Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Жадеит  (Прочетена 4157 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 18:44:42 »

Зодия: Жадеитът е подходящ за родените под знака на Везни, Риби и Рак.
    Чакри: според терапевтичната необходимост - сакрал-на, челна и пъпна
    Находища: Мианма (Бирма), Китай, Мексико и др.
    Цвят: от светлозелен до тъмнозелен, полупрозрачен; по-рядко - виолетов, жълт и черен
    Химически състав: натриево-алуминиев силикат от гру-пата на пироксените, често съдържа калций, желязо, магнезий, манган
    Твърдост : 6,5
    Облик: финовлакнеста структура, плътни агрегати
    Търговски вид: под формата на различни декоративно-художествени изделия - гердани, обеци, пръстени, брошки; по¬лирани или необработени късове за налагане върху болното място или за амулети
    Подобни минерали: нефрит
    Предания: Още преди 7 000 години жадеитът е привлякъл вниманието към себе си. В китайската култура е наречен "камък на небето" и символизира петте добродетели на чове-ка: мъдрост, справедливост, решителност, милосърдие, смелост. Символи на тези добродетели са изрязвани от жадеит и нефрит и са носени като талисмани, даряващи енергия. Към тези му качества старите египтяни добавят и способността му да събужда и опазва любовта. За маите в Южна Америка е култов камък с цена, по-висока от златото. Жадеитова плочка с дупка в средата символизира небето, от коет о светлината пада върху земята.
    Лечебни свойства: Носен като амулет близо до тялото, въздейства положително върху функциите на жлезите. Ефектът се увеличава, когато всяка сутрин се пие вода, в която е престояло късче жадеит през нощта.
    При бездетност, когато няма органични причини за то-ва, в чаша с вода се поставят жадеит, червен яспис, лунен ка-мък, опушен кварц и розов кварц. Водата трябва да се изпива от двамата партньори сутрин на гладно.
    По време на бременността се препоръчва жената да но¬си жадеит и карнеол независимо под каква форма. В съчета-ние с карнеол засилва функциите на ко р е м н ат а област по вре-ме на раждане. Понижава температурата, когато се положи върху сърдечната или челната чакра.
    Препоръчва се терапия с него при всякакви бъбречни проблеми - името му буквално означава "камък на пояса". През нощта се поставя късче жадеит заедно с хематит в чаша с вода, която се изпива сутрин на гладно.
    Масаж с жадеитово топче въздейства успокояващо и носи удо в л етв о р е ни е , помага срещу предразсъдъци и изостря чувството за справедливост. За лек сън е добре късче жадеит да се постави за около 15 минути върху челото.
    Други указания: Когато повърхността на минерала потъмнее или той остава задълго хладен върху тялото, трябва да се подържи под течаща вода.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright