Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да си направим кълнове?  (Прочетена 4753 пъти)
chitta
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 140

« -: Май 27, 2010, 13:32:11 »

http://www.zemianazaem.com/archives/159

Активен
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #1 -: Януари 30, 2011, 01:18:36 »

Вие какъв метод използвате за да си направите кълнове?
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #2 -: Януари 30, 2011, 01:51:28 »

Покълнали семена/етапи/
1.Материали-буркан,семена ,тензух,ластик и др.
2.Поставяне на семената в буркана /няколко лъжици/.
3.Поставяне на чистата вода в буркана със семената/около18 gr.C,без хлор/.
4.Престой на семената във водата.Най-добре на тъмно,през нощта.Престоят зависи от вида на семето.
5.Поставяне на тензуха и ластика на буркана.
6.Изливане на водата от буркана.
7.Изплакване с чиста вода /около 18 гр.C/
8.Изцеждане.Бурканът е на поставка,надолу с гърлото ,под ъгъл 45 гр.C.Семената са по стените му , а не върху тензуха.
9.Покриване на буркана.Поставяне на семената на сянка.Имитиране на засяване.
10.Изплаквания с вода /около 18 гр.C/най-малко два пъти на ден.Броят на дните зависи от вида на семето и е от около 1 до 6.
11.През всичките дни на покълването се поддържа температура 18-20гр.C и влажност-60-70 %
12.Консумиране.

Eто някои основни изисквания при покълването на различни семена/време за престой във водата;време за покълване;препоръчителна температура /
1.Овес-12 ч.;3 дни;19-27 град.
2.Просо-8-10 ч.;3 дни;21-27 град.
3.Царевица-12-20 ч.;2-3 дни;19-29 град.
4.Ечемик-12 ч.;3-4 дни;19-27 град.
5.Грах-12 ч.;3 дни;10-22 град.
6.Фъстъци-14 ч.;3-4 дни;19-29 град.
7.Тиква-10 ч.;2-3 дни;18-29 град.
8.Ориз-12 ч.;3-4 дни;13-27 град.
9.Ръж-12 ч.;2-3 дни;10-22 .град.
10.Сусам-4-6 ч.;1-3 дни;19-27 град.
11.Люцерна-4 ч.;6-7 дни;19-27 град.
12.Жито-10-12 ч.;2-5 дни;19-27 град.
13.Сминдух-10-12 ч.;3-4 дни;21-27 град.
14.Соя-12-24 ч.;3-6 дни;10-22 град.
15.Фасул-12-24 ч.;2-6 дни;19-29 град.
16.Леща-12-24 ч.;3-4 дни;19-27 град.
17.Нахут-12-24 ч.;3-5 дни;10-22 град.
18.Слънчоглед-4 ч.;1/2-2 дни;13-27град.
Най-добре е да се опитате да поддържате температура 18-22 град. и влажност 60-70%.При ниски температури семената няма да покълнат или ще покълнат много по-бавно, а при високи температури могат да мухлясат

Ето на какво са богати кълновете на различни растения:
Соеви - мазнини, протеини, минералите калций, желязо, витамини A, C, B1, B2. Те са нискокалорични, засилват имунната система и помагат при стрес.
Слънчогледови - богати на протеини, забавят стареенето, помагат при сърдечно-съдови и жлъчно-чернодробни заболявания. Съдържат много аминокиселини, калций, кобалт, йод, мед, желязо, флуор, магнезий, фосфор, цинк.
Люцернови - много са подходящи за салати. Съдържат повечето от най-важните витамини и минерали - A, C, D, E, K, B1, B2, B6, B12, фолиева киселина, фосфор, калций, магнезий, желязо, мед, манган, влакна и протеини.
Леща - имат леко стипчив и малко сладникав вкус. В тях има протеини, богати са на желязо и помагат на организма да се справи с пролетната умора и анемията. Лещата е особено полезна за жените, защото стимулира образуването на женски хормони, и се препоръчва на жени в менопауза. Доставя на организма и каротин, от който се синтезира вит. А. В 100 г кълнове от леща има 4 мг каротин. В кълновете от леща има още и вит. РР, който подпомага окислителните и възстановителните процеси в клетките. От неговата липса в организма през пролетта настъпва пролетната умора.
Житни - усилват имунната система и подмладяват организма. Кълновете от жито съдържат 6 пъти повече вит. С и 3 пъти повече вит. Е от непокълналите зърна. Съдържат още витамини от група В, лесно усвоим калций, фосфор и магнезий. Според научни изследвания сокът от пшенични кълнове спира развитието на раковите клетки.
Кълнове от грах - съдържат витамини от група В, белтъчини и аминокиселини. Повишават тонуса на организма. Фолиевата киселина в тях действа благоприятно на кожата и косата. Граховите кълнове се препоръчват на мъжете, тъй като съдържат лецитин и цинк. Богатото съдържание на целулоза в тях понижава холестерина в кръвта, укрепва сърцето и кръвоносните съдове.
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Февруари 01, 2011, 02:06:08 »

Започнах с жито слънчоглед и лен....
Житото вече виждам как покълва ....живота как се ражда....удивително е.
Утре ще отида за соеви семена.

Сигурен съм че ще се получи нещо прекрасно от цялата работа

ПС:Ще ни се върже идеално с прочистването което си правим с жената Усмивчица
Ние сме това което ядем!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
nre
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #4 -: Февруари 01, 2011, 02:14:32 »

Reiki, много ценна информация си дала, благодаря за което.

Вие от къде в София си купувате семена?
Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Февруари 01, 2011, 05:03:05 »

Във Варна аз си ги взимам от биомаркета, в нета можеш да потърсиш, къде се намират вашите биомаркети в София.  Згреших
    Но последно време не ми се занимава и само си кисна една смесица от няколко типа жито във вода за ден и половина -два и после си я ям така.

А една соя така добре я гледах, че ми дожаля накрая да я ям и си я бях насадила в саксия, добре, че по-късно измря от самосебеси, че да не се чудя какво да я правя..

Соята май наистина е ГМО или има нещо друго съмнително край нея, не се чувствам добре от нея, спрях да я ям.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #6 -: Февруари 01, 2011, 11:35:00 »

Reiki, много ценна информация си дала, благодаря за което.

Вие от къде в София си купувате семена?
    Ето едно местенце: http://biozona.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=88_89&products_id=667
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Февруари 01, 2011, 15:00:48 »

О май е важно от къде се взимат семенцата ,но е и трудно да проследиш произхода им . Но пък може и да им се въздейства енергийно ,така си помагате един на друг. Ако имате градинка ,докосвайте посевите или ходете с боси крачета земята преди да са поникнали. през краката се изчистват много токсини ,така вашите посеви получават информация за вас и ще ви изработват противоотрови. Ако са саксийка може и през ръцете. Стига им на кълнчовците да ги погалвате с пръстче
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво да направим да подпомогнем прехода! « 1 2 »
    Видео клипове
    The One 21 5017 Последна<br />публикация Май 16, 2012, 10:57:35
    от Sunshine(sun)
    "За състоянието на планетата и какво можем да направим!"
    Програмиране, световен елит
    Kery 3 1455 Последна<br />публикация Септември 08, 2010, 14:22:19
    от Amazon
    Как да си направим жива вода
    Природосъобразно хранене
    Evolution 0 3646 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 00:27:30
    от Evolution
    За състоянието на планетата и какво можем да направим! « 1 2 »
    Книги
    Eona Lightholder 23 1407 Последна<br />публикация Март 09, 2012, 22:55:02
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright