Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Калцит  (Прочетена 3329 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 18:49:48 »

Зодия: Калцитът е камъкът на Ко з и р о г.
    Чакри: Синкавият калцит е за гърлената чакра, зелени-кавият и розовеещият - за сърдечната, а червенокафявият - за пъпната.
    Находища: по целия свят, но най-големите калцитови находища са в Исландия; в България - в Източните Родопи и Бургаско се срещат добре оформени кристали.
    Химически състав: калциев карбонат с примеси от же-лязо, манган, кобалт, олово
    Цвят: изключително разнообразно оцветяване -жълто, оранжево, розово, кафяво, зелено, синьо; прозрачен
    Твърдост: 3
    Подобни минерали: арагонит, флуорит
    Търговски вид: Предлага се като суров материал или вграден в украшения, най-често висулки.
    Лечебни свойства: Камъкът символизира вътрешната яснота и духовния растеж.
    Възпалена и сърбяща кожа се намазва до пълното й оздравяване със стрит калцит, примесен с мас или вазелин. Мехлемът помага за регенерацията на кож а т а върху белези от рани или след хирургическа намеса.
    Държан върху челния енергиен център, прояснява съз-нанието и помага при склерози. Тази терапия се извършва сутрин и вечер по за 10 минути.
    Други указания: След употреба се измива със студена вода.
    Активен
    LuAn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #1 -: Октомври 19, 2010, 12:32:52 »

Калцит

извинявам се за превода, на Гугъл е Засрамен

Метафизически свойства на калцит:
    Калцит - минерали, енергетика, която съответства на вибрациите на свещените центрове, разположени в опашната кост и половите органи, а именно, вибрации, и Muladhara Svadhishthana-чакра, и чакра на сърцето център - Anahata.
    За разкриване на информация и комуникация на тези три чакри носят калцит по-добре на третия или средния пръст, както и в джоба на нивото на тези чакри.
    Изцеление способността на калцит са много високи. Използва се при заболявания на далака и задстомашната жлеза, с urolithiasis, бъбреците и пикочния мехур, мъжки импотентност, безплодие, жените и други нарушения на урогениталния система, както и тумори на млечната жлеза.
    Тя помага при стрес и депресия, с централната нервна система, заболявания и инфекциозни заболявания.
    Калцит е най-добрият съюзник на астралното Козирог и родените в-ия 12ден Луната, ярки калцит може да препоръча девици и Телец.
    Носенето калцит е най-добре в сряда, петък и събота.
    Като талисман калцит носи късмет на собственика и дава оптимизъм, че поддържа здравето и удължават живота, носи красота, щастие и успех в бизнеса.
    Като амулет калцит спасява от бедствия, предпазва от астрални и физически атаки, защита срещу хитростите на противника и държавна измяна.

Активен
    LuAn
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #2 -: Октомври 19, 2010, 23:21:59 »

Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright