Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Соколово око  (Прочетена 6513 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 20:27:59 »

Зодия: Оперделен е за Телец и Водолей
    Чакра: челна
    Находища: Индия, Южна Африка, Западна Австралия и други.
    Други наименования: Соколово око е търговското наименование на една от разновидностите на минерала рибекит -родусита.
    Цвят: от синьозелен до синьосив и синьочерен
    Химически състав: сложен по състав силикат със съ-държание на натрий и възможно присъствие на желязо, магнезий и фосфор
    Твърдос т: 7
    Облик: призматични, иглести или влакнести агрегати с копринен блясък и преливане на цветовете, причина за което са черносивите азбестови нишки, вградени много устойчиво в кварца
    Подобни минерали: крокидолит (тигрово око).
    Търговски вид: полиран - като топчета, висулки, талисмани или вграден в украшения
    Предания: При обработка във вид на топче минералът поразително наподобява око. От хилядолетия се използва като амулет срещу лоши очи. По време на лова на вещици през Средновековието на заподозрените жени са показвали соколово око. Ако те отвърнели поглед, ги считали за виновни. В арабския свят соколовото око се смята за минерал, стимулиращ душевната радост и разума.
    Лечебни свойства: При синузит и чести проблеми с гор-ните дихателни пътища с него се масажира долната част на челото и двете страни на горната част на носа. Предварително минералът се затопля в чаша с гореща вода. Тази терапия се прилага многократно. За улесняване на отхрачването се поста-вя между слънчевия сплит и гръдната ко ст поне два пъти дневно по за 15 минути.
    Други указания: Не се препоръчва непрекъснатото му носене като украшение. Редува се с други минерали.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 03, 2010, 15:32:58 »

Соколовото око е разновидност на минерала рибекит родусита. Цветът му е синьо зелен, син, синьо сив, синьо черен. Цветът си придобива от съдържанието на желязо, фосфор и магнезий. Твърдостта му е 7 по скалата на Мос. Той е с призматични, влакнести и иглести агрегати с копринен блясък и преливащи цветове заради азбестовите нишки в кварца. Когато се обработва, се полира и във вид на топче и получава образа на око. Находищата му са в Индия, Южна Африка, Австралия и др. Използва се против уроки и при гонението на вещици през средновековието са носели като амулет този камък за да се предпазят от техните проклятия, а и така ги разкривали. В Арабия се е смятал като камък който стимулира ума и носи радост. Черният камък успокоява и помага да се съсредоточите, а петнистият носи на собственикът си успех даже и при рисковани ситуации. При опасности камъкът става по тежък и така предупреждава собственикът си. Камъкът изостря чувствата и възприятията и ви прави интуитивни, дарява проницателност.

Ювелирният портал - Jewel.bg
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Декември 17, 2010, 03:27:49 »

Забелязвам някакво леко разминаване в информацията по интернет и тази, която ползват хората, които продават минерали.
    Навсякъде където съм виждала до момента да продават минерали винаги очите ги делят на :Тигрово, Соколово(известно, като червено тигрово око в сайтовете на английски)  и Котешко по следния начин:

Соколово око:

Тигрово око:

Та според това деление май снимката в началото на темата спада към котешките очи - не че има някакво огромно значение, кое според коя система какво е.
    Ако някой знае нещо повече по въпроса- ще се радвам да сподели знанията си
    « Последна редакция: Декември 17, 2010, 03:35:48 от Еруин » Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Ivetoo90
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Продавам камъни :)

« Отговор #3 -: Април 06, 2013, 13:41:43 »

Забелязвам някакво леко разминаване в информацията по интернет и тази, която ползват хората, които продават минерали.
    Навсякъде където съм виждала до момента да продават минерали винаги очите ги делят на :Тигрово, Соколово(известно, като червено тигрово око в сайтовете на английски)  и Котешко по следния начин:

Соколово око:

Тигрово око:

Та според това деление май снимката в началото на темата спада към котешките очи - не че има някакво огромно значение, кое според коя система какво е.
    Ако някой знае нещо повече по въпроса- ще се радвам да сподели знанията си

За съжаление или не грешиш!
    Това което наричаш соколово око, всъщност е биволско. Сега ще разясня.
    Специфични цветове на тигровото око:
    Синьото-соколово око
    Златното-котешко око
    Червеното-биволско око.
    Черпя инфоемацията си не само от интернет но и от книги. Както и продавам камъни Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Опасно ли е отварянето на третото око? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    lerka 17 6181 Последна<br />публикация Август 30, 2012, 09:41:32
    от Lakshmi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright