Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хризокола  (Прочетена 4195 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 21:08:29 »

Зодия: Хризоколата не е определена зодиакално.
    Чакра:сърдечна
    Находища: Заир, У з б е к и с т а н , Чили и др.; в България - в полиметалните находища в Стара планина и другаде.
    Цвят: небесносин, синьозелен, зеленосив, кафяв
    Химически състав: меден силикат със съдържание на вода и възможно присъствие на алуминий, желязо и фосфор.
    Твърдост: 2d4
    Облик: агрегати със землист или стъкловиден вид
    Подобни минерали: тюркоаз, малахити др.
    Търговски вид: рядко - полиран, като необработени късове за кол екции и лечебни цели
    Предания: От хилядолетия хризоколата е камъкът на рав-новесието. Египтяните са го наричали камък на мъдростта, за-щото насочвал притежателя си към умни компромиси и го предпазвал от душевни наранявания. Считало се е, че и най-необузданата раздразнителност стихва под въздействието на хризоколата.
    Лечебни свойства: Положен върху сърдечната или чел-ната чакра, минералът действа температуросвалящо. При проб-леми с гърлото трябва да се пие на малки глъ тки вода, в коя то камъкът е престоял една нощ. Бързото поставяне на хризокола върху опарена кожа предотвратява появата на мехури.
    Минералът отпуска нервната система при стрес и нап-режение. Използва се, положен върху третото око.
    Хризоколата стимулира растежа при децата - носи се директно върху кожата като висулка.
    Други указания: След използване се подлага за кратко под течаща студена вода.
    Активен
    LuAn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #1 -: Март 09, 2011, 16:57:03 »

Гем Силика - първи братовчед на хризокола

Гем Силика ви открива дверите към по-широко разбиране на начина, по който вашите специфични дарби помагат на човечеството в духовното му развитие и така осъзнавате по-ясно значението на ежедневните си дейности. Той ви напомня,че всяка цел се постига в определено за нея време. Съчувствието и приемането са резултат от освобождаването от преценките за това как се справяте в сравнение с околните или от вашето разбиране за мисията ви в този живот. Мирът и спокойствието са даровете на Гем Силика.

Чакра - трето око,гърлена,сърдечна
    Привличане към фините тела  -духовно
    Енергиен фокус -изграждане
    Елемент -въздух,вода

от книгата на П.Л.Чейс и Дж.Полик "Скъпоценни камъни, техники за медитация и лечение"

Активен
    LuAn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #2 -: Март 10, 2011, 12:50:02 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Dl6w09NyDO0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Dl6w09NyDO0</a>
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright