Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Каква литература предпочитате?  (Гласуването приключено: Юли 01, 2010, 18:12:02 )
Фантастични и приключенски романи, приказки, повести и т.н. - 1 (9.1%)
Криминални романи - 1 (9.1%)
Научна фантастика - 0 (0%)
Духовни книги, притчи и други от този тип - 2 (18.2%)
Българска литература - 0 (0%)
Народни приказки - 0 (0%)
Митове и легенди - 0 (0%)
Книги, разкази, повести и др., свързани с Даден исторически период - 1 (9.1%)
Биографични романи (всякакъв тип) - 0 (0%)
Поезия - 0 (0%)
Книги, в които става въпрос за икономическото положение на дадена държава и всякакви от този род - 0 (0%)
Други - 0 (0%)
Обичам всякаква литература, стига да е оригинална и написана с вкус - 6 (54.5%)
Общ брой гласове: 8

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Каква литература предпочитате?  (Прочетена 1102 пъти)
nia.boneva6
Гост
« -: Юни 01, 2010, 18:12:03 »

Здравейте! Не съм включила всички възможни видове литература и подразделения, и т.н., затова се надявам да не обидя някой, който не може да посочи нито един от дадените отговори. Дори самата аз не съм включила някои от любимите си стилове литература. Всъщност харесвам всякакви творби, освен тези, които не са написани стилно и оригинално. Също така не харесвам книги, в които се говори за политическото положение на еди-коя си област или такива от тип ''Как се играе тенис на корд''.
  Всички книги, които съм чела до сега ми харесват. От най- любимите ми са ''Малкият принц'', ''Приказка без край'', ''Приказен дар'', ''Под игото'', ''Разкази и повести'' на Елин Пелин, ''Приказки на балканските народи'', ''Български народни приказки'' (от различни автори), ''Старогрътски митове и легенди''и много, много други. Може би като напишете свои любими книги във форума ще се подсетя за още, които са оставили и на мен силно впечатление. 
Активен
lessus
Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #1 -: Юни 01, 2010, 18:26:32 »

Хм хм напоследък не ми се налага да чета , понеже нещата вече са прекалено очевадни и ми идват наготово .. а и както си ги направя .И затова избягвам да си пълня главата с теории ,от външни фактори. Но ако става въпрос за четене , добре , да кажем че поезията и художествената литература - дотам че е един вид общуване - както с автора , така и със себе си. Хубави книги харесваш , и разбирам защо ... Само "Под Игото" защо ? хахаха (това беше донякъде шега с дядо Вазов  Плезещ се ) Хубава тема Усмивчица
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    izida
    Гост
    « Отговор #2 -: Юни 01, 2010, 18:55:48 »

Хааааааааа, наистина защо "под игото"  Ухилен Ухилен Ухилен
    Това ми беше най омразната книга в училище, както и цялостното "творчество" на Вазов Веселяк Веселяк Веселяк
    Опс, хахахахахх sorry!! hahahahha
    П.С. Още ли се изучава това??
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Юни 01, 2010, 19:02:54 »

А, също харесвам ''Да убиеш присмехулник'' - Харпър Ли
      И всички детски книги- ''Лукчо'', ''Пипи дългото чорапче'', ''Карлсон, който живее на покрива'', ''Алиса в страната на чудесата'', ''Алиса в огледалния свят'', ''Мечо пух'', ''Пинокио'' и много други книги, не само детски. Освен това, не ми обиждай ''Под игото''  Ухилен   От начало ми беше много скучна, но от където започва подготовката за Априлското въстание до края ми беще страшно интересно, пък и се срещет разни шегички. И ми харесват също в книгата описанията на бури (в ''Гост'', примерно) и разни такива, от този род.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 01, 2010, 22:06:28 »

А си падам по книгите,в коите се дава достоверна информация за нещо,което според науката е(цитирам)"плод на болен мозък"!
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Юни 02, 2010, 21:05:30 »

А, също харесвам ''Да убиеш присмехулник'' - Харпър Ли
      И всички детски книги- ''Лукчо'', ''Пипи дългото чорапче'', ''Карлсон, който живее на покрива'', ''Алиса в страната на чудесата'', ''Алиса в огледалния свят'', ''Мечо пух'', ''Пинокио'' и много други книги, не само детски. Освен това, не ми обиждай ''Под игото''  Ухилен   От начало ми беше много скучна, но от където започва подготовката за Априлското въстание до края ми беще страшно интересно, пък и се срещет разни шегички. И ми харесват също в книгата описанията на бури (в ''Гост'', примерно) и разни такива, от този род.

Общо взето, много малко неща ми бяха скучни, като се замисля! Пък като се има пред вид за колко кратко време я прочетох  Ухилен
    Активен
    dream
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #6 -: Юни 16, 2010, 10:25:19 »

В момента чета на Дан Браун Изгубения Символ. Много добра и завладяваща книга, както и цялата му поредица Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Юни 16, 2010, 11:12:39 »

ЛОЛ,що се подигравате с Вазов.Та той е един от най-великите българи.Верно,че в училище ти промиват мозъка,ама Вазов не е виновен!

Той е писал за България,за историята,бъдещето,за нейните лоши и хубави страни-патриот-човек.Ако не е бил той,България отдавна да е загубила и малкото,което и е останало-достойнството.

Какво е виновен той,че група болни мозъци са решили да ви вгорчат живота с него,преди години.А пък и човека има огромно творчество.Ботев също е бил гениален,ама е загинал млад-за България.Ето един се бори за нея с оръжие,а друг със слово.Защо толкова несправедливо подкрепяте героите с оръжие,а забравяте за хората,които са създали България?

От всички Нобелови награди България има най-големи шансове да получи тази за литература, заяви  Гейр Люндеста - директор на норвежкия Нобелов институт.

П.С:Много ми беше смешно,когато веднъж в училище говорехме за Пенчо Славейков и за неговата номинация на Нобелова награда,защото тогава се изсипа едно "сериозно" мнение,че Вазов е бил завистник,защото той не е спечелил нищо! Веселяк Веселяк :DТова ме уби тогава.Представям си Вазов като завистник-един дядо със зли очи и книга в ръка,а под книгата носи оръжие.,предназначено за Славейков.  Веселяк

Аз чета книгите много бързо.Обикновенно за един ден някъде...

Или пак имаше един много смешен плод на невежеството,защото някой беше казал Св.КирилиМетодий и брат му.Или пък вместо овца-уфсъ! Веселяк Простотиьо-майка на знанието!
    Активен
    Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 227

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #8 -: Юни 16, 2010, 11:56:48 »

Обичам всякакви книги, но дългите описания ме оттегчават.
    Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 16, 2010, 22:57:41 »

Аххамм, имаш право Усмивчица
    При мен е подобно, само че ако описанията са добре измислени и има в тях разнообразие, ми харесват въпреки дължината Усмивчица
    Активен
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #10 -: Декември 12, 2010, 10:54:35 »

А си падам по книгите,в коите се дава достоверна информация за нещо,което според науката е(цитирам)"плод на болен мозък"!
    Същото + фентъзи романи. Естествено и незабравимите детски книжки с приказки - Шарл Перо, Братя Грим, Андерсен, Пушкин.
    Възрожденската литература никога не ми е била приятна, едва ли някога ще ми стане - цялото онова време не ми е присърце.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright