Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Разбирането на Библията  (Прочетена 6626 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #30 -: Септември 20, 2013, 14:25:04 »

Чакай тва новия или стария завет?!И тва реалната библия или пренаписаната от илюминати Усмивчица щото разлика има.И тва буквално четене е идиотско...Библията не е буквална книга по начина по който я рабираме.Тя е  буквална метафора на нещата...Ако въобще няко е прочел поне една библия.Аз съм чела няколко библии и смея да кажа, че са различни една от друга.А американците са си боклук Усмивчица може би заради библията си или защото са много глупави, но...факт!
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #31 -: Септември 23, 2013, 21:45:31 »

Цитат на: Ariam
Чакай тва новия или стария завет?!
И двата.
И тва реалната библия или пренаписаната от илюминати
Няма как никой да знае. Няма как никой да знае от къде идва изпбщо тази простотия.
И тва буквално четене е идиотско...Библията не е буквална книга по начина по който я рабираме.Тя е  буквална метафора на нещата...
Съжалявам, но под "да бъде убит с камъни" няма как да разбера "черпете го с мармалад".
А американците са си боклук

Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Септември 25, 2013, 10:00:05 »

ХАХАХ ми :Д да бъде убит с камъни...Трябва да прочета най-накрая целия нов завет, та да ти кажа :Д:Д:Д до тогава..Краля е мъртъв!Да живее краля!!! :Д
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #33 -: Октомври 27, 2013, 22:59:28 »

ХАХАХ ми :Д да бъде убит с камъни...Трябва да прочета най-накрая целия нов завет, та да ти кажа :Д:Д:Д до тогава..Краля е мъртъв!Да живее краля!!! :Д
И друг път сме говорили и съм ти казвал какво, според мен, представляват всички свещени писания, на които се основават поне християнството и исляма.
За краткост - астрономията, социологията и психологията на древните.
Изгледа ли "Древните астронавти"?
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Октомври 27, 2013, 23:14:38 »

Стигнах до 2ри сезон, но нали бях на работа та не ми оставаше много време да го догледам.Скоро пак ще го почна Усмивчица
Иначе за много от нещата съм много съгласна.Връзват се даже с моите теории Усмивчица)
Активен
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #35 -: Октомври 29, 2013, 14:13:47 »

Библията не трябва да се тълкува буквално вероятно, обаче от край време като чета ми изникват разни въпроси за сходствата между това, което пише в Библията и Корана.
И като Адам и Ева според Библията са били първите хора и не е имало други, откъде се взеха тогава останалите хора нищо не пише затова как и кога са създадени? Откъде изведнъж се появиха в текста без нищо да е описано по въпроса?
Активен
Страници:  1 2 [3]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
"Ти си това 2 - Разбирането" - Румен Чорбаджийски
Книги
Kery 1 3021 Последна<br />публикация Юни 26, 2013, 22:21:17
от Ich
Книгата на Енох (премахнатите книги от Библията)
Книги
giti 14 11449 Последна<br />публикация Октомври 13, 2016, 20:06:47
от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright