Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво значи да си щастлив?  (Прочетена 4393 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Май 30, 2010, 18:44:12 »

Хора,чудя се колко от вас имат семейство.Колко от вас имат близки.Колко от вас имат приятели.

Имам предвид истинско семейство,истински близки и истински приятели.

Някой от вас имат деца,други са самите те деца.

Чудя се дали сте щастливи от сегашните си животи.

От това,което чета във форума предполагам,че да.

Но колко от вас могат да определят значението на думата щастие.

Имам предвид,че за всеки щастието е нещо различно.

И това искам да ви питам.

Какво значи щастието за вас?
Не искам да започвам някоя моя меланхолична мисъл,затова искам да ви питам въпрос,който засяга всяко едно същество във тази Вселена.

Задавам този въпрос към цялата Вселена.Към Бог,даже!

Какво значи щастието за тебе Боже!
Предполагам,че щастлив си ти когато и ние сме щастливи.

Ето,дори сега ще опитам да ви питам този въпрос под формата на стихове:

Ох,щастие,едничко си ми ти
                           Без теб не мога да живея
                           Искам те за сетни бъднини
                           Че тебе цял живот копнея!

За мен ти си майчина сълза
                           или пък бащина милувка
                           Щастие е да намеря сродната душа
                           Да получа,аз,страстната целувка!

Щастието за мен е:
                           на другите своето щастие да дам,
                           но любовта никой не мож да ми отнеме
                           чрез нея аз нивга няма да съм сам!

Но я ми кажи какво те тебе усмихва
                           Какво твойто сърчице разтуптява
                           Каква е светлата буря,в теб що не стихва
                           Какво от тебе,твой близък или приятел не забравя?

« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 03:22:33 от Еруин » Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Май 30, 2010, 19:33:49 »

Много хубава тема.

Да започнем с това, тебе например какво те прави щастлив?

Кога си се чувствал така?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Май 30, 2010, 19:42:09 »

Аз щастлив когато се смея.
    Когато забравям за проблемите си.
    Когато съм сред природата.
    Когато съм с кученцето ми Джери.
    Когато разговарям с Бог.

За последно щастлив бях,лятната ваканция,през 2009г.
    Тогава преживях невероятни мигове,които никога няма да забравя,с Джери.

Но кажи и ти какво те прави щастлив и кога си се чувствал така?

Защото искам и другите да споделят!Не само аз!
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Май 30, 2010, 19:57:44 »

Аз щастлив когато се смея.
    Когато забравям за проблемите си.
    Когато съм сред природата.
    Когато съм с кученцето ми Джери.
    Когато разговарям с Бог.

За последно щастлив бях,лятната ваканция,през 2009г.
    Тогава преживях невероятни мигове,които никога няма да забравя,с Джери.

Но кажи и ти какво те прави щастлив и кога си се чувствал така?

Защото искам и другите да споделят!Не само аз!

Добре.

Не мислиш ли обаче, че е интересно не само какво прави отделните хора щастливи, защото вероятно при различните хора това са различни неща,
    но какво е общото, което можем да намерим при различните конкретни ситуации на щастие?
    Защото тогава бихме могли да направим някакви по-общи изводи за това, кое е онова нещо, което по принцип  може да ни направи щастливи.

Също така според мен е интересно да помислим и върху по-честите моменти, през които ние не сме щастливи.
    Ето например, ти казваш, че не си се чувствал истински щастлив от лятото на 2009 г. насам.
    Интересно е, защо това е станало така? Какво е липсвало, в сравнение с онези изживявания, които можем да охарактеризираме като щастие?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Май 30, 2010, 20:05:16 »

Приятелю,точно затова направих тази тема!

За да видя щастието при отделните индивиди.

И тук искам да се спра само на щастието,а не на причината,по която не съм щастлив през останалото време.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Май 30, 2010, 20:44:54 »

Приятелю,точно затова направих тази тема!

За да видя щастието при отделните индивиди.

И тук искам да се спра само на щастието,а не на причината,по която не съм щастлив през останалото време.

Това обаче не е ли едно ограничение?

А и заглавието на темата дали не предполага не само описание на конкретни примери, но и търсене на по-дълбоки зависимости?

Едно по-задълбочено вникване в понятие, което обикновено се разглежда от една страна доста повърхностно (което впрочем е характерно за по-голямата част от събитията и явленията в живота на хората), а от друга – се възприема като нещо външно, нещо, което идва и си отива, като нещо, което е дар, благословия, нещо, което сякаш не зависи от самия човек. 
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #6 -: Май 30, 2010, 21:06:42 »

Рабено аз мисля,че ще ти е интересно да прочетеш какво мисли Нийл Доналд Уолш в най-новата си книга "По щастлив от Бога"!
    Там е разгледана темата за щастието през доста интересна гледна точка!
    Аз в личен план съм много щастлив човек и всеки ден ставам все по щастлив от предния.
    С ве думи имам всичко което някога съм желал и дори много повече!
    Но най-важното е,че го виждам и съм благодарен за него,а и си създавам нови преживявания напълно съзнателно!
    Едно от най-силните ми нови качества е да обръщам наглед негативна ситуация в изцяло положителна!
    Друго което наскоро придобих е да помагам на моите приятели да си спомнят кои са те,но това е сложен двустранен процес в който е необходимо известна доза желание,харесва ми да съм част от този уникален процес.
    Обичам да ги гледам после силни и самостоятелни и самоконцентрирани(освободени) в известна степен разбира се.Малко по-щастливи.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Май 30, 2010, 22:34:43 »

Хора,аз искам вие да споделяте съвсем нормални неща.

Ако исках по-задълбочено мислене,щях да намекна в началото.

Просто искам един простичък отгоровор,какво е за вас щастието.

Света е гениално просто измислен! Усмивчица

Амейзинг,новите ти качества са наистина много хубави.

П.С:Знаеш ли Ич,нека тази тема бъде разсисквана от всеки както си иска.Замислям се,че колкото е по-свободна толкова ще бъде по-богата.

Някои ще я разискват по-философски други по-простичко.

Нито едно от двете не е грешно или лошо. Усмивчица

Просто споделяйте!
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Май 30, 2010, 22:54:29 »

Знаеш ли Ич,нека тази тема бъде разсисквана от всеки както си иска.Замислям се,че колкото е по-свободна толкова ще бъде по-богата.

Някои ще я разискват по-философски други по-простичко.

Нито едно от двете не е грешно или лошо. Усмивчица

Просто споделяйте!

Напълно съм съгласен, rabeno, колкото повече мнения, толкова ще е по-интересно.

Цитат
    Света е гениално просто измислен! Усмивчица

А ето за това да те попитам: какво те наведе на тази мисъл?
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #9 -: Май 31, 2010, 09:11:46 »

Чакай и аз да задам един въпрос, Ich, ще отговориш ли на Ребено - или който и да е, ще му отговори по темата? Момчето няколко пъти обясни, че иска да се споделя, а вместо това получава въпроси на въпросите,  му във всеки отговор, съвети и някакви сложни анализи на щастието, които не е искал! Усещайте се малко.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #10 -: Юни 07, 2010, 11:15:11 »

Чакай и аз да задам един въпрос, Ich, ще отговориш ли на Ребено - или който и да е, ще му отговори по темата? Момчето няколко пъти обясни, че иска да се споделя, а вместо това получава въпроси на въпросите,  му във всеки отговор, съвети и някакви сложни анализи на щастието, които не е искал! Усещайте се малко.

Надявам се, че някой ще му отговори.
    Но въпросът за щастието според мен съвсем не е толкова лесен,
    в частност затова ние често и не сме щастливи, защото не знаем
    природата, същността на щастието.

И затова мисля, че когато разсъждаваме върху тази тема, може би ще можем постепенно да се доближим до неговото разбиране, а после - и до намирането на начини, които да ни позволяват да го постигаме, когато пожелаем.

В една друга тема Kery написа интересни неща, които породиха у мен такива въпроси:

Аз също имам много малко приятели и даже рядко се виждам с тях. Казах поне по един човек. Чувствала съм се самотна на моменти, ако нямам любим човек до себе си, но съм се чувствала самотна и когато е бил до мен.
    Макар не всички връзки да са сполучливи, те носят малко щастие и макар по-късно да разберем че пътят ни не е един и същ, пак сме били щастливи в началото Усмивчица

А защо щастието с любимия човек често е малко, а после и съвсем изчезва?

Цитат
    На въпроса дали ако го няма този човек не трябва да сме щастливи отговарям - Напротив, трябва да сме щастливи. Когато се съсредоточим в търсенето му ние забравяме да се порадваме на всичко останало, забравяме да оценим това, което имаме. Ако говорим конкретно за любов между двама души, то тя сама ще си дойде, но ще я задържим само ако я оценим правилно.
    А ако не дойде изобщо?
    Или – ако дойде, а после – си отиде?

Цитат
    Щастието не е това което нямаме, а това което имаме. Ако нещо ни липсва, то ние трябва да се стремим към него.
    Винаги ли онова, което имаме, ни прави щастливи?
    Как да разберем, когато не сме щастливи, кое ще ни донесе щастие?
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #11 -: Юни 07, 2010, 11:52:22 »

Според мен щастието не би трябвало да се обсъжда прекалено сложно,това е мое мнение все пак.

Защото щастието е нещо простичко.Имам предвид,че ти усещаш,че си щастлив със сърцето си.А не след дълги философски размисли.Нали?

Ти,просто,ей така-чувстваш една топлина в сърцето си,свобода на душата си и просто разбираш,че си щастлив.
    Щастието поражда любов...и обратното.

Те са духовни,а не материални чувства,за да бъдат разглеждани чрез философия.

Ние не сме щастливи,защото се оставяме материалните неща да ни затрупат.Замислете се,нещастни сме заради материалното.Заради пари,сметки и т.н.
    Пак казвам-щастието идва от неща,които излъчват любов,за нас.Не е задължително те да са материални.Често пъти откриваме сходства с някой човек и веднага го вземаме за приятел.Ние се чувстваме щастливи,защото той излъчва любов срещу нас.Когато спре да излъчва любов-Край!

Това е щастието-любов и свобода.

Всичко,което за нас,излъчва тези чувства ни прави щастливи.
    И всичко,което убива тези чувства ни кара да сме нещастни.
    Това е според мен...

Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 07, 2010, 13:58:11 »

Ние не сме щастливи,защото се оставяме материалните неща да ни затрупат.Замислете се,нещастни сме заради материалното.Заради пари,сметки и т.н.
    Пак казвам-щастието идва от неща,които излъчват любов,за нас.Не е задължително те да са материални.Често пъти откриваме сходства с някой човек и веднага го вземаме за приятел.Ние се чувстваме щастливи,защото той излъчва любов срещу нас.Когато спре да излъчва любов-Край!

Абсолютно си прав! Материалните неща ни правят нещастни, а ние все се стремим да ги притежаваме, да имаме повече пари и т.н. И стремяйки се към това "щастие", забравяме да се усмихнем, да видим небето, облаците, красивите картини от нашата природа, да се обадим на приятелите си, да отделим минутка на любимия, да го изненадаме с нещо малко и приятно. Простичките неща от живота мен ме правят щастлива, но ежедневието ни често така ни изнерва, че забравяме да се порадваме, толкова сме обладани от лошите емоции, които сме събрали през деня.

Искам да кажа, че не винаги хората от семейството са близки и ти мислят доброто...за съжаление в този свят на егоизъм е така...

Това е материализма с който живеем и който не ни трябва. Мечтая за един свят в който всички са равни, няма гладни, няма войни. Разбира се не казвам, че технологиите са лошо нещо, просто ние ги опотрбяваме по лош начин. Всичко, което е "измислено" се е превърнало в машина за пари, а това което би разрупило други машини бива скрито. Един огромен свят на спекули и конспирации.

За това как може да се чувстваш самотен докато си с някой ще разкажа на кратко:
    В началото се влюбваш, летиш из облаците, и постепенно започваш да разкриваш по нещо за себе си всеки ден...и така до като не разбереш, че всъщност той/тя не се интересува от стиховете и рисунките ти (примерно), вглъбен е в това да бъде първи, да получава повече пари, а и самият ти си се променил...темите за разговор стават едни и същи, а ти оставаш с несподелените си възгледи и започваш да търсиш други хора скоито да разговаряш и да споделиш. А защо ми е такъв човек, с който не мога да споделя всичко, което ме вълнува, било то приемливо или не за него? Не е той моят спътник значи, не че не съм била щастлива, но не е бил той! Ето тогава се чустваш самотен, когато не си сам, когато не искат да те изслушат и разберат.

С всеки един изминал ден ние трупаме опит, опит който ни променя. Поглеждайки назад аз знам къде съм сгрешила (е не навсякъде разбира се, де да можех да виждам всички свои грешки), как щеше да е по-добре да постъпя, но не съжалявам, това е опит! Винаги се старая да разглеждам ситуациите от много страни, но често реагирам спонтанно и необмислено, което и не винаги е грешно... Майка ми все казва "Не прави това, което неискаш да ти направят" и винаги съм се старала да го следвам.

Не винаги това което правим ни прави щастливи, но ако смятахме, че е напълно сгрешено, нямаше да го правим изобщо. Няма само лоши и само хубави неща, просто се стремя да виждам положителното във всичко и да го поставям най-отпред. Винаги можем да се зарадваме на нещо, стига да искаме да видим хубавото у него.

П.П. Малко преплетох и самотата от друга тема, но и тя е важна за щастието...
    « Последна редакция: Юни 07, 2010, 14:06:15 от Kery » Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #13 -: Юни 07, 2010, 14:45:54 »

Гледам, че е зачекната темата за парите и щастието, та реших да се включа и аз. Ами... аз съм на мнението, че наистина парите не ни правят щастливи, а нещата, които можем да направим с тези пари. Тук не визирам материалните неща като цяло( макар, че няма е честно от моя страна ако кажа, че не бих се зарадвала на една прекрасна къща край морето Усмивчица. Като визирам материалните неща, не говоря за ПРИТЕЖАНИЕТО, а за емоциите, свързани с нещата, които правим или имаме. Например... аз бих се чувстала щастлива не, че имам къща край морето(ако разглеждам това от гледна точка на имот и имане), а от това, че ще имам дворче, градинка, усамотение, дръвчета, много животни, а децата ми ще тичат на воля около цялата тази красота; за това, че няма да ми шумят съседите и да си тупат покривката с трохи върху прането ми; за това, че вечер ще заспивам с плисъка на вълните, а сутринта ще се събуждам с тях, с мириса на море, с прекрасния въздух, който ще изпълва гърдите ми; ще си направя прекрасно кафе и ще изляза на верандата, гледайки пак към морето и наслаждавайки се на всичко...Ето това е.. Просто искам да кажа, че има разлика между използване на парите като средство за притежание и средство за осигуряване материални блага, носещи хармония.

Другото, което пак е свързано с парите. Ами аз например бих се чувствала много щастлива от това да отида на много места по света. Да, ама това пак става с пари.

И не на последно място...Бих се чувствала щастлива, ако мога да си гледам детето поне до 3 години, но уви. За тази цел ми трябват пари.
    От известно време не мога да спя добре, за да го мисля какво ще правя след като ми изтече майчинството. Хем искам да съм с детето си, хем не можем да си го позволим, т.е трябва да се върна на работа.

Има и още много други примери, които мога да дам.

Като заключение ще кажа, че според мен има връзка между пари и щастие. Лакомията и желанието за притежание не носят щастие. Но има и много други неща, които могат да ни направят щастливи, но за които се изискват пари.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #14 -: Юни 07, 2010, 14:58:03 »

Пари не трябва да съществуват на този свят, нито граници, нито нищо... Земното кълбо е общо!

А кое ви прави щастливи къщата наморето, където играят децата, или децата които играят в къщата на морето?
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво е Йога
    Йога
    Админ 0 1113 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
    от Админ
    Кой в какво ! « 1 2 »
    Анкети
    Георги Ангелов 28 2655 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 23:27:03
    от Sita
    Какво се случва с мен??? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    Molli 44 3980 Последна<br />публикация Декември 21, 2011, 23:54:30
    от Morena
    Гениален не значи задължително болен
    Обща тематика
    dayana 0 679 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 02:33:05
    от dayana
    Странен сън,и какво може да значи той ?
    Моите сънища
    besniq82 1 870 Последна<br />публикация Юли 12, 2013, 11:48:18
    от perli4ka

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright