Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сънища, които са се отразили трайно в живота ни  (Прочетена 1649 пъти)
nia.boneva6
Гост
« -: Юни 16, 2010, 22:55:19 »

Интересно ми е, кои сънища са ви научили на много неща и са оставили голям ''отпечатък'' в житейския ви път?
Аз после ще разказвам! Усмивчица   
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #1 -: Юни 16, 2010, 23:05:05 »

За разлика от теб аз чета почти всички постове и забелязах,че задаваш дадения въпроса ,а ти казваш аз после.Не после -сега
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Юни 16, 2010, 23:16:26 »

Имах кратка работа, все става така
Значи, имаше няколко сънища, някои така ги помня... откъслечни картини от съня, но великолепни и пак които са ми се отразили, макар да не помня сюжета.
Друг, който мноооооого ясно помня- Бяхме на планина- група деца с Христос. Отседнахме в една хижа, дървена къщтичка, де, и Христос всеки ден ни казваше разни мъдри работи. Един ден излязох на разходка в планината и отнейде изникна огън, който ме обгради. Чудех се какво да правя, но ми хрумна нещо, и казах ''БОГ'' , и огънят се отдръпна!
Другия е много дълъг и по-късно ще го разкажа, утре, защото трябва да си лягам!
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #3 -: Юни 16, 2010, 23:41:02 »

Колкото и да са невероятни сънищата,този сън ми се стори най невероятния.Много готин сън.И как изглеждаше Бог..
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 17, 2010, 10:55:00 »

Аз имам няколко съня,които са ми се отразили.

Примерно когато си бях харесал 2 кученца(лятото на 2009г.)...Джери и Тито(така го беше кръстила баба ми).Понеже ги обичах много и двамата и ще се да ми е мъчно да изоставя,който и да е,аз се помолих на Бог да ми кажа кой да взема...В съня сънувах как едни хора вземат Тито(впоследствие го взеха с някои от другите кученца),а как Джери си остана единствен плътно до мене.На другата сутрин се събудих с огромна обич към Джери...и така....мисля,че направих правилния избор,ако се съди по хубавите емоций!

Прези 5-6 години(2004-2005),когато семейството ни беше задружно като камък и всички бяха щастливи,аз имах една доста безсънна вечер.И като всяко хлапе,все пак тогава съм бил едва първи или втори клас,се вмъкнах в кревата на майка ми и баща ми,които бяха в отделна стая.Аз и сестра ми си спиме в децката и така....
И отидох при тях и им казах,че не мога да заспя и те ме приеха да легна по средата.Така аз заспах и засънувах чуден сън.Понеже по онова време все плюеше против САЩ,а аз бях малък,и дори и да не съм бебе,попивах емоцийте на другите-не изпитвах симпатий към САЩ.Та и аз си представях американците като едни лоши хора....
Та засънувах как цялото семейство,всички усмихнати и щастливи(и тогава не бяхме кой знае колко задружно,но пак всички бяха заедно поне и след скандалите винаги се прегръщаха отново...а имаше тежки скандали.Но,които не смятам за редно да споделям.).
Та сънувах как всички ,както казах усмихнати и щастливи,се смеят в кухнята наредили се около една маса...приятна гледка!

Но тогава аз изтичах до детската стая(апартамента в Красно село е наистина обширен!)и през прозореца видях едно оръдие,което идваше към нас,а над оръдието с големи букви пишеше САЩ.И сънувах как оръдието напда и унищожава СОфия,България.Изравнява всичко със Земята.И си спомянм накрая на съня...всички се бяхме събрали в детската стая усмихнати и прегърнати....и тогава американското оръдие ни изби...всичките.Спомянм си,че в съня ми настана прах и след този прах аз полетях и започнах да се разхождам из улиците на София.Всичко беше разрушено...нямаше живи хора и т.н.
Единствено аз бях оживял...започнах да плача в съня,а когато се събудих продължих да плача!

Та след години като порастнах разбрах по най-лошия начин какво е искал да ми каже съня...Около година след него нашите се разделиха.Всички обтегнаха до крайност напрежението,всички се краха.През 2007,зимата,баба ми Нада,човека,който ме бе научил да пиша и чета,почина.А 10 дена почина и дядо ми Любо,който искаше да ми предаде своя огромен набор от знания!А той беше доста умен човек...наричаха го живата енциклопедия.Знаеше за всичко....
Макар и да беше дядо,работеше перфектно с компютъра и знаеше английски.Та същия този дядо,на който съм кръстен,е участвал в Пражката революция,бил е помощник-счетоводител ако не се лъжа в Руската академия на науките.Винаги ходеше в костюм,всички говореха за него колко усмихнат и образован човек.Можеше да разговаря и с най-богатия,и с най-бедния,имаше връзки навсякъде,можеше да те уреди на всяка една работа,която поискаш!А след края на социализма,от Русия се връща в България,където става главен счетоводител на БАН.Той почина от рак,или по-скоро от лекарска грешка.А тъкмо се беше заел да се интересува от мистерий.Ех,ако беше жив той сега...
Но стига толкоз,че се отклоних от темата!

А,искам и да споделя нещо свързано със шестото чувство.
На 14 януари 2007 в 11:30 баба ми Нада умира. В 12 часа аз и майка ми сме си в нас.Аз в хола,а тя в нейната си стая.И тогава чух да и звъни телефона...тя вдигна,а в ума ми изплуваха думите Баба Нада е мъртва!
След няколко секунди майка ми дойде и съобще новината.Аз се разревах и т.н.....

Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Юни 17, 2010, 11:02:45 »

Имам и един друг сън.Той е още от бебешките ми години.
Сънувам как един ловец отива към едно дърво и убива една птичка,след това аз се събуждам и изпадам в луда истерия.Това сами го казвали близки....

Що се отнася до съня със семеството и САЩ...аз мисля,че тогава ми бе казано,че ще изгубя семейството си,заради светът,в който живеем.
Майка ми и баща ми се караха за пари и пороци наслоени в обществото от новия световен ред.
Това го осъзнах преди година и не ми се мисли още колко хора ще изгубят животите си и ще се разделят с любимите си хора заради манипулацията.

И последния сън,който ще споделя е с Ванга.Сънувах го в трети клас.Сънувах как аз,майка ми,баща ми и сестра ми се разхождаме в София,която в съня тъне в развалини.Към нас се приближава един полицай и аз казвам на нашите да се махаме,но те ми казаха да стоя,за да се срещнем със жената.Тя ще ни помогне,уж.Аз се скрих зад една полу-разрушена кола,и с ужас видях как полицая вдигна една игла и прободе баща ми с нея.След това се насочи към майка ми,но аз нападнах полицая и го прободох с неговата игла.След края на съня,усетих как едното око ми се отваря,тук,в тази реалност,но другото продължи да сънува и вижда кървави картин.С мъка си товорих и другото око и докато се ориентирах в тъмнината....в главата си чух гласа на Ванга.Не,че преди това съм чувал гласа и,просто почувствах,че това е нейния глас.

И гласът каза:Един ден,България отново ще бъде велика както е била преди....

Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #6 -: Юни 17, 2010, 16:01:53 »

Интересни сънища. Между другото, и ние наричаме дядо ''жива енциклопедия'' ! Все след обяд ми обяснява разни работи! и на дългооооо, и на широкооооо...
Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #7 -: Октомври 05, 2010, 02:08:31 »

Здравейте. Вероятно темата е стара Усмивчица. Не толкова, колкото показателният ми сън, който ме въведе в света на езотериката,  пътя на подсъзнаниелните послания и вярата в свръхестествените преживявания. Разказах го на последната среща, което все пак не пречи и да го споделя тук където повече хора ще оценят мотивацията ми да съм сред вас Усмивчица

Още от съвсем млад имам навика да заспивам със слушалките си и това е така, защото считам че музиката дава най-естествените и неподправени послания, които могат да поучат развиващия се човек... и тогава смятах така, защото познавах най-добре изкуството на звуковата вибрация, както и силата на нейното въздействие.
Беше още преди 5 години, когато един следобед бях заспал със слушалките - странно защо най-показателните ми сънища са през деня.... така си мисля Усмивчица
Групата беше Wu-Tang, а съдържанието дори не беше песен, а т.нар. skit (говор без музика). Ето и текста:

The Closing lyrics
[Raekwon]
Yeah, yeah
I see everything
I see everything
You know what I'm sayin?
It's like when we come through
You better have your fuckin third eye open
You know, cause thats what time it is
You know what I'msayin?
Cause it's like, when you walk
You striving for perfection
That's what we doing
Understand?
So all that little fake shit out there
We know the science on that
We done seen that shit from, from
From difference of angles
YouknowhatImean?
It's like, yo kid, for real
Wu-Tang, we set off a lot of shit in this shit kid
You know what I mean?
But you know, you know us
We play it calm, humble
YouknowhatImean?
But I just be checking out niggaz darts and I be like
Damn, them niggaz, them niggaz is
Really, really, really, really, really
They gonna stay shit!
Uh ha, uh ha ha
You know what I mean?
But it's all good cause I'm the soul controller
You know what I mean?
Rather I say we the soul controllers
The bottom line, like I said
Deal with freedom, justice, equality
You know?
Keep shining, add on
Food, clothing, and shelter
All my niggaz, go pick up uniforms
Go, when you buy this album
Go pick up uniforms, for real
YouknowhatImean?
Cause don't think we doing this just for anybody
We doing this shit for certain niggaz kid
Certain people rather, certain
Certain fans, certain supporters
Certain delegators, word
What the fuck man, I'm tired of seeing these
Fake ass niggaz fucking, running with the fucking globe
Ain't even, ain't even really seeing it the
Way it, it should really be seen
YouknowhatImean?
It's like, if you going to spread mathematics
Spread it right
YouknowhatImean?

Реших да не превеждам съдържанието, защото слушах абсолютно същото и в съня - смесваха се говорът от слушалките и ситуацията, визуализирана в съня - намирах се в един рейс в софийско задръстване - и то такова задръстване, при което всички превозни средства от канала до Орлов мост бяха изключили двигателите си, защото придвижването им беше невъзможно... по някакви причини. Аз и негърът, който говореше бяхме в самия рейс. Той седеше на най-предната седалка в лявата част. Аз бях прав пред него. Докато той говореше всичко, което се прочита в текста, той сочеше хората, които вървяха пеша отвън. Най-вече когато произнасяше думите:

"You better have your fuckin third eye open"
и
"Cause it's like, when you walk
You striving for perfection"

предполагам следите добре смисъла на посланието. За него бяха важни онези, които слизаха от превозните средства и поемаха по собствения си път .... пеша... въпреки че аз и той се намирахме в един от спрелите автобуси, където никой не изпитваше интерес към неговата реч.

"What the fuck man, I'm tired of seeing these
Fake ass niggaz fucking, running with the fucking globe"

На тези думи, той посочи хората вътре в автобуса - те бяха почти заспали, апатични, незаинтересовани, или на български казано "вървящи по течението". Определяше ги като досадни, еднообразни, изнервящи хора без собствено мнение !

"Rather I say we the soul controllers
The bottom line, like I said
Deal with freedom, justice, equality
You know?"

Навярно той имаше предвид нас двамата или поне онази част от присъстващите в автобуса, които ни пука за нашата собствена свобода.

"It's like, if you going to spread mathematics
Spread it right"

С това изречение той разграничи онези свободни хора, които използват краката си, волята си ... с онези на седалките около нас. Тогава разбрах, че нямам място в този спрял автобус и се събудих.....

Бих определил това и като "полусън"... реално с ушите си чувах звуково съдържание, от реалния свят... но мозъкът ми беше в състояние на сън. Тогава се уверих, че връзката между звуковата вибрация и подсъзнанието ми... е по-съвършена от всяка друга ... там има и понятия като стойности на честоти(изразени с цифри) и когато те са еквивалентни, това е унисон Усмивчица - така свързах схващанията си и с нумерологията и съвпаденията... което е далеч по-сложно и дълго за обяснение,... но този сън беше началото на съзнателната ми връзка с един нов свят. Разбрах и колко подвеждащо е да се водим по красотата на речта - тук нямаше такава - ала това не пречеше да се прояви смисълът на казаното - дали ще ти го каже негър, циганин, индиец, китаец, японец със собствените си изразни средства, е все тая.. стига да разбереш за какво говори.. като нищо може да се режисира цял клип по този skit Усмивчица Сега се сещам и нещо основно - самото заглавие - казва се "The Closing"... и го сравнявам със затворените хора в автобусите... вероятно става въпрос за следното - че социализираме ли се в един материален свят, затварянето на третото око е неизбежно. Ето защо единственият изход е обратната стъпка: да го отворим отново.
Активен
ruanda
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #8 -: Октомври 05, 2010, 13:11:55 »

Бих искала и аз да споделя един сън , който още помня.
Не е особено приятен, но за мен не беше като кошмар, не изпитвах никакви неприятни чувства, страх или нещо такова. Даже когато заспах онази вечер спах доста добре, за разлика от предните нощи.
Имах приятна среща през деня и сигурно заради това после спах много добре Усмивчица
Съня представляваше една отворена книга пред мен , на която виждах само страниците, не и кориците. Сама се разлистваше и пишеше вътре на български. гледах я как се разлиства и реших, че искам да разбера какво пише вътре в нея, тогава тя спря да се разлиства. Прочетох много неща, но си спомням много ясно само едно изречение. “Всеки мирянин ще бъде подложен на изпитание.„
Нищо друго не помня от прочетенето.
Но си беше странен сън Усмивчица Като се събудих се чувствах много добре. Не знам дали значи нещо   Згреших  Усмивчица
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #9 -: Октомври 05, 2010, 14:20:16 »

Съня представляваше една отворена книга пред мен , на която виждах само страниците, не и кориците. Сама се разлистваше и пишеше вътре на български. гледах я как се разлиства и реших, че искам да разбера какво пише вътре в нея, тогава тя спря да се разлиства. Прочетох много неща, но си спомням много ясно само едно изречение. “Всеки мирянин ще бъде подложен на изпитание.„
Нищо друго не помня от прочетенето.
Но си беше странен сън Усмивчица Като се събудих се чувствах много добре. Не знам дали значи нещо   Згреших  Усмивчица
Хм.. интересно! Усмивчица

Колкото и да са невероятни сънищата,този сън ми се стори най невероятния.Много готин сън.И как изглеждаше Бог..
Ха, Барси, Бог не изглеждаше никак Ухилен
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #10 -: Октомври 16, 2010, 02:28:12 »

Веселяк
    В периода, в който се чудех дали да приключа връзката с човека до мен или да продължим да се влачим заедно, а аз да се самозаблуждавам, че всичко е наред.. тогава сънувах сън.
    Сънят беше от типа "Десет години по-късно влачене със същия човек". Беше потресаващо ужасен и реалистичен Веселяк На сутринта се разделихме.
    След няколко дена се чудех дали съм постъпила правилно и сънувах втори подобен сън. Оттогава просто ми е спокойно на душата, че не съм си причинила това, което беше в сънищата. 
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #11 -: Октомври 18, 2010, 02:52:25 »

Аз се сещам за един сън..който все още не мога да разбера какво означаваше..но знам,че след него..се случи нещо,което ме промени..  Угрижен
    Спомням си,че сънувах три деца..бяха се качили на много високо място и бяха седнали на една греда..под тях имаше ринг..Спомням си,че по средата седеше едно момченце..а от едната му страна стоеше едно по-пълно..а другата му страна по-слабо с очила..пълното и момчето с очилата се спогледаха..смееха се зловещо..и блъснаха момчето,което седеше по средата..то падна..под него имаше кукли- манекени , които седяха на седалките..представляваха публиката..и бяха като от стомана..момченцето падна върху тях..и докато падаше върху тях..всичко това видях на много забавен кадър..как си удря тялото..как костите му се чупят...всичко..цялото му тяло беше пръснато по земята..лекарите бяха дошли вече..и се опитваха да съберат тялото му..усещах тревогата им..и желанието му да се борят за живота му и да го спасят..видях и сърцето му,което все още биеше..все още бе живо..макар и с разпръснато тяло..Но не знам какво означаваше всичко това..
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #12 -: Декември 07, 2011, 18:18:44 »

Трайно да са се отразили сънищата, е колко трайно ?

Преди 15тина години, когато за първи път прочетох книгата на М.Нютън "Пътят на Душите" бях много впечатлена от нея. Веднага почувствах, че написаното там е истина и че Светът на Душите е точно такъв. От силното впечатление последва сън:

Вече не помня началото, но да кажем, че в даден момент се вдигнах над Земята. Над планетата Земя, в Космоса. Слънцето ме привлече. Полетях към него. Все по-бързо и по-бързо се "спусках" към огнената топка. Колкото по-близо се доближавах, толкова по-силен започна да расте страха в мен, че ще изгоря. В последния миг, Слънцето ме засмука в себе си. Влетях в него, но вместо да изгоря и да се събудя от страх, в сърцето ми настана пълен покой. Умиротворение, което много рядко съм изпитвала друг път. Не помня поне да се е случвало преди този ми сън.
    Оказа се в съня ми, че съм преминала през Слънцето. Намирах се в огромна мраморна зала. Подът и колоните бяха от сив мрамор, а таванът се намираше някъде много високо над мен. Бях аз и едно друго момче, но по-малки на възраст. Момчето помисли и в ръката му се сътвори ябълка. Аз опитах да направя същото, но в моята ръка изникна една нахапана ябълка. Тогава в главата ми прозвуча глас, че "това се случва, когато хората се опитват да правят нещо, което не владеят добре".
    После се събудих.

Този сън остави отпечатък в мен с това, че изпитах за първи път (поне полу-съзнателно) удоволствието да съм в Космоса. Да видя Слънцето от близо. Да почувствам спокойствието, което едва наскоро преживях отново. И най-вече определи начина, по-който подхождам към езотеричното знание и практики. А именно с внимание и търпение.

Между другото тази година открих, че Слънцето, според индуизма, е портал. Наричат го "Окото на Света".

Цитат
    The Upanishads and the Bhagavadgita tell us that those who die during these six months of the northern course of the sun, rise from the earthly entanglements to the higher regions presided over by noble deities, finally piercing through the orb of the sun. Crossing the barrier of the sun, the soul crosses still higher regions of resplendence and spiritual magnificence. The Upanishads and such scriptures describe that while the passage of the moon during the six months of the southern course of the sun is the passage of return to the earth, the passage through the sun is the passage to salvation, liberation of the spirit.

Those who cross the barrier of the sun come not to this mortal world again. They go to higher regions until the soul reaches universal salvation, until the soul becomes everything, enters into everything everywhere, as the Mundaka Upanishad tells us.

http://www.swami-krishnananda.org/disc/disc_16.html

Превод на текста в цитата:

"Упанишадите и Бхагавадгита ни казват, че който умре в тези шест месеца от пътя на Слънцето на север, се въздига от земните задължения към по-високи области, които се управляват от благородни божества, като накрая пробожда/преминава през кълбото на Слънцето.
    Преминавайки бариерата на Слънцето, душата пресича още по-високи области на resplendence и духовно величие. Упанишадите и подобните текстове описват, че докато преминаването на Луната през шесте месеца на движение на Слънцето на юг е проход към връщането към Земята, преминаването през Слънцето е пътя към спасението, освобождението на духа.
    Тези, които преминават бариерата на Слънцето, не се връщат в смъртния свят отново. Те отиват в по-високите области, докато накрая душата не постигне универсално спасение, докато душата не се превърне във всичко, не навлезе във всичко на всякъде, както казва Мундака Упанишад."

Страхотно, нали?
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright