Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кехлибар  (Прочетена 11065 пъти)
LuAn
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #15 -: Октомври 18, 2010, 23:33:42 »

зодията  Усмивчица
...или аз нещо не разбрах Засрамен
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2010, 16:11:32 »

зодията  Усмивчица
...или аз нещо не разбрах Засрамен

Аз съм кьорава сигурно  Ухилен
Активен
Хера
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« Отговор #17 -: Ноември 04, 2010, 14:48:16 »

Йесссс... правилен отговорр А ти коя зодия си..ще пробвам да позная..Близнаци ? Намигване

Aз съм Близнаци! 
    Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #18 -: Декември 12, 2010, 21:43:46 »

Любимият ми камък При мене надали има общо толкова със зодията,колкото с предишни животи
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Belqta
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #19 -: Юни 28, 2012, 04:22:06 »

Съжалявам, че вдигам толкова стара тема, но искам да си купя Кехлибар.

Някой случайно да знае как да се познае истинския (естествения)?
    Защото в интернет пише, че се делят на 3 групи:
    Естествен
    Синтетичен
    Пресован

Благодаря!
    Активен
    Sania
    Гост
    « Отговор #20 -: Юни 28, 2012, 10:01:53 »

Здравей , един от начините за познаване на кехлибара е като се нагрее. Тъй като той е смола при нагряване се топи , но едва ли в някой магазин ще ти  дадат да пробваш този начин. Ако си от София,  в Красно село на пазара има едно малко магазинче за камъни там има истински кехлибар , но имай предвид , че не е много евтин.Зависи какво търсиш  , но моята гривна струваше около 40 лв. Другото място където се сещам , че може да има е в Халите на втория етаж. Иначе знам и други магазини , но не съм сигурна за качествето на камъните в тях.
    Активен
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #21 -: Юни 28, 2012, 21:53:10 »

Преди 1-2 години ми дойде много силно желание да имам кехлибар и си го купих от Русия. Ето от този сайт http://www.russianamber.ru/index.php?categoryID=264
    Това колиенце от необработен лечебен кехлибар например струва 96 рубли=4,56 лева. Плаща се онлайн с карта и се праща по въздушна поща. Имайки предвит тези цени, накупих една шепа герданчета и гривнички за подаръчета, също и осветени икони, декорирани с кехлибар.
    В България няма да намериш такъв избор, нито такива цени.
    Активен
    Belqta
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Юни 28, 2012, 22:29:52 »

Благодаря за отговорите!

Sania, ако това малко магазинче е срещу сергиите с лютите чушки днес бях там и казаха че не продават камъни, а само гривни герданчета. Може и нещо да не сме се разбрали с продавачката.
    Утре може да се разходя до Халите.

Вчера попаднах на един сайт: http://www.yavor.biz/hosted/hard-bg.com/index/text/amber.html

Пуснах им запитване по e-mail, но няма отговор, та може да мина през ЦУМ утре и да видя.

Даже първо ще мина през Халите и после през ЦУМ (ако имам време де) и после ще споделя какво съм направил.

Дом, Благодаря за сайта, но аз търся камък, а не гривна или герданче Тъжен
    Активен
    Sania
    Гост
    « Отговор #23 -: Юни 29, 2012, 09:20:21 »

Здравей Belqta,

не знам на пазара в Красно село дали няма и друго магазинче , защото мен ме заведоха право там и не съм обикаляла за да видя дали е само това , но съм сигурна , че имаше и камъни не само гривни , защото си купувах и други камъчета. Иначе за други магазини , които се сещам , но не съм сигурна дали има кехлибар и колко са истински : на ул.Екзарх Йосиф , точно зад Халите има един езотеричен магазин с доста неща ; на пазара в Илиянци има също цял магазин за камъни внос от Китай и там доколкото знам от "разбирачи" има и истински и синтетични ; на първия етаж в Халите също има още един щанд за камъни ...
    Относно поръчването на камъни по интернет не е препоръчително , тъй като е хубаво когато си избираш камък да си го усетиш / поне който е по-сензитивен му усеща енергиите / , а пък и е хубаво ти да си го избереш , а не някой да ти изпрати по пощата някакъв който той е избрал. Все пак във всяка книга за кристали , това е основното което пише , че дори и да не за твоята зодия или други характеристики даден камък , ако ти привлече погледа този е твоя камък от който имаш нужда. Който първи хванеш този е най-подходящия за теб .
    Активен
    ekaya
    Гост
    « Отговор #24 -: Юни 29, 2012, 22:34:18 »

Мале, аз в София съм като в джунгла. Знам едно езотерично магазинче с разни дрънкулки, но нямам представа как да го обясня, освен че като се тръгне от НДК с тролея, п опосока попа и след като завие, на следващата спирка, се пресича улицата и се пада отдясно. Вижда се още от тролея. Слиза се по едни стълби и има много неща.
    Много ми се ще да ги посетя всички. Това "илиянци", в bgmaps ми го дава извън София.
    Активен
    Belqta
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Юли 06, 2012, 16:47:58 »

Извинявам се за късния си отговор (споделяне), но тогава ми се наложи да замина за провинцията и не отидох Тъжен

Днес минах през Халите, там имаше кехлибари (камъни) от 16 до 30 лв някъде. Жената каза че са стари и са истински, имаше и интересни между тях.

Аз си взех от магазин ХАРД (в ЦУМ, 1-ви етаж). за 48 лв. Имаше и по 36 ако не се лъжа и другите бяха 50,60 лв някъде, имаше и доста по скъпи. В Хард ми казаха специално за тези камъни "капки" че просто са почистени и не са обработени по никакъв начин. Даже ми дадоха сертификатче, че е балтийски кехлибар.

Даже, ще кача снимка малко по-късно на камъчето.
    Активен
    incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #26 -: Юли 07, 2012, 09:20:48 »

Какво мислите за по-тъмния кехлибар, почти не прозрачния? Добре ли е за ползване?
    Активен
    nia.boneva6
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #27 -: Септември 01, 2012, 22:28:05 »

Съжалявам, че вдигам толкова стара тема, но искам да си купя Кехлибар.

Някой случайно да знае как да се познае истинския (естествения)?
    Защото в интернет пише, че се делят на 3 групи:
    Естествен
    Синтетичен
    Пресован

Благодаря!

Прочети тази статия:http://www.hiromantia-ezoterika.com/bg/viewSection/7:32/broenici-ot-baltijski-kehlibar/page/2.html#188
    Няма от къде другаде да намериш по-подробна информация за кехлибара. Може и да погледнеш бижутата им: http://www.hiromantia-ezoterika.com/bg/viewSection/7:39/izdelija-i-bijuta-ot-kehlibar.html
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Има ли кехлибар и полускъпоценни камъни в Черно море ?
    Обща тематика
    Иван Ковачев 7 2471 Последна<br />публикация Март 04, 2013, 22:12:55
    от Иван

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright