Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Епифиза - легендарното трето око  (Прочетена 18283 пъти)
bars_i
Гост
« -: Юни 16, 2010, 22:18:53 »

rabeno ,къде се намира това трето око за което говориш.
« Последна редакция: Юни 17, 2010, 13:11:48 от indigo » Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Юни 16, 2010, 22:20:10 »

Чувал ли си за епифизата?

Те тва е третото око,намира се почти в центъра на мозъка!

Разбира се-то това не е око,наподобява око на външен вид!

Прочети в интернет научното обяснение на този орган.

Допълнение:
Пинеалната жлеза (corpus pineale), или епифиза, е малко образувание, което се отнася към междинния мозък.
По форма прилича на шишарка с размери от няколко милиметра, леко приплесната в предно-задна посока. Епифизата достига своето пълно развитие към седмата година от живота, след което се подлага на бавно обратно развитие. Тя е обвита от тънка съединителнотъканна обвивка, от която в дълбочина проникват преградки, които я разделят на делчета.Епифизата, наречена още шишарковидно тяло представлява част от т.нар. надхълмие – epithalamus, което се отнася към междинния мозък. С предния си край се свързва с междинния мозък чрез специални образувания, наречени поводи - habenulae. Заляга в улея, формиран от двете горни хълмчета на четирихълмието (lamina quadrigemina) на средния мозък (mesencephalon). Епифизата има триъгълна форма и е леко приплесната. Достига своето пълно развитие към седмата година от живота, след което започва бавна инволюция. Обвита е от капсула, от която в дълбочина проникват преградки, които я разделят на делчета. Делчетата се изграждат от два вида клетки: пинеалоцити и невроглия. Епифизата съдържа калциеви зърна, наречени още мозъчен пясък. Епифизата изработва серотонин, който се превръща в мелатонин. Продукцията на мелатонин се стимулира от тъмнината и се потиска от светлина. Мелатонинът е антигонадотропен хормон -потиска половото развитие. При хипофункция на жлезата в детска възраст настъпва преждевременен пубертет – pubertas precox.
« Последна редакция: Юни 17, 2010, 13:06:45 от indigo » Активен
bars_i
Гост
« Отговор #2 -: Юни 16, 2010, 22:26:15 »

rabeno, а с какво се въздейства върху нея?
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Юни 16, 2010, 22:26:49 »

С медитация и положителни мисли!
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Юни 17, 2010, 08:17:46 »

Ние всички хора трябва да работим заедно и заедно да отворите третото си око.

Защо мислиш, че заедно ще отворим третото си око?
    Не е ли това една индивидуална способност?
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #5 -: Юни 17, 2010, 09:28:37 »

И сам войнът е войн, но армията е по-силна Усмивчица
    Не всеки може да успее, но нали целта е всеки да работи за общото благо, не за лична изгода.
    Така де, все едно да се молиш за мир, ама само за теб, не за цялото човечество.
    Всички заедно, всички сме едно
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Юни 17, 2010, 10:01:07 »

Не всеки може да успее, но нали целта е всеки да работи за общото благо, не за лична изгода.

Чия цел?
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #7 -: Юни 17, 2010, 10:06:06 »

Явно не твоята  Усмивчица
    Моите представи са такива Усмивчица За теб целта може да е друга, това е личен избор и поглед 
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Юни 17, 2010, 10:49:36 »

Моите представи са такива Усмивчица За теб целта може да е друга, това е личен избор и поглед 

А мислиш ли, че ако един човек не си постави за цел например да си отвори третото око, то то ще му се отвори?
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 17, 2010, 10:59:01 »

А мислиш ли, че ако един човек не си постави за цел например да си отвори третото око, то то ще му се отвори?

Аз мисля. Има и доста примери за хора, които спонтанно започват контактиорство да кажем, изведнъж осъзнават и виждат, а дори и не са вярвали преди това в нещата.. или да речем претърпяват катастрофа и придобиват способности и тн - факт. Пак има причина в основата било то болка, силна емоция и тн. за да отключи тази визия, но без да го е имал за цел, за което питаш.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Юни 17, 2010, 11:11:43 »

Но нали не искате всички да се юрнем в колите си и да катасрофираме,например,за да ни се отвори третото око?!

Неслучайно е измислена молитвата.Чувал съм разкази за монахини,които изпаднали в толкова силна молитва,че полетели,тоест придобили левитацията.А левитацията е дейност породена от силите на третото око.Четох и за една жена,която родила момиченце,точно когато прелитали над Бермудския триъгълник и точно когато там се разразила една от прочутите бури!
    И сега това даде владее телепатия и телекинеза.Неслучайно онези атлантски кристали,в които е закодирана цялата им информация може д аотваря трето око.Ама надали някой ще отиде до Бермудския триъгълник!

Тибетските мъдреци казват,че с медитация се постига всичко.А медитацията е нещо близко до дълбоката молитва.
    Обаче най-голяма роля имат положителните мисли на човек.Наличието на любов,състрадание и т.н.

Но ако всички хора искат да имат трето око,то те трябва да обичат себе си,околните,природата,да знаят,че са в едно със Вселената.А такива резултати се постигат в продължение на хиляди години.Не знам до 2012 какво ще става....ама....

Ще постна сега една тема за епифизата,за научното и обяснение.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #11 -: Юни 17, 2010, 11:14:36 »

Мисля, че говорим за различни неща
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Юни 17, 2010, 11:17:43 »

Аз мисля. Има и доста примери за хора, които спонтанно започват контактиорство да кажем, изведнъж осъзнават и виждат, а дори и не са вярвали преди това в нещата.. или да речем претърпяват катастрофа и придобиват способности и тн - факт. Пак има причина в основата било то болка, силна емоция и тн. за да отключи тази визия, но без да го е имал за цел, за което питаш.

Разбира се, такива неща се случват понякога.
    Но дали е много вероятно ей така, изведнъж, на всички хора да им се отвори третото око?
    И то без те да са го поискали дори?
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Юни 17, 2010, 11:19:25 »

Мисля, че говорим за различни неща

А каква е разликата?
    Активен
    chitta
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« Отговор #14 -: Юни 17, 2010, 11:39:23 »

До сега третото око е било отворено единствено на Буда и Исус, за което може да се твърди със сигурност....Всички останали т. нар. Учители....не се знае дали им е отворено третото око... не виждам как можете толкова лесно да си отворите третото око....
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Опасно ли е отварянето на третото око? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    lerka 17 6015 Последна<br />публикация Август 30, 2012, 09:41:32
    от Lakshmi
    Нашето хубаво трето измерение :) « 1 2 3 »
    Великият преход
    Georgio 40 3240 Последна<br />публикация Март 12, 2011, 06:02:07
    от Еlsha

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright