Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Розов кварц  (Прочетена 11758 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 19:59:02 »

Зодия: Розовият кварц е минерал, стимулиращ Овен, Телец, Везни и Риби.
    Чакра:сърдечна
    Находища: Мадагаскар, Бразилия, Австрия и др.; в България - Плана планина, Източни Родопи
    Цвят: розов до бледорозов Химически състав: силициев двуокис с присъствие на алуминий, желязо, натрий, титан и др. Твърдост: 7
    Облик: просветляваща до полупрозрачна разновидност на кварца, често с финн иглички от рутил. При тяхното концентрично разположение след обработка розовият кварц проявява т.н. астеризьм - оптичен ефект, при конто се вижда сиянието на шест- или дванадесетлъчева звезда.
    Тръговски вид: необработен - за декорация на фонта-ни, освежители; полиран - като топчета за масаж и кабошони за обеци и пръстени, вграден в огърлици, в гердани и др.
    Предания: Според митологията Амур и Ерос са донес¬ли розовия кварц на Земята, за да подтикнат хората чрез него-вия жизнерадостен цвят към любов. От хилядолетия е почитан като камък на плодородието. Ако при шлифоване изпусне лъч, този къс се използва за магически любовни цели. Считало се е, че розовият кварц притежава силата да запазва приятелството и отваря сетивата на човека за всичко красиво.
    Лечебни свойства: Розовият кварц във вид на необра¬ботен къс е най-важният камък за елиминиране на облъчване от вредни лъчи. Поставен върху монитора на компютър, помага за избягване на главоболието и очната преумора. Положен до възглавницата, елиминира вредните енергийни полета и подобрява съня. При масажиране на дланите минералът подобрява кръвообращението в целия организъм. Описано е стимулиращо действие върху сексуалността. При желание за сдобиване с дете комбинация от розов кварц, червен яспис, лунен камък, опушен кварц и жадеит се поставя през нощта във вода, която се изпива от двамата партньори
    сутрин на гладно .
    Розовият кварц успокоява болките и помага при проблеми на жлъчния мехур: с обработен минерал няколко пъти на ден се масажира линията между четвъртия пръст и петата на стъпалата. Тази терапия се прилага и при чернодробни проблеми, като се допълва с масаж на дланите.
    Минералът подпомага оздравителния процес след прекаран сърдечен инфаркт: къс от него се поставя няколко пъти дневно върху гръдната кост, вечер се измива и се полага до глават а.
    Проблеми с неспокоен сън, страхови неврози и нощно напикаване при децата се отстраняват с продължително контактуване с минерала през деня, след което вечер детето го слага до възглавницата.
    Други указания: Розовият кварц разгръща своята енергия най-силно, когато се постави в стаята в необработен вид. След използване се измива под течаща вода.
    Активен
    lidilidi
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #1 -: Октомври 02, 2012, 18:46:33 »

Здравейте, искам да попитам, наскоро си купих гривна с полу-скъпоценни камъни розов кварц. Но след това прочетох, че розовия кварц е камък на зодиите лъв и овен. Аз съм Водолей, мога ли да го нося и ще ми повлияе ли положително, или не ? Благодаря предварително ! Усмивчица)
    Активен
    stargate
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #2 -: Октомври 03, 2012, 13:27:30 »

Може само положително да ти повлиае:) Дори и не сам по себе си а твоята вяра в неговите качества и сила. Това е камъкът на любовта. Тук може да видиш малко повече за него. http://avenue-charmyrose.com/1105
    Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
    Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
    Което е всичко, наричано от нас Бог.
    lidilidi
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #3 -: Октомври 10, 2012, 00:04:04 »

Мерси много stargate Усмивчица)
    Активен
    stargate
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #4 -: Октомври 14, 2012, 17:31:09 »

U R wellcome:")
    Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
    Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
    Което е всичко, наричано от нас Бог.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Опушен Кварц
    Минерални и скъпоценни камъни
    Админ 2 4118 Последна<br />публикация Юли 03, 2010, 15:58:50
    от nia.boneva6
    Розов Кварц
    Админ 1 4743 Последна<br />публикация Юни 15, 2010, 16:02:21
    от naturu
    Рутилов кварц / Косите на Венера /
    Ametist 2 11403 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 13:46:29
    от Ivetoo90
    Турмалинов кварц
    Ametist 1 3135 Последна<br />публикация Март 03, 2011, 19:43:12
    от LuAn

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright