Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хризоберил  (Прочетена 3504 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 21:06:07 »

Зодия: Хризоберилът е опредеделен за Телец и Лъв.
    Чакри: слънчев сплит и сърдечна чакра
    Находища: Русия - Ур а л , Бразилия, Сри Ланка, Мадагаскар; в България са описани единични находки в района на Ардино, Източни Родопи.
    Други наименования: златист берил
    Цвят: златистожълт, зеленожълт, маслиненозелен, кафеникавозелен. При прозрачната му разновидност александрит зеленикавият цвят при изкуствено осветление преминава във виолетово-червен, проявявайки т.н. александритов ефект.
    Химически състав: берилиевоалуминиев окис с въз-можно присъствие на желязо и хром
    Твъ р д о с т : 8,5
    Облик: Среща се като дребни кристалчета и срастъци от тях в пегматитови скали и разсипи.
    Подобни минерали: хелиодор, аквамарин и др.
    Търговски вид: Скъпоценните му разновидности се из-ползват за направата на изключително стойностни ювелирни украшения.
    Легенди: От древността съществува предание, че хризоберилът носи благополучие на онзи, който сам го открие.Хризоберилът носи благополучие на онзи, ко йто сам го открие. Счита се, че опалесциращата му полупрозрачна разновидност (цимофан или котешко око) предпазва от зли помисли и всякакви магии.
    Лечебни свойства: Талисман от хризоберил засилва зри-телната способност, предпазва зрителния център в мозъка, действа против всички видове възпаления на очите. Цимофанът може дори да опази зрението при болестни състояния, довеждащи до ослепяване.
    Положен върху третото око, хризоберилът успокоява нервната система, отстранява негативните мисли, прави ума ясен и го развива.
    Други указания: За постигане на ефект хризоберилът трябва да се носи дълго. Задължително е да бъде в контакт с кожата. Периодично се измива с вода
    Активен
    Вивиан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #1 -: Септември 28, 2011, 21:15:32 »

Ако не сме тази зодия означава ли, че не може да носим този камък или че лечебните му свойства няма да са ефективни?
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Ноември 03, 2011, 21:57:12 »

Ако не сме тази зодия означава ли, че не може да носим този камък или че лечебните му свойства няма да са ефективни?
    Не Усмивчица
    Това със зодиите е малко набедена работа.
    Камъни се избират най-добре по интуиция /според мен/.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Ноември 04, 2011, 00:18:02 »

Вивиан , минералите и кристалите се използват предимно в три аспекта, "духовен", "емоционален" и "физически".

Според мен е добре преди да се ползва камъка да се събере колкото се може повече информация за него, защото:

Да речем, Рубина оказва доста силно влияние върху кръвното налягане и ако човек е хипертоник, а зодията му показва, че рубина е неговият камък това може да влоши доста състоянието му ако го ползва без да знае!

Също така има кристали като Аметиста които смекчават действието на Лаписа например и е препоръчително да се използват в комбинация, но вече се отплесвам...

Минералите и кристалите се свързват и работят с нашите Етерни,Ментални,Светлинни и тн. тела , така действието им е налице дори когато не са от нашата зодия.

Успех!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright