Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Диалог  (Прочетена 1033 пъти)
nia.boneva6
Гост
« -: Юни 16, 2010, 22:27:57 »

-Чуваш ли ме... чуваш ли-и-и...  чувашшшшшш ли-и-и... сЛУШашшшшшш ли-и-и...
-Аз, теб да слушам, за какво си ми? Каквото си искам ще правя!
 -Нима?
-Нима, я, никой не може да ме командва!
 -Никой не се и опитва-а-а-а-а...
-Повярвах ти!
 -Кой си ти... КОЙ... ти не знаешшшш... ти не исссскашшш да знаешшшшш...
-Аз ли, кой съм? Аз не съм част от теб. Аз съм самостоятелен. Командвам.
 -Повярвах ти-и-и... Нима мислишш, че можешш да командвашш? Никой не може- ти не можеш, аз не мога...
-О, колко мъдро... наполовина вярно, на половина- не! Аз-мога, Ти- не можеш.
 -Не... ние сме едно цяло-о-о... Защо се отклони... За влассстт? ТИ си роб на отклонението сиии... Защо..?
-Знаеш, ли, права си. От твоя гледна точка. Най- после направи нещо. Най-после се опита да ме спреш. Но ще бъде безполезно. Колко трагично, колко жалко, наистина...
 -Коолко саркастично, наистинаааа... Какво печелиш от това? Сила? Ти всеки ден слабееш... Искаш да глътнеш ей- така всичкооо... и какво ще стане, после с какво ще се хранишшшш...
-Колко загрижена се оказа Същността! Наистина! Поласкан съм!
 -Нееее...
-Знаеш ли? Наистина си права! Слаба си, и го казваше! Така слаба, че не можеш да ме предотвратиш. Колко банално! Знаеш всичко на теория, но къде отиде практиката?
 -Точно така... Силите са различен тип... аз нямам този тип сила, който те връща към истинското ти съзнание... Мислиш се за егооооо... и се гордееш с това ''егоооо''... Но ТИ не си туй, за дето се мислишшшш...
-Трогнах се, наистина! Няаааама що!
 -Кажи ми какво си ТИ... Можеш лииии..? Не... Върни себе си към светлото съзнание...
-Гади ми се от твоето светло съзнание!
 -Не е вярнооо... не се превръщай в маската си...
-Да, точно! Ти си моята маска, и не трябва да се превръщам в теб! Аз съм твоята маска, и не трябва да се превръщаш в мен! Не става ли да ме оставиш да си върша работата, ати ходи при своята? Между другото, тялото ти скучае... няма какво да прави без тебе... До сега можеш да го обзема! но съм твърде ''благороден''  Веселяк
 -Не зад всяка усмивка се крие истинска усмивкааа... Ти искаш да си играеш с мене и с тялото и после да се изсмееш... Но не зад всяка усмивка се крие истинска усмивкааа... Аз съм вложила себе си във дома си... и ти не можеш да го обземеш...
-Нима?  Казваш, че не зад всяка усмивка се крие истинска усмивка...  Тъжен Тъжен Тъжен но не зад всяко толкова тъжно изражение се крие тъга... аз празнувам! И хубаво ще си поиграя!
 -Не се подигравай... няма смисъл... ТИ можеш да обземеш тялото...
-О, някой си призна, трогателно! Същността се предаде! Какво падение!
 - Разбра ме погрешно... не съм се предала... и ти няма да се предадешшш... можеш да ''обземеш'' само, когато се превърнеш в светлина...
- Виж какво, шепотът ти ми омръзна! Говори малко по-силно! Или и за това нямаш сили? Ухилен
 -Имам сили... КОЙ СИ ТИ?
-Аз... аз... какво направиии... не можешшшшшш... нееееее!!!!!!!!!!
 -Защо? Защо? Ти изпитваш болката, която сам си причиняваш? Не съм ти направила нищооо... Ти огладня. Може ей тъй да ти дам тялоото, което възприемаш като играчка... за да се нахранишш... но няма. То не е играчка. Не е.
-Коя си ти???  Ядосан Пристрастяване
 -Доспа ти се Усмивчица
- Кой съм ааззз...
 - Усмивчица Отговори си сам! Усмивчица
-Аз... Аз...  Ядосан Ядосан   
 -Стига си се гневил... не си его... кажи ми какво си...
- Аз... съм... Аз... Истината... на кого му се доспа... на мене, или на нещо друго...
 - На нещо друго..! Усмивчица
- Но на какво...
 -Познаааайй...
- На изкривяването му се доспа... има нужда да си почине... И ще си почине хубаво, и като разтърка очи на сутринта, вече няма да е изкривяванее...
  -:)
- Усмивчица
 -Ние_____едно_____!
- ____сме______цяло!
          -Няма его, то е само изкривяване! ... (В един глас)

Познайте между кого и кого беше диалога! За по-лесно едните реплики са написани по-навътре... Ама да знаете, че трудно се превежда такъв разговор, защото не беше на човешки... ама познайте, де, беше действителен, но точно аз не участвах... трудно е да се каже!

Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Юни 16, 2010, 22:29:23 »

Къв беше номера на лудницата? Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Шегувам се.И аз съм имал такива разговори.Понякой път са доста смислени,понякой път-не.Предполагам душата разговаря с тялото.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Юни 16, 2010, 22:30:39 »

Странно беше, а пък мина за по-кратко време, от колкото може да си представи човек... на другия език е малко-по изяснено, на нашия няма много точни думи, тези са само приблизителни... май тука всички ще ме помислят за побъркана! И май с основание Ухилен е, не, де Усмивчица
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #3 -: Юни 16, 2010, 22:33:01 »

Ъ-ъ... тялото наблюдаваше, колкото и да е странно... същносттта разговаряше с егото и на тялото му беше малко неловко, ама част от същността беше в него, така е при мен с такива разговори! Ама този не беше като другите. Другите, са, дето казваш, между душа и тяло. Ама този някак тъй по- странен се оказа...  Усмивчица
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 16, 2010, 22:33:49 »

Не,никой няма да те помисли за луда!Не си и помисляй това!

Предполагам онова с разтеглените думи е душата,а другото е човепкия разум или тяло!

Еми не знам...
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #5 -: Юни 16, 2010, 22:35:51 »

Да, душата- с разтеглените. А другото... не знам... не, то беше този път егото, тялото не участваше... струва ми се странно, ама не участваше...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Юни 16, 2010, 22:44:49 »

Да, душата- с разтеглените. А другото... не знам... не, то беше този път егото, тялото не участваше... струва ми се странно, ама не участваше...

А кое наричаш "его"?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Юни 16, 2010, 22:49:36 »

Его... май различни неща. В случая ''его'' подразбирам като желанието на ''нисшето'' да завладее ''висшето'', и да погълне всичко около себе си, като преди това хубаво си поиграе с ''материала''. В случая. Иначе в други случаи има мнооооого други значения. Усмивчица   
    П.П. Май всичко което казвам е  голяааама дву-смислица!  Ухилен
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Юни 16, 2010, 23:24:07 »

Его... май различни неща. В случая ''его'' подразбирам като желанието на ''нисшето'' да завладее ''висшето'', и да погълне всичко около себе си, като преди това хубаво си поиграе с ''материала''. В случая. Иначе в други случаи има мнооооого други значения. Усмивчица   
    П.П. Май всичко което казвам е  голяааама дву-смислица!  Ухилен

Хубаво казваш

Дали няма да е малко по-точно, ако вместо "нисшето" кажем "обикновеното", а другото да си остане "висшето". То и "нисшето" е правилно, но, както правилно отбелязваш, може би е малко нееднозначно ...

Но дву- или много-смислието вероятно е нещо много хубаво, защото всеки може да намери там онова, което за него е смислено.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 16, 2010, 23:32:34 »

За съжаление в някои теми хората намират точно туй, което е най-''неправдоподобно'', захващат се за него и става спор... Говоря за многосмислените работи. Ама се радвам, че ти разбра какво имах пред вид, де  Намигване
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #10 -: Юни 17, 2010, 09:34:56 »

Това доказва ли, че тялото не е просто обвивка, че има и още нещо Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #11 -: Юни 17, 2010, 10:30:46 »

Егото е част от тялото,според мен.Има 2 съставни неща.Душа,която идва от Оня свят и влиза във тялото при раждането.И душата,и тялото имат свои...подразделения,така да се каже.

Душата има астрално,ментално,ефирно и т.н тела.

Което не изключва и тялото да има подобни неща...като разум.Не душата ни нашепва страх,а именно тялото,по-точно разума.
    Тялото има и други обвивки като животински истински,но всички тези съставни тела на човешкото тяло не го обграждат,както правят телата на душата,ами седят вътре в мозъка,който контролира всичко.
    Не е изключено и егото,самовлюбието,да са част или резултат на единоборствата на тези тела!

Не знам,аз така мисля.

П.С:Исках да кажа,че в човешкото тяло има заложена енергия,която работи само в контакт с душата,и която контролира мислите на човек през по-голямата част.
    Тази енергия е като кабел,който пъхаш в контакт,а именно душата играе ролята на енергийния източник.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 17, 2010, 10:39:44 »

Мда, ако разумът пречи на душата тя да го контролира, ако душите са тук за да ни помогнат да се развием, като тяхно творение ни е дадена възможност да вземаме решения, да имаме избор... От нас зависи дали ще позволим на душата да внесе божественото в нас, за да успеем да вникнем в него, да го разберем, тъй като то е част от нас...  Имаме възможността да избираме, дали да останем на това ниво или да преминем на по-високо. от нас зависи еволюцията ни Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Юни 17, 2010, 10:55:51 »

Именно!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Юни 17, 2010, 15:53:29 »

Това доказва ли, че тялото не е просто обвивка, че има и още нещо Усмивчица
    Това не доказва съвсем, но и без доказателства съм сигурна, че тялото не е просто обвивка. Както малко момиченце много обича куклата си, всеки ден я реше и я преоблича и се грижи за нея... за ''момиченцето'' ''куклата'' не е просто ''кукла'', а живо същество...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright