - никога не съм имала нито пориви, нито интереси, абсолютно нищо, свързано с психични дарби, изглеждали са ми отчайващо далечни такива неща, странни и ако трябва да съм откровена - направо налудни.
    не вярвам в извънземни, парапсихология, астрология , не съм религиозна, не обичам цветя /имам куче обаче/, трудно общувам с деца, и изобщо не искам да си развивам нищо , което според мен излиза извън моята рамка за нормалност.

просто търся сламката за която да се хвана, за да разбера защо аджеба там давам дефект.

не вярвам и в случайностите, и смятам, че всяко нещо има логично, разумно и органично обяснение.

лекарите обаче свиват рамене и не ми предлагат нищо.

проблем и заболяване релевантни ли са? не знам дали моето е заболяване или проблем понеже. или пък и двете?
    Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Тигрово око
    Минерални и скъпоценни камъни
    Админ 6 8691 Последна<br />публикация Ноември 04, 2010, 15:00:44
    от Хера
    Соколово око
    Минерални и скъпоценни камъни
    naturu 3 7037 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 13:41:43
    от Ivetoo90
    Опасно ли е отварянето на третото око? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    lerka 17 7050 Последна<br />публикация Август 30, 2012, 09:41:32
    от Lakshmi
    Нашето хубаво трето измерение :) « 1 2 3 »
    Великият преход
    Georgio 40 3749 Последна<br />публикация Март 12, 2011, 06:02:07
    от Еlsha

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright