Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да се действа?  (Прочетена 1769 пъти)
Kery
Гост
« Отговор #30 -: Юни 10, 2010, 21:13:59 »

Масовата хипноза...да я борим с наша хипноза и след това хората да се осъзнаят, по-добре от колкото да я борим първо чрез осъзнаване и след това хипнозата на стремежа към добро...добре...
Как асамблеята да иде в другите държави...SPQR каза да обединим форуми като този...
Даваме от нашето време, желаем всичко това...нататък?
Давайте още идеи, дайте да сглобим нещо! Чакам и критики, да видим къде бъркаме и какво пропускаме!
Междувременно се пусна тема за мрежа от светлина, как да я използваме за мексиканския залив, точно докато Гити говореше, че тъмнината се бори със светлина! Прародителките искат обединение на мисълта, Гити каза, че съединението прави силата...

Между другото в началото, когато исках да пусна тази тема прекъсна електрозахранването и мислех, че може би е знак, да не пиша нищо, но все пак я пуснах, дано да има някакъв положителен ефект!

П.П. Чувала съм, че когато си мислиш за нещо и наоколо започваш да чуваш често за това нещо, значи си на прав път, било знак...
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #31 -: Юни 10, 2010, 21:21:02 »

Kery, да пожелаеш нещо не е чувство и да пожелаеш да станеш по-добър е положителна мисъл.
 Не всеки би могъл да поеме по пътя на положителната промяна. За едни това ще е лесно, а за други не. Колкото и да ни се иска не можем да очакваме всички като с вълшебна пръчка да станем по-добри. Имаме нужда от доброто и злото, няма как иначе да бъде. Но как ще еволюират двете, това зависи от нас. За това така написах, че може би е нужно просто да го пожелаем, защото Живота, това сме ние - хора, растения, животни и нашата планета. Променяйки се вътрешно променяме и света.
Активен
incorrigi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #32 -: Юни 10, 2010, 21:22:26 »

Масовата хипноза...да я борим с наша хипноза и след това хората да се осъзнаят, по-добре от колкото да я борим първо чрез осъзнаване и след това хипнозата на стремежа към добро...добре...
Как асамблеята да иде в другите държави...SPQR каза да обединим форуми като този...
Даваме от нашето време, желаем всичко това...нататък?
Давайте още идеи, дайте да сглобим нещо! Чакам и критики, да видим къде бъркаме и какво пропускаме!
Междувременно се пусна тема за мрежа от светлина, как да я използваме за мексиканския залив, точно докато Гити говореше, че тъмнината се бори със светлина! Прародителките искат обединение на мисълта, Гити каза, че съединението прави силата...

Между другото в началото, когато исках да пусна тази тема прекъсна електрозахранването и мислех, че може би е знак, да не пиша нищо, но все пак я пуснах, дано да има някакъв положителен ефект!

П.П. Чувала съм, че когато си мислиш за нещо и наоколо започваш да чуваш често за това нещо, значи си на прав път, било знак...
Явления известни като "Закон на привличането".
Активен
incorrigi
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Юни 10, 2010, 21:25:27 »

А може би човек вече се променя, дори не е спирал да го прави. А какво ще стане ако просто повярваме в себе си и пожелаем да бъдем по-добри?
Добре казано, който може да го стори или поне иска вече се опитва или го е направил според мен, масово обаче не е факт. Има пошло ежедневие което не помага на хората, трудно ще да се отърсят някои от него.
Хъм... изпревари ме Усмивчица
Мисля, че няма хора, които да са си пожелали някога, да бъдат по-зли.... всички си желаят, да са по-добри... Човек се променя постоянно. Въпроса е: Към какво се променя? Заобикалящата го действителност, до колко му влияе? ... ох, въпросите са много и всички до един риторични.... Мисли
Абе има и такива хора, аз съм на мнение че има всякакви и зли, желаещи да са зли.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #34 -: Юни 10, 2010, 21:26:28 »

Абсолютно си прав, Ицко, но колко хора е необходимо да искат вътрешна промяна, за да има външна промяна, достатъчно ли са сега? Ако не са достатъчно? Тази масова хипноза пречи на всичко това, дали да оставим нещата по течението или да направим нещо?

Така е, закон за привличането... как да използваме този закон правилно?
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #35 -: Юни 11, 2010, 23:35:33 »

Как да променим себе си говорихме в друга тема...Кое харесваме в себе си също....А как да помогнем за промяната на околния свят и системата в която сме вързани?
Материално ли трябва да се действа или духовно ...или и с двете... Посочете ми конкретно кое не ви харесва и как искате да го промените. Как бихте искали да изглежда живота на Земята? Как е необходимо да се действа, за да постигнем това?

Материално или духовно... полезна тема. Според много учения материалното е илюзия. Аз съм съгласна. Но щом всички ние сме част от тази илюзия, от нея има полза, нали? От всичките си наблюдения към света си правя извода, че материалното, т.е. илюзията, е нашия инструмент с който работим върху усъвършенстването си. Мисля, че Истината работи чрез илюзията, че илюзията е проводник на истината... спорен въпрос.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #36 -: Юни 11, 2010, 23:37:44 »

Само да кажа,че не отхжърлям на цяло твоите съждения.
Истината е посредата Усмивчица

Мисля, че истината е във всичко Усмивчица
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #37 -: Юни 11, 2010, 23:43:04 »

п.с. Стига да я видим
Активен
Kery
Гост
« Отговор #38 -: Юни 12, 2010, 10:18:49 »

Мисля, че трябва да борим страховете на хората, ако "лошите" се хранят с тях. Всички тия истории за катаклизми, всички изкуствено направени бедствия, всички кризи и войни са точно с тази цел - да се страхуваме. Страхът ни поглъща, страх от смъртта, от бедност, от болка... и всичко с цел да бъде техния световен ред...
Активен
incorrigi
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Юни 12, 2010, 11:41:37 »

Мисля, че трябва да борим страховете на хората, ако "лошите" се хранят с тях. Всички тия истории за катаклизми, всички изкуствено направени бедствия, всички кризи и войни са точно с тази цел - да се страхуваме. Страхът ни поглъща, страх от смъртта, от бедност, от болка... и всичко с цел да бъде техния световен ред...
Аз съм съгласен за страховете.
Активен
giti
Гост
« Отговор #40 -: Юни 12, 2010, 13:57:12 »

Аз съм съгласен за страховете.

Дам... Голиат (страхът) е бил най-големият враг на човечеството... Обаче овчарчето Давид (обичащ мъдростта и знанието, стремящ се към истината) го пернал в десятката и го убил.... Това е една от историите в Библията, която се знае почти от всеки... Жалкото е, че не всеки знае значението на тези имена, което съм поместила в скоби.... Разпространената масова хипноза има една главна цел: ДА СЪЗДАДЕ ПРОСТИ И ОГРАНИЧЕНИ ХОРА или казано по друг начин МАШИНИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРАХ.... Спирам, че това и продължението му, съм го писала вече почти във всяка една тема тук...
Активен
Страници:  1 2 [3]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Как се преодоляват страхове « 1 2 3 4 »
Всичко относно индиготата
diana 59 7535 Последна<br />публикация Ноември 30, 2012, 18:54:04
от Svetoslav
Как да отправя мисловните си желания?
Въпроси и отговори
i.am.eternal 5 1273 Последна<br />публикация Декември 27, 2012, 20:13:08
от Morena
Как да се абстрахирам от външни влияния? « 1 2 »
Въпроси и отговори
ИВЕВЕ 27 3708 Последна<br />публикация Януари 03, 2017, 17:55:29
от DashkinSergey
Как се лекува дебелочревна фистула?
Изцеление от природата
riskue 10 3993 Последна<br />публикация Януари 30, 2013, 12:30:39
от Sine Wave Zero
Как да се събудим лесно и ефективно?
Здрав дух здраво тяло
M37_Unseen 9 1634 Последна<br />публикация Септември 09, 2013, 01:48:45
от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright