Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Авантюрин  (Прочетена 5539 пъти)
naturu
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

• Град: Sofia
  • « -: Юни 15, 2010, 17:25:38 »

Зодия: Рак, Телец, Стрелец
    Чакра: сърдечна
    Цвят: светлозелен, кафявожълт до червен със златисти отблясъци от слюдени и хематитови частици
    Химически състав: силициев двуокис с различни вклю¬чения
    Твърдост: 7
    Облик: кристализира в тригоналната система, образува плътни дребнозърнести маси.
    Подобни минерали: зелен яспис
    Находища: Бразилия, Русия - У р а л и Сибир, Индия и др.
    Търговски вид: като заоблени топчета, висулки, пира¬мидки и др., необработен - за поставяне в стая, полиран - за налагане върху част от тялото или за масаж
    Предания: В античността гръцките воини са го зашива¬ли в дрехите, за да поддържа оптимизма им; почитали са го и като източник на сили и смелост. Вярвали са, че той прави притежателя си весел, остроумен и любознателен и му помага да различава добрите от лошите приятели.
    Лечебни свойства: Кожа, повлияна от различни небла-гоприятни фактори - замърсяване, акне и др., се почиства с чаша дъждовна вода, в която е престоял къс авантюрин една нощ. С такава вода се мие и изтощена коса.
    Авантюриновата вода стимулира кръвообращението и регенерацията на кожата. Идеалната комбинация е използва-нето й с талк на прах за масажно втриване. С нея се успокояват
    и напрегнати очи; положен върху засегнатите места, авантю-ринът действа болкоуспокояващо. Минералът защитава от със-тояния на страх, ако се държи продължително в ръка или се носи във вид на гердан. Поставен върху областта на сърцето, стимулира релаксацията.
    Други указания: Г о л я м а е вероятността да ви продадат оцветен кварц вместо авантюрин - ще го познаете по насите-ността на цвета в пукнатинките на минерала.
    Преди употреба е необходимо минералът да се измива. Оставя се да изсъхне без да се бърше.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Промени в еволюцията
    Всичко относно индиготата
    delfin 2 1633 Последна<br />публикация Август 29, 2009, 16:48:46
    от Бунтарката
    Фентъзи книги и научна фантастика
    Книги
    delfin 0 1845 Последна<br />публикация Януари 11, 2010, 17:20:30
    от delfin
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6169 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Гробницата на Бастет е в Странджа!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 1 4288 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 15:35:01
    от Аэ съм
    "Писание за любовта" - Йогананда
    Послания
    nia.boneva6 1 1732 Последна<br />публикация Февруари 01, 2012, 04:33:12
    от mirokiriakov

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright